Strona główna
Klasa III b dla przedszkolaków
16 grudnia klasa III b zorganizowała pokaz przedstawienia „Spotkanie z dwunastoma miesiącami” dzieciom z węgorzewskich przedszkoli. Odwiedziły nas dzieci z „Tygryska”, „ Misia Uszatka” oraz oddział Kłapouszków z „Kubusia Puchatka”. Uczniowie, mimo niewielkiej tremy poradzili sobie znakomicie, za co otrzymali od publiczności gromkie brawa.
Pasowanie na czytelnika uczniów klas I
16 grudnia na pierwszaki z naszej szkoły czekało ważne wydarzenie. Zostały pasowane na Czytelnika Szkolnej Biblioteki. Uroczystość przygotowali uczniowie z klas III, którzy uczęszczają na zajęcia rytmiczno - teatralne z pomocą prowadzącej koło Barbary Łapo i szkolnej bibliotekarki Grażyny Wójcik.
XIII Szkolny Konkurs Poezji Dziecięcej kl. I-III
Dnia 15.12.2016 r. w Szkole Podstawowej nr.2 im. Janusza Korczaka w Węgorzewie odbył się po raz trzynasty Szkolny Konkurs Poezji Dziecięcej klas I-III. Organizatorkami były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Danuta Czuczko i Bożena Skrypoczka. Celem konkursu była popularyzacja literatury pięknej wśród dzieci, dbałość o kulturę żywego słowa oraz rozwijanie wrażliwości na poezję.W konkursie wzięło udział 32 uczniów. Wykonawcy prezentowali wiersze dowolnych autorów tematycznie związane z Ojczyzną, pięknem naszego kraju oraz symbolami narodowymi. Komisja w składzie: p. Anna Bolik-Kun – przedstawiciel Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Węgorzewie, p. Grażyna Wójcik – przedstwiciel szkolnej biblioteki oraz p. Robert Kopiczko – przedstawiciel rodziców, oceniała następujące elementy w recytacji: opanowanie tekstu, dykcję, modelowanie głosem, tempo recytacji, właściwy dobór utworu do ch
Strach się bać ? VA w MKL
W piątek 16 grudnia klasa VA udała się do Muzeum Kultury Ludowej w poszukiwaniu mocnych wrażeń. Wysłuchaliśmy opowieści Jerzego Łapo, pt. Strach się bać? o wierzeniowości Mazurów. Wzbogaceni wiedzą o przeróżnych dziwnych i nie zawsze przyjaznych stworach, wróciliśmy za dnia do szkoły.
Małgorzata Dobrowolska
Zajęcia ceramiczne w MKL - klasa III C
W dniu 13 grudnia 2016 roku, w ramach współpracy z Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, uczniowie klasy III c udali się na zajęcia ceramiczne. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość wzbogacenia wiadomości na temat uzyskiwania gliny i jej obróbki. Każdy z uczniów wykonał i ozdobił naczynie według własnego pomysłu. Na zakończenie zajęć uczniowie podziękowali pracownikom muzeum za pomoc w wykonaniu pracy i zapowiedzieli koleją wizytę.
Boże Narodzenie na Mazurach w MKL
W ramach projektu Szkoła wierna dziedzictwu" uczniowie klas III A i III D uczestniczyli w lekcji muzealnej "Boże Narodzenie na Mazurach". Jak dawniej wyglądała Wigilia na Mazurach? Co się jadło i jak bawiono? Co to są kuchy i bonbony i kto to był szemel? Odpowiedźi na te i inne pytania udzieliła etnograf Roksana Butrym, która przeniosła uczniów w dawne czasy, kiedy na tych terenach mieszkali Mazurzy. Ucniowie poznali wybrane słowa z gwary mazurskiej oraz świąteczne zabawy swoich rówieśników sprzed lat. Dodatkowo dzieci samodzielnie wykonały papierowe łabądki, które ozdobią świąteczne drzewka w ich domach.
Świąteczne skrzaty I B
W 1 b panuje już nastrój świąteczny- ubrana choinka, a pod nią gromadka dzieci i skrzatów. Takie śliczne skrzaciki zrobili uczniowie wraz z mamą Elizy- panią Beatą Wolską. Jak dobrze, że są rodzice lubiący współpracę ze szkołą! Zapraszamy też innych rodziców ze swoimi pomysłami.
Joanna Chachulska
Mistrzostwa Powiatu w „ Czwórkach” siatkarskich
9.12.2016 r w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w „ Czwórkach” siatkarskich. W turnieju wzięły udział reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Radziej.
W rywalizacji dziewcząt nasze uczennice uplasowały się na drugiej pozycji natomiast chłopcy zajęli I miejsce.
Aniołki III B
8 grudnia klasa III b wybrała się do Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, by przygotować ozdobę na choinkę. Można było wykonać zawieszkę na choinkę ze słomy lub pomalować drewnianego aniołka. Większością głosów został wybrany aniołek. Uczniowie pracowali w wielkim skupieniu i z zaangażowaniem. Każdy aniołek wyszedł piękny i niepowtarzalny. Wszystkie ozdabiają klasę III b.
Drzewa genealogiczne klas III
Skąd pochodzimy? Jak wyglądali dziadkowie naszych rodziców? Jak duża jest moja rodzina? Na te i inne pytania odpowiadali sobie uczniowie klas III wykonując drzewa genealogiczne swoich rodzin. W zadanie zaangażowali się rodzice, którzy dostarczali informacji, zdjęcia i wspólnie z dziećmi tworzyli obraz historii rodzin. Była to także okazja do porozmawiania z babcią i dziadkiem, oglądania tradycyjnych albumów ze zdjęciami wysłuchania wspomnień i historii rodzinnych. Dzieci zauważyły, że kiedyś nadawano inne imiona niż współcześnie, analizowały fryzury i stroje modne w przeszłości.
Akcja Rodacy Bohaterom
Nasza szkoła bierze udział w akcji „Rodacy Bohaterom‘’. Zbieramy żywność dla byłych żołnierzy, którzy walczyli za naszą Ojczyznę podczas II Wojny Światowej, a teraz mieszkają na Białorusi lub Litwie. Z zebranych produktów powstaną paczki, które zostaną wysłane wspomnianym żołnierzom z okazji świąt Bożego Narodzenia.
Mobilne Planetarium Cassiopeia
W dniach 7, 8 grudnia do naszej szkoły zawitało Mobilne Planetarium Cassiopeia. Uczniowie klas I - III pod kopułą obejrzeli film Mała Gwiazdka opowiadający historię żółtej gwiazdki poszukującej własnych planet, które mogłaby ogrzać. Podróżując po Wszechświecie poznała galaktyki i Układ Słoneczny.
oferta pracy dla nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej
Dyrektor Szkoły SP nr 2 im. Janusza Korczaka w Węgorzewie zatrudni na czas zastępstwa (od 1 stycznia 2017 r. do 30 czerwca 2017 r.) nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej (klasa II). Zainteresowane osoby spełniające wymagania (odpowiednie wykształcenie ) zapraszamy do kontaktu telefonicznego (87 427 21 70), meilowego (sp2wegorzewo@poczta.fm) lub osobistego (ul. Zamowa 6).
Mój ulubiony bohater bajkowy
W październiku z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowano w bibliotece szkolnej konkurs plastyczny pt. „Mój ulubiony bohater bajkowy” dla klas I – III. Do konkursu zgłoszono 83 prace.
I MIEJSCE -
Krukowska J.-Ib
Terefeńko W. –IId
Gruca H. – IIIb
II MIEJSCE -
Mikołajkowy zawrót głowy
Dużo działo się w naszej szkole 6 grudnia w Mikołajki. Uczniowie nie mogli skupić uwagi podczas lekcji, bo na szkolnych korytarzach słychać było co jakiś czas dźwięk dzwonka. Ale nie takiego szkolnego, tylko prowdziwego - dzwonka Mikołaja! Czerwony gość z workiem słodkości odwiedził każdą klasę a to za sprawą dzielnych Elfów z Komitetu Rodzicielskiego, którym bardzo za tę pracę dziękujemy!
Bezpieczeństwo na drodze z Urzędem Gimny
6 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie zorganizowane przez Urząd Gminy dotyczące zasad bezpieczeństwa na drodze. Udział w spotkaniu wzięły klasy I-VI. W spotkaniu udział wzięli burmistrz Krzysztof Piwowarczyk, przedstawiciele policji i przedstawiciele biura promcji Urzędu Gminy w Węgorzewie.
Mikołajkowa niespodzianka
Miłą niespodziankę zrobiły p. Monice Bartysiak jej byłe uczennice, obecnie gimnazjalistki. Przy okazji Mikołajek odwiedziły swoją dawną szkołę i wychowawczynię. Była okazja do wspominania i rozmowy o wrażeniach po pierwszych miesiącach w nowej szkole.
B.Ł
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Niedziela 06.07.2025
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"