8 stycznia grupa uczniów klas II reprezentujących naszą szkołę, wystąpiła w Jasełkach wystawianych podczas mszy w Kościele p.w. Piotra i Pawła w Węgorzewie. Przedstawienie przygotowała uczennica węgorzewskiego liceum Joanna Kowalik.
B.Ł
8 stycznia grupa uczniów klas II reprezentujących naszą szkołę, wystąpiła w Jasełkach wystawianych podczas mszy w Kościele p.w. Piotra i Pawła w Węgorzewie. Przedstawienie przygotowała uczennica węgorzewskiego liceum Joanna Kowalik.
B.Ł
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem międzyszkolnego konkursu dla klas III - VI na wiersz promujący właściwe zachowania: „Myślę pozytywnie, umiem wybierać, postępuję właściwie”.
Główne zalożenia konkursu to: propagowanie rozwiązań trudnych sytuacji bez agresji i przemocy, wdrażanie do właściwej oceny sytuacji, poszukiwanie różnych rozwiązań dla danej sytuacji doskonalenie umiejętności językowych, budzenie wrażliwości poetyckiej u uczniów.
Więcej informacji : Regulamin_miedzyszkolnego_konkursu__dla_klas_III_-_VI_na__wiersz_promujacy_wlasciwe_zachowania_.docx
19 grudnia w naszej klasie gościła etnolog pani Alicja Hoły. Na początku spotkania pani Alicja bardzo ciekawie opowiadała nam o polskich zwyczajach i tradycjach związanych z przygotowaniami i obchodami świąt Bożego Narodzenia. Pani Alicja pokazała nam, jak dawniej dekorowano domy i jakie wykonywano ozdoby świąteczne. Następnie sklejaliśmy z elementów aniołki, które ozdobiły naszą klasową choinkę. Wykonaliśmy także świąteczną girlandę z papierowych bałwanków. Po wykonaniu świątecznych dekoracji nakryliśmy do stołu, przy którym odbyło się nasze spotkanie opłatkowe.
To był bardzo pouczający przedświąteczny poranek.
Uczniowie klasy II c
Uczniowie klas II przystąpili do realizacji projektu związanego z bezpieczeństwem. To już drugie zajęcia, w trakcie których klasa 2b obejrzała film poświęcony utrwaleniu znajomości numerów alarmowych oraz nauce zachowania się podczas pożaru. Po projekcji filmu dzieci wzięły udział w quizie wiedzy pożarniczej oraz wykonały karty pracy. Z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia z tej serii.
Elzbieta Hoszkiewicz
23 grudnia klasa VA w ramach akcji „Rodacy Bohaterom‘’pakowała paczki dla kombatantów mieszkajacych za wschodnią granicą. Zbiórkę na ten cel prowadził Samorząd Uczniowski. Dzięki Waszej ofiarności starsi ludzie, którzy walczyli o wolną Polskę a dzisiaj mieszkają na kresach wschodnich, przyjemnie spędzą święta.
Dziękujemy!!!!
Małgorzata Dobrowolska
Dni przed świętami Bożego Narodzenia są okazją do wspólnego świętowania w klasach, z nauczycielami i rodzicami.
Wielu uczniów wraz ze swoimi wychowawcami zorganizowało spotkania, podczas których łamali się opłatkiem, zajadali smakołyki przygotowane przez nieocenionych rodziców, śpiewali kolędy i ubierali choinki.
Oto nasza galeria z klasowych spotkań, która będzie na bieżąco uzupełniana o kolejne zdjęcia:
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
Dyrekcja szkoły pragnie złożyć wszystkim uczniom i ich rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły i naszym sympatykom, radosnych Świąt spędzonych w rodzinnym gronie, pogody ducha i wszelakiej pomyślności, aby „biel opłatka ludzkie waśnie pogodziła” i wielu „dni takich, spragnionych miłości”
Czekając, kiedy wzejdzie wigilijna gwiazda
Do wpół zmarzniętej szyby przywarł chłopiec mały.
