Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia 2021 WYNIKI
W dniu 10. marca 2021 roku, po raz piąty, 35 uczniów naszej szkoły, pomimo prowadzenia nauki w formie zdalnej, przystąpiło do OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LOGICZNEGO MYŚLENIA organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej z siedzibą w Warszawie. W roku szkolnym 2020/2021 w ww. konkursie na poziomie klas I - III wzięło udział 19 uczniów, na poziomie klas IV - VI - 13 uczniów oraz na poziomie klas VII - VIII - 3 uczniów. Niektórzy uczniowie już po raz piaty przystąpili do ww. konkursu, co oznacza, że podejmują się trudu rozwiązywania zadań od pierwszego zgłoszenia udziału uczniów naszej szkoły w tymże konkursie.
II C i pomniki przyrody
22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Pogoda zachęca do spacerów, dlatego po lekcji edukacji przyrodniczej uczniowie z klasy II C postanowili odwiedzić węgorzewskie pomniki przyrody. Jeden z nich, obumarła topola przy skrzyżowaniu ul. Pionierów i Zamkowej zostanie z nami zamieniony w rzeźbę.
22 kwietnia Dzień Ziemi
22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi. Celem akcji, prowadzonej corocznie wiosną jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi, chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Zapraszamy uczniów do zapoznania się z prezentacją, dzięki której dowiecie się, że każdy z nas może dbać o środowisko i ma wpływ na jego zmiany.
Dzień Medyka
„Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia …”
~Albert Einstein
W kwietniu obchodzony był Dzień Medyka.
Nawiązując do obecnej sytuacji, Samorząd Uczniowski zainicjował akcję "W podziękowaniu medykom".
Uczniowie zaangażowali się tworząc piękne laurki, wiersze i inne pomysłowe kartki, wypełnione ciepłymi słowami.
REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH W ROKU SZKOLNYM 2021/2022
Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Szkoły nr 2 im. Janusza Korczaka w Węgorzewie Komisja Rekrutacyjna powołana w celu przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego do klas I dokonała weryfikacji zgłoszeń i wniosków oraz innej dokumentacji potwierdzającej spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.
„Moje miasto, a w nim…”
Szanowni Mieszkańcy i Sympatycy Węgorzewa,
w związku z 450-leciem uzyskania praw miejskich przez Węgorzewo na stronie Szkoły Podstawowej nr 2 udostępniamy miejsce na wspomnienia pod hasłem: „Moje miasto, a w nim…”. Miło nam będzie, jeżeli Państwo zechcieliby się podzielić tekstami, dokumentami, zdjęciami (najlepiej z krótkim komentarzem). Z pewnością w archiwach domowych śpi wiele takich zapomnianych perełek mogących przypomnieć życie codzienne miasta sprzed lat.
Wiosenny konkurs poezji
Miło nam poinformować, że uczniowie z naszej szkoły: Weronika Noga, Dominik Moczadło, Oksana Kuleszka, Oskar Sulowski, Laura Sulowska i Martyna Noga zostali wyróżnieni w konkursie międzypowiatowym, pt. "Wiosenny konkurs poezji" zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Budrach.
Gratulujemy !
B.Ł
Wyobraźnia uczniów kl. I a
Podczas jednych z zajęć uczniowie klasy I a rozmawiali na temat wyobraźni i fantazji. Ich głównym tematem było koło i to właśnie koło zostało wykorzystane do pobudzenia wyobraźni uczniów, z którego to uczniowie stworzyli fantazyjne prace. Zapraszam do ich obejrzenia.
Wych. klasy Agnieszka Proniewska
„Ala i Felek dostali rowerek”
Dziękuję uczniom klas IV za udział w konkursie plastycznym: „ Ala i Felek dostali rowerek”, zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Węgorzewie. Uczniowie, przyczynili się do powstania książeczek na temat zachowania bezpieczeństwa podczas jazdy rowerem. Wyróżnieni uczniowie: Wiktor Bończak, Maksymilian Duda, Mateusz Butkiewicz, Laura Sulowska, Mateusz Kochan, Aleksander Zegan, Maja Śrutkowska, Filip Butrym, Laura Tumowska, Zuzanna Klisko, Dominika Kiełbasa- Procajło, Martyna Mnich, Maja Bagińska, Patryk Kisiecki, Hanna Juszyńska, Maja Kołodziej. Gratuluję i dziękuję , Joanna Czaplicka- Lachowicz
„Trening czyni mistrza”
Około miesiąca zajęło uczniom klasy 3a wykonanie zadania przyrodniczego- hodowla fasoli. Z braku możliwości pracy w szkole, doświadczenie każdy uczeń wykonał samodzielnie w domu.
Wymagało to dużego wysiłku, systematyczności oraz dokładności. Uczniowie dbali o to, aby ich uprawa miała odpowiednią wilgotność oraz dostęp światła i powietrza. W późniejszym czasie należało też dopilnować, aby roślina miała się po czym wić, bo przecież to fasola- roślina pnąca.
