Strona główna
Świąteczne kartki uczniów klas 4-6
Uczniowie klas 4-6 wprowadzą nas w świąteczny nastrój. W ramach pracy zdalnej wykonali jak co roku kartki świąteczne. Zapraszamy do naszej galerii.
Bożena Hoffmann
Co to jest FOMO?
Proponujemy Państwu zapoznanie się z materiałami na temat nowego zjawiska FOMO. Zawierają one informację, jaki wpływ ma FOMO na nastolatki oraz praktyczne wskazówki, na co rodzic powinien zwrócić uwagę. Można wykonać quiz i sprawdzić, w jakim stopniu FOM0 nas dotyczy.
Materiały przygotowały pedagożki w oparciu o materiały z WMODN Olsztyn z filią w Olecku.
Prace uczniów 1 b "Dbamy o czystość środowiska"
30.03.2020 r.
Zapraszamy do galerii prac uczniów z klasy 1b, które przesłali do swojej wychowawczyni w ramach pracy zdalnej.
7
Dostęp do książek i lektur szkolnych
27.03.2020 r.
Drodzy uczniowie, jeśli ktoś z was zatęsknił za książką lub zechce przeczytać lekturę szkolną, ale jej nie posiada, to podaję poniżej strony internetowe, gdzie je można znaleźć.
Serdecznie Was pozdrawiam i do zobaczenia w szkole.
Grażyna Wójcik – bibliotekarka szkolna
WolneLektury.pl
Porady na trudne czasy - ciąg dalszy
27.03.2020 r.
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zdrowie psychiczne jest “dobrostanem, w którym człowiek realizuje swoje własne możliwości, skutecznie radzi sobie ze stresem życia codziennego, pracuje produktywnie, a także jest w stanie wnieść swój wkład w życie społeczności”. W tym niełatwym dla wszystkich czasie nie zapominajmy o dbaniu o nasze zdrowie psychiczne. Przedstawiamy kilka cennych porad , które mogą być wskazówką do tego, jak zadbać o swoje dobre samopoczucie.
Propozycja gier analogowych i planszowych
26.03.2020 r.
Zapraszamy do zapoznania się z listą gier analogowych i planszowych, które można wykorzystać do wspólnej nauki i zabawy. Prosimy o zapoznanie się z prezentacją, która podsunie nam pomysły na ciekawe spędzenie czasu w domu.
Pedagożki Joanna Czaplicka - Lachowicz i Anna Pietruszewska
Porady jak być offline
25.03.2020 r.
Drodzy uczniowie i rodzice!
Pragniemy przypomnieć wszystkim o zasadach, które w kontakcie z telefonem, Internetem, są ważne dla naszego bezpieczeństwa. Przypomnijmy je sobie razem z Fundacją Dbam o mój zasięg:
W bardzo prosty sposób w codziennym funkcjonowaniu możesz ograniczyć nałogowe korzystanie z telefonu komórkowego, Internetu, gier on-line i innych cyfrowych dobrodziejstw.
Porady na trudne czasy - ciąg dalszy
25.03.2020 r.
Zapraszamy do zapoznania się i skorzystania z artykułów i materiałów:
Jak rozmawiać z najmłodszymi?
Koronawirus okiem psychologa
Jak radzić sobie z lękiem?
Jak wzmocnić poczucie bezpieczeństwa dziecka?
Pedagożki Anna Pietruszewska, Joanna Czaplicka - Lachowicz
Portale internetowe wspierające edukację dzieci
23.03.2020 r.
Przedstawiamy propozycje portali internetowych, które pomogą w utrwalaniu i pogłębianiu wiedzy naszych uczniów. Mogą być jednocześnie ciekawą formą spędzania czasu w domu.
Pedagożki Joanna Czaplicka - Lachowicz i Anna Pietruszewska
Witamy wiosnę z IC
23.03.2020 r.
Z powodu zawieszenia działalności dydaktycznej szkół nie mogliśmy świętować Pierwszego Dnia Wiosny z całą społecznością szkolną. W związku z tym, uczniowie z klasy IC przygotowali wiosenne prace w programie Paint i przesłali je swojej wychowawczyni. Publikując tę galerię pragniemy podzielić się z Wami wszystkimi wiosenną radością, optymizmem, nadzieją i cierpliwością.
Bajki terapeutyczne
20.03.2020 r.
Szanowni Rodzice!
W tym trudnym i skomplikowanym czasie, my dorośli, musimy poradzić sobie z aktualną sytuacją, ale też musimy wytłumaczyć ją naszym dzieciom. Pomocą mogą być bajki. Zachęcamy do wykorzystania ich podczas rozmów z dzieckiem.
Pedagożki Anna Pietruszewska, Joanna Czaplicka - Lachowicz
Porady na trudne czasy
20.03.2020 r.
Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć w szkołach
w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu. W tym celu MEN wraz z innymi instytucjami przygotował rekomendacje dotyczące materiałów edukacyjnych do wykorzystania przez nauczycieli. Poniżej zamieszczamy link do materiałów edukacyjnych.
