"Nazywamy książkę przyjacielem. I słusznie.
          Bo naprawd
          ę nie znajdziesz na świecie ważniejszego towarzysza nad książkę."

(Gustaw Morcinek)

NOWE ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM. JANUSZA KORCZAKA W WĘGORZEWIE  W OKRESIE OGRANICZENIA FUNKCJONOWANIA PLACÓWKI W ZWIĄZKU Z COVID-19

1. W pomieszczeniu biblioteki może przebywać 2 uczniów (oprócz pracowników).
          2. Odległość pomiędzy uczniami w bibliotece nie może być mniejsza niż 2 metry.
          3. Do bibliotekarza podchodzi tylko 1 osoba.
          4. Wchodząc do biblioteki uczniowie dezynfekują przy wejściu ręce.
          5. Uczniowie oraz bibliotekarz posiadają maskę ochronną zakrywającą usta i nos.
          6. Uczniowie , książki, które oddają , odkładają do wskazanego opisanego datą pudła, gdzie przez 3 dni będą w tzw. kwarantannie, zanim będzie je można bezpiecznie wypożyczyć ponownie.
          7. Uczniowie oddają do biblioteki książki zapakowane w  jednorazową torbę foliową.
          8. Wolny dostęp do zbiorów oraz czytelnia są  niedostępne w czasie epidemii.

Biblioteka szkolna służy uczniom i nauczycielom naszej szkoły. W bibliotece posiadamy dokumenty takie jak Statut Szkoły, Przedmiotowe Zasady Oceniania (i inne), z których mogą korzystać rodzice. Biblioteka jest miejscem,
          w którym możemy wypożyczyć książki.

• Godziny pracy biblioteki szkolnej

Poniedziałek: 7.30 – 14.30

Wtorek: 7.30 - 14.30

Środa: 7.30 - 14.30