Strona główna
Szkolne obchody 76 rocznicy zbrodni katyńskiej
13 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbył się apel poświęcony 76 rocznicy zbrodni katyńskiej.
Szkoła Podstawowa nr 2 w Węgorzewie od roku 2009 bierze udział w programie, „Katyń … Ocalić od zapomnienia”, którego inicjatorem i opiekunem był prezydent Lech Kaczyński. Celem programu jest uczczenie pamięci Bohaterów Zbrodni Katyńskiej, a zarazem przywrócenie ich sylwetek zbiorowej pamięci narodu poprzez posadzenie 21.857 DĘBÓW PAMIĘCI. Każdy Dąb upamiętnia konkretną osobę, która zginęła w Katyniu, Twerze lub Charkowie, według zasady jeden DĄB to jedno nazwisko. W Programie uczestniczy już ponad 3.000 instytucji z Polski i spoza jej granic. Do tej pory zasadzono 4568 dębów.
"Pana Tadeusza" czas zacząć...
7 kwietnia 2016 r. w sali widowiskowej Węgorzewskiego Centrum Kultury odbyła się już po raz czwarty Impreza Głośnego Czytania „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W tym roku młodzież z naszej szkoły godnie reprezentowała uczennica klasy V a Magdalena Biedrzycka, która odczytała fragment sporu o Kusego i Sokoła.
Jabłka w szkole
Informujemy, że od 7 kwietnia 2016 r. będą rozdawane uczniom jabłka, które dostarczyła nam Agencja Rynku Rolnego w ramach bezpłatnej dystrybucji owoców od producentów poszkodowanych w wyniku wprowadzenia embarga na produkty rolne przez Federację Rosyjską. Na każdego ucznia przypada jedna skrzynka jabłek (20 kg), którą można odbierać od 7 kwietnia, od godz. 12.00 u pani intendentki. Życzymy smacznego.
Szachy w szkole
Informujemy, że nasza szkoła będzie uczestniczyć w realizacji programu edukacyjnego "Edukacja przez szachy w szkole", który będzie realizowany na terenie gminy Węgorzewo. Bez względu na wiek dziecka szachy mogą poprawić jego koncentrację, zwiększyć cierpliwość i wytrwałość, a także rozwinąć zmysł twórczy, intuicję, pamięć oraz umiejętności analitycznego myślenia i podejmowania decyzji. Mamy nadzieję, że wprowadzając program do naszej szkoły umożliwimy uczniom pogłębianie tych umiejętności. Pierwszym etapem projektu będzie szkolenie 3 nauczycieli, a następnym objęcie nauką gry w szachy całych klas w ramach zajęć obowiązkowych. Projekt współfinansowany ze środków Gminy Węgorzewo.
Umiem pływać
Informujemy, że od 04 kwietnia 2016 r. nasza szkoła uczestniczy w II edycji ogólnopolskiego programu „Umiem pływać”. 45 uczniów klas trzecich, podzielonych na trzy grupy, uczy się pływania na basenie krytym w Ogonkach pod okiem instruktorów wyznaczonych przez Warmińsko-Mazurską Federację Sportu, która jest operatorem tego programu. Ogółem każdy uczeń odbędzie 15 h nauki pływania. Życzymy przyjemnej zabawy i nabycia pływackich umiejętności.
Dzień otwrtych drzwi
Informujemy, że od 1 do 30 kwietnia 2016 r. trwają zapisy do klas pierwszych na rok szkolny 2016/2017.
Obowiązkiem szkolnym objęte są dzieci urodzone
w roku 2009 (7-letnie), które nie rozpoczęły nauki w bieżącym roku szkolnym (2015/2016).W roku szkolnym 2016/2017 naukę w klasach pierwszych mogą także rozpocząć dzieci 6-letnie, które uczęszczały w bieżącym roku szkolnym do przedszkola lub oddziału przedszkolnego.
Eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, pt. „Młodzież zapobiega pożarom”
W dniu 1.04.2016r. na terenie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Węgorzewie odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, pt. „Młodzież zapobiega pożarom” organizowanym przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Węgorzewie.W konkursie uczestniczyło 5 drużyn ze szkół podstawowych powiatu węgorzewskiego, w liczbie 14 uczestników. Naszą szkołę pod przewodnictwem p. Agnieszki Proniewskiej reprezentowały dwie uczennice z klasy VI c: Natalia Dulko i Martyna Kotowicz. W tym roku jedna z naszych reprezentantek Martyna Kotowicz uczestniczyła w dogrywce, po której zajęła I miejsce i tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Druga reprezentantka, Natalia Dulko, uplasowała się na IV miejscu.
Reprezentantkom serdecznie gratulujemy, a zwyciężczyni życzymy dalszych sukcesów!!!
Uczestnicy konkursu otrzymali wartościowe n
Wyniki szkolnego konkursu ortograficznego „ORTOGRAFIK KLAS II i III”
W dniu 22.03.2016r. do konkursu przystąpiło 12 uczniów klas II (Martyna Bojakowska, Oliwier Lichniewicz, Oliwia Kudzia, Bartosz Kopiczko, Kacper Sierakowski, Paweł Artymowicz, Julia Kucharska, Bartosz Korczak, Wojciech Królak, Natalia Barczak, Zuzanna Furtak, Małgorzata Biedrzycka i 6 uczniów klas III (Damian Krupa, Kacper Falicki, Oscar Lachowicz, Jagoda Piskorz, Kinga Burak, Filip Józefowicz).
Wśród klas II największą liczbę punktów zdobyli uczniowie: Oliwia Kudzia (kl. II a), Małgorzata Biedrzycka (kl. II d) i Kacper Sierakowski (kl. II b).
Wśród klas III największą liczbę punktów zdobyli uczniowie: Oscar Lachowicz (kl. III a), Jagoda Piskorz (kl. III b) i Damian Krupa (kl. III a).
Uczniowie z klas III będą reprezentować naszą szkołę w powiatowym konkursie „Mistrz Ortografii Powiatu Węgorzewskiego”, który odbędzie się 22 kwietnia 2016r. o godz. 9.00. w Szkole Podstawowej w Pozezd
Finalistka z historii
Miło nam poinformować, że uczennica klasy VI c, Magdalena Wołczek, uzyskała tytuł finalisty w konkursie przedmiotowym z historii organizowanym dla szkół podstawowych przez Kuratora Oświaty w Olsztynie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Życzenia wielkanocne
Niech radosne Alleluja będzie dla Was ostoją zwycięskiej miłości i niezłomnej wiary.
Niech pogoda ducha towarzyszy Wam w trudzie każdego dnia,a radość serca w czasie zasłużonego odpoczynku.Z okazji Świąt Wielkanocnych naszym uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły, nauczycielom i wszystkim sympatykom SP2 w Węgorzewie życzy Dyrekcja Szkoły.
"Wielkanoc w poezji i tańcu"
"Wielkanoc w poezji i tańcu" to motto tegorocznego apelu, który odbył się w naszej szkole 23 marca. Uczniowie z klasy IV a, przygotowani przez Krystynę Gasińską, wprowadzili nas w świąteczny nastrój recytując wiersze poetów polskich - Lucjana Rydla, Kazimierza Glińskiego, Cypriana Kamila Norwida oraz Lucyny Krzemienieckiej. Dzieci z Międzyszkolnego Punktu Nauczania Religii Greckokatolickiej, zespołu "Wesełka" prowadzonego przez s. Franciszkę Orestę Sałamaszek SNMP, przedstawiły tradycyjne pieśni i tańce wielkanocne, zwane hajiwkami, wesniankami, którymi dawniej na Ukrainie witano wiosnę i cieszono się ze zmartwychwstania Jezusa. Owe ukraińskie hajiwki podobne są do polskich gaików, którymi dawniej witano wiosnę. Dekorację, która stanowiła piękne tło do występów dzieci przygotowała Teresa Klukowska oraz jej podopieczni ze świetlicy szkolnej.
