Strona główna
Pogoń za Wielkanocnym Zającem 2016 - klasy II
14 i 15 marca uczniowie klas II wybrali się na zajęcia edukacyjne do Ośrodka "Gwarek" w Pięknej Górze. Aby znależć Zająca dzieci musiały rozwiązać wiele łamigłówek, np. wydostać się z zamkniętego pomieszczenia - "Ucieczka z jajeczka", przejść zawiłym labiryntem w "Norce Zajączka", wziąść udział w milniteleturnieju "Kurczak Show", przybliżającym wiedzę o tradycjach Świąt Wielkanocnych. Były też "Tańce szalonego kurczaka" oraz własnoręcznie przygotowane, zdrowe kotaile owocowo - warzywne czyli "Przysmaki Zajączka". Na zakończenie - zabawy w "Alei Wielkanocnej", zakup upominków i zdjęcia z Wielkanocnym Zającem. Nad dziećmi czuwały wesołe Kurczaki i oczywiście wychowawczynie - Bożena Aleksandrowicz, Bożena Skrypoczka, Agnieszka Proniewska i Barbara Łapo.
Nasiona dla Afryki
Serdecznie zapraszamy rodziców, uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w kolejnej - czwartej już edycji wielkiej akcji: "Nasiona dla Afryki". W małym zambijskim miasteczku Mpanshya siostry ze zgromadzenia Sióstr Boromeuszek Mikołowskich prowadzą przedszkole, szpital i hospicjum. Nasiona są tam bardzo drogie dlatego aby utrzymać ogród, w którym hodują warzywa potrzebne dla podopiecznych i pacjentów - proszą nas o pomoc. Dzieci z przedszkola także pielęgnują swoje grządki. Uczą się w ten sposób siać i opiekować roślinami. Nasiona z Polski rozdawane są także mieszkańcom okolicznych wiosek, aby sami postarali się zadbać o wyżywienie. Nie wszystkie rośliny rosną w afrykańskim klimacie, dlatego zbieramy nasiona konkretnych warzyw : marchwi, cebuli, pomidora, słonecznika (duże ziarna), kapusty, kalarepy, ogórków, papryki, fasoli, buraków i kalafiora.
Przedszkolaki w szkole
26 lutego 2016 roku naszą szkołę odwiedziły dzieci, które realizują roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne. Pojawili się Mali Goście z Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Tygryska, Britishka oraz oddział Kłapouszków. Dzieci zwiedziły naszą szkołę i uczestniczyły w mini-lekcjach, które przygotowały panie: Barbara Łapo, Bożena Aleksandrowicz, Marta Kuszczak. Dużą radość sprawiały dzieciom ćwiczenia na tablicach interaktywnych. Na koniec maluchy mogły się wyszaleć w sali zabaw pod opieką swoich wychowawczyń. Wizytę przedszkolaków koordynowała pani Joanna Chachulska z pomocą pani Danuty Czuczko.
Sprawdzian klas szóstych w roku szkolnym 2015/2016
Przedstawiamy Państwu najważniejsze informacje dot. organizacji i sposobu przeprowadzenia sprawdzianu w klasie szóstej w roku szkolnym 2015-2016. Poniższe informacje w wersji pdf znajdą Państwo klikając na Sprawdzian_klas_VI_w_roku_2015-2016.pdf
SPRAWDZIAN
W KLASIE SZÓSTEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ
W ROKU SZKOLNYM 2015/2016
Jaka jest struktura sprawdzianu od 2015 r.?
Od roku szkolnego 2014/2015 sprawdzian składa z dwóch części. Obie części są przeprowadzane w formie pisemnej.
Część 1. zawiera zadania z języka polskiego i matematyki.
Na rozwiązanie wszystkich zadań w arkuszu przewidziano 80 minut.
W niektórych zadaniach trzeba wybrać jedną poprawną odpowiedź. W innych – samodzielnie ją sformułować, np. napisać wypracowanie albo zapisać rozwiązanie zadania z matematyki.
Część 2. zawiera zadania z języka obcego. Jest to język, którego uczeń uczy się w szkole jako przedmiotu ob
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
1 marca obchodzone jest polskie święto państwowe, poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych – żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku. Z tej okazji na szkolnym korytarzu pojawiła się ekspozycja przypominająca o tym wydarzeniu, wykonana przez p. Joannę Chachulską.
