Święto Szkoły
3 czerwca obchodziliśmy Święto Szkoły. Tego dnia nie było zajęć dydaktycznych. Goście i uczniowie zaproszeni zostali na uroczysty apel pod hasłem: „Uczymy się i bawimy”.
„Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię Janusza Korczaka, który umiejętnie łączył wykształcenie lekarza, pasję pedagoga
i talent literacki. W całym swoim życiu pragnął przede wszystkim zapewnić dziecku swobodę harmonijnego rozwoju jego osobowości, wydobyć pełnię ukrytych sił i talentów, wychować w umiłowaniu dla dobra i piękna” - tymi słowami rozpoczęła się część artystyczna, podczas której uczniowie zaprezentowali to, czego nauczyli się na zajęciach tanecznych, wokalnych, muzycznych i teatralnych.
Natalia Iwiczuk wyrecytowała wiersz autorstwa uczennicy klasy VIb, Gabrysi Grucy, pt. „Moja szkoła”. Klasa IIIa zaprezentowała układ taneczny przygotowany przez p. Alicję Barul i p. Danutę Czuczko do muzyki Ennio Morri
Dzień Dziecka w I c
Janusz Korczak powiedział: "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".
W odpowiedzi na te słowa Rodzice uczniów klasy I c z okazji Dnia Dziecka zafundowali swoim pociechom chwilę przyjemności i radości. 1 czerwca miało miejsce miłe spotkanie w pizzerii... W imieniu dzieci dziękuję Rodzicom oraz właścicielom i pracownikom pizzerii za miłą atmosferę i obsługę.
Wycieczka klas VI
W dniach 18-20 maja 2016r. odbyła się wycieczka do Poznania, Biskupina, Gniezna i Kórnika klas szóstych. Opiekunem klasy 6 a była pani Anna Pietruszewska, klasy 6 b pani Grażyna Cukrowska, a klasy 6 c pani Monika Bartysiak.
Pierwszego dnia (18.05.16) w drodze do Poznania uczniowie zwiedzili rezerwat archeologiczny i muzeum w Biskupinie. Dowiedzieliśmy się tam wielu ciekawych rzeczy na temat pierwszej osady w Polsce. Odwiedziliśmy również Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Dzięki załączonym trzem filmom pogłębiliśmy swoją wiedzę w zakresie początków państwa polskiego. Nocowaliśmy w Schronisku Młodzieżowym w Poznaniu.
Dzień Dziecka
Szanowni Państwo
Dyrektorzy szkół i placówek
Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Za pośrednictwem Państwa składam wszystkim dzieciom najserdeczniejsze życzenia. Życzę, by ich świat był światem, w którym dzieją się same dobre rzeczy, by wzrastały w serdecznej i ciepłej atmosferze, by spotykały się z życzliwością ludzi. Niech ten dzień będzie w przedszkolach, szkołach, placówkach dniem pełnym radości i wielu niespodzianek. Serdecznie proszę o przekazanie moich życzeń wszystkim dzieciom – dużym i małym.
Laureat Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Dbam o swoje bezpieczeństwo"
Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy II c, Igor Hrudeń, został jednym z dwunastu laureatów Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Dbam o swoje bezpieczeństwo" organizowanego przez KPP w Olsztynie. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi w dniu 3 czerwca 2016 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Na laureatów czekają też różne atrakcje, m.in. wizyta w Olsztyńskim Wodnym Parku Rozrywki "Aqusfera". Uczniowi oraz Jego Rodzicom serdecznie gratulujemy!
Wychowawczyni klasy Agnieszka Proniewska
„Kocham Cię Mamo”, „Kocham Cię tato”
24 maja uczniowie edukacji wczesnoszkolnej zaprosili swoich rodziców na koncert z okazji „Dnia Mamy i Taty”. Dzieci zaprezentowały piosenki, tańce, inscenizacje, wiersze i wiele innych atrakcyjnych występów. Była wesoła, wzruszająca i bardzo rodzinna atmosfera. Zorganizowania koncertu podjęli się nasi najmłodsi uczniowie z klasy Ie wraz z wychowawczynią Martą Kuszczak.
