Strona główna
Zakończenie projektu dla klas I a i III a ,,Być może to twój zawód…”
RAPORT z zakończenia projektu dla klas I a i III a
,,Być może to twój zawód…” w roku szkolnym 2017/2018
Projekt był realizowany w okresie od października 2017 r. do czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Węgorzewie. Wzięli w nim udział uczniowie klasy I a i III a oraz uczniowie z sześciu szkół przystępujących do Powiatowego Konkursu Wiedzy Ogólnej „ Wiem Wszystko”. Zajęcia zrealizowane zostały przez wychowawców klas I a i III a zgodnie z przewidzianym harmonogramem.
Spotkanie organizacyjne rodziców przyszłych klas pierwszych!
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2
im. Janusza Korczaka w Węgorzewie zaprasza rodziców uczniów przyszłych klas pierwszych na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 20 czerwca (środa),
o godz. 16.00, w sali gimnastycznej (na II piętrze).
Nasi wolontariusze na Trygotriadzie
10 czerwca wolontariusze z naszej szkoły wraz z uczniami Gimnazjum im. J. A. Helwinga w Węgorzewie pomagali Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Trygort oraz mieszkańcom Trygortu przy organizacji Trygortiady. W akcję zaangażowali się następujący uczniowie:
Marlena Wyrębek – kl. VII b Magdalena Wasy
Wycieczka do Olsztyna klas III b i c
7 czerwca byliśmy na wycieczce w Olsztynie. Z Węgorzewa wyjechaliśmy o 6.30. Najpierw obejrzeliśmy spektakl pt. "Tygrys Pietrek" w Olsztyńskim Teatrze Lalek. Z teatru przeszliśmy pieszo do Planetarium. Tam oglądaliśmy seans "Majowie starożytni astronomowie". Następnie podzieliliśmy się na grupy. Gdy jedna grupa zajmowała się programowaniem w czasie zajeć z legorobotyki, druga spożywała obiad. W drodze powrotnej zjedliśmy lody w Mrągowie. Pełni wrażeń i nowej wiedzy wróciliśmy do Węgorzewa.
Czerwcowa audycja muzyczna - Muzyczny Ekspress
4 czerwca odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym audycja muzyczna zorganizowana przez Agencję Artystyczną z Olsztyna. Tym razem w muzyczną podróż zabrał uczniów z klas I - III Muzyczny Ekspress.
W trakcie audycji odbył się także Finał Turnieju Wiedzy o Muzyce, który wygrała Magdalena Wolska, uczennica klasy I c.
Wycieczka klas I do Ełku
14 maja klasy pierwsze pojechały na wycieczkę do Ełku. Podczas pobytu w Parku Naukowo- Technologicznym poznawały tajniki robotyki- konstruowały i programowały robota- samolot. Uczestniczyły też w zajęciach laboratoryjnych, gdzie miały możliwość obserwacji preparatów pod mikroskopem oraz wzajemnie pobierały sobie próbki wymazów z rąk. Na wszystkie dzieci czekała też słodka niespodzianka- pobyt w manufakturze cukierniczej, gdzie dzieci obserwowały produkcję i samodzielnie wykonywały lizaki. Z wycieczki pierwszaki wróciły zadowolone i zaopatrzone w kolorowe lizaki.
To dla Was, drodzy rodzice
W dniu 25 maja 2018 roku, w przeddzień Dnia Matki, w godzinach popołudniowych na terenie naszej szkoły odbył się koncert dedykowany mamom i tatom naszych uczniów pod tytułem: TO DLA WAS, DORDZY RODZICE.
Koncert poprowadzili uczniowie klasy I c w osobach: Katarzyna Szczęch, Magdalena Wolska oraz Marcin Jabłoński, których wspierał wychowawca klasy, p. Agnieszka Proniewska.