Apel podsumowujący pierwsze półrocze
W piątek 19.02.2016 odbył się apel podsumowujący pierwsze półrocze roku szkolnego 2015/2016. Apel przeprowadzony był w dwóch odsłonach. Podczas pierwszej części uczniowie klas II i III wraz z rodzicami odebrali dyplomy gratulacyjne za bardzo wysokie lub wręcz celujące wyniki w nauce z rąk Pani Dyrektor. I wówczas okazało się, że w naszej szkole jest sporo prymusów, gdyż na 128 uczniów, aż 65 zostało wyróżnionych. Podczas uroczystości przedstawiono również wyniki czytelnictwa. Najlepiej czytającą klasą została klasa III a, a najlepszą czytelniczką została Karolina Lisowska z klasy III a. Pani Grażyna Wójcik wręczyła również nagrody za konkurs czytelniczy „Wielka Liga Czytelnika”. Całość spotkania dopełniły występy artystyczne klasy II d (przygotowywanej przez panią Barbarę Łapo), która zaprezentowała się w „Tańcu Integracyjnym” oraz w tańcu „Siedmiokroczek”. Piosenkę „Instrumenty dęte” za
Zmiany w systemie oświaty dot. obowiązku szkolnego i przedszkolnego
Informacja w sprawie ustawy z dnia 29 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw
Najważniejsze zmiany dotyczą:
1) obowiązku szkolnego od siódmego roku życia,
2) prawa do rozpoczęcia edukacji szkolnej od szóstego roku życia,
3) obowiązku przedszkolnego dla dziecka 6-letniego,
Szkoła dla rodziców
Informujemy, że 23 lutego 2016 r. o godz. 16.00 w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Węgorzewie odbędzie się pierwsze spotkanie "Szkoły dla Rodziców". Więcej informacji o "szkole dla Rodziców" znajdziecie Państwu w podanych niżej plikach. Zachecamy do udziału.
Na pomoc Michałowi
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom naszej szkoły, ich rodzinom i nauczycielom za wieloletnią i systematyczną pomoc w rehabilitacji Michała – dziewięcioletniego chłopca z Giżycka. Dzięki Waszej pamięci i wysiłkowi przynoszenia plastikowych nakrętek jego rodzice mogą przygotować kolejne tony „korków”do sprzedaży. Prosimy o dalszą wytrwałą pomoc – każda nakrętka jest na wagę duchowego złota, którym możemy wykładać nasze serca. Punkty odbioru nadal są w salach, gdzie uczą się dzieci lub bezpośrednio u pań katechetek.
Fizyka dla Smyka
W dniach od 8 do 10 lutego 2016 roku nasza szkoła kolejny raz gościła pracownika Akademii Nauki z Olsztyna. Zajęcia przez niego prowadzone miały na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne. Tym razem prowadzący postanowił uczniom przybliżyć tajemnice powietrza. Na zajęciach Powietrze wokół nas uczniowie odkryli siłę ciśnienia atmosferycznego, nadmuchali balony w pompie próżniowej, wykonali kontrolowany samozapłon w kolbie, sprawili, że piłeczki unosiły się w powietrzu, przygotowali szaszłyki z balonów… Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele wychodzili z zajęć bardzo zadowoleni.
Poczta walentynkowa
W tym tygodniu na szkolnym korytarzu pojawiło się tajemnicze pudełko wraz z gazetką informujacą o zbliżajacych się Walentynkach. Każdy kto chciałby przekazać koledze lub koleżance wyrazy sympatii może wrzucić kartkę do pudełka a 15 lutego Samorząd Uczniowski zorganizuje Pocztę Walentynkową, która dostarczy Walentynki do adresatów.
Bal Karnawałowy
Niepisaną tradycją naszej szkoły jest bal karnawałowy, który zapowiada ferie zimowe. Na to wydarzenie szczególnie czekają najmłodsi. Jak zwykle w zabawie udział biorą uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego, mieszczącego się w szkole. Wodzirejami zabawy tym razem byli animatorzy z Teatru Narwal w Białymstoku. W czwartek 21 stycznia 2016 r zabrali nas w taneczną podróż dookoła świata. Znanym i lubianym przebojom nie można się było oprzeć. Przebierańcy jak zwykle popisali się pomysłowością. Królowały księżniczki, elfy, wiedźmy, porządku pilnowali rycerze, policjanci i bohaterowie innych znanych bajek. Imprezę , mimo zmęczenia, zakończyliśmy w doskonałych humorach.
