Strona główna
Podsumowanie pierwszego półrocza roku szkolnego 2020/2021
Zamknęliśmy pierwsze półrocze roku szkolnego 2020/2021 r., czas na krótkie podsumowanie.
Do naszej szkoły uczęszczało 490 uczniów, którzy realizowali naukę
w 24 oddziałach. W klasach I-III w pierwszym półroczu za wysokie wyniki w nauce zostało wyróżnionych 62 uczniów, a w klasach IV-VIII 102 uczniów.
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla uczniów i rodziców
Uczniowie i rodzice, we współpracy ze szkołami, mogą korzystać ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Cały czas funkcjonuje także bezpłatna infolinia 800 080 222 z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Dodatkowo takie wsparcie oferuje również poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”. Prosimy o zapoznanie się z informacjami.
Akcja Zima 2021 dla klas I - III
Zakończylismy akcję charytatywną Zima 2021 dla klas I - III. Tym razem zbieraliśmy karmę dla podopiecznych Stowarzyszenia "Kocia przystań" Węgorzewo. Jak zwykle nie zawiedliście. Zebraliśmy pięć pudeł pełnych jedzenia i smakołyków dla bezdomnych kotów. Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie w akcję.
Organizacja zajęć od 1 lutego 2021 r.
Zgodnie z Rozporządzeniem MEiN od 1 lutego br. obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania szkoły i organizacji zajęć. Uczniowie klas I- III kontynuują naukę stacjonarną z zachowaniem reżimu sanitarnego.Uczniowie klas IV- VIII do 14 lutego br. będą nadal uczyć się zdalnie.W szkole będą organizowane konsultacje nauczycieli z uczniami klas VIII. Konsultacje z przedmiotów egzaminacyjnych będą organizowane w małych grupach z zachowaniem reżimu sanitarnego. Grafik konsultacji znajduje się w zakładce dokumenty szkoły.
Harmonogram rekrutacji do klas pierwszych w roku szkolnym 2021/2022
Informujemy, że w zakładce "rekrutacja" został opublikowany harmonogram rekrutacji do klas pierwszych w roku szkolnym 2021/2022
29 stycznia - Dzień Składanki i Łamigłówki
Rozwiązywanie składanek i łamigłówek uczy logicznego myślenia, rozwija kreatywność oraz wyobraźnię. Warto więc poświęcić im trochę czasu. Dziś mamy do tego dobrą okazję.
https://quizy-zagadki.pl/gry.html#02
https://matematykawpodstawowce.pl/przerywniki-lekcji-zagadki-logiczne/
Konkurs czytelniczy „Opowieść wigilijna”
Dnia 26 stycznia 2021 roku odbył się szkolny konkurs czytelniczy pt. „Opowieść wigilijna”.
Miło mi donieść, że :I miejsce uzyskała Radawiec Z. Kl.VII d
II miejsce -Kucharska J. kl.VII c
III miejsce - Kuprewicz K. Kl.VI a
Gratulujemy nagrodzonym.
Nagrody zostaną rozdane po powrocie uczniów do szkoły.
Dzień Babci i Dziadka w świetlicy szkolnej
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - Święto Babci i Święto Dziadka. Z tej okazji wychowankowie świetlicy szkolnej mieli okazję na pogłębianie więzi miłości i szacunku w stosunku do członków rodziny. Dzieci podczas zajęć świetlicowych opowiadały o swoich ukochanych babciach i dziadkach, wypowiadały się za co ich kochają - wykonywały kolorowe laurki.
Czad - cichy zabójca...
Czad (tlenek węgla) to bezbarwny, bezwonny i śmiertelnie niebezpieczny gaz, który może ulatniać się, kiedy urządzenia grzewcze są niesprawne lub niewłaściwie użytkowane. Zachęcamy do sprawdzenia, jak się przed nim zabezpieczyć.
"Co w śmieciach piszczy"
Już kolejny raz uczennica kl. III c Maja Pucyk brała udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Fundację Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich i Powiat Giżycko. Jej praca plastyczna na temat "Co w śmieciach piszczy" została nagrodzona I miejscem w kategorii 9 lat.
Gratulujemy!