"Zrozumieć autyzm" - bezpłatne szkolenia w dn. 1-19 czerwca 2016 r.
Autorzy Programu Pomocy Osobom Autystycznym z Terenów Wiejskich oraz Ich Rodzinom „Zrozumieć Autyzm” zapraszają na
Szkolenie przeznaczone jest dla rodziców i opiekunów dzieci i osób dorosłych z autyzmem z terenów wiejskich. W zależności od wieku dziecka oferujemy szkolenie:„ABC dziecko z autyzmem” dzieci od diagnozy do ok. 12 lat - 18 czerwca
Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"
Wyniki Konkursu Matematycznego Kangur w naszej szkole.
W konkursie brało udział 25 uczniów, w tym szóstka maluszków z drugich klas.
Najlepszy był Bartosz Rymszewicz z kl V c, który uzyskał wynik bardzo dobry.
Wyróżnienie otrzymało trzech uczniów:
Dni oświaty książki i prasy - podsumowanie szkolnego projektu "Książki naszych marzeń"
17 maja odbył się apel poświęcony posumowaniu rocznego projektu pt. "Książki naszych marzeń". Projekt ten koordynowany jest przez szkolną bibliotekarkę p.Grażynę Wójcik. Pierwsza część uroczystości to przedstawienie pt."Dziwny sen Hani" zaprezentowane przez uczniów klas drugich uczęszczających na koło rytmiczno teatralne prowadzone przez p. Barbarę Łapo. Podczas drugiej części apelu p Grażyna Wójcik podsumowała działania na rzecz rozwoju czytelnictwa oraz wręczyła nagrody uczniom wyróżnionym w konkursach:
Kl II konkurs plastyczny ”Moja ulubiona postać z Kubusia Puchatka” :
I miejsce -Piotr Pilaszek, II miejsce- N. Rostecka, III miejsce- Z. Radawiec, wyróżnienia M. Idzikowska, O. Myka.
Laureat etapu powiatowego konkursu plastycznego "Dbam o swoje bezpieczeństwo"
I stało się! Z radością informujemy, że Igor Hrudeń, uczeń klasy II c, został laureatem konkursu plastycznego "Dbam o swoje bezpieczeństwo" na etapie powiatowym. Igor zajął I miejsce. Gratulujemy! W związku z tym praca Igora została zakwalifikowana do ostatniego już etapu, etapu wojewódzkiego, który zostanie rozstrzygnięty 3 czerwca. Igorowi nadal życzmy powodzenia!
SZOK ale cyrk!
11 maja 2016 roku zawitał do naszej szkoły cyrk ”Szok”. Od samego początku o dobry nastrój, zarówno przedszkolaków jak i uczniów klas I-VI, zadbał klaun, który nie tylko zabawnie figlował, ale także zaprezentował akrobatyczne umiejętności na szczudłach oraz świetnie żonglował piłeczkami i maczugami.
VIII Powiatowe Asy Matematyczne
11 maja 2016r. w Szkole Podstawowej w Sobiechach uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce
w powiatowym konkursie matematycznym:1. Piotr Sperski klasa III b, wych. P. Joanna Chachulska
2. Kacper Sierakowski klasa II b, wych. P. Bożena Skrypoczka
Kacper Sierakowski uczęszcza na koło matematyczne prowadzone przez p. Elżbietę Hoszkiewicz oraz na zajęcia rozwijające z matematyki prowadzone przez p. Agnieszkę Proniewską.
