Strona główna
Spartakiada kl. I-III
3 czerwca odbyła się w SP2 spartakiada sportowa kl. I-III pod hasłem "Wspólna, bezpieczna zabawa, to fajna sprawa". Przed rozpoczęciem konkurencji uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali hasła promujące aktywne , bezpieczne spędzanie wolnego czasu. Oto niektóre z nich:
W zdrowym ciele, zdrowy duch, promujemy bezpieczne zabawy i ruch.
Zamiast siedzieć przed telewizorem, wybieramy rodzinny spacer wieczorem.
Choć mam niewiele lat, z bezpieczeństwem jestem za pan brat.
Fajna sprawa, to bezpieczna zabawa.
Sport uprawiaj, jedz warzywa - będziesz zdrowy tak jak ryba.
III a nie da za wygraną I przyrzeka co dzień ćwiczyć rano.
Każde dziecko o tym wie, Chcesz być zdrowy, ruszaj się.
Sport to bardzo ważna sprawa, Są reguły jest zabawa.
Następnie rozpoczęły się konkurencje sportowe wymagające sprawności i zaangażowania każdego uczestnika. Wszystkie dzieci bardzo się starały, aby pokonać
Finał Wojewódzki w dwójkach siatkarskich
29.05.2019 r. w Bartoszycach odbył się Finał Wojewódzki w dwójkach siatkarskich. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie Olaf Szarmacher, Michał Cok, Grzegorz Kraśniewski, Franciszek Wasiak, Oliwier Siwek, Filip Kowalski. Po zaciętych meczach nasi uczniowie zajęli 4 miejsce na 6 drużyn.
Gratulujemy!!
Klasa II b na wycieczce w Olsztynie
Pod koniec maja kl. II b wybrała się na wycieczkę do Olsztyna. Celem wyprawy był Olsztyński Teatr Lalek, w którym uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie „Piotruś Pan”. Niezwykłe przygody wiecznego chłopca wzruszały i śmieszyły. Jeszcze większe, pozytywne wrażenie sprawiały piękne dekoracje i bajkowe postacie takie jak smok lub różnokolorowy ptak. Następnym punktem programu było olsztyńskie Planetarium, oraz seans filmowy Polaris. Uczniowie oglądali obrazy wszechświata oraz piękne rozgwieżdżone niebo. James, pingwin- podróżnik z Bieguna Południowego i Władymir, zabawny miś z Bieguna Północnego spotykają się na lodach Arktyki. Zostają przyjaciółmi i postanawiają wspólnie rozwikłać pewną zagadkę. Na zakończenie pobytu zwiedziliśmy budynek Planetarium i kupiliśmy ciekawe pamiątki. Droga powrotna upłynęła szybko, ponieważ mieliśmy w pamięci ciekawie spędzony czas.
Serduszko dla Zosi
28 maja uczniowie klasy VII C i wolontariusze z klasy IV C zorganizowali ostatnią w tym roku szkolnym akcję charytatywną "Kawiarenka Serduszko dla Zosi", podczas której sprzedawali ciasta i galaretki. Miło nam poinformować, że podczas czterech naszych akcji zebraliśmy 1346.98 zł., które zostały przeznaczone na leczenie i rehabilitację naszej podopiecznej Zosi Stankiewicz. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie, rodzicom za pomoc w przygotowaniu słodkości i wszystkim, którzy zdecydowali się kupić produkty i wesprzeć naszą akcję.
Wycieczka klas V A, VI a i VI b szlakiem początków państwa polskiego
W dniach 8 – 10 maja 2019 r. uczniowie klas V A, VI a i VI b byli na wycieczce szlakiem początków państwa polskiego. Zwiedzili: Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Gniezno - stolicę pierwszych polskich królów, Puszczykowo (dom oraz zbiory z wypraw podróżniczych Arkadego Fiedlera). Obejrzeli również: przepiękny Pałac Raczyńskich w Rogalinie, w którym znajdują się bogate zbiory obrazów polskich malarzy, zamek rodziny Działyńskich w Kórniku i otaczające go najstarsze i najbogatsze w gatunki arboretum w Polsce. Ostatni dzień wycieczki poświęcili na zwiedzanie Poznania (Fara ,stary rynek), piekli marcińskie rogale w Rogalowym Muzeum, z okien których obejrzeli poznańskie koziołki.
