Strona główna
IIC świętowała Narodowe Święto Niepodległości
Uczniowie z klasy II C w trakcie nauki zdalnej świętowali Narodowe Święto Niepodległości. 10 listopada o godzinie 11.11 wzięli udzial w akcji "Szkoła do Hymnu" i razem - online, odśpiewali Mazurka Dąbowskiego. Wykonali także piękne prace plastyczne przedstawiające godło Polski.
B.Ł
7
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Święto obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 , przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989.
Ojczyzna na 102 - pomysły na obchodzenie Narodowego Święta Niepodległości
Co roku Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada w Polsce obchodzone jest bardzo uroczyście. W większych miastach w tym czasie odbywają się uroczyste defilady, organizowane są inscenizacje historyczne, wykłady, koncerty, na których można usłyszeć patriotyczne piosenki. Niestety w tym roku nie będzie tak uroczyście, będzie inaczej… Jest nam przykro, że tak ważnego święta nie możemy uczcić razem, jako społeczność szkolna. Zachęcamy Was gorąco do tego, abyście podzielili się z nami swoimi pomysłami.. Przypominamy, że wystarczy napisać i wysłać krótki tekst, w którym zaproponujecie jak w tym roku będziecie obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. A oto kilka propozycji, które już nadesłali uczniowie:
Jak się pracuje w branży filmowej?
Czy zastanawialiście się, jak się pracuje w branży filmowej? Już 9 listopada, o godz. 19:00 opowiedzą o tym Krystyna Kantor z Shipsboy i Tomasz Morawski z HAKA Films, którzy podzielą się doświadczeniem z obszaru produkcji filmowej.
Dowiemy się m.in.:
Jak działa branża filmowa w Polsce?
Kto poza reżyserem i aktorami pracuje przy realizacji filmu?
Zajęcia czytelnicze „Jesienią, jesienią sady się rumienią – jesień w wierszach Marii Konopnickiej ?”
06.11.2020 r. odbyły się zajęcia czytelnicze „Jesienią, jesienią sady się rumienią – jesień w wierszach Marii Konopnickiej?” Dzieci z klasy I b poznały sylwetkę Marii Konopnickiej oraz jej literaturę. W czasie zajęć odbyło się głośne czytanie wierszy: „Jesienią”, „Sokół”, „Parasol”. Uczniowie wymieniali spostrzeżenia o aktualnej porze roku – jesieni. Dzieci omawiały z nauczycielem typowe prace i czynności jesienne w ogrodzie i polu oraz poznały ptaki odlatujące z Polski na zimę. W trakcie zajęć dzieci odgadywały zagadki zadawane przez nauczyciela. Podsumowaniem było pokolorowanie na karcie pracy - „ptaków odlatujących na zimę”.
Ojczyzna na 102
W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości obchodzonym 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę w 1918 roku niepodległości po 123 latach niewoli ogłaszamy akcję pod hasłem Ojczyzna na 102.
102, ponieważ będzie to sto druga rocznica. W akcji może wziąć udział każdy członek naszej społeczności szkolnej. Co trzeba zrobić? Napisać i wysłać krótki tekst, w którym autor zaproponuje, jak w tym roku będzie obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Gdzie wysłać wiadomość?
ojczyzna-na102@sp2.wegorzewo.pl
Festiwal Języka Polskiego pod hasłem "Moja Ojczyzna Polszczyzna" w klasach VI i VIII
29 października uczniowie klas: VIa, VIc, VIe, VIIc wzięli udział w Festiwalu Języka Polskiego pod hasłem Moja Ojczyzna Polszczyzna. Rozwiązywali test na temat polskich przysłów. Test był przeprowadzony z wykorzystaniem platformy Eduelo.
Mistrzynią została Amelia Grzmil z VIc, uzyskując 100% poprawnych odpowiedzi. Gratuluję!
Nauka zdalna od 9 listopada br. - komunikat
KOMUNIKAT
Zgodnie z komunikatem Prezesa Rady Ministrów, od 9 do 29 listopada 2020r. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III.
Do 29 listopada br. przedłuża się zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV- VIII.
- Zajęcia klas I – III będą odbywały się zgodnie z plan
Festiwal Językowy "Moja Ojczyzna - polszczyzna"
Uczniowie klas III naszej szkoły wzięli udział w Festiwalu Językowym "Moja Ojczyzna - polszczyzna" w ramach realizowanego przez Węgorzewskie Centrum Kultury projektu "Niepodległa w Węgorzewie".
30 października 2020 r. sześćdziesięciu jeden uczniów z klasy III a, III b i III c podjęło się wykonania zadań, które były sprawdzianem ich umiejętności językowych oraz wzięli udział w quizie sprawdzającym ich wiedzę o Polsce.
GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „ BEZPIECZNA RODZINA”
Dzisiaj, 03.11. odbył się etap szkolny konkursu plastycznego. Wpłynęło 58 prac. Na poziomie klas I- IV do etapu gminnego zakwalifikowano 7 prac: Kryłowicz Klara II a Zapolska Nikola II a Herbatowicz Lena II a Teliczan Monika III c Ławruszczyk Rafał III a Jerominow Maja IV c Wolska Magdalena IV c Na poziomie klas V- VIII do etapu gminnego wybrano 21 prac : Stankiewicz Oliwier V a Kutnik Bartosz V a Mogdans Maria V b Krukowska Julia V b Ozimkowska Malwina V b Kamizelich Janusz VI a Kuprewicz Karina VI a Świętochowska Martyna VI a Gąbka Michał VI a Kowalewska Nadia VI b Hawryluk Artur VI b Szymański Krystian VI b Ciunowicz Hanna VI d Klincewicz Wojciech VI e Noga Martyna VI e Głębocka Julia VII b Gruca Hanna VII b Supranowicz Vanessa VII b Drozd Oliwia VII b Kucharska Julia VII c Załuska Nina VII c.
„Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą...
Ślubowanie klas pierwszych to od lat niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez naszej szkoły. W tym roku miało ono miejsce 28 października. Niestety w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną, uroczystość odbyła się bez udziału rodziców. Mimo to dla wszystkich pierwszaków była to wyjątkowo podniosła chwila. „Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą. Swym zachowaniem i nauką będę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.” – ślubowali uczniowie. Na znak przystąpienia do braci uczniowskiej, każdy pierwszoklasista otrzymał dyplom, który wręczyła pani wicedyrektor Bożena Aleksandrowicz. Od tej chwili uczniowie klas pierwszych stali się prawdziwymi uczniami ze wszystkim przywilejami i obowiązkami uczniowskimi.
Jak skupić się pracując w domu?
Drodzy uczniowie!
Ucząc się w domu musicie pamiętać o kilku zasadach. Przypominamy Wam o nich poniżej. Pamiętajcie, że możecie się z każdą sprawą zwrócić do nas, nauczycieli, wychowawców, peadagogów.
Dbajcie o siebie :)
Anna Pietruszewska i Joanna Czaplicka - Lachowicz
Zmiana harmonogramu dowozu i rozwozu od 28. 10. 2020 r.!
Od 28 października 2020 r. obowiązuje nowy harmonogram dowozu i rozwozu uczniów. Nowy harmonogram znajduje się w zakładce "dowóz i rozwóz uczniów"
Procedury pracy zdalnej szkoły
Informujemy, ze w zakładce "nauka zdalna" umieszczono aktualne procedury pracy zdalnej szkoły z klasami IV-VIII.
Komunikat w sprawie przejścia uczniów klas IV-VIII na system nauki zdalnej
Informujemy, że od poniedziałku 26.10.2020 r. do 8.11.2020 r. klasy IV- VIII zostaną objęte kształceniem na odległość. Zajęcia będą prowadzone w formie zdalnej lub online (wideolekcje) zgodnie z planem lekcji umieszczonym w dzienniku Librus.
Godziny rozpoczynania zajęć zdalnych będą obowiązywać bez zmian wprowadzonych w czasie nauki stacjonarnej, czyli od godz. 8.00. Plany zajęć z podziałem na lekcje online (wideo lekcje) i lekcje zdalne, będą przesłane uczniom i rodzicom w najbliższym czasie za pośrednictwem Librusa.
Drugoklasiści w konkursie "Losy nasze"
Dziękujemy uczniom naszej szkoły Tymoteuszowi Duda oraz Klaudii Sawko z kl.IIa za przystąpienie do konkursu "Losy nasze ", zorganizowanego przez Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Uczniowie przygotowali drzewa genealogiczne swoich rodzin w języku angielskim, za które otrzymali wyróżnienia pośród najmłodszych uczestników konkursu.
Ogólnopolski Tydzień Kariery
W tym roku Ogólnopolski Tydzień Kariery odbędzie się 19–25 października .
Hasło przewodnie 12 edycji OTK to : „DoradzaMy – zawodowo, wybieraMy – odlotowo”
Organizatorem Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. Adresatami i docelowymi odbiorcami są wszyscy potrzebujący profesjonalnego wsparcia w planowaniu dalszej edukacji, zawodu, pracy, kariery.
Jak jest obchodzony DEN na świecie?
Chcielibyśmy podziękować uczennicom z kl.VIIc Julii Kucharskiej i Katarzynie Żrebiec za pomoc w przygotowaniu gablotki o tematyce: Jak jest obchodzony DEN na świecie? na Dzień Edukacji Narodowej. Oby takich zaangażowań w szkole było więcej.
I.M.
Pasowanie na Świetliczaka
Każdego roku do świetlicy przybywają nowi uczniowie. Poznają panujące w niej zasady oraz integrują się z grupą. Po tym czasie w tym roku uroczyście zostali przyjęci do gromady świetlicowej. Pasowanie na Świetliczaka uczniów klas pierwszych odbyło się 16 października 2020 r.
Głównym celem tej uroczystości było przyjęcie nowo przybyłych dzieci, ale także stworzenie w świetlicy atmosfery radości, przyjaźni oraz zaufania. Po powitaniu wszystkich uczestników przez wychowawczynię świetlicy pani Monikę Śmierzyńską, pierwszaki przystąpiły do kilku prób, m.in. wiedzy, sprawności. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach i pozytywnie przeszły wszystkie próby oraz wykazały się znajomością regulaminu świetlicy. Na zakończenie, by dopełnić tradycji pierwszaki przystąpiły do ślubowania, złożyły uroczystą przysięgę oraz zostały pasowane przez panią wicedyrektor Bożenę Aleksandrowicz na świetlicza
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Czwartek 10.07.2025
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"