Patrzył - zimowe ptaki wracały do gniazda,
Jakby tego wieczoru też świętować chciały.
Niegdyś gwiazda z Betlejem mędrców prowadziła,
Dziś znak daje, by zasiąść do świętej wieczerzy,
By biel opłatka ludzkie waśnie pogodziła,
A w sercu znów zamieszkał Ten, co "w żłobie leży".
Chwila jedna! Przy tobie nikną odległości,
Co szare - zmienia się w odświętne, tajemnicze.
Daj nam więcej dni takich, spragnionych miłości,
Niech świat przy żłóbku Twoim odmienia oblicze.
o. Franciszek Czarnowski
Dnia 19.12.2016 r. uczniowie kl.I a i I b uczestniczyli w wycieczce do Centrum Aktywnego Wypoczynku GWAREK w Pięknej Górze koło Giżycka zwanym inaczej Wioską Świętego Mikołaja. Podczas 4 godzinnego pobytu w pięknie przyozdobionych bożonarodzeniowo pomieszczeniach dzieci uczestniczyły w „Podróży na biegun” oglądając kino sferyczne 3D, obejrzały teatrzyk kukiełkowy związany tematycznie ze Świętami Bożego Narodzenia, bawiły się na „pingwinowym” placu zabaw oraz szukały drogi wyjścia w labiryncie – komin. Dodatkowo wykonywały w mikołajkowej pracowni bombki i świąteczne lizaki. Wielką atrakcją okazało się odwiedzenie komnaty Świętego Mikołaja, spotkanie z nim i zrobienie wspólnego zdjęcia. Na zakończenie pobytu w wiosce dzieci miały możliwość zakupu pamiątek w świetnie zaopatrzonym Kramiku Bożonarodzeniowym. Uczniowie niechętnie opuszczali wioskę Mikołaja, lecz postanowili, że jeszcze tu wrócą.
Przepis na Mikołajkowe lizaki.
Wykonanie: Wszystkie produkty zmiksować. Na koniec dodać barwniki. Dokładnie wymieszać. Ciasto wyłożyć do specjalnej foremki i przykryć od góry drugą formą. Piec 15 minut. Po ostudzeniu gotowe kulki przekłuć wykałaczką, polukrować i ozdobić posypką ( do wyboru – czekoladowa, kokosowa lub kolorowa) . Smacznego!
Danuta Czuczko
16 grudnia klasa III b zorganizowała pokaz przedstawienia „Spotkanie z dwunastoma miesiącami” dzieciom z węgorzewskich przedszkoli. Odwiedziły nas dzieci z „Tygryska”, „ Misia Uszatka” oraz oddział Kłapouszków z „Kubusia Puchatka”. Uczniowie, mimo niewielkiej tremy poradzili sobie znakomicie, za co otrzymali od publiczności gromkie brawa.
Bożena Skrypoczka
16 grudnia na pierwszaki z naszej szkoły czekało ważne wydarzenie. Zostały pasowane na Czytelnika Szkolnej Biblioteki. Uroczystość przygotowali uczniowie z klas III, którzy uczęszczają na zajęcia rytmiczno - teatralne z pomocą prowadzącej koło Barbary Łapo i szkolnej bibliotekarki Grażyny Wójcik.
Uczniowie klas pierwszych mogli spotkać bohaterów bajek, dowiedzieli się, że czytanie książek rozwija wyobraźnię oraz jak należy czytać książki aby ich nie zniszczyć. Pasowania na czytelnika dokonała pani dyrektor specjalnie przygotowanym piórem.