O wilku mowa a wilk....w książkach
Uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w lekcji bibliotecznej "O wilku mowa a wilk...w książkach" zorganizowanej przez Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną w Węgorzewie. Pani Anna Bolik - Kun zaprezentowała literaturę, piosenki i wiersze, w których występował główny bohater spotkania. Ważnym elementem był film informujący o ustanowieniu przez Biebrzański Park Narodowy roku 2019 Rokiem Wilka.
Finał wojewódzki "3" siatkarskich chłopców
23 maja odbył się Finał wojewódzki "3" siatkarskich chłopców. Nasza drużyna w składzie: Kacper Sierakowski, Michał Bagiński, Bartosz Kopiczko, Antoni Balewicz, Olaf Szarmacher, Łukasz Wróblewski oraz Michał Cok zajęła III miejsce. Gratulujemy!
Danuta Karwat
Wycieczka do Mrągowa klas I a i II a
14 maja 2019 r. dzieci z klas I a i II a wybrały się na wycieczkę do Mrągowa. Pierwszą atrakcją tego dnia było zwiedzanie Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie. Muzeum jest jedyną tego typu placówką w Polsce północno-wschodniej. Liczy ponad 80 pojazdów, które są wyeksponowane w obszernych halach namiotowych. Podczas zwiedzania uczniowie poznali historię prezentowanego sprzętu, jego walory bojowe i zastosowania taktyczne. Z zainteresowaniem oglądali prezentowane pojazdy, do niektórych z nich mogli wejść.
POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY DLA KLAS III PT. „MIASTA POLSKIE W BAŚNIACH I LEGENDACH”
Dnia 15.05. 2019 r. po raz drugi w naszej szkole odbył się II Powiatowy Konkurs Czytelniczy dla klas III pod hasłem „ Miasta polskie w baśniach i legendach”. W tym roku do konkursu przystąpili uczniowie z czterech szkół naszego powiatu. Reprezentowali Szkoły Podstawowe z Pozezdrza, Węgielsztyna oraz SP nr 1 i 2 z Węgorzewa. Konkurs zawierał treści związane ze znajomością legend polskich i podzielony był na dwa etapy. Pierwszy dotyczył konkursu czytania. Każdy uczestnik czytał ten sam fragment legendy wybrany przez organizatorów. Druga część konkursu poświęcona była zadaniom ze znajomości treści wybranych legend (skojarzenia, cytaty, pytania, puzzle, krzyżówka). Pytania konkursowe miały różny stopień trudności, więc w rywalizacji liczyło się szczęście, refleks, opanowanie oraz szeroka wiedza. Uczestnicy konkursu pracowali w dwuosobowych drużynach reprezentujących daną szkołę.
Finał IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”
10 – 11 maja w Katowicach odbył się finał IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”.
Do Katowic przyjechały najlepsze drużyny – Mistrzowie Województw z całej Polski. Są to najlepsi z najlepszych. Wspaniali, zdolni młodzi czytelnicy zostali wyłonieni spośród ponad 17 tysięcy uczestników biorących udział w konkursie. Podczas finału walczyli o tytuł Mistrza Polski. Miło nam poinformować, iż wśród tych najlepszych drużyn znalazła się drużyna z naszej szkoły w kategorii klas I-IV.
Uczniowie SP2 trenujący w UKS Koszałek Opałek wicemistrzami województwa
Uczniowie SP2 i SP1 trenujący w UKS Koszałek Opałek zdobyli wicemistrzostwo województwa w siatkówce i awansowali do mistrzostw Polski, które odbędą się w Zabrzu w dniach 24-26 czerwca.
Gratulujemy!
V miejsce w klasyfikacji gmin województwa warmińsko mazurskiego w lekkiej atletyce
Lubawa była gospodarzem mistrzostw województwa LZS w lekkiej atletyce. Zawody odbyły się 15 maja. Podczas zimnej i deszczowej pogody naszą gminę reprezentowali również uczniowie naszej szkoły, którzy spisali się znakomicie, Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, a młodym lekkoatletom nie przeszkadzała zła pogoda, pokazali silną wolę walki. Piąte miejsce w województwie to ogromny sukces naszej drużyny
Mistrzostwa Powiatu w indywidualnych biegach przełajowych
W piątek 10 maja w Sobiechach odbyły się mistrzostwa Powiatu w indywidualnych biegach przełajowych wśród naszych zawodników najlepiej spisał się Kacper Sierakowski, który był pierwszy i zdobył tytuł mistrza Powiatu w swojej kategorii, w kategorii klas IV drugie miejsce wywalczył Filip Kowalski, III miejsce wśród klas VIII zajął Patryk Matysiak. Cała ekipa SP 2 Węgorzewo spisała się rewelacyjnie walczyła znakomicie i obiecała że za rok zdecydowanie się poprawią. Gratulujemy!!!!!!
KOMUNIKAT KOŃCOWY MISTRZOSTW POWIATU W TRÓJBOJU I CZWÓRBOJU SZKÓŁ PODSTAWODYCH WĘGORZEWO 14.05.2019
TRÓJBÓJ CHŁOPCÓW
I – MIEJSCE SP1 SP WĘGORZEWO
II – MIEJSCE SP2 WĘGORZEWO
III – MIEJSCE POZEZDRZE
TRÓJBÓJ DZIEWCZYN
I – MIEJSCE SP2 WĘGORZEWO
II – MIEJSCE SP 1 WĘGORZEWO
MEDALIŚCI POSZCZEGÓLNYCH KONKURENCJI:
DZIEWCZYNY 60 METRÓW
I – ZUZANNA FURTAK SP2
II – ŚMIGIELSKA ALEKSANDRA SP2
Wolontariusze przy XV Półmaratonie Węgorza i II Biegu Flagi Biało - Czerwonej
2 maja grupa wolontariuszy z naszej szkoły, tj.: z klasy VI a: Franciszka Laskowska, Karolina Lisowska, z klasy VIII a: Ewa Supińska, Julia Kupibida, Nikola Pokorska oraz z klasy VIII c: Patrycja Pilwińska wzięła udział w obsłudze imprezy XV Półmaratonu Węgorza i II Biegu Flagi Biało - Czerwonej zorganizowanej przez OSiR. Osobą organizującą grupę była p. Małgorzata Ambrosiewicz. Serdecznie dziękujemy zaangażowanym uczniom za pomoc w organizacji imprezy i godne reprezentowanie naszej szkoły.
XXIII Biegi Dziecięce Mazury Cud Natury
2 maja odbyły się w Węgorzewie XXIII Biegi Dziecięce Mazury Cud Natury organizowane przez OSiR Węgorzewo. Jak co roku naszą szkołę reprezentowali uczniowie z młodszych i starszych klas. Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu szczególnie motywacji, zaangażowania i samozaparcia, tym bardziej, że warunki atmosferyczne nie sprzyjały sportowej rywalizacji.
Zakończenie akcji "Nasiona dla Afryki"
Zakończyliśmy coroczną akcję charytatywną "Nasiona dla Afryki". Razem z nami nasionka w tym roku zbierali wolontariat z węgorzewskiego liceum oraz Samorządowe Przedszkole im. Kubusia Puchatka. Miło nam poinformować, że wspólnymi siłami zebraliśmy ponad 700 paczek nasionek. Przesyłka już została wysłana do Misji Sióstr Boromeuszek w Mpanshyi.
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Sobota 05.07.2025
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"