Hodowla roślin w klasach II
Wraz z nastaniem wiosny klasy drugie zajęły się hodowlą roślin. Posadziliśmy fasolę, czosnek cebulę, posialiśmy też rzodkiewkę. Uczniowie klasy IIc udokumentowali swoje działania w dziennikach obserwacji. Rośliny pięknie urosły, co widać na zdjęciach. Niektóre sadzonki posadzimy na działkach lub przydomowych ogródkach. Teraz już wiemy co roślinom jest niezbędne do życia.
"Dbam o swoje bezpieczeństwo"
Uczeń klasy II c, Igor Hrudeń, już po raz drugi zaprezentował swoje umiejętności plastyczne w wojewódzkim konkursie "Dbam o swoje bezpieczeństwo". Praca Igora została zakwalifikowana do etapu powiatowego. Trzymamy kciuki za Igora i życzymy Mu zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego.
Wychowawczyni Agnieszka Proniewska oraz koledzy i koleżanki.
Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku
15.04. w Iławie odbył się Wojewódzki Finał Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W zawodach wzięło udział 18 drużyn. Udział w reprezentowaniu naszego powiatu wywalczyla sobie drużyna z naszej szkoły. Nasi uczniowie zajęli miejsce poza pierwszą ósemką. W turnieju uczestniczyli: Michał Urbanowicz, Aleksander Kozłowski, Piotr Mnich, Dawid Moskal, Mateusz Mnich, Bartłomiej Milinkiewicz, Mateusz Kukułka.
Mali ogrodnicy z IId i Ie
Uczniowie z klasy IId wczesną wiosną zasadzili w doniczkach cebulki lilii, które pielęgnowali w sali szkolnej aż do dzisiaj. Rośliny wyrosły duże i mają już pąki, z których wkrótce rozkwitną kwiaty. Dzieci postanowiły zasadzić swoje lilie. Za pozwoleniem pani dyrektor oraz z wielką pomocą pani Eli i pana Krzysia kwiaty wzbogacily eksponaty Szkolnego Ogrodu. Po takim doświadczeniu uczniowie doskonale znają budowę roślin oraz czynniki potrzebne im do życia.
XX Biegi Dziecięce „Mazury Cud Natury” Węgorzewo 2016 r.
2 maja odbyły się XX Biegi Dziecięce „Mazury Cud Natury” Węgorzewo 2016 r. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy stanęli na starcie i godnie reprezentowali naszą szkołę. Wykazali hart ducha i odwagę. Warto podkreślić, że uczeń klasy IIa Michał Bagiński wykazał się znajomością zasad fair play i pomógł chłopcu, który przewrócił się podczas biegu.
445 Urodziny Węgorzewa
Od 25 do 29 kwietnia uczniowie naszej szkoły korzystali z nieodpłatnych lekcji muzealnych w Muzeum Kultury Ludowej. Zajęcia pt."Ulice Węgorzewa", zrealizowane w związku z 445 leciem Urodzin Miasta prowadzil dr Jerzy Łapo. Dotyczyły one różnych aspektów związanych z węgorzewskimi ulicami: lokalizacji, zmian nazewnictwa itp. Nasi uczniowie mieli okazję pogłaskać węgorzewskie bruki i przyjrzeć się z bliska urzędowej tabliczce z nazwą ulicy Młyńskiej.
Święto Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja
Święto Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja obchodziliśmy w naszej szkole 29 kwietnia. Tego dnia odbył się apel przygotowany przez uczniów z klas I d , I e , III a. Celem uroczystości było uświadomienie uczniom, że obchodzenie świąt narodowych jest ważnym elementem życia społecznego. Dzięki temu jest podtrzymywana tradycja i pamięć historyczna, która umożliwia młodym Polakom identyfikowanie się ze swoim narodem oraz buduje poczucie odrębności i indywidualności w dobie Zjednoczonej Europy i globalizacji. Apel wspólnie z uczniami przygotowały: p. Danuta Czuczko , p. Joanna Czaplicka- Lachowicz , p. Marta Kuszczak.
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Niedziela 24.11.2024
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"