Krasnoludkowo w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej
Już tradycyjnie uczniowie klas I - III naszej szkoły na przełomie kwietnia i maja udali się na zajęcia czytelnicze do Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Węgorzewie. Tym razem zostały one poświęcone najmniejszym i najbardziej pracowitym postaciom ze świata bajek, czyli krasnoludkom.
Podczas zajęć każdy z uczniów stawał się krasnoludkiem za przyczyną wylosowanego imienia krasnoludka. Był krasnoludek Mądra Główka, Śmieszek, Modraczek czy Wiercipiętek.
I Powiatowy Konkurs Czytelniczy dla klas III pod hasłem „ Polskie góry”
15 maja po raz pierwszy odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Czytelniczy dla klas III pod hasłem „ Polskie góry”. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z czterech szkół naszego powiatu: Szkoły Podstawowej z Radziej,Szkoły Podstawowej z Pereł oraz Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej 2 z Węgorzewa. Konkurs zawierał treści związane ze znajomością legend polskich i podzielony był na dwa etapy. Pierwsza część – to umiejetność pięknego czytania. Każdy uczeń czytał losowo wybrany przez siebie fragment legendy. Druga część - to pytania dotyczące znajomości wybranych legend. Pytania konkursowe miały różny stopień trudności, więc w rywalizacji liczyło się szczęście, refleks, opanowanie oraz szeroka wiedza. Uczniowie pracowali w dwuosobowych drużynach reprezentujących daną szkołę. Nad poprawnością przebiegu konkursu czuwała komisja w składzie:
p. Anna Czapska, specjalista ds.
Rada Rodziców zaprasza do składania ofert na ubezpieczenie NNW uczniów SP nr 2 w Węgorzewie w roku szkolnym 2017/2018.
Do oferty należy dołączyć ogólne i szczegółowe warunki ubezpieczenia.
Termin składania ofert do 10. 06. 2018 r.
Oferty należy kierować na adres szkoły z dopiskiem "Rada Rodziców" w formie drokowanej lub elektronicznej.
Wyniki konkursów matematycznych w roku szkolnym 2017/2018
Powiatowy Konkurs Matematyczny klas piątych „Superdwójka”
W konkursie „Superdwójka”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Sobiechach
25 .04. 2018 r. szkołę reprezentowało 2 uczniów:
Piotr Sperski z kl. V b i Cezary Jedliński z kl. V a.
Zajęli oni I miejsce w konkursie.
Mistrz Ortografii Powiatu Węgorzewskiego klas III
8 maja 20118 r. odbył się powiatowy konkurs "Mistrz Ortografii Powiatu Węgorzewskiego klas III", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Tressenberg w Pozezdrzu. W konkursie wzięły udział reprezentacje pięciu szkół powiatu węgorzewskiego. O "Mistrza Ortografii Powiatu Węgorzewskiego klas III" walczyło 15 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Chrobak uczennica kl. III c, Amelia Grzmil uczennica kl. III c i Janusz Kamizelich uczeń kl. III a. Konkurs przebiegał w II etapach: pisanie ze słuchu i wypełnienie karty pracy. Po sprawdzeniu prac uczestników konkursu komisja konkursowa ogłosiła wyniki. Mistrzem Ortografii Powiatu Węgorzewskiego klas III została uczennica naszej szkoły Amelia Grzmil. III miejsce zajęła Oliwia Chrobak, a wyróżnienie otrzymał Janusz Kamizelich. Wszystkim reprezentantom naszej szkoły serdecznie gratulujemy, życzymy kontynuacji zainteresowań taj
Powiatowy Konkurs Ortograficzny Mistrz Ortografii dla uczniów klas IV-VII
9 maja 2018 r. w Pozezdrzu odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny Mistrz Ortografii dla uczniów klas IV-VII. Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica z klasy VII a Magdalena Biedrzycka została wicemistrzynią ortografii powiatu węgorzewskiego. Uczennicę przygotowywała p. Elżbieta Gładczyńska. Gratulujemy!