Zielona Szkoła klas III A D i E
Wczesnym rankiem tuż po godzinie siódmej 28.05 grupa 49 uczniów klas III a, III d i III e wraz z wychowawczyniami Paniami : Renatą Podolską- Komińczyk, Joanną Czaplicką- Lachowicz, Joanną Metlerską oraz pedagogiem szkolnym Panią Anną Pietruszewską wyruszyła w drogę na długo przez nich oczekiwaną Zieloną Szkołę. Pierwszym miastem, które zwiedzaliśmy był Malbork i usytuowany w nim Dinopark. Dzieci miały okazję spotkać się z takimi stworzeniami jak smoki i dinozaury, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek na ich temat. Po zaspokojeniu pierwszych pamiątkowych potrzeb na straganach Dinoparku ruszyliśmy w dalszą drogę. W Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Piaskach byliśmy około osiemnastej. W dniu przyjazdu po zakwaterowaniu i kolacji, mimo dużego zmęczenia nie zabrakło nam sił, aby zrelaksować się nad brzegiem morza i poczekać na zachód słońca. W ramach naszej Zielonej Szkoły mieliśmy w
Święto Szkoły
25 maja 2018 r. po raz kolejny obchodziliśmy Święto Szkoły. W tym roku przebiegło ono pod hasłem: KORCZAKOWSKA GALA TALENTÓW, podczas której nagrodzono najlepszych z najlepszych w 5-ciu kategoriach: certyfikaty, supertalent, wiedza, kangur i sport.
W pierwszej kategorii statuetki SÓWKI odebrali: p. dyrektor Halina Anchim i wicedyrektor Cezary Tryk za przyznanie szkole przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty dwóch certyfikatów: „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” oraz „Szkoła Wierna Dziedzictwu”
Ogólnopolski konkurs „Edukujemy – Pomagamy”
Kolejny raz nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu „Edukujemy – Pomagamy”. W tym roku szkolnym była to III edycja konkursu organizowanego przez REBA - Organizację Odzysku S. A. Dołączyliśmy do grupy Pomagamy, w której wolontariusze mogli wesprzeć Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa Bardziej Kochani - www.bardziejkochani.pl.
Krasnoludkowo w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej
Już tradycyjnie uczniowie klas I - III naszej szkoły na przełomie kwietnia i maja udali się na zajęcia czytelnicze do Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Węgorzewie. Tym razem zostały one poświęcone najmniejszym i najbardziej pracowitym postaciom ze świata bajek, czyli krasnoludkom.
Podczas zajęć każdy z uczniów stawał się krasnoludkiem za przyczyną wylosowanego imienia krasnoludka. Był krasnoludek Mądra Główka, Śmieszek, Modraczek czy Wiercipiętek.
I Powiatowy Konkurs Czytelniczy dla klas III pod hasłem „ Polskie góry”
15 maja po raz pierwszy odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Czytelniczy dla klas III pod hasłem „ Polskie góry”. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z czterech szkół naszego powiatu: Szkoły Podstawowej z Radziej,Szkoły Podstawowej z Pereł oraz Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej 2 z Węgorzewa. Konkurs zawierał treści związane ze znajomością legend polskich i podzielony był na dwa etapy. Pierwsza część – to umiejetność pięknego czytania. Każdy uczeń czytał losowo wybrany przez siebie fragment legendy. Druga część - to pytania dotyczące znajomości wybranych legend. Pytania konkursowe miały różny stopień trudności, więc w rywalizacji liczyło się szczęście, refleks, opanowanie oraz szeroka wiedza. Uczniowie pracowali w dwuosobowych drużynach reprezentujących daną szkołę. Nad poprawnością przebiegu konkursu czuwała komisja w składzie:
p. Anna Czapska, specjalista ds.
Rada Rodziców zaprasza do składania ofert na ubezpieczenie NNW uczniów SP nr 2 w Węgorzewie w roku szkolnym 2017/2018.
Do oferty należy dołączyć ogólne i szczegółowe warunki ubezpieczenia.
Termin składania ofert do 10. 06. 2018 r.
Oferty należy kierować na adres szkoły z dopiskiem "Rada Rodziców" w formie drokowanej lub elektronicznej.
Wyniki konkursów matematycznych w roku szkolnym 2017/2018
Powiatowy Konkurs Matematyczny klas piątych „Superdwójka”
W konkursie „Superdwójka”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Sobiechach
25 .04. 2018 r. szkołę reprezentowało 2 uczniów:
Piotr Sperski z kl. V b i Cezary Jedliński z kl. V a.
Zajęli oni I miejsce w konkursie.