Rekrutacja na rok szkolny 2016/2017 od 01 kwietnia 2016 r.
Rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2016/2017
Informujemy, że od 1 do 30 kwietnia 2016 roku trwają zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2016/2017. Uczniowie zamieszkali w obwodzie szkoły przyjmowani są na podstawie zgłoszenia.
Uczniowie zamieszkali poza obwodem szkoły przyjmowani będą na podstawie wniosku po przeprowadzeniu rekrutacji. (Wykaz terenów wchodzących w skład obwodów szkoły znajduje się tutaj)
MOPR szkolił nauczycieli
21 marca w naszą szkołę odwiedzili ratownicy z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, aby przeprowadzić szkolenie dla nauczycieli. Nie było to pierwsze takie spotkanie pracowników szkoły z MOPR-em. Zasady udzielania pierwszej pomocy, ćwiczenia resuscytacji krążeniowo - oddechowej na fantomach, sposoby założenia kołnierza ortopedycznego i inne działania ważne podczas wypadków, to zagadnienia warte częstego przypominania i szkolenia.
"Pogoń za Wielkanocnym Zajączkiem" klas Ib i Ic
W dniu 17 marca uczniowie klas 1 b i 1 c wraz z wychowawczyniami Elżbietą Hoszkiewicz i Marzenną Pieczul wyruszyli w "Pogoń za Wielkanocnym Zajączkiem". Musieli między innymi pomóc dotrzeć Zajączkowi do skarbu, rozwiązać kilka szyfrów, wydostać się z labiryntu norki Zajączka. Był też konkurs wiedzy z zakresu znajomości tradycji świątecznych. W trakcie pogoni dzieci mogły zregenerować siły przygotowanymi przez siebie koktajlami warzywno-owocowymi. Był też czas na łowienie ryb, szaleństwa w basenie z piłeczkami, zakupy pamiątek a na koniec spotkanie z Wielkanocnym Zajączkiem.
REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2016/2017
Przedstawiamy Państwu harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2016/2017 do I klasy oraz przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Węgorzewo oraz uchwałę Rady Miejskiej w sprawie kryteriów przyjmowania uczniów do szkół.
XI Powiatowy Konkurs dla klas II i III „ Wiem wszystko”
Dnia 18.03. 2016 r. już po raz jedenasty odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs dla klas II i III pod hasłem „Wiem wszystko”.
W tym roku do konkursu przystąpili uczniowie z sześciu szkół naszego powiatu. Reprezentowali Szkoły Podstawowe z Sobiech, Radziej, Węgielsztyna, Pereł oraz SP nr 1 i 2 z Węgorzewa. Myślą przewodnią konkursu było motto „ Czytając żyjesz
wielokrotnie…”. Konkurs podzielony był na trzy etapy- pierwsza część zawierała zadania związane z książką, uczniowie mieli również możliwość poznania historii książki – przygotowano bowiem prezentację multimedialną na ten temat. Druga część Kon kursu to pytania z różnych dziedzin, trzecia część to etap multimedialny. Pytania konkursowe miały różny stopień trudności, więc w rywalizacji liczyło się szczęście, refleks, opanowanie oraz szeroka wiedza. Uczniowie pracowali w dwójkach składających się z drugoklasisty i trzecioklasi
"W baśniowym świecie Andersena" - Powiatowy konkurs czytelniczy
29 lutego węgorzewskie gimnazjum zorganizowało powiatowy konkurs czytelniczy dla uczniów klas IV, pt. „W baśniowym świecie Andersena”. Każdą klasę IV reprezntowała dwuosobowa drużyna. Uczniowie musieli wykazać się znajomością życiorysu autora i dziewięciu jego baśni. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział sześciu uczniów przygotowanych przez G. Wójcik
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Poniedziałek 07.07.2025
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"