Strona główna
„Walentynkowo”
W weekend uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej szykowali się do obchodów święta miłości i przyjaźni – Walentynek. Uczniowie klasy II b i II c, wraz z p. Teresą Klukowską przygotowali kartki walentynkowe, którymi obdarują swoich bliskich 14 lutego. Mamy nadzieję, że sprawimy im przyjemność i wywołamy uśmiech na twarzach. Wszystkiego najlepszego wszystkim, którzy obchodzą ten dzień.
Korekta rozwozu uczniów na trasie Czerwony Dwór
Informujemy, że od 15 lutego 2021 r. ulega korekcie harmonogram rozwozu uczniów na trasie Czerwony Dwór - aktualny grafik znajduje się w zakładce dowóz i rozwóz
Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej
5 i 8 lutego 2021 r. uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. A wszystko zaczęło się od ... pogadanki z dziećmi nt. pojęć - co to jest biblioteka, czytelnia, wypożyczalnia, czytelnik, pasowanie na czytelnika.Dzieci zostały zapoznane z zasadami wypożyczania książek, regulaminem biblioteki oraz zaznajomiły się z ,,prośbami książki. Pani bibliotekarka poinformowała dzieci o tym, dlaczego warto czytać i jak szanować książki. Pierwszaki doskonale zdawały sobie sprawę z tego, jakie prośby mają książki, wykazały się również bardzo dobrą znajomością postaci bajkowych. Następnie odbyło się pasowanie na czytelnika. Dzieci skupione i poważne, uroczyście przyrzekały, że będą szanować książki. Na pamiątkę uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy i zakładki do książek. Mam nadzieję, że od tej pory pierwszaki często będą odwiedzały szkolną bibliotekę i
9 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu
9 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, który celebrowany jest od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Wydarzenie szybko zyskało wielu zwolenników i obecnie swoim zasięgiem obejmuje państwa z całego świata.
Celem Dnia Bezpiecznego Internetu jest promowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Obchodom towarzyszą liczne wydarzenia (m.in. kampanie informacyjne, konkursy, webinaria, konferencje), które dążą do podniesienia świadomości i upowszechnienia wiedzy o problematyce bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie.
Podsumowanie pierwszego półrocza roku szkolnego 2020/2021
Zamknęliśmy pierwsze półrocze roku szkolnego 2020/2021 r., czas na krótkie podsumowanie.
Do naszej szkoły uczęszczało 490 uczniów, którzy realizowali naukę
w 24 oddziałach. W klasach I-III w pierwszym półroczu za wysokie wyniki w nauce zostało wyróżnionych 62 uczniów, a w klasach IV-VIII 102 uczniów.
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla uczniów i rodziców
Uczniowie i rodzice, we współpracy ze szkołami, mogą korzystać ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Cały czas funkcjonuje także bezpłatna infolinia 800 080 222 z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Dodatkowo takie wsparcie oferuje również poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”. Prosimy o zapoznanie się z informacjami.
Akcja Zima 2021 dla klas I - III
Zakończylismy akcję charytatywną Zima 2021 dla klas I - III. Tym razem zbieraliśmy karmę dla podopiecznych Stowarzyszenia "Kocia przystań" Węgorzewo. Jak zwykle nie zawiedliście. Zebraliśmy pięć pudeł pełnych jedzenia i smakołyków dla bezdomnych kotów. Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie w akcję.
Organizacja zajęć od 1 lutego 2021 r.
Zgodnie z Rozporządzeniem MEiN od 1 lutego br. obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania szkoły i organizacji zajęć. Uczniowie klas I- III kontynuują naukę stacjonarną z zachowaniem reżimu sanitarnego.Uczniowie klas IV- VIII do 14 lutego br. będą nadal uczyć się zdalnie.W szkole będą organizowane konsultacje nauczycieli z uczniami klas VIII. Konsultacje z przedmiotów egzaminacyjnych będą organizowane w małych grupach z zachowaniem reżimu sanitarnego. Grafik konsultacji znajduje się w zakładce dokumenty szkoły.
