Strona główna
W krainie misiów
Światowy Dzień Pluszowego Misia przypada co roku 25 listopada. Głównym celem popularyzacji tego święta w naszej szkole było przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowy łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa,zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od niebezpieczeństw.
Andrzejki w naszej szkole
W czwartek 29 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował Andrzejki dla całej społeczności uczniowskiej.Po korytarzach szkoły chodziły wróżki i cyganeczki.Te niezwykłe, magiczne damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, dłoni, wróżyły również ze szklanej kuli, magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Tak więc, każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.Dodatkowo, wszyscy pracownicy szkoły, zostali obdarowani ciasteczkiem z wróżbą.Taki dzień zdarza się tylko raz w roku:)
Kolejne podarunki na Jarmark Bożonarodzeniowy
Dzisiaj od rana czekały na nas kolejne niespodzianki. Tym razem piękne bombki wykonane przez panią Grażynę Rajchert przyniósł Damian Kutnik z klasy IV B. Maciej Koczara z IB dostarczył krasnala, którego wyczarowała jego mama pani Barbara Dalbor.
Serdecznie dziekujemy!
B.Ł
Akcja charytatywna podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego
Takie piękne wieńce będzie można kupić 14 grudnia na naszym wolontariackim stoisku podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Prace przyniósł dzisiaj Igor Hrudeń z klasy VI c a wykonała mama - pani Emilia Hrudeń.
Bardzo dziękujemy!!!
B.Ł
Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia
Mały, duży, pluszowy, czasem w zabawnym kubraku. Chyba każdy ma swojego, którego ciepło wspomina z dzieciństwa. Pluszowy Miś, bo o nim mowa, obchodził swoje święto 25 listopada. A jak nasi uczniowie spędzili ten wyjątkowy dzień? Już w progu szkoły uczniów i rodziców witał Kubuś Puchatek, Tygrysek oraz inne pluszowe maskotki. Uczniowie każdej klasy mogli zrobić pamiątkowe zdjęcie z postaciami z bajek, a na przerwach były rozdawane misiowe kolorowanki.To był prawdziwie pluszowy dzień.
Godzina wychowawcza po francusku
Jak zaśpiewać Sto lat w języku francuskim? Na to pytanie i nie tylko, odpowiedziała Pani Aleksandra Deneka, która była gościem w klasie 5e. Pani Deneka w piękny sposób opowiedziała o miłości do języka francuskiego, a także o tym, jak ważne jest pielęgnowanie własnego, ojczystego języka.
.Klasa Ve
V Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznych
W piątek 22 listopada w Więckach odbył się V Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznych. Do konkursu przystąpiło wielu uczniów szkół podstawowych powiatu węgorzewskiego. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach, a naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów. W pierwszej kategorii- klasy I-III Maksymilian Duda z piosenką Dziś idę walczyć mamo uplasował się na I miejscu. W drugiej kategorii- klasy IV-VI wyróżniona została Nina Załuska w piosence Pałacyk Michla, a Martyna Noga zajęła II miejsce śpiewając Szary mundur. W kategorii klas VII- VIII na II miejscu uplasował się Igor Gajdasz, który zaprezentował pieśń Nim wstanie dzień. Gratulujemy pięknego wykonania pieśni i wspaniałych nagród.
Mamy już pierwsze ozdoby na Jarmark Bożonarodzeniowy!
Bardzo dziękujemy za pierwsze ozdoby, które będziemy sprzedawać podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w ramach akcji charytatywnej. Pani Monika Subocz wydziergała na szydelku piekne gwiazdki na choinkę, Weronika i Martyna Noga przygotowały kartki świąteczne a Olek Fyda z IC z mamą i ciocią zrobili niezwykłe bombki z papieru i wstążek oraz świątecznego krasnala.
Wyniki „Powiatowego testu wiedzy o tytoniu”
Uczniowie klas VI brali udział w „Powiatowym teście wiedzy o tytoniu” organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Węgorzewie. Nasi uczniowie wykazali się bardzo szeroką wiedzą na temat papierosów i e-papierosów, szkodliwości ich palenia na zdrowie. I miejsce zajęła Karolina Szczypiń zdobywając maksymalną ilość punktów 19/19. Wyróżnienie otrzymała Klaudia Kuśmierz, która zdobyła 18/19 punktów. Gratulujemy!
„Niepodległa do hymnu”
11 listopada Polska świętuje odzyskanie niepodległości. W tym roku przypadła 101 rocznica, odkąd Polska, po 123 latach zaborów, znów stała się niezależnym państwem. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości co roku organizowanych jest wiele uroczystości upamiętniających tą szczególną datę. Jedną ze specjalnych akcji odbywających się w tym dniu jest akcja - „Niepodległa do hymnu”. Pierwsza edycja akcji miała miejsce rok temu, w stulecie odzyskania niepodległości. W tym roku, po raz drugi, nasza szkoła wzięła udział w tej akcji.