B.Ł
Dnia 15.12.2016 r. w Szkole Podstawowej nr.2 im. Janusza Korczaka w Węgorzewie odbył się po raz trzynasty Szkolny Konkurs Poezji Dziecięcej klas I-III. Organizatorkami były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Danuta Czuczko i Bożena Skrypoczka. Celem konkursu była popularyzacja literatury pięknej wśród dzieci, dbałość o kulturę żywego słowa oraz rozwijanie wrażliwości na poezję.W konkursie wzięło udział 32 uczniów. Wykonawcy prezentowali wiersze dowolnych autorów tematycznie związane z Ojczyzną, pięknem naszego kraju oraz symbolami narodowymi. Komisja w składzie: p. Anna Bolik-Kun – przedstawiciel Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Węgorzewie, p. Grażyna Wójcik – przedstwiciel szkolnej biblioteki oraz p. Robert Kopiczko – przedstawiciel rodziców, oceniała następujące elementy w recytacji: opanowanie tekstu, dykcję, modelowanie głosem, tempo recytacji, właściwy dobór utworu do charakteru ucznia oraz ogólny wyraz artystyczny. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji szanowne jury postanowiło nagrodzić następujących wykonawców:
W kategorii klas I: 1 miejsce- Młyńska Zuzanna kl. I a, 2 miejsce- Filipek Łukasz
kl.I b, 3 miejsce- Giegżno Adam kl.I b .
W kategorii klas II: 1 miejsce – Szarmacher Olaf kl.II c, 2 miejsce Kuprewicz Karina.kl.II a,
3 miejsce – Świętochowska Martyna kl. II a;
Jury przyznało w kategorii klas II cztery wyróżnienia. Otrzymali je
Polonis Amelia kl. II b, Wasiak Franciszek kl.II c, Rybczyńska Zuzanna
kl.II e oraz Mingielewicz Julia kl.II d.
W kategorii klas III: 1 miejsce – Barczak Natalia kl. III d, 2 miejsce- Kudzia Oliwia kl. III a, 3 miejsce – Sierakowski Kacper kl. III b.
Jury przyznało w kategorii klas III dwa wyróżnienia. Otrzymali je Butrym Kacper kl.III a oraz Wójtowicz Mikołaj kl.III c.
Laureaci poszczególnych grup otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, Fundatorem nagród książkowych była Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie.
Danuta Czuczko
W piątek 16 grudnia klasa VA udała się do Muzeum Kultury Ludowej w poszukiwaniu mocnych wrażeń. Wysłuchaliśmy opowieści Jerzego Łapo, pt. Strach się bać? o wierzeniowości Mazurów. Wzbogaceni wiedzą o przeróżnych dziwnych i nie zawsze przyjaznych stworach, wróciliśmy za dnia do szkoły.
Małgorzata Dobrowolska
W dniu 13 grudnia 2016 roku, w ramach współpracy z Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, uczniowie klasy III c udali się na zajęcia ceramiczne. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość wzbogacenia wiadomości na temat uzyskiwania gliny i jej obróbki. Każdy z uczniów wykonał i ozdobił naczynie według własnego pomysłu. Na zakończenie zajęć uczniowie podziękowali pracownikom muzeum za pomoc w wykonaniu pracy i zapowiedzieli koleją wizytę.
Wych. klasy Agnieszka Proniewska
W ramach projektu Szkoła wierna dziedzictwu" uczniowie klas III A i III D uczestniczyli w lekcji muzealnej "Boże Narodzenie na Mazurach". Jak dawniej wyglądała Wigilia na Mazurach? Co się jadło i jak bawiono? Co to są kuchy i bonbony i kto to był szemel? Odpowiedźi na te i inne pytania udzieliła etnograf Roksana Butrym, która przeniosła uczniów w dawne czasy, kiedy na tych terenach mieszkali Mazurzy. Ucniowie poznali wybrane słowa z gwary mazurskiej oraz świąteczne zabawy swoich rówieśników sprzed lat. Dodatkowo dzieci samodzielnie wykonały papierowe łabądki, które ozdobią świąteczne drzewka w ich domach.
B.Ł
9.12.2016 r w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w „ Czwórkach” siatkarskich. W turnieju wzięły udział reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Radziej.
W rywalizacji dziewcząt nasze uczennice uplasowały się na drugiej pozycji natomiast chłopcy zajęli I miejsce.
Ewa Taraur
Powered by aSc EduPage