Marzenna Pieczul
Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka w świetlicy szkolnej
18 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Kubuś Puchatek jeden z najsympatyczniejszych misiów, ulubieniec wszystkich dzieci obchodził w naszej świetlicy swoje święto. Na początku uczniowie wysłuchali historii powstania przygód Kubusia Puchatka. Następnie wysłuchali fragmentu powieści o przygodach misia i jego przyjaciół. Później podążając śladami Puchatka rozwiązywali zadania. Wśród nich znalazły się: zagadki ze Stumilowego Lasu, Puchatkowe Puzzle. Po wykonaniu wszystkich zadań dzieci obejrzały książeczki o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach.
„Jest śnieg, jest zabawa”
No i doczekaliśmy się zimy! W ostatnich dniach uczniowie klas II b i II c uczęszczający na zajęcia do świetlicy szkolnej korzystali z uroków zimy. Nie przeszkadzał nam mróz, ani brak rękawiczek.
Zabawy było co niemiara, a na koniec ulepiliśmy bałwana. Mamy nadzieję, że nie ostatniego tej zimy.
Uczniowie klasy II b i II c z p. Teresą Klukowską
Niepodległa w Węgorzewie
Miło nam poinformować, że nasza szkoła współuczestniczyła w realizacji projektu "Niepodległa w Węgorzewie", który był dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2020 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".
Projekt skierowany był do mieszkańców Węgorzewa, a w szczególności do dzieci i młodzieży. Z racji zakończonych działań, chcieliśmy pochwalić się szerokim odzewem uczniów w tej akcji, a zwłaszcza w jednym z elementów projektu, którym był Festiwal Językowy „Moja ojczyzna - polszczyzna”. Mimo, iż wydarzenia związane z tym Festiwalem przypadły na czas, gdy naukę stacjonarną realizowali uczniowie klas I-III, a uczniowie klas IV-VIII w postaci zdalnej, w obydwu „wymiarach” zdołano zorganizować ciekawe quizy i konkursy tematyczne. Szczególne podziękowania kierujemy do wychowawców i nauczycieli języka polskiego za zaangażowanie i pomysłowość w realizacji pr
Dzień Babci i Dziadka
Zachęcamy uczniów do wykonania upominków z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wysłuchajmy też piosenki o babci i dziadku, kochanych osobach wspierających nas w życiu codziennym.
Pedagożki Anna Pietruszewska i Joanna Czaplicka - Lachowicz
https://ekodziecko.com/category/prace-plastyczne/dzien-babci-i-dziadka
Konkursy biblioteczne
Po weryfikacji odpowiedzi konkursu planszowego pt. „Choinkowi goście” dla klas I-III do grona zwycięzców dołączyły jeszcze 3 osoby. Są to:
- Oskar Sulowski kl. I b,
- Nikola Zapolska kl. II a,
- Jakub Brożewicz kl. II b
Jak wcześniej pisaliśmy, nagrody zostaną rozdane po powrocie dzieci do szkół.
Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych
Drodzy uczniowie naszej szkoły. Rozpoczynamy kolejny tydzień ferii zimowych.
W roku szkolnym 2020/2021, ze względu na panującą sytuację epidemiczna związaną z COVID-19 odbywają się one jednocześnie na terenie całego kraju w terminie od 4 do 17 stycznia 2021 r.
Rekomenduje się, aby w czasie zimowego wypoczynku uczniowie pozostali blisko swoich miejscowości zamieszkania, należy bowiem ograniczać zwiększoną mobilności w tym okresie, przez co zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa..
Wyniki konkursu plastycznego „Się gra się ma” – „Playroom z wyobraźni”
Od listopada do 22 grudnia 2020 r. nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez firmę Hasbro. Udział w tym konkursie polegał na głosowaniu na szkolną świetlicę, a nagrodą była aranżacja świetlicy według projektu przedstawionego przez naszych uczniów. Wybrany, zwycięski projekt należało dostarczyć do organizatora konkursu.
Życzenia świąteczne
Niech magiczna moc Wigilijnego Wieczoru
przyniesie spokój i radość,
a Nowy Rok obdaruje
pomyślnością i szczęściem.
Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia
oraz Szczęśliwego Nowego Roku
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Młodzi kreatywni
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie "Młodzi kreatywni"
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Sobota 24.05.2025
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"