"Pamiętnik Blumki" czyli spotkanie z Korczakiem
W drugim i trzecim tygodniu października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych zorganizowanych przez pracownice Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Węgorzewie. Dzieci przypomniały sobie postać patrona szkoły Janusza Korczaka, jego życie i twórczość. Dzięki książce Iwony Chmielewskiej, pt. "Pamiętnik Blumki" poznały codzienne życie w Domu Sierot, a także przesłanie Starego Doktora o tym jak traktować, uczyć i szanować dzieci.
Dzień Edukacji Narodowej
Bo nauczyciel jest kapitanem,
co na okręcie dookoła świata
Płynie wraz z nami przez szkolne lata.14 października obchodzimy DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. To święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty, psychologów i pedagogów szkolnych. Nazywane tradycyjnie Dniem Nauczyciela jest obchodzone w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej 14 października 1773 roku. Komisja Edukacji Narodowej została powołana przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu. Inicjatorem jej powstania był ksiądz Hugo Kołłątaj. Pełna, pierwotna nazwa komisji brzmiała: "Komisja nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mająca". KEN była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie.
Ślubowanie Klas Pierwszych
12 października poszerzył się krąg „braci uczniowskiej” Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Węgorzewie. Tego dnia odbyło się uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych. Po przemówieniu pani dyrektor Haliny Anchim uczniowie przystąpili do egzaminu. Musieli udowodnić, że potrafią mówić wiersze, śpiewać piosenki, rozpoznawać samogłoski oraz rozwiązywać zagadki. Uczniowie znakomicie poradzili sobie z zadaniami, co potwierdzili oglądający całą uroczystość wzruszeni rodzice.
PROGRAM "RATUJEMY i UCZYMY RATOWAĆ"
W dniu 5.10.2017 r. uczniowie klasy II b pod czujnym okiem nauczyciela ed. wczesnoszkolnej, p. Agnieszki Proniewskiej, rozpoczęli kolejny etap nauki udzielania pierwszej pomocy. Podczas zajęć uczniowie poznali zestaw czynności, zwany inaczej resuscytacją krążeniowo - oddechową, podejmowanych wobec osoby, u której wystąpiło podejrzenie nagłego zatrzymania krążenia, czyli ustanie czynności serca z utratą świadomości i bezdechem. Uczniowie z zainteresowaniem i zapałem przystąpili do ćwiczenia czynności ratunkowych, wykorzystując model części sylwetki człowieka.
Dwójka Plus z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Dwójki Plus, który ukaże się z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
A. Ziniewicz
Akcja Zima 2017 dla bezdomnych psów i kotów
Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu przyłączają się do akcji Węgorzewskiego Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami.
Do 15 listopada zbieramy suchą karmę, puszki, makarony, koce, kołdry, poduszki, ręczniki, smycze, kagańce, obroże i miski.
Produkty i akcesoria dla bezdomnych zwierzaków prosimy przynosić do p. Agaty Zwierzchowskiej (s. nr 21) i p. Barbary Łapo (s. nr 1).
Nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego
28. 09. 2017 r. odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Po przeliczeniu głosów wyłoniono nowy Zarząd SU.
Członkami Prezydium zostali:
Emilia Fil Hanna Opałka Patryk Galiniewski
Członkowie:
sekcji społecznej
Julia Kupibida Małgorzata Tryk Natalia Rozte
3 c na zajęciach naukowych w gimnazjum
Gimnazjaliści z klas 2f i 3f zaprosili nas na naukowe zajęcia biochemiczne. Oglądaliśmy szkielet człowieka, a na anatomicznym modelu sprawdziliśmy jakie narządy mamy w głowie i w klatce piersiowej. Ciekawostki dotyczące owadów poznaliśmy oglądając okazy oraz preparaty pod mikroskopem. Udało nam się wyczarować wulkan, zagęścić wodę solą tak, aby jajko pływało po powierzchni oraz uzyskać tlen do pompowania balonów.
Uczniowie gimnazjum wyczarowali dla nas parę i żołtą trąbę, która uciekała z naczynia, a także spalili banknoty, które tajemniczo ocalały!
„Świadectwa Przeszłości – Jak historia Polski wpłynęła na losy mojej rodziny?”
Zachęcamy do udziału uczniów kl. VI i VII w konkursie „Świadectwa Przeszłości – Jak historia Polski wpłynęła na losy mojej rodziny?” Konkurs organizowany jest z okazji Stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach programu wieloletniego Niepodległa. Organizatorem konkursu jest Wojewoda Warmińsko-Mazurski. Współorganizatorami przedsięwzięcia są: Ośrodek Badań Naukowych im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie, Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Instytut Pamięci Narodowej Delegatura
w Olsztynie. Regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie (www.uw.olsztyn.pl), Ośrodka Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie (www.obn.olsztyn.pl) i Kuratorium Oświaty w Olsztynie (www.ko.olsztyn.pl).