Konkurs Kolęd i Pastorałek dla klas IV - VI
18.01. na terenie szkoły odbył się coroczny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W konkursie wzięli udział najlepsi uczniowie ze starszych klas. Uczniowie prezentowali się przed widownią złożoną z klas 4 i 5. Występy budziły wiele emocji. Panowała miła i świąteczna atmosfera.
Komisja w składzie: p. Alicja Barul, p. Lidia Hrabyk i p. Bożena Hoffmann wybrała laureatów.
Informacje Kuratora Oświaty w sprawie bezpiecznej organizacji ferii zimowych
Informujemy, że na stronie Kuratorium Oświaty w Olsztynie znajdą Państwo informacje Kuratora Oświaty, p. G. Przasnyskiej, dot. bezpiecznego organizowania ferii zimowych (np. podczas wyjazdu na różne formy odpoczynku, co należy zrobić, aby dowiedzieć się, czy dziecko będzie pod odpowiednią opieką). Zapraszamy do odwiedzenia strony Kuratorium i zapoznania sie z powyższymi informacjami (aby to zrobić wystarczy nacinąć wklejony niżej link)
Pokazy ratownictwa na lodzie
20 stycznia uczniowie z naszej szkoły udali się nad Węgorapę przy węgorzewskim zamku. Jak co roku obserwowali pokaz ratownictwa na lodzie, przygotowany przez strażaków z węgorzewskiej Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej przy współpracy z Wojskową Strażą Pożarną oraz ochotnikami z OSP Pozezdrze.
Uczniowie dowiedzieli się jak niebezpieczne są zabawy na zamarzniętej rzece a także w jaki sposób strażacy ratują ludzi, którzy znależli się pod lodem. Po skończonych pokazach można było obejrzeć sprzęt, porozmawiać ze strażakami a w przepastnej kieszeni komendanta Pawła Mickiewicza można było znaleźć słodkości dodające energi w ten mroźny dzień.
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „Miłe i bezpieczne ferie zimowe”
20 stycznia 2016 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami policji i służby zdrowia. Zaproszeni goście, nadkomisarz pani Dorota Kondrusik i pielęgniarka szkolna pani Krystyna Stępkowska, przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego zachowania w czasie zimowego wypoczynku, wybierania miejsc bezpiecznych do zabawy, zachowania w sytuacjach zagrożenia, kontaktu z nieznajomymi oraz udzielili rad dotyczących dbania o zdrowie w okresie zimowym, podczas zabaw na świeżym powietrzu. Pani pielęgniarka zachęcała uczniów do aktywnego wypoczynku, a nie spędzania czasu przy komputerze albo przed telewizorem.
Poranek Kolęd i Pastorałek 2016
„Hej kolęda, kolęda, kolędy to czas ....”
Śnieg ostry pada i wicher wieje.
W mrokach lśni gwiazda ponad Betlejem.
W szopie się rodzi Dzieciątko Boże.
Wśród najuboższych, wśród najbiedniejszych
rodzi się światło, nic go nie zmniejszy.
Wieczór wigilijny zapowiada Boże Narodzenie. Styczeń to okres świąteczny, a więc czas śpiewania kolęd czyli pieśni na cześć narodzonego Chrystusa.
My się zimy nie boimy!
Uczniowie z klasy Ie bardzo lubią zabawy na świeżym powietrzu. Korzystając z pięknej pogody, dzieci postanowiły wykorzystać śnieg do zabaw. Jedni budowali bałwany, inni pieski, tworzono również "ogrody" z gałązek. Największą atrakcją była bitwa śnieżna - zachowując zasadę - celujemy od pasa w dół! Wszyscy wrócili do szkoły z uśmiechem na buzi:)
Drugie śniadanie dla pierwszaków
W ubiegłym tygodniu naszych najmłodszych uczniów odwiedzili przedstawiciele "Węgorzewskiego Tygodnia" oraz Banku Spółdzielczego. W ramach corocznej akcji " Śniadanko dla pierwszoklasisty" każde dziecko otrzymało pudełko śniadaniowe ze słodką niespodzianką. Spotkaniu towarzyszyły rozmowy o roli drugiego śniadania w codziennym jadłospisie a także o tym, dlaczego i w jaki sposób warto oszczędzać pieniądze.
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Niedziela 06.07.2025
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"