Strona główna
SZOK ale cyrk!
11 maja 2016 roku zawitał do naszej szkoły cyrk ”Szok”. Od samego początku o dobry nastrój, zarówno przedszkolaków jak i uczniów klas I-VI, zadbał klaun, który nie tylko zabawnie figlował, ale także zaprezentował akrobatyczne umiejętności na szczudłach oraz świetnie żonglował piłeczkami i maczugami.
VIII Powiatowe Asy Matematyczne
11 maja 2016r. w Szkole Podstawowej w Sobiechach uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce
w powiatowym konkursie matematycznym:1. Piotr Sperski klasa III b, wych. P. Joanna Chachulska
2. Kacper Sierakowski klasa II b, wych. P. Bożena Skrypoczka
Kacper Sierakowski uczęszcza na koło matematyczne prowadzone przez p. Elżbietę Hoszkiewicz oraz na zajęcia rozwijające z matematyki prowadzone przez p. Agnieszkę Proniewską.
Hodowla roślin w klasach II
Wraz z nastaniem wiosny klasy drugie zajęły się hodowlą roślin. Posadziliśmy fasolę, czosnek cebulę, posialiśmy też rzodkiewkę. Uczniowie klasy IIc udokumentowali swoje działania w dziennikach obserwacji. Rośliny pięknie urosły, co widać na zdjęciach. Niektóre sadzonki posadzimy na działkach lub przydomowych ogródkach. Teraz już wiemy co roślinom jest niezbędne do życia.
"Dbam o swoje bezpieczeństwo"
Uczeń klasy II c, Igor Hrudeń, już po raz drugi zaprezentował swoje umiejętności plastyczne w wojewódzkim konkursie "Dbam o swoje bezpieczeństwo". Praca Igora została zakwalifikowana do etapu powiatowego. Trzymamy kciuki za Igora i życzymy Mu zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego.
Wychowawczyni Agnieszka Proniewska oraz koledzy i koleżanki.
Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku
15.04. w Iławie odbył się Wojewódzki Finał Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W zawodach wzięło udział 18 drużyn. Udział w reprezentowaniu naszego powiatu wywalczyla sobie drużyna z naszej szkoły. Nasi uczniowie zajęli miejsce poza pierwszą ósemką. W turnieju uczestniczyli: Michał Urbanowicz, Aleksander Kozłowski, Piotr Mnich, Dawid Moskal, Mateusz Mnich, Bartłomiej Milinkiewicz, Mateusz Kukułka.
Mali ogrodnicy z IId i Ie
Uczniowie z klasy IId wczesną wiosną zasadzili w doniczkach cebulki lilii, które pielęgnowali w sali szkolnej aż do dzisiaj. Rośliny wyrosły duże i mają już pąki, z których wkrótce rozkwitną kwiaty. Dzieci postanowiły zasadzić swoje lilie. Za pozwoleniem pani dyrektor oraz z wielką pomocą pani Eli i pana Krzysia kwiaty wzbogacily eksponaty Szkolnego Ogrodu. Po takim doświadczeniu uczniowie doskonale znają budowę roślin oraz czynniki potrzebne im do życia.
XX Biegi Dziecięce „Mazury Cud Natury” Węgorzewo 2016 r.
2 maja odbyły się XX Biegi Dziecięce „Mazury Cud Natury” Węgorzewo 2016 r. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy stanęli na starcie i godnie reprezentowali naszą szkołę. Wykazali hart ducha i odwagę. Warto podkreślić, że uczeń klasy IIa Michał Bagiński wykazał się znajomością zasad fair play i pomógł chłopcu, który przewrócił się podczas biegu.