Mistrz Ortografii Powiatu Węgorzewskiego klas III
8 maja 20118 r. odbył się powiatowy konkurs "Mistrz Ortografii Powiatu Węgorzewskiego klas III", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Tressenberg w Pozezdrzu. W konkursie wzięły udział reprezentacje pięciu szkół powiatu węgorzewskiego. O "Mistrza Ortografii Powiatu Węgorzewskiego klas III" walczyło 15 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Chrobak uczennica kl. III c, Amelia Grzmil uczennica kl. III c i Janusz Kamizelich uczeń kl. III a. Konkurs przebiegał w II etapach: pisanie ze słuchu i wypełnienie karty pracy. Po sprawdzeniu prac uczestników konkursu komisja konkursowa ogłosiła wyniki. Mistrzem Ortografii Powiatu Węgorzewskiego klas III została uczennica naszej szkoły Amelia Grzmil. III miejsce zajęła Oliwia Chrobak, a wyróżnienie otrzymał Janusz Kamizelich. Wszystkim reprezentantom naszej szkoły serdecznie gratulujemy, życzymy kontynuacji zainteresowań taj
Powiatowy Konkurs Ortograficzny Mistrz Ortografii dla uczniów klas IV-VII
9 maja 2018 r. w Pozezdrzu odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny Mistrz Ortografii dla uczniów klas IV-VII. Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica z klasy VII a Magdalena Biedrzycka została wicemistrzynią ortografii powiatu węgorzewskiego. Uczennicę przygotowywała p. Elżbieta Gładczyńska. Gratulujemy!
Klasy szóste w Poznaniu
W dniach 9 – 11 maja 2018 roku klasy szóste z wychowawczyniami p. Małgorzatą Dobrowolską, p. Ewą Taraur i p. Agnieszką Joką wyjechały na 3-dniową wycieczkę. Celem był Poznań, ale po drodze odwiedziliśmy muzeum archeologiczne w Biskupinie. Zatrzymaliśmy się też w Gnieźnie, aby zwiedzić katedrę ze słynnymi drzwiami przedstawiającymi życie św. Wojciecha – miejsce pięciu koronacji królewskich oraz Ostrów Lednicki będący rezerwatem archeologicznym dotyczącym początków państwa polskiego. Następny dzień zaczęliśmy od jednej z największych w Europie ekspozycji egzotycznych roślin i ryb w palmiarni poznańskiej. Potem udaliśmy się do pałacu w Rogalinie i zamku w Kórniku. Wieczór spędziliśmy w centrum sportu i rekreacji Malta, skąd wygoniła na burza i deszcz. Trzeciego dnia poznawaliśmy historię i zabytki Poznania, uczestniczyliśmy w emocjonujących warsztatach wypieku rogali świętomarcińskich oraz
Dzień Bibliotekarza
Z okazji Dnia Bibliotekarza, naszej wspaniałej pani Grażynce, życzymy wszelakiej pomyślności, sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym, realizacji wszelkich marzeń, a do życzeń dołączamy animowaną pocztówkę muzyczną:)
XXII Biegi Dziecięce - Mazury Cud Natury
2 maja odbyły się XXII Biegi Dziecięce - Mazury Cud Natury. Jak co roku naszą szkołę reprezentowało wielu uczniów w różnych kategoriach wiekowych. Na mecie organizację zawodów wspierali także nasi wolontariusze pod opieką p. Małgorzaty Anbrosiewicz.
Szczegołowe informacje dotyczące wyników opublikowane są na stronie węgorzewskiego OSiRu:
Dla Łukasza
1 maja podczas festynu z okazji otwarcia sezonu żeglarskiego w Ośrodku "Piękny Brzeg", odbyła się zbiórka pieniędzy na rehabilitację Łukasza Filipka ucznia klasy IIb. Za niewielkie datki mozna bylo zjeść pyszną zupę rybną, bigos, a także samodzielnie wykonaną pizzę. Łukasz wziął udział w uroczystym otwarciu sezonu żeglarskiego pływając motorówką po jeziorze Święcajty. Imprezę zorganizowało stowarzyszenie Otwarte Jeziora oraz społeczność Pomagam bo Lubię.
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Sobota 05.07.2025
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"