Klasy szóste w Poznaniu
W dniach 9 – 11 maja 2018 roku klasy szóste z wychowawczyniami p. Małgorzatą Dobrowolską, p. Ewą Taraur i p. Agnieszką Joką wyjechały na 3-dniową wycieczkę. Celem był Poznań, ale po drodze odwiedziliśmy muzeum archeologiczne w Biskupinie. Zatrzymaliśmy się też w Gnieźnie, aby zwiedzić katedrę ze słynnymi drzwiami przedstawiającymi życie św. Wojciecha – miejsce pięciu koronacji królewskich oraz Ostrów Lednicki będący rezerwatem archeologicznym dotyczącym początków państwa polskiego. Następny dzień zaczęliśmy od jednej z największych w Europie ekspozycji egzotycznych roślin i ryb w palmiarni poznańskiej. Potem udaliśmy się do pałacu w Rogalinie i zamku w Kórniku. Wieczór spędziliśmy w centrum sportu i rekreacji Malta, skąd wygoniła na burza i deszcz. Trzeciego dnia poznawaliśmy historię i zabytki Poznania, uczestniczyliśmy w emocjonujących warsztatach wypieku rogali świętomarcińskich oraz
Dzień Bibliotekarza
Z okazji Dnia Bibliotekarza, naszej wspaniałej pani Grażynce, życzymy wszelakiej pomyślności, sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym, realizacji wszelkich marzeń, a do życzeń dołączamy animowaną pocztówkę muzyczną:)
XXII Biegi Dziecięce - Mazury Cud Natury
2 maja odbyły się XXII Biegi Dziecięce - Mazury Cud Natury. Jak co roku naszą szkołę reprezentowało wielu uczniów w różnych kategoriach wiekowych. Na mecie organizację zawodów wspierali także nasi wolontariusze pod opieką p. Małgorzaty Anbrosiewicz.
Szczegołowe informacje dotyczące wyników opublikowane są na stronie węgorzewskiego OSiRu:
Dla Łukasza
1 maja podczas festynu z okazji otwarcia sezonu żeglarskiego w Ośrodku "Piękny Brzeg", odbyła się zbiórka pieniędzy na rehabilitację Łukasza Filipka ucznia klasy IIb. Za niewielkie datki mozna bylo zjeść pyszną zupę rybną, bigos, a także samodzielnie wykonaną pizzę. Łukasz wziął udział w uroczystym otwarciu sezonu żeglarskiego pływając motorówką po jeziorze Święcajty. Imprezę zorganizowało stowarzyszenie Otwarte Jeziora oraz społeczność Pomagam bo Lubię.
Nasi wolontariusze znowu w akcji!
Tym razem w czwartkowe popołudnie (26 kwietnia), nasi uczniowie wraz z członkami Młodzieżowej Rady Miejskiej na czele z p. Aleksandrą Kiełczewską oraz uczniami Gimnazjum im. J. A. Helwinga w Węgorzewie ( pod opieką p. Bożeny Cudowskiej) sadzili bratki wokół fontanny na Placu Wolności. Na miejscu wszystkim wolontariuszom za wspaniałą inicjatywę podziękował burmistrz Węgorzewa p. Krzysztof Piwowarczyk.
Czwartoklasiści w Toruniu
W dniach 24-25 kwietnia my, czyli uczniowie klas: 4b, 4c, 4d, wybraliśmy się na wycieczkę do Torunia. Pierwszym przystankiem był Golub-Dobrzyń, gdzie mogliśmy podziwiać zamek oraz piękną panoramę miasta. Następnie w Grębocinie mieliśmy okazję poznać historię pisma, ćwiczyć kaligrafię gęsim piórem, wykonać kartkę papieru metodą czerpania oraz wydrukować stronę na ręcznej maszynie drukarskiej. W Toruniu zwiedzaliśmy starówkę w towarzystwie pani przewodnik, która zapoznała nas z historią miasta. Następnego dnia piekliśmy pierniki, bawiliśmy się w „Domu legend”, odwiedziliśmy bazę na Marsie oraz poznaliśmy historię i budowę Ziemi. Do domu przywieźliśmy dużo wrażeń i pierników! Wycieczkę zorganizowały panie: Grażyna Cukrowska, Grażyna Cieślik, Jolanta Subocz.
Święto Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja
Na szkolnym korytarzu pojawiła się ekspozycja przybliżająca uczniom nadchodzące wydarzenia: Święto Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Wystawę wykonała Bożena Aleksandrowicz wychowawczyni klasy Ia. W piątek 27 kwietnia odbędzie się uroczysty apel, podkreślający znaczenie nadchodzących uroczystości.
Apel upamiętniający 78 rocznicę zbrodni katyńskiej
13 kwietnia w naszej szkole odbył się apel upamiętniający 78 rocznicę zbrodni katyńskiej. Oprócz informacji na temat bestialskiego zamordowania polskich patriotów przez NKWD w 1940 r. uczniowie mieli okazję wysłuchać recytacji wierszy: Alicji Patey Grabowskiej "Impresje katyńskie"; Feliksa Kowalskiego "Katyń"; Kazimiery Iłłakowiczówny "O Boże!" w wykonaniu dziewcząt z Koła Recytatorskiego: KatarzynyDoktór, Marii Wiatrak, Sylwii Paluszkiewicz, Urszuli Juszyńskiej, Weroniki Stromidło.
Szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Czytelniczego Dla Klas III "Polskie góry"
20 kwietnia odbyły się szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Czytelniczego Dla Klas III "Polskie góry". Spośród 15 uczestników pierwsze miejsce zajęła Amelia Grzmil z klasy III c, drugie Martyna Noga z klasy III e, trzecie Olaf Szarmacher z klasy III c.
Amelia i Martyna będą reprezentować naszą szkołę podczas Powiatowego Konkursu Czytelniczego Dla Klas III "Polskie góry" 15 maja. Gratulujemy!!!
Nasi wolontariusze uczcili Światowy Dzień Ziemi
21 kwietnia wolontariusze z naszej szkoły wraz z Młodzieżową Radą Miejską i mieszkańcami Węgorzewa uczcili Światowy Dzień Ziemi poprzez oczyszczanie miasta, tj. terenu zamku, pobocza dróg z Węgorzewa do wzgórza nad Święcajtami − ulic miasta, Jasnej, Chrobrego i Bema, nabrzeża jeziora. W akcję zaan
Projekt edukacyjny "Pogoda" realizowany w pierwszych klasach
Wraz z nadejściem wiosny uczniowie klas I podjęli się realizacji projektu edukacyjnego "Pogoda". Główne cele podjętych działań to zainteresowanie badaniem elementów przyrody, planowanie i prowadzenie obserwacji oraz jej dokumentowanie, a także wyciągnięcie wniosków z prowadzonych badań. Wyniki swoich obserwacji uczniowie przedstawili w postaci indywidualnych "Kalendarzy pogody". Poza samodzielnymi obserwacjami uczniowie mieli także możliwość m.in. obejrzenia filmów edukacyjnych związanych z pogodą, wykonywania ćwiczeń multimedialnych z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, a także prowadzenia klasowego Kalendarza zjawisk pogodowych. Z piosenką na ustach o Pani Wiośnie, wybierając się na pieszą wycieczkę do parku, uczniowie poszukiwali oznak wiosny. Na zajęciach plastyczno - technicznych wykonali jedną z nich, czyli bociana z papierowego talerzyka oraz postać Pani Wiosny.
Sukces Filipa
Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszych uczniów. Tym razem mamy okazję zaprezentować ucznia klasy VIIb, Filipa Wasiaka, który zdobył tytuł laureata oraz IV miejsce w województwie w ogólnopolskim konkursie "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej". Ucznia do konkursu przygotowywał Cezary Tryk, nauczyciel historii i wicedyrektor w naszej szkole. Konkurs organizowany jest przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty przy współpracy z wszystkimi Kuratorami w kraju oraz pod patronatem m.in. takich instytucji jak Ministerstwo Obrony Kraju, Wojsko Polskie, Muzeum Wojska Polskiego. Konkurs składa się z IV etapów - szkolnego, rejonowego, wojewódzkiego i centralnego. Do etapu centralnego kwalifikuje się tylko dwóch najlepszych uczestników z etapu wojewódzkiego. Filip zajmując IV miejsce miał spore szanse na udział w etapie central
Uczniowie klas trzecich po raz drugi podkreślają ważność logicznego myślenia!
W dniu 9 marca 2018 roku, po raz drugi, uczniowie z klas III i IV naszej szkoły wzięli udział w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LOGICZNEGO MYŚLENIA organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej z siedzibą w Warszawie.
W tym roku szkolnym część uczniów po raz drugi reprezentowało naszą szkołę w ww. konkursie (4 uczniów z klasy IV). Niektórzy uczniowie wzięli w nim udział po raz pierwszy. Jednakże cieszy fakt, że liczba uczestników wzrosła prawie dwukrotnie (15 uczniów). Oto oni:
Zakończyliśmy akcję "Nasiona dla Afryki"
Zakończyliśmy akcję "Nasiona dla Afryki" zorganizowaną przez Szkolne Koło Wolontariatu oraz Szkolne Koło "Caritas" . Do naszej zbiórki przyłączyli się także wolontariusze z węgorzewskiego liceum. Wspólnie uzbieraliśmy 463 paczki nasionek, które pomogą w pozyskaniu żywności dla podopiecznych misji Sióstr Boromeuszek w Zambii.
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Sobota 23.11.2024
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"