Rekrutacja do klas pierwszych w czasie zawieszenia zajęć lekcyjnych tj. 16-25 marca 2020 r.
Informujemy, że druki zgłoszeń i wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej można pobrać ze strony internetowej szkoły: sp2wegorzewo.edupage.org , zakładka REKRUTACJA.W celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia się koronawirusem COVID19, zgodnie z zleceniem MEN, wskazane jest przesyłanie dokumentacji pocztą elektroniczną na adres mailowy szkoły: sp2wegorzewo@poczta.fm. Po ustaniu zagrożenia będzie możliwe uzupełnienie dokumentacji w postaci papierowej.
Ósma edycja akcji Nasiona dla Afryki
Szkolne Koło Wolontariatu oraz Szkolne Koło Caritas zapraszają na ósmą już edycję akcji "Nasiona dla Afryki". W małym zambijskim miasteczku Mpanshya siostry ze zgromadzenia Sióstr Boromeuszek Mikołowskich prowadzą przedszkole, szpital i hospicjum. Nasiona są tam bardzo drogie dlatego aby utrzymać ogród, w którym hodują warzywa potrzebne dla podopiecznych i pacjentów - proszą nas o pomoc. Dzieci z przedszkola także pielęgnują swoje grządki. Uczą się w ten sposób siać i opiekować się roślinami. Nasiona z Polski rozdawane są także mieszkańcom okolicznych wiosek, aby sami postarali się zadbać o wyżywienie.
Rekrutacja kandydatów do klas pierwszych
Informujemy, że od 3 marca 2020 r. do 27 marca 2020 r. trwa nabór (rekrutacja) kandydatów do klas pierwszych. Uczniowie zamieszkali w obwodzie szkoły przyjmowani są na podstawie zgłoszenia, a poza obwodem szkoły na podstawie wniosku. Wzory zgłoszeń i wniosków można pobierać ze strony internetowej szkoły lub sekretariatu szkoły. Wnioski i zgłoszenia należy złożyć w sekretariacie szkoły do 27 marca 2020 r. Szczegóły w zakładce rekrutacja.
1 marca Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
„Czułem i do dziś czuję szacunek do tych,
którzy pozostali do końca wierni przysiędze,
w lasach, bez nadziei. (…)
Zbigniew HerbertŻołnierzami wyklętymi lub ostatnimi leśnymi nazywamy żołnierzy podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy nie złożyli broni i prowadzili „Walkę o wolność i niezawisłość Polski z nową sowiecką okupacją” w latach 1944–1963. Przez kilkadziesiąt lat oficjalnie w Polsce nie mówiono o nich wcale, albo obrzucano obelgami.
Od 2011 roku, dzień 1 marca został ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Data 1 marca nie została wybrana przypadkowo, tego dnia w 1951 roku w więzieniu na Rakowieckiej w Warszawie wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Komendy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Ostatni „żołnierz wyklęty” – Józef Franczak ps. „Lalek” zginął w obławie prawie dwadzieścia lat po wojnie – 21 paźdz
Wizyta klasy VB w Pracowni Ceramicznej MKL
1 marca uczniowie klasy VB brali udział w warsztatach ceramicznych w Muzeum Kultury Ludowej. Zajęcia były bardzo ciekawe. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością oraz poszerzyli swój warsztat plastyczny o kolejne doświadczenia. A poza tym wykonali fajne prace. Sami zobaczcie. I jeszcze jedno: prace będą wypalane, szkliwione i trafią w ręce autorów!
VIa, VIb i VIc na nagraniu programu "Dance, dance, dance".
4 marca uczniowie klasy VIa, VIb i VIc uczestniczyli w nagraniu programu: Dance, dance, dance.W programie biorą udział pary złożone z polskich celebrytów i ich przyjaciół. W każdym odcinku duety przedstawiają wspólną choreografię inspirowaną wybranym teledyskiem muzycznym lub filmem. W drugiej części widowiska jedna osoba z każdej pary występuje również pojedynczo, w innym układzie choreograficznym. Ich występy oceniają Anna Mucha, Ida Nowakowska i Robert Kupisz.Uczniowie, uczestnicząc w nagraniach w charakterze publiczności, mają możliwość zapoznania się z przebiegiem procesu rejestrowania widowiska oraz przyjrzenia się pracy twórców telewizyjnego programu rozrywkowego, m.in. reżysera, choreografa, charakteryzatora czy operatora kamery.
Regulamin konkursu plastycznego „Bezpieczna Dwójka”
1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Węgorzewie. Temat konkursu brzmi: „Bezpieczna Dwójka” i realizowany jest w ramach projektu Szkoła Promująca Bezpieczeństwo.
2. Cele konkursu:
a) poszerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa
b) kształtowanie postaw pozwalających uczniom na budowanie poczucia własnego bezpieczeństwa
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Sobota 05.07.2025
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"