445 Urodziny Węgorzewa
Od 25 do 29 kwietnia uczniowie naszej szkoły korzystali z nieodpłatnych lekcji muzealnych w Muzeum Kultury Ludowej. Zajęcia pt."Ulice Węgorzewa", zrealizowane w związku z 445 leciem Urodzin Miasta prowadzil dr Jerzy Łapo. Dotyczyły one różnych aspektów związanych z węgorzewskimi ulicami: lokalizacji, zmian nazewnictwa itp. Nasi uczniowie mieli okazję pogłaskać węgorzewskie bruki i przyjrzeć się z bliska urzędowej tabliczce z nazwą ulicy Młyńskiej.
Święto Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja
Święto Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja obchodziliśmy w naszej szkole 29 kwietnia. Tego dnia odbył się apel przygotowany przez uczniów z klas I d , I e , III a. Celem uroczystości było uświadomienie uczniom, że obchodzenie świąt narodowych jest ważnym elementem życia społecznego. Dzięki temu jest podtrzymywana tradycja i pamięć historyczna, która umożliwia młodym Polakom identyfikowanie się ze swoim narodem oraz buduje poczucie odrębności i indywidualności w dobie Zjednoczonej Europy i globalizacji. Apel wspólnie z uczniami przygotowały: p. Danuta Czuczko , p. Joanna Czaplicka- Lachowicz , p. Marta Kuszczak.
Wojewódzkie Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, pt. „Młodzież zapobiega pożarom”
Dzięki zaangażowaniu uczennicy klasy VI c, Martyny Kotowicz, i uzyskaniu I miejsca w eliminacjach powiatowych, po raz pierwszy mieliśmy możliwość wzięcia udziału w eliminacjach wojewódzkich do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Odbyły się one w dniu 27.04.2016r. w miejscowości Działdowo. Udział w nich wzięło 19 szkół powiatu warmińsko – mazurskiego. Pomimo przygotowań i poniesionych nakładów pracy pod przewodnictwem p. Agnieszki Proniewskiej nasza reprezentantka uplasowała się na 13 miejscu. Jednakże reprezentantce gratulujemy zaangażowania i dziękujemy za włożony trud w przygotowanie do konkursu.
Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę i kubek.
Po pisemnych zmaganiach, uczestnicy konkursu zwiedzili Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie.
Robotyka LEGO
26 kwietnia uczniowie klas pierwszych oraz uczniowie klasy III b i IV c wzięli udział warsztatach robotyki LEGO prowadzonych przez trenera z Akademii Nauki w Olsztynie. Organizacja tych warsztatów to inicjatywa rodziców uczniów kl. I c. Akademia Nauki zapewniła 5 stanowisk złożonych z komputera z oprogramowaniem i zestawu klocków do budowy robotów. Uczestnicy warsztatów pracowali w 4 - 6 osobowych zespołach samodzielnie budując roboty z zestawów Lego, wyposażając je w silniki, sensory ruchu, odległości i przy pomocy komputera zaprogramowali ich działanie. Dzieci poznały podstawy mechaniki i programowania.
Dzień jak co dzień w II b
Tabliczka mnożenia, czytanie czy ortografia to codzienność w klasie II b, ale bywają dni, gdy uczniowie klasy mogą samodzielnie sprawić, by żarówka zaświeciła, a wiatraczek poleciał pod sam sufit. Budowanie obwodów elektrycznych okazało się świetną zabawą, a radości było co niemiara.
Również bardzo ekscytującym zajęciem okazało się ważenie uczniowskich piórników, kanapek, zeszytów, a nawet plecaków. Dekagramy i kilogramy to już nie jest dla nikogo pojęcie abstrakcyjne.
Powiatowy Konkurs Ortograficzny w Pozezdrzu
Dnia 22 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej im. J.Tressenberg w Pozezdrzu odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii Powiatu Węgorzewskiego”. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań ortografią, sprawdzenie stopnia opanowania zasad ortograficznych, kształcenie umiejętności zdrowej rywalizacji oraz wyrabianie umiejętności i nawyku poprawnego pisania. W konkursie udział wzięło 15 uczestników, po trzech reprezentantów ze Szkoły Podstawowej w Budrach, Sobiechach, Pozezdrza, SP nr 1 i SP nr 2.
Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Oscar Lachowicz – kl.III a, Jagoda Piskorz – kl.III b oraz Damian Krupa – kl.III a. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie pisali dyktando, natomiast w drugiej wykonywali ćwiczenia ortograficzne na karcie pracy. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała organizatorkap. Małgorzata Kułak. Jury w składzie: p
STOP CYBERPRZEMOCY
Wraz z rozwojem mediów elektronicznych oraz wzrostem ich popularności obserwujemy wśród dzieci i młodzieży rosnąca liczbę przypadków uznawanych za przejawy tzw. cyberprzemocy, czyli przemocy z użyciem Internetu oraz telefonów komórkowych. Dzieci często podejmują działania uznawane za cyberprzemoc, nie mając świadomości ich konsekwencji. Tymczasem specyfika mediów elektronicznych sprawia, że intensywność krzywdy doznawanej przez ofiary cyberprzemocy,
ich poczucie zagrożenia, przekracza możliwości poradzenia sobie z taką sytuacją, nawet jeśli pozornie jest ona błaha. Zapobieganie cyberprzemocy wymaga uświadomienia uczniom oraz ich rodzicom istoty problemu, jak również
i konsekwencji, które dotykają ofiarę i sprawcę. W tym właśnie celu 20 kwietnia w ramach PROJEKTU PROFILAKTYCZNO - WYCHOWAWCZEGO "STOP CYBERPRZEMOCY" REALIZOWANEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM. JANUSZA KORCZAKA W WĘGORZEWIE
Loteria Paragonowa to zabawa narodowa - powiatowy konkurs plastyczny
Uczniowie klas I E, II A, II B, II D i III A z naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie organizowanym przez Urząd Skarbowy w Giżycku. Wpłynęło 36 prac, które zostały wysłane do Urzędu Skarbowego w Giżycku. Nagrodzono 8 prac.
Laureaci: Michał Kulikowski klasa III A, Kornelia Stankiewicz klasa III A, Weronika Wasilewska klasa II A
Trwa rekrutacja do klas pierwszych!
Przypominamy, że do 30 kwietnia 2016 r. trwa rekrutacja do klas pierwszych. Obowiązkiem szkolnym objęte są wszystkie dzieci z rocznika 2009. Do szkoły mogą również zostać zapisane dzieci 6-letnie (rocznik 2010). Wzory zgłoszeń i wniosków można pobrać z zakładki "rekrutacja" lub z sekretariatu szkoły (w godz. 7.00-15.00). Serdecznie zapraszamy
XII Półmaraton Węgorza to nie tylko bieg dla dorosłych
XII Półmaraton Węgorza to nie tylko bieg dla dorosłych na dystansie 21 km 975 m z Sztynortu na Plac Wolności w Węgorzewie, ale także szereg imprez towarzyszących dla dzieci i młodzieży.
2 maja 2016 roku na Placu Wolności w Węgorzewie zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Każdy, kto przyjdzie będzie miał prawo uczestniczyć w XX Biegach Dziecięcych „Mazury Cud Natury” lub wziąć udział w festynie rekreacyjno- edukacyjnym „ Dbamy o Wasze Bezpieczeństwo”. Udział w biegach i festynie jest bezpłatny. Organizatorzy przygotowali wiele nagród, każdy uczestnik będzie miał szansę na wyróżnienie.
"Nasiona dla Afryki" - podsumowanie akcji.
Zakończyła się akcja charytatywna "Nasiona dla Afryki" organizowana przez Szkolne Koło "Caritas". W tym roku zebraliśmy 291 paczek z nasionami, które już wkrótce zostaną przesłane do Zambii gdzie w miasteczku Mpanshya siostry ze zgromadzenia Sióstr Boromeuszek Mikołowskich prowadzą przedszkole, szpital i hospicjum. W liczeniu nasion pomagali uczniowie z klasy IId. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji za rok.
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Poniedziałek 07.07.2025
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"