30 rocznica Konwencji o prawach dziecka
20 listopada obchodziliśmy 30 rocznicę podpisania Konwencji o prawach dziecka. W tym roku hasło przewodnie tego dnia, to: Każde dziecko ma prawo do dzieciństwa. Uczniowie i nauczyciele w tym dniu, przyszli do szkoły ubrani na niebiesko, ponieważ jest to charakterystyczny kolor dla UNICEF organizacji pomagającej dzieciom na całym świecie. Wychowawcy przeprowadzili w klasach pogadanki na temat praw dziecka. Dziękujemy Samorządowi Szkolnemu za włącznie się w akcję.
V OGÓLNOPOLSKI KONKURS CZYTELNICZY „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW – MISTRZOSTWA LOKALNE”
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła przystępuje do V ogólnopolskiego konkursu czytelniczego „Wielka Liga Czytelników – Mistrzostwa Lokalne”.
V Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników” to projekt czytelniczy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Udział w konkursie jest bezpłatny. Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach: klasy 1-4 i 5-8. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych i równocześnie:
- promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
- tworzenie społeczności aktywnych czytelników w kraju;
- wspieranie wartościowych form promocji czytelnictwa poprzez tworzenie platformy wymiany najlepszych praktyk proczytelniczych;
- promocja k
Konkurs plastyczny „ Na łące w świecie owadów i kwiatów”
Milo nam poinformować, że nasze uczennice zdobyły nagrody w powiatowym konkursie plastycznym „ Na łące w świecie owadów i kwiatów” organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Węgorzewie w ramach projektu Ekoświadomi IV, współfinansowanego przez Powiat Węgorzewo i Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Jesteś”.
"W tajemniczej krainie krasnali"
19 listopada uczniowie z klas I - III uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym w WCK pt."W tajemniczej krainie krasnali" w wykonaniu aktorów z Teatru Muzycznego "Duduś" z Łodzi.
B.Ł
Bezdomna Kartka
Mamy już pierwsze prace dostarczone przez uczniów klas I i V w ramach akcji Bezdomna Kartka. Dziekujemy i czekamy na więcej !
B.Ł
Klasa Ia pomaga bezdomnym zwierzętom
Od kilku tygodni uczniowie klasy Ia przynosili do klasy karmę dla psów i kotów, koce, miski i inne przedmioty, które potrzebne są zwierzętom. Z wielkim zapałem zaangażowały się w Akcję Zima- pomoc bezdomnym zwierzętom. Od kilku lat akcję organizuje Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Węgorzewie. 15.11.2019r. uczniów odwiedziła pani Justyna Chrząszcz, która opowiadała dzieciom dlaczego należy pamiętać o bezdomnych zwierzętach. Dzieci z wypiekami na twarzy słuchały opowieści pani Justyny. Na zakończenie wizyty zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie i przekazały zebrana karmę. Były zadowolone wiedząc, że dołożyły swoją cegiełkę w tę akcję.
Zakończyliśmy akcję "Zima 2019"
15 listopada zakończyliśmy zbiórkę karmy i akcesoriów dla zwierząt "Zima 2019". Jak zwykle nie zawiedliście!!! Zebraliśmy ponad 70 kilogramów karmy oraz bardzo dużo koców, kołder i drobniejszych przedmiotów potrzebnych do opieki nad zwierzętami. Szczególną pomoc okazał strażnik miejski pan Artur Luty, który swoim samochodem pomógł przewieźć dary do magazynu węgorzewskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
„Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś”. Wizyta w placówce Straży Granicznej
W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości my, czyli uczniowie kl. 6B, pod opieką wychowawcy udaliśmy się do węgorzewskiej placówki Straży Granicznej, by dowiedzieć się, na czym polega służba ludzi, którzy strzegą naszych granic.
Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez Panią Anię, która najpierw pokazała nam, jak wygląda granica państwa i wyjaśniła przepisy regulujące poruszanie się w jej obszarze. Zaprezentowała też podstawowe wyposażenie funkcjonariusza i opowiedziała o jego obowiązkach.
Uśmiech na twarzy Seniora
14 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Seniora. Z tej okazji uczniowie z Samorządu Uczniowskiego postanowili wywołać uśmiech na twarzach starszych osób. Podążyli więc uliczkami naszego pięknego miasta w poszukiwaniu jesieni życia.Każda napotkana, starsza osoba została obdarowana pozytywną emotką.W zamian młodzież otrzymała ogromną ilość ciepłych słów i uśmiechu.SU
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Sobota 05.07.2025
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"