Klasa Ia pomaga bezdomnym zwierzętom
Od kilku tygodni uczniowie klasy Ia przynosili do klasy karmę dla psów i kotów, makaron, koce, miski i inne przedmioty, które potrzebne są zwierzętom. Z wielkim zapałem zaangażowały się w Akcję Zima- pomoc bezdomnym zwierzętom. Od kilku lat akcję organizuje Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Węgorzewie. 21.11.2016r. uczniowie odwiedzili Redakcję Węgorzewskiego Tygodnia, aby przekazać zebrane produkty. Z wypiekami na twarzy opowiadały dlaczego należy pamiętać o bezdomnych zwierzętach. Zadowolone opuszczały Redakcję Tygodnika wiedząc, że dołożyły swoją cegiełkę w tę akcję.
Jak czytamy? Wrzesień i październik
CZYTELNICTWO KLAS I – III I ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO W MIESIĄCU WRZEŚNIU I PAŹDZIERNIKU 2016 R.
KLASA
LICZBA WYPOŻ. KSIĄŻEK
ŚREDNIA NA UCZNIA
MIEJSCE
3B
249
12,3
Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskiego w Piłce Siatkowej „trójki” Szkół Podstawowych Dziewcząt i Chłopców 2016
17.11.2016 w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskiego w Piłce Siatkowej „trójki” Szkół Podstawowych Dziewcząt i Chłopców. W zawodach uczestniczyły drużyny dziewcząt i chłopców z SP1 Węgorzewo, SP 2 węgorzewo i SP Radzieje.
Naszą szkołę reprezentowali:
Chłopcy – Mnich Mateusz, Kozłowski Aleksander, Narewski Kacper, Gasiński Krzysztof, Drabyk Mikołaj, Sereda Patryk, Farelnik Jakub
Założenie hodowli cebuli i pietruszki w Ia
W środę 16.11.2016r. uczniowie kl. I a podczas zajęć przyrodniczych postanowili założyć hodowlę roślin (cebuli i pietruszki). Przyniesione warzywa każdy uczeń przysypał w doniczce ziemią i oznakował wykonaną tabliczką ze swoim nazwiskiem. Wiedząc, że roślina do życia potrzebuje nie tylko żyznej gleby, ale też wody i odpowiedniej temperatury, dzieci podlały swoje warzywa i umieściły doniczki na parapetach. Teraz pozostało jedynie opiekować się roślinami i obserwować, kiedy pojawi się pierwszy szczypiorek lub natka pietruszki.
Jesienne zadumanie o Ojczyźnie - Gminny konkurs poezji w Budrach
09.11.2016r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach odbył się powiatowy konkurs recytatorski „Jesienne zadumanie o Ojczyźnie”, w którym uczniowie zaprezentowali własną interpretację poezji patriotycznej. Do eliminacji przystąpiło sześcioro reprezentantów naszej szkoły: Zuzanna Dudek – Stefańska – kl. I A, Martyna Świętochowska – kl. II A, Julia Czuczko – kl. III A, Cezary Jedliński – kl. IV A, Marcjanna Rymszewicz – kl. V C oraz Julia Kupibida - kl. VI A.
Projekt edukacyjny klas II
W listopadzie 2016 r. klasy II rozpoczynają projekt edukacyjny pilotowany przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie pod hasłem:
"CO MOGĘ ZROBIĆ DLA SIEBIE I INNYCH W TRAKCIE REALNEGO ZAGROŻENIA, CZEKAJĄC NA PRZYBYCIE RATOWNIKÓW".
Od wielu lat istnieje w Polsce potrzeba edukowania społeczeństwa w zakresie właściwych zachowań w przypadku wystąpienia zagrożeń, które mogą być udziałem człowieka w otaczającym go świecie. Projekt w dużym stopniu dotyczy zagrożeń pożarowych. Autorzy projektu udostępniają film oraz komiksy o tej tematyce.
Narodowe Święto Niepodległości - pamiętajmy
Narodowe Święto Niepodległości obchodziliśmy w naszej szkole podczas uroczystego apelu. Na lekcjach uczniowie przypominali sobie najważniejsze wydarzenia oraz bohaterów tego święta. Aby utrwalić tę wiedzę na szkolnym korytarzu pojawiła się wystawa, która opowiada o najważniejszych zagadnieniach związanych z Narodowym Świętem Niepodległości. Wystawę wykonały p. Marzenna Pieczul i p. Agnieszka Joka w ramach projektu " Szkoła wierna dziedzictwu".
11 listopada Narodowe Święto Niepodleglości
10 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 w Węgorzewie odbył się apel z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzieci z klas IIe i IVa przestawiły historię Polski w montażu słowno- muzycznym. W śpiewie dzieci wspomagali uczniowie klas szóstych i Va. Można było usłyszeć m.in. drugi hymn Polski „Rotę”, pieśń „My Pierwsza Brygada” czy „Piosenkę Małego Patrioty”. Uroczystość uświetnili zastępca burmistrza Pan Andrzej Lachowicz, kombatanci i zaproszeni goście. Uroczystość jest częścią projektu realizowanego przez szkołę pt. „Szkoła wierna dziedzictwu”. Apel przygotowały pani Alicja Barul i pani Marta Kuszczak oczywiście przy wsparciu niezastąpionych mam uczniów klasy IVa, które pomogły w charakteryzacji dzieci.
Marta Kuszczak
CO SIĘ DZIEJE W II A?
Na zajęciach przyrodniczych uczniowie II a dowiedzieli się jak wiele ważnych składników dla zdrowia człowieka zawierają owoce i warzywa. Dlatego też postanowili przekonać się o tym od strony praktycznej.
We wtorek 5 listopada dzieci zrobiły sałatkę owocową. Przyniosły wszystkie składniki oraz narzędzia do pracy. Ubrane były w piękne fartuszki. Praca była niełatwa i trochę niebezpieczna. Dlatego też największą uwagę zwrócili wszyscy właśnie na bezpieczeństwo podczas pracy.
Sałatka owocowa klasy I a
„Sałatki owocowe są smaczne i zdrowe” – tę zasadę wyznają uczniowie z kl. I a, którzy 3 listopada 2016 r. na zajęciach technicznych postanowili przygotować sałatkę owocową. Na początku zajęć dzieci przygotowały stanowisko pracy, aby mogły wspólnie wykonać zaplanowaną sałatkę. Po umyciu rąk, z wielkim zapałem zabrały się do obierania, a następnie krojenia wcześniej umytych owoców, przestrzegając zasad bezpiecznego posługiwania się narzędziami kuchennymi, jakimi okazały się noże. Sprytnie obrały i pokroiły owoce, przyprawiły sałatkę sokiem z wyciśniętej cytryny i odrobiną cukru. W końcu nadeszła dawno oczekiwana przez wszystkich chwila, czyli degustacja sałatki. Smakowała wybornie, bo zdrowa i wykonana własnoręcznie.
Majsterkowicze z II e
27 października dzieci z klasy IIe wybrały się na wycieczkę do Ełku. Na początku pojechaliśmy do Castoramy, gdzie dzieci brały udział w zajęciach pt. Majsterkowo. Na początku dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje market i jakie maszyny są tam potrzebne. Następnie IIe wykonała smartphony z... drewna. Zabawa była przednia przy wykonywaniu jak i po stworzeniu najnowszego modelu iPhona 7s. Telefony te są bezawaryjne - nawet jak spadną na podłogę nic im się nie stanie. Ładowanie? Nic prostszego! Wystarczy podłączyć się do kolczyka czy szlufki w spodniach i gotowe. Po zajęciach każdy otrzymał dyplom i gadżety, a na koniec oczywiście wszyscy zrobili sobie sweet phocie;p Nie obyło się bez wyłonienia laureata - twórcy najlepszego modelu, który otrzymał nagrodę specjalną. Następnie udaliśmy się do najsłodszej kawiarni w mieście, gdzie dzieci własnoręcznie wykonały przepyszne lizaki. Szczerze polecam
Dla Mateusza
Samorząd Uczniowski zakończył akcję zbierania pieniędzy dla chorego Mateusza w ramach fundacji Czerwone Serduszko. Do akcji czynnie włączyło się Ognisko Wychowawcze ,,Przyjazny kącik’’ , organizując kiermasz ozdób wykonanych przez wychowanków i przeznaczając dochód na naszą szkolną akcję. Nad organizacją kiermaszu czuwała Pani Agata Wiszniewska- Kubiszyn. W sumie zebrano 810 zł 66 groszy. Dziekujemy wszystkim ofiarodawcom. Dobro wraca!!!
Surówka "Samo zdrowie" II c
Uczniowie z klasy II c wykonali dzisiaj Jesienną surówkę „Samo zdrowie”na podstawie przepisu z wiersza M. Strzałkowskiej. Po przygotowaniu stanowiska pracy i umyciu rąk drugoklasiści z zapałem zabrali się do pracy. Obierali, kroili i tarkowali warzywa, łupali orzechy, a na koniec wspólnie degustowali surówkę. Samodzielnie wykonane danie bardzo dzieciom smakowało. Niektórzy zjedli kilka dokładek, inni zabrali porcję do domu aby poczęstować rodziców.
Lekcja historii z Mieszkiem I
21 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji historii i przenieśli się w czasy Polski wczesnopiastowskiej: tworzenia państwa polskiego przez Mieszka I, okoliczności przyjęcia przez Mieszka chrztu, organizacji państwa i drużyny Mieszka I.
Opowieści o życiu codziennym w X wieku, panujących zwyczajach, okolicznościach zawarcia związku małżeńskiego Mieszka z Dobrawą sprawiły, że uczniowie chętnie słuchali i wcielali się w historyczne postacie. Członkowie Zaciężnej Chorągwi Rycerskiej "Apis" prezentowali rekwizyty, będące wiernymi replikami historycznych oryginałów, m.in. stroje, miecze, zbroje, tarcze i inną broń, którą posługiwali się wojowie Mieszka I.
Projekt edukacyjny „Jak powstaje chleb? Od ziarenka do bochenka” klasy III
Gdyby chleb umiał mówić powiedziałby: „Szanujcie mnie, ponieważ na świecie jest wielu głodnych ludzi, spragnionych chleba!” ( św. brat Albert Chmielowski ) - to motto projektu edukacyjnego, realizowanego w klasach III we wrześniu i w październiku. W ramach projektu uczniowie:
poznali etapy pow
„Jak to ze lnem było”
W ramach projektu „ Od ziarenka do bochenka” klasy trzecie udały się do Muzeum Kultury Ludowej na zajęcia pt. „Jak to ze lnem było”.
Na początek bajka „Jak krecik dostał spodenki”. Uczniowie śledzili ile trudu musiał włożyć sympatyczny krecik, by móc założyć wymarzone spodenki z wielkimi kieszeniami.
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Wtorek 29.04.2025
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"