Strona główna
Informacja o ofercie edukacyjnej „Elektryka” w Giżycku
Zbliża się czas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
Obecna sytuacja, która nakłada obostrzenia epidemiczne, uniemożliwia bezpośrednie zapoznanie absolwentów naszej szkoły z ofertą edukacyjną popularnego „Elektryka” w Giżycku na rok szkolny 2020/2021.
W związku z zaistniałą sytuacją, udostępniamy link, uczniom kończącym naukę oraz elektroniczną wersję ulotki informacyjnej ..
Co słychać w naszej świetlicy?
W piątek dzieci wykonały pracę plastyczną - rysunek na temat, gdzie wolałyby spędzić wakacje: W górach, czy na morzem? Praca była podsumowaniem "podróżowania" ze stroną Google Earth, dzięki której uczniowie mogli zobaczyć ciekawe miejsca w Polsce jak i na całym świecie. Dzisiaj - w poniedzialek dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonały samodzielnie zabawkę - żabkę z rolki po papierze toaletowym.
REKRUTACJA 2020/2021 - POWIAT KĘTRZYŃSKI
Drodzy ósmoklasiści Zarząd Powiatu w Kętrzynie zwrócil się z prośbą o udostępnienie Wam materiału promocyjnego dotyczącego rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w Powiecie Kętrzyńskim
Technika frotażu
Frotaż to technika odciskania faktury dowolnych przedmiotów (np. drewna, tkaniny, liści, kamieni) na powierzchni papieru przez przyłożenie papieru do danej rzeczy i mocne pocieranie go ołówkiem (lub innym podobnym narzędziem).
Prace wykonane tą techniką są ciekawe, a jednocześnie dają możliwość dobrej zabawy.
Komiksy w czasach kwarantanny cz. 22
Prezentujemy komkisy tworzone w ramach pracy zdalnej przez uczniów p. Bożeny Hoffmann.
Komiksy w czasach kwarantanny cz.21
Prezentujemy komkisy tworzone w ramach pracy zdalnej przez uczniów p. Bożeny Hoffmann.
Dama z łasiczką w interpretacji uczniów
Nauka zdalna daje dużo możliwości posługiwania się komputerem i nie tylko. Nie tak dawno uczniowie klas szóstych tworzyli interpretację Damy z łasiczką Leonarda da Vinci. Mieli bardzo dużo ciekawych pomysłów. Oto niektóre z nich.
Bożena Hoffmann
Certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka
W pierwszym półroczu roku szkolnego 20219/2020 uczniowie klas pierwszych realizowali program edukacyjny a zakresu bezpieczenstwa w szkole, na drodze, w domu oraz w Internecie. Nasza szkoła otrzymala certyfikat potwierdzający udział w XI - edycji programu Akademia Bezpiecznego Puchatka. Na uczniów klas I w szkole czekają imienne dyplomy potwierdzające uczestnictwo w zajęciach.
Zajęcia w świetlicy szkolnej
Od 25 maja 2020 r. uczniowie klas I-III mogą brać udział w zajęciach opiekuńczo–wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych w szkole. Dzieci nie tylko odrabiają lekcje, ale również miło spędzają czas. Wspólnie z wychowawcami korzystają z dobrej pogody przebywając na świeżym powietrzu, poznają nowe gry i zabawy, wykonują ciekawe prace. Na dzisiejszych zajęciach dzieci wykonały zakładki do książki.
Konkurs plastyczny „Bezpieczna Dwójka” rozstrzygnięty!
Miło mi poinformować, że konkurs plastyczny „Bezpieczna Dwójka” został rozstrzygnięty!
Komisja konkursowa w składzie:
Milena Greczko, Joanna Lachowicz, Anna Pietruszewska oraz Magdalena Wysocka po obejrzeniu wszystkich prac postanowiła przyznać w kategorii klas I-III następujące miejsca:
1. Maja Pucyk – kl. IIc
Komiksy w czasach kwarantanny cz. 20
Prezentujemy komkisy tworzone w ramach pracy zdalnej przez uczniów p. Bożeny Hoffmann.
Życzenia z okazji Dnia Dziecka
Bądź dzieckiem jak najdłużej.
Jak dziecko baw się, śmiej.
I kochaj tak jak dziecko,
i serce dziecka miej!
Wszystkim dzieciom, tym małym i tym dużym
życzymy wszystkiego co najlepsze w dniu Ich święta!
Komiksy w czasach kwarantanny cz. 19
Prezentujemy komkisy tworzone w ramach pracy zdalnej przez uczniów p. Bożeny Hoffmann.
Zwrot podręczników szkolnych
W związku z ograniczeniem funkcjonowania naszej szkoły oraz faktem, iż zwracane książki muszą podlegać 3-dniowej kwarantannie od 1 czerwca 2020 roku biblioteka szkolna rozpoczyna przyjmowanie podręczników szkolnych i innych książek od uczniów według zamieszczonego poniżej harmonogramu. Przypominamy, że przyjmujemy całe komplety podręczników (proszę je przejrzeć, pozabierać notatki, kartkówki, usunąć okładki). Książki mają być zapakowane w jednorazowe torby foliowe. Proszę się zapoznać z nowymi zasadami korzystania z biblioteki umieszczonymi na stronie internetowej naszej szkoły.
Sprawozdanie z realizacji projektu Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników „Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo” w roku szkolnym 2019/2020
Zachęcamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z realizacji projektu Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników„Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo” w roku szkolnym 2019/2020.
Grażyna Wójcik
Dzień Matki
Polska jest jedynym krajem, który 26 maja świętuje Dzień Matki. Na całym świecie obchodzony jest on w różnych terminach, ale jest to jedno z najbardziej popularnych świąt. Tego szczególnego dnia warto zadbać o to, by każda mama czuła się wyjątkowa i doceniona. Kochane mamusie, życzymy Wam dużo radości i spełnienia marzeń.
NOWE ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM. JANUSZA KORCZAKA W WĘGORZEWIE W OKRESIE OGRANICZENIA FUNKCJONOWANIA PLACÓWKI W ZWIĄZKU Z COVID-19
Prosimy o zapoznanie się z nowymi zasadami korzystania z biblioteki szkolnej w zakładce Biblioteka.
Grażyna Wójcik
https://sp2wegorzewo.edupage.org/text9/
"Mediacja - jeden ze sposobów rozwiązywania konfliktów"
Prezentujemy prace wykonane przez uczniów klasy 3c w ramach innowacji pedagogicznej "Dobrze żyć" pt. "Mediacja - jeden ze sposobów rozwiązywania konfliktów".
Milena Greczko
Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2020/2021.
Drodzy ósmoklasiści, udostępniamy Wam skrócony harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2020/2021.
Komiksy w czasach kwarantanny cz. 18
Prezentujemy komkisy tworzone w ramach pracy zdalnej przez uczniów p. Bożeny Hoffmann.
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Młodzi kreatywni
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie "Młodzi kreatywni"
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Sobota 24.05.2025
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"