Wiosna w świetlicy
Chociaż prawdziwa wiosna jest w tym roku jakaś taka niezdecydowana, to w naszej świetlicy już wiosennie. Dzisiaj pojawiły się u nas kolorowe motyle. To kolejna nowa technika przestrzenna, którą poznaliśmy na zajęciach świetlicowych. Mamy nadzieję, że te motylki sprowadzą do nas wiosnę na stałe.
Pozdrawiamy Wszystkich – tych w szkole, tych przed komputerami i życzymy pogody ducha i wiosennego nastroju.
13 kwietnia - Dzień Pamięci ofiar Zbrodni Katyńskiej
13 kwietnia przedstawiciele społeczności szkolnej zapalili znicze przy dębie upamiętniającym Franciszka Waleriana Jezierskiego, jedną z ofiar zbrodni katyńskiej.
Franciszek Walerian Jezierski ur. 20.04.1902 r. w Pińczowie - zamordowany przez NKWD w 1940 r.
Klasa I a i Uniwersytet Dzieci - Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
W roku szkolnym 2020/2021 trójka uczniów z klasy I a: Martyna Barszcz, Gabriela Łohutko oraz Bartosz Szram, wzięła udział w konkursie pt. “Kartka wielkanocna dla moich bliskich” organizowanym przez Uniwersytet Dzieci. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów szkół podstawowych oraz zerówek. Pomimo, że nasi uczniowie nie otrzymali nagród za wykonane prace, dziękuję za chęć przystąpienia do ww. konkursu, za zaangażowanie i trud włożony w wykonanie prac, które są zamieszczone poniżej, jak też za reprezentowanie naszej klasy i szkoły na terenie kraju.
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej–święto państwowe obchodzone co roku 13 kwietnia, w celu oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej
Guziki
Zbigniew Herbert
[ Pamięci kapitana Edwarda Herberta ]
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
są aby świadczyć Bóg policzy
i ulituje się nad nimi
lecz jak zmartwychstać mają ciałem
kiedy są lepką cząstką ziemi
przeleciał ptak przepływa obłok
upada liść kiełkuje ślaz
i cisza jest na wysokościach
i dymi mgłą katyński las
tylko guziki nieugięte
potężny głos zamilkłych chórów
tylko guziki nieugięte
guziki z płaszczy i mundurów.
Informacja o odbiorze nagród oraz dyplomów z konkursu bibliotecznego wiedzy tradycji świąt wielkanocnych
Nagrodę i dyplom można odebrać od 13.04.2021 r. przy głównym wejściu do szkoły.
Organizator Monika Śmierzyńska
Nasze inicjatywy związane z 450 urodzinami miasta Węgorzewa!
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła włącza się w nurt działań związanych z obchodami 450-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Planujemy m.in. organizaję różnych konkursów (np. Rodzinny test online „Co Ty wiesz o Węgorzewie?”), ale też kocert online, czy cykle felietonów i artykułów ( "Moje miasto a w nim…" oraz "Kuchnia WęgorzEwa") oraz wydanie gazety okolicznościowej. Mamy nadzieję, że większość zaplanowanych działań uda nam się zrealizować. Zachęcamy gorąco społeczność szkoły
i mieszkańców Węgorzewa do współuczetsniczenia w tych wydarzeniach. Dwa z zaplonaowanych działań już rozpoczęliśmy, o czym znajdziecie informację we wcześniejszych wpisach (konkurs literacki: "Dalsze losy Węgorzewa" oraz konkurs plastyczny „Budynek w Węgorzewie, który robi na Tobie największe wrażenie”. Plan naszych inicjatyw znajduje się w zakładce 450 urodziny miasta .
Konkurs literacki " Dalsze dzieje miasta"
UWAGA! UWAGA!
W TYM ROKU MIJA 450. ROCZNICA NADANIA PRAW MIEJSKICH WĘGORZEWU!
W związku z tym zapraszamy uczniów klas trzecich naszej szkoły do udziału
w SZKOLNYM KONKURSIE LITERACKIM: „DALSZE DZIEJE WĘGORZEWA”
- praca powinna być napisana w formie opowiadania na jednej stronie kartki A4
Konkurs plastyczny „Budynek w Węgorzewie, który robi na Tobie największe wrażenie”
UWAGA! UWAGA!
W związku z 450. ROCZNICĄ NADANIA PRAW MIEJSKICH WĘGORZEWU,
zapraszamy uczniów klas pierwszych i drugich naszej szkoły
do udziału w konkursie plastycznym
„Budynek w Węgorzewie, który robi na Tobie największe wrażenie”
- w konkursie udział wezmą prace plastyczne wykonane w f
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Piątek 22.11.2024
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"