Skąd pochodzimy? Jak wyglądali dziadkowie naszych rodziców? Jak duża jest moja rodzina? Na te i inne pytania odpowiadali sobie uczniowie klas III wykonując drzewa genealogiczne swoich rodzin. W zadanie zaangażowali się rodzice, którzy dostarczali informacji, zdjęcia i wspólnie z dziećmi tworzyli obraz historii rodzin. Była to także okazja do porozmawiania z babcią i dziadkiem, oglądania tradycyjnych albumów ze zdjęciami wysłuchania wspomnień i historii rodzinnych. Dzieci zauważyły, że kiedyś nadawano inne imiona niż współcześnie, analizowały fryzury i stroje modne w przeszłości.
B.Ł.