Sukcesy węgorzewskiej ekipy Karate Kyokushin
Nasi uczniowie oprócz zajęć pozalekcyjnych uczestniczą także w zajęciach pozaszkolnych organizowanych w Węgorzewie. Chcielibyśmy pochwalić ich za sukcesy jakie odnieśli, dlatego zamieszczamy relację dumnych mam.
30 września 2017 r. w Białymstoku w Hali Sportowej Zespołu Szkół Rolniczych odbył się MiędzynarodowyTurniej Karate Kyokushin o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego. Emocje już opadły, ale dziś z dumą patrzymy na puchary i uśmiechamy się na wspomnienia tego dnia. Świetne zawody, które węgorzewska ekipa Karate Kyokushin wygrała!
Z siedmiu zawodników reprezentujących nasz powiat, aż sześcioro wróciło z pucharami. Pięcioro to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgorzewie! Trzy pierwsze i dwa trzecie miejsca to jest wspaniały wynik. Pod wodzą Krzysztofa Kuprewicza (trenera WKKK) wszystko jest możliwe.
Zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych i wagowych wywalczyli:
Francisze
„Moje talenty i uzdolnienia” - konkurs plastyczny dla klas I-IV
W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym
pt. „Moje talenty i uzdolnienia”Konkurs jest adresowany do uczniów z klas I-IV Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Węgorzewie i trwa od 3 do 13 października 2017 r.
Cel konkursu:
Składki na Komitet Rodzicielski
Komitet Rodzicielski przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wegorzewie informuje, że wysokość składki w bieżącycm roku szkolnym nie uległa zmianie i wynosi 32 zł od rodziny. Wpłat można dokonywać u przedstwiecieli KR w poszczególnych klasach bądź bezpośrednio na numer konta 62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Wolontariusze z VII B
24 IX grupa wolontariuszy z klasy VII b: Magdalena Wasylinko, Marlena Wyrębek , Filip Wasiak wzięła udział w obsłudze imprezy XVII Cyklocrossu Jesiennego MTB o Puchar Burmistrza Węgorzewa zorganizowanej przez OSiR , która odbyła się na terenie ośrodka wypoczynkowego na „Pięknym Brzegu”.
V A, V B, VI B na basenie w Wilkasach
21 września 2017 roku klasy V A, V B, VI B wybrały się na basen do Wilkas. Uczniowie przez 1,5 godziny korzystali z atrakcji basenu – torów pływackich, rzeki, wodospadu oraz zjeżdżalni. Chętni stosowali się do cennych wskazówek dotyczących pływania udzielanych przez ratowników. Pod czujnym okiem ratowników, nauczycieli i rodziców wszyscy bezpiecznie i aktywnie spędzili czwartkowe popołudnie.
Wyjazd zorganizowały i opiekowały się uczniami p. Alicja Barul, p. Monika Bartysiak, p. Agata Zwierzchowska i p. Agnieszka Joka.
Zmiana rozwozu uczniów na trasie Węgorzewo-Matyski - Stręgiel
Informujemy, że od 25 września 2017 r. ulegnie godzina rozwozu uczniów ze szkoły na trasie Węgorzewo-Matyski-Stręgiel.
W każdy poniedziałek autobus będzie odjeżdżał o godz. 15.30.Pozostałe dni (wtorek-piątek) godziny odjazdu autobusów bez zmian. Niżej podajemy harmonogram po zmianach. Harmonogram obowiązujący na wszystkich trasach znajduje się też w zakładce "Świetlica, dowóz, stołówka, pedagog, biblioteka"
Cicho sza na jeziorach...
12 września 2017 r. uczniowie z klas VI „a” i „c” pływali statkiem po Jeziorze Niegocin pod czujnym okiem Pań: Agnieszki Joki, Marzenny Pieczul i Moniki Bartysiak oraz pracownic Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku. Uczniowie podziwiali faunę mazurskich jezior m.in. łyski, łabędzie i kaczki oraz florę pobliskich lasów i roślinność przybrzeżną. Ciekawe okazy przyrodnicze oglądali przez lornetkę ufundowaną przez Koło Łowieckie „Mazury”. Przedstawicielka FOWJM opowiadała o ciekawostkach krajoznawczych Mazur. Kapitan statku poinformował uczestników rejsu o oznaczeniach obowiązujących na wodnych szlakach, oraz o zasadach bezpiecznego zachowania na pokładzie statku. A także podał dane dotyczące wielkości, walorów przyrodniczo-krajobrazowych Jeziora Niegocin. Rejs umilił słodