Strona główna
Murzyńskie rytmy małego Bambo - audycja muzyczna
Styczniowa audycja muzyczna zorganizowana przez Agencję Artystyczną MAT z Olsztyna, pt." Murzyńskie rytmy małego Bambo" przeniosła nas w świat muzyki jazzowej.
W trakcie audycji odbył się konkurs wokalnt dla klas III.
I miejsce zajęła Wanessa Supranowicz z klasy III b,
II miejsce zajął Piotr Pilaszek z klasy III d,
Kolędnicy Misyjni
W poniedziałek 16 lutego wszystkich uczniów odwiedzili Kolędnicy Misyjni wraz z Lidią Hrabyk, szkolną katechetką. Uczniowie dzień wcześniej, w niedzielę występowali w kościele p.w Św. Piotra i Pawła w Węgorzewie.
B.Ł
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1670161323276248&id=1613669072258807
Bezpieczeństwo uczniów w szkole
W grudniu 2016 r. Zespół Wychowawczy w składzie: Anna Pietruszewska - przewodnicząca, członkowie: Marzenna Pieczul, Barbara Hnat-Faj, Grażyna Cukrowska, Teresa Klukowska
przeprowadził badania dotyczące poczucia bezpieczeństwa uczniów w szkole wśród uczniów i rodziców wybranych klas.
Wnioski - opinia rodziców:
1. dzieci czują się zintegrowane z całą klasą lub jej częścią,
2. w swojej szkole czują się bezpiecznie,
3. poczucie bezpieczeństwa zapewnia im dobry kontakt z wychowawcą, dyżury nauczycieli
w czasie przerw oraz możliwość rozmowy z wychowawcą, nauczycielem, pedagogiem szkolnym, pielęgniarką szkolną,
4. najmniej bezpiecznie czują się w czasie przerw w obecności starszych kolegów i koleżanek,
5. najbardziej narażone są na niebezpieczeństwo na schodach, w łazienkach i w szatni,
6. w trudnych sytuacjach otrzymują pomoc od wychowawcy, kolegi, koleżanki, dyrektora szkoły i p
Wróżki i Czarownice w bibliotece
Uczniowie klas I-III oraz oddziału przedszkolnego Kłapouszki mają możliwość uczestniczenia w kolejnej lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez szkolną bibliotekarkę Grażynę Wójcik.
Tym razem bohaterami są wróżki i czarownice. Kim były, jak wyglądały, jakie role pelniły w bajkach - to główne zagadnienia zajęć. Uczniowie mają rownież możliwość poznać dobrą i uczciwą Malutką Czarownicę, która jest miła i nikomu nie szkodzi.
Podsumowanie czytelnictwa za I półrocze roku szkolnego 2016/2017
Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem czytelnictwa w I półroczu:
Wykres czytelnictwa za I półrocze roku szkolnego 2016/2017
Wykaz osób, które wypożyczyły najwięcej ksiązek w I półroczu roku szkolnego 2016/2017
Poranek Kolęd i Pastorałek
W czwartek 12 I 2017 r. odbył się w naszej szkole Poranek Kolęd i Pastorałek. Wystąpiły dzieci z klas I-III, podopieczni oddziału przedszkolnego Kłapouszki z Samorządowego Przedszkola nr 1 im. Kubusia Puchatka oraz uczniowie uczęszczający do punktu nauki religii i języka ukrainskiego w naszej szkole. Klasa III a zaprezentowała pantomimę do opowiadania „ Trzej Królowie i … chłopiec”. Opowiadanie przekazywało uczniom ważne treści – o potrzebie dzielenia się z innymi ludźmi oraz radości płynącej z przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. W darze nowonarodzonemu dzieciątku dzieci z klasy III a zagrały na dzwonkach chromatycznych, a dziewczynki z klasy III c zagrały na fletach kolędę „ Lulajże Jezuniu”.
KLASY DRUGIE ARTYSTYCZNIE…
5 stycznia 2017 r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny dla klas II, będący elementem realizowanego projektu.
Tematem konkursu było pytanie: „CO ROBIĆ W TRAKCIE REALNEGO ZAGROŻENIA POŻAROWEGO?”.Oto zwycięzcy:
I miejsce- Dominik Hiszpański- II a
II miejsce- Krystian Szymański- II b
Wizyta delegacji nauczycieli z Litwy i Łotwy
16 grudnia naszą szkołę odwiedziła delegacja z Litwy i Łotwy. Na zaproszenie węgorzewskiego koła Wspólnoty Polskiej przybyli do Węgorzewa nauczyciele, dyrektorzy i przedstwiciele polskich organizacji i jednostek prowadzących szkoły z językiem polskim. W naszej szkole członkowie delegacji zwiedzili sale lekcyjne oraz zapoznali się z funkcjonowaniem placówki.
Jasełka
8 stycznia grupa uczniów klas II reprezentujących naszą szkołę, wystąpiła w Jasełkach wystawianych podczas mszy w Kościele p.w. Piotra i Pawła w Węgorzewie. Przedstawienie przygotowała uczennica węgorzewskiego liceum Joanna Kowalik.
B.Ł
„Myślę pozytywnie, umiem wybierać, postępuję właściwie”
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem międzyszkolnego konkursu dla klas III - VI na wiersz promujący właściwe zachowania: „Myślę pozytywnie, umiem wybierać, postępuję właściwie”.
Główne zalożenia konkursu to: propagowanie rozwiązań trudnych sytuacji bez agresji i przemocy, wdrażanie do właściwej oceny sytuacji, poszukiwanie różnych rozwiązań dla danej sytuacji doskonalenie umiejętności językowych, budzenie wrażliwości poetyckiej u uczniów.
Świąteczne spotkanie z etnologiem w II c
19 grudnia w naszej klasie gościła etnolog pani Alicja Hoły. Na początku spotkania pani Alicja bardzo ciekawie opowiadała nam o polskich zwyczajach i tradycjach związanych z przygotowaniami i obchodami świąt Bożego Narodzenia. Pani Alicja pokazała nam, jak dawniej dekorowano domy i jakie wykonywano ozdoby świąteczne. Następnie sklejaliśmy z elementów aniołki, które ozdobiły naszą klasową choinkę. Wykonaliśmy także świąteczną girlandę z papierowych bałwanków. Po wykonaniu świątecznych dekoracji nakryliśmy do stołu, przy którym odbyło się nasze spotkanie opłatkowe.
To był bardzo pouczający przedświąteczny poranek.
Realizacja projektu "Co mogę zrobić dla siebie i innych w trakcie realnego zagrożenia..." w klasie II b
Uczniowie klas II przystąpili do realizacji projektu związanego z bezpieczeństwem. To już drugie zajęcia, w trakcie których klasa 2b obejrzała film poświęcony utrwaleniu znajomości numerów alarmowych oraz nauce zachowania się podczas pożaru. Po projekcji filmu dzieci wzięły udział w quizie wiedzy pożarniczej oraz wykonały karty pracy. Z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia z tej serii.
Pomagamy Polakom na wschodzie
23 grudnia klasa VA w ramach akcji „Rodacy Bohaterom‘’pakowała paczki dla kombatantów mieszkajacych za wschodnią granicą. Zbiórkę na ten cel prowadził Samorząd Uczniowski. Dzięki Waszej ofiarności starsi ludzie, którzy walczyli o wolną Polskę a dzisiaj mieszkają na kresach wschodnich, przyjemnie spędzą święta.
Wigilie klasowe
Dni przed świętami Bożego Narodzenia są okazją do wspólnego świętowania w klasach, z nauczycielami i rodzicami.
Wielu uczniów wraz ze swoimi wychowawcami zorganizowało spotkania, podczas których łamali się opłatkiem, zajadali smakołyki przygotowane przez nieocenionych rodziców, śpiewali kolędy i ubierali choinki.
Życzenia świąteczne
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
Dyrekcja szkoły pragnie złożyć wszystkim uczniom i ich rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły i naszym sympatykom, radosnych Świąt spędzonych w rodzinnym gronie, pogody ducha i wszelakiej pomyślności, aby „biel opłatka ludzkie waśnie pogodziła” i wielu „dni takich, spragnionych miłości”
Wycieczka pierwszaków do wioski św. Mikołaja
Dnia 19.12.2016 r. uczniowie kl.I a i I b uczestniczyli w wycieczce do Centrum Aktywnego Wypoczynku GWAREK w Pięknej Górze koło Giżycka zwanym inaczej Wioską Świętego Mikołaja. Podczas 4 godzinnego pobytu w pięknie przyozdobionych bożonarodzeniowo pomieszczeniach dzieci uczestniczyły w „Podróży na biegun” oglądając kino sferyczne 3D, obejrzały teatrzyk kukiełkowy związany tematycznie ze Świętami Bożego Narodzenia, bawiły się na „pingwinowym” placu zabaw oraz szukały drogi wyjścia w labiryncie – komin. Dodatkowo wykonywały w mikołajkowej pracowni bombki i świąteczne lizaki. Wielką atrakcją okazało się odwiedzenie komnaty Świętego Mikołaja, spotkanie z nim i zrobienie wspólnego zdjęcia. Na zakończenie pobytu w wiosce dzieci miały możliwość zakupu pamiątek w świetnie zaopatrzonym Kramiku Bożonarodzeniowym. Uczniowie niechętnie opuszczali wioskę Mikołaja, lecz postanowili, że jeszcze tu wróc
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Niedziela 06.07.2025
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"