Harmonogram rekrutacji do klas pierwszych w roku szkolnym 2021/2022
Informujemy, że w zakładce "rekrutacja" został opublikowany harmonogram rekrutacji do klas pierwszych w roku szkolnym 2021/2022
29 stycznia - Dzień Składanki i Łamigłówki
Rozwiązywanie składanek i łamigłówek uczy logicznego myślenia, rozwija kreatywność oraz wyobraźnię. Warto więc poświęcić im trochę czasu. Dziś mamy do tego dobrą okazję.
https://quizy-zagadki.pl/gry.html#02
https://matematykawpodstawowce.pl/przerywniki-lekcji-zagadki-logiczne/
Konkurs czytelniczy „Opowieść wigilijna”
Dnia 26 stycznia 2021 roku odbył się szkolny konkurs czytelniczy pt. „Opowieść wigilijna”.
Miło mi donieść, że :I miejsce uzyskała Radawiec Z. Kl.VII d
II miejsce -Kucharska J. kl.VII c
III miejsce - Kuprewicz K. Kl.VI a
Gratulujemy nagrodzonym.
Nagrody zostaną rozdane po powrocie uczniów do szkoły.
Dzień Babci i Dziadka w świetlicy szkolnej
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - Święto Babci i Święto Dziadka. Z tej okazji wychowankowie świetlicy szkolnej mieli okazję na pogłębianie więzi miłości i szacunku w stosunku do członków rodziny. Dzieci podczas zajęć świetlicowych opowiadały o swoich ukochanych babciach i dziadkach, wypowiadały się za co ich kochają - wykonywały kolorowe laurki.
Czad - cichy zabójca...
Czad (tlenek węgla) to bezbarwny, bezwonny i śmiertelnie niebezpieczny gaz, który może ulatniać się, kiedy urządzenia grzewcze są niesprawne lub niewłaściwie użytkowane. Zachęcamy do sprawdzenia, jak się przed nim zabezpieczyć.
"Co w śmieciach piszczy"
Już kolejny raz uczennica kl. III c Maja Pucyk brała udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Fundację Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich i Powiat Giżycko. Jej praca plastyczna na temat "Co w śmieciach piszczy" została nagrodzona I miejscem w kategorii 9 lat.
Gratulujemy!
Marzenna Pieczul
Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka w świetlicy szkolnej
18 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Kubuś Puchatek jeden z najsympatyczniejszych misiów, ulubieniec wszystkich dzieci obchodził w naszej świetlicy swoje święto. Na początku uczniowie wysłuchali historii powstania przygód Kubusia Puchatka. Następnie wysłuchali fragmentu powieści o przygodach misia i jego przyjaciół. Później podążając śladami Puchatka rozwiązywali zadania. Wśród nich znalazły się: zagadki ze Stumilowego Lasu, Puchatkowe Puzzle. Po wykonaniu wszystkich zadań dzieci obejrzały książeczki o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach.
„Jest śnieg, jest zabawa”
No i doczekaliśmy się zimy! W ostatnich dniach uczniowie klas II b i II c uczęszczający na zajęcia do świetlicy szkolnej korzystali z uroków zimy. Nie przeszkadzał nam mróz, ani brak rękawiczek.
Zabawy było co niemiara, a na koniec ulepiliśmy bałwana. Mamy nadzieję, że nie ostatniego tej zimy.
Uczniowie klasy II b i II c z p. Teresą Klukowską
Niepodległa w Węgorzewie
Miło nam poinformować, że nasza szkoła współuczestniczyła w realizacji projektu "Niepodległa w Węgorzewie", który był dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2020 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".
Projekt skierowany był do mieszkańców Węgorzewa, a w szczególności do dzieci i młodzieży. Z racji zakończonych działań, chcieliśmy pochwalić się szerokim odzewem uczniów w tej akcji, a zwłaszcza w jednym z elementów projektu, którym był Festiwal Językowy „Moja ojczyzna - polszczyzna”. Mimo, iż wydarzenia związane z tym Festiwalem przypadły na czas, gdy naukę stacjonarną realizowali uczniowie klas I-III, a uczniowie klas IV-VIII w postaci zdalnej, w obydwu „wymiarach” zdołano zorganizować ciekawe quizy i konkursy tematyczne. Szczególne podziękowania kierujemy do wychowawców i nauczycieli języka polskiego za zaangażowanie i pomysłowość w realizacji pr
Dzień Babci i Dziadka
Zachęcamy uczniów do wykonania upominków z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wysłuchajmy też piosenki o babci i dziadku, kochanych osobach wspierających nas w życiu codziennym.
Pedagożki Anna Pietruszewska i Joanna Czaplicka - Lachowicz
https://ekodziecko.com/category/prace-plastyczne/dzien-babci-i-dziadka
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Czwartek 10.07.2025
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"