Strona główna
Wycieczka klasy IIc do Konsulatu Świętego Mikołaja w Kętrzynie
W dniu 13 grudnia 2018 r. uczniowie klasy II c wraz z wychowawcą i rodzicem udali się do Konsulatu Świętego Mikołaja w Kętrzynie. Uczniowie poznali proces produkcyjny powstawania ozdób choinkowych, obserwując wydmuchiwanie ze szkła bombek o różnym kształcie i wyglądzie. Poznali różne sposoby zdobienia bombek, łącząc tradycję z najnowszymi trendami zdobienia. Samodzielnie wykonali dwie bombki, które ozdobią domowe drzewka podczas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Zwiedzili również komnatę św. Mikołaja, jak też z zapałem pisali do niego listy, wrzucając je do specjalnej skrzynki.
Mikołajkowa nocka IV e w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Węgorzewie
Kto wypożyczał książki późną nocą?
Taką możliwość mieli uczniowie klasy IVe, podczas mikołajkowej nocy w bibliotece.
Uczniowie, wyposażeni w śpiwory, karimaty i dobry humor spotkali się w piątkowy wieczór. Przebieg tej nocy był dokładnie zaplanowany. Przy dźwiękach kolęd, uczniowie dekorowali bombki, które następnie zawieszali na pięknej choince. W chwilach odpoczynku słuchali świątecznych fragmentów książki Dzieci z Bullerbyn.
Każdy uczeń otrzymał też własnoręcznie udekorowaną wyjątkową, książkową choinkę.
Późną nocą, po zjedzeniu pysznej kolacji ( przygotowanej przez przesympatyczne Panie) uczniowie wypożyczali zestawy ciekawych książek przygotowanych wcześniej przez Panią Annę Bolik-Kun.
Początkowe minuty soboty spędzili oglądając historię zaczarowanego lasu. Kolędy natomiast utuliły dzieci do krótkiego, ale mocnego snu.
W sobotni poranek uczestnicy spotkania podziękowali Ani
MIKOŁAJKI 2018 klasy I - III
Wzorem roku ubiegłego, w dniu 6 grudnia, po raz drugi odbyło się wspólne świętowanie z okazji mikołajek. W tym dniu uczniowie klas I - III wzięli udział m.in. w konkurencjach sportowych. Ich zadaniem było także wykonanie zadań związanych z mikołajkami. Imprezę rozpoczął zaproszony gość, p. Joanna Metlerska, która dwoma tańcami Zumba rozkręciła zabawę. Następnie uczniowie klas przystąpili do poszczególnych konkurencji. Każda z klas bardzo dobrze poradziła sobie z wykonaniem zadań. Po ich ukończeniu, uczniowie wspólnym śpiewem piosenki "A mikołaj pędzi" zaprosili świętego Mikołaja, który przekazał uczniom słodkie paczki.
"O co prosi książka" - pasowanie na czytelnika biblioteki
12 grudnia wolontariusze z IV c zrobili niespodziankę swoim młodszym kolegom. Podczas uroczystości Pasowania na czytelnika biblioteki zaprezentowali przedstawienie pt. "O co prosi książka?". Pierwszaki rozpoznawały postaci z bajek, uczyły się wierszyka, a także poznały zasady obchodzenia się z książkami. Pani dyrektor Bożena Aleksandrowicz pasowała małych czytelników wielkim, magicznym piórem. Dzieci otrzymały dyplomy oraz książkowe jeżyki wykonane z makulatury. Uroczystość przygotowały panie Grażyna Wójcik, Małgorzata Wróblewska oraz Barbara Łapo. Bardzo dziękujemy panu Darkowi Polonisowi za cenne wskazówki dotyczące interpretacji tekstu oraz recytacji.
B.Ł
Mikołajkowy wyjazd do kina klasy IVb i IVe
12 grudnia uczniowie klasy IV b i IV e wraz z wychowawcami oraz Panią Anią Pijarską obejrzeli film: Dziadek do orzechów i cztery królestwa w kinie Nowa Fala w Giżycku.
Akcja tego pięknego filmu rozgrywa się w Wieczór Wigilijny. Mała Klara i jej brat otrzymują niezwykłe bożonarodzeniowe prezenty. Jest wśród nich tajemnicza mechaniczna lalka Dziadka do orzechów... Wigilijna noc była pełna magii...,jakich? warto wybrać się do kina, zwłaszcza przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia.
„Znam zabytki mojego miasta!" - warsztaty architektury sakralnej Węgorzewa
11 grudnia 2018 r. uczniowie klasy III a uczestniczyli w warsztatach architektury sakralnej miasta Węgorzewo pt.„Znam zabytki mojego miasta!”. Dzieci konstruowały z edukacyjnych zestawów klocków LEGO zabytek miasta - kościół p.w.św.Piotra i Pawła. Warsztaty prowadził pan Mariusz Brzęcki z Fundacji „Nowoczesny Konin”. Projekt współfinansowany przez Gminę Węgorzewo.
Kartki świąteczne dla Mazurskiej Fundacji Edukacyjnej „BONUS PASTOR"
W ubiegłym roku Szkolne Koło Wolontariatu nawiązało kontakt z Mazurską Fundacją Edukacyjną „BONUS PASTOR" organizującą Wigilię dla samotnych węgorzewian. W tym roku także w ramach współpracy przygotowaliśmy kartki na to świąteczne spotkanie. Uczniowie z klas IV, V, VI, i VII pod czujnym okiem nauczycielki plastyki, pani Bożeny Hoffmann wykonali piękne prace. Wolontariusze przygotują specjalne życzenia, które zostaną wklejone do świątecznych kart. Mamy nadzieję, że przyniosą radość i uśmiech na twarzach podopiecznych fundacji.
Korczakowska nocka w super dwójce
Z piątku na sobotę (7-8 XII) grupa 25 uczniów wraz z nauczycielami spędziła noc w szkole. Głównym celem spotkania było przygotowanie dekoracji świątecznej.
Dzięki cennym wskazówkom Pani Bożeny Hoffmann uczniowie wykonali piękne świąteczne gwiazdy (nie tylko betlejemskie), które ozdobiły okna i korytarze naszej szkoły.
Św. Mikołaj, który wszystko widzi, zauważył pracę naszej młodzieży, około północy zjawił się z prezentami, sprawiając wszystkim miłą niespodziankę.
Czas wolny uczniowie spędzali m.in. na grach planszowych, słuchaniu muzyki czy długich, często bardzo szczerych rozmowach.
Niektórzy realizowali się w kuchni, przygotowując stosy tostów i gofrów, które następnie znikały szybciutko przy wspólnym stole.
Pierwsza nocka w naszej szkole (i mamy nadzieję nie ostatnia), upłynęła bardzo szybko i w przyjaznej atmosferze.
Młodzież wykonała super pracę za co dziękujemy.
Dziękujemy r
Projekt edukacyjny "ROK dla NIEPODLEGŁEJ" klas II
W związku z ogłoszeniem roku 2018 "Rokiem dla Niepodległej" uczniowie klas II wraz z wychowawcami w ramach projektu edukacyjnego "ROK dla NIEPODLEGŁEJ" podjęli się szeregu działań upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Główne cele podjętych działań to:
Uczczen
Mikołajki w naszej szkole
Mikołajki,dzień dawania radości innym. Tego wyjątkowego dnia, jak co roku, zawitał do naszej szkoły Św. Mikołaj, aby rozdać grzecznym dzieciom prezenty. Dzięki naszym wspaniałym rodzicom Św. Mikołaj obdarował każde dziecko w naszej szkole. W tym czasie Elfy uwijały się, aby wręczyć słodkości wszystkim pracownikom.
Na korytarzach dominował kolor czerwony, każdy chciał się utożsamić z Mikołajem, Śnieżynką, Reniferem, czy Elfem. Właśnie dzisiaj sweterki z motywem świątecznym, skarpetki w gwiazdki były najbardziej widoczne na korytarzach naszej pięknej szkoły.To był słodki, bardzo miły szkolny dzień.
6 XII obchodzimy imieniny Mikołaja, wszystkim Mikołajom z naszej szkoły składamy serdeczne życzenia.
Święto naszych Wolontariuszy!
Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To doskonała okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych - na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym.
Zakończyliśmy akcję "Bezdomna Kartka"
Zakończyliśmy akcję "Bezdomna Kartka" zainicjowaną przez Szkolne Koło Wolontariatu. 149 kartek ze świątecznymi życzeniami trafi do Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi, skąd zostaną przekazane mieszkańcom ośrodków dla bezdomnych, najuboższych oraz uzależnionych prowadzonych przez Stowarzyszenie Monar.
Klasa IV d na szkoleniu nt. wolontariatu
28 listopada uczniowie klasy IV d udali się z wychowawcą do CAS - u w Węgorzewie na szkolenie nt. wolontariatu. Dowiedzieli się, jak zostać wolontariuszem, poznali jego prawa i obowiązki oraz przykładowe działania wolontariuszy na terenie naszego miasta i okolic. Po zakończonym szkoleniu, uczniowie otrzymali certyfikaty. Przy okazji poznali tajniki pracy p. Dominiki i p. Beaty. Obie panie zajmują się wspieraniem stowarzyszeń, fundacji działających na terenie miasta i okolic poprzez doradztwo, organizację szkoleń, seminariów, wyjazdów studyjnych. Panie przyjmują również wnioski na realizację projektów z konkursów ogłaszanych przez LGD 9 oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Wielkie Jeziora Mazurskie.
Droga do Niepodległej 1918-1989
Droga do Niepodległej 1918-1989, to tytuł wystawy, którą można było oglądać w listopadzie na tablicach rozstawionych na parterze naszej szkoły. Wystawa powstała dzięki rodzicom, uczniom i nauczycielom, którzy użyczyli organizatorom swoje rodzinne pamiątki w postaci zdjęć oraz dokumentów. Ze względu na historyczną wartość zaprezentowaliśmy ich kopie. Na wystawie znalazły się również oryginalne ulotki i gazetki wydawane nielegalnie w Polsce w latach 1982 - 1989. Wśród prezentowanych gazet znajdowały się strony tytułowe: Trybuny Ludu z roku 1980 (organ Komitetu Centralnego PZPR), Gazety Współczesnej z pierwszych dni stanu wojennego oraz Tygodnika SOLIDARNOŚĆ (pierwszy numer, który ukazał się po obradach Okrągłego Stołu). Organizatorami wystawy byli Cezary Tryk i Sławomir Dobrowolski.
Wyniki „Powiatowego testu wiedzy o tytoniu”
W ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu PSSE w Węgorzewie zorganizowała „Powiatowy test wiedzy o tytoniu” skierowany do uczniów klas VI szkół podstawowych z powietu węgorzewskiego. Konkurs polegał na prawidłowym rozwiązaniu testu, składającego się z pytań o tematyce tytoniowej.
Dyskoteka andrzejkowa
Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, ...wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej - w wigilię św. Katarzyny. 29 listopada, w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana dyskoteka andrzejkowa. Klasy IV i V bawiły się do godziny 17.00, natomiast starsze do 19.00.
Piękne wróżki przepowiadały przyszłość. Symbole wiedzy magicznej, świece, lampiony i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Uczniowie tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach muzyki.
Dużym powodzeniem cieszyła się również kawiarenka andrzejkowa, pełna pachnących słodkości przygotowanych przez uczniów i ich rodziców.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie magicznego, andrzejkowego popołudnia.
Samorząd Uczniowski
Wycieczka do Kętrzyna klas III
26 listopada 2018 r. uczniowie klasy III a i III b wybrali się na całodniową wycieczkę do Kętrzyna. W programie było obejrzenie w kinie „Gwiazda” filmu w 3D pt. „Dziadek do orzechów i cztery królestwa” oraz warsztaty malowania ozdób szklanych w Konsulacie Świętego Mikołaja. Końcowym punktem programu był poczęstunek w pizzerii. W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki mimo lekkiego zmęczenia chętnie dzielili się swoimi wrażeniami z pobytu w Kętrzynie.
Dzień Misia
Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś.
Uczniowie naszej szkoły uczcili ten dzień już w piątek. Ulubione pluszaki towarzyszyły uczniom podczas lekcji i przerw. Pomagały w rozwiązywaniu zadań z matematyki, pisały sprawdzian z biologii, czy też ćwiczyły na lekcji W-F. Miłą niespodzianką były odwiedziny Kubusia Puchatka (na co dzień przebywa w przedszkolu Kubusia Puchatka w Węgorzewie, dziękujemy) oraz wiewióra (dziękujemy P. Dyrektor BGŻ BNP Paribas w Węgorzewie).
Kubuś Puchatek podbił serca naszych uczniów, rozdawał autografy, przybijał piątki, przytulał, pozował do zdjęć.
Spośród zgromadzonych misiaczków wybraliśmy największego-to Miś,przyjaciel Michała Murawskiego z klasy IIIa oraz Misia najmniejszego- przyjaciela Julii Wałejko, również uczennicy klas
Co to jest RODO? Zajęcia klasy IVc
23 listopada 2018 my, uczniowie IV c, braliśmy udział w zajęciach o RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Spotkanie prowadziła pani Ewa Kraśniewska (szkolny inspektor RODO).
Rozmawialiśmy o wielu sprawach, m. in. czym jest RODO, co można udostępniać w `Internecie, a co nie, co to są dane osobowe i jak je chronić, żeby nie były wykorzystane w sieci w nieodpowiedni sposób. Następnie był mały konkurs wiedzy, kończący zajęcia.
Po tej lekcji wiemy już, jak ważna jest prywatność w Internecie i ochrona danych osobowych.
Uczennica klasy IVc Amelia Grzmil
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Sobota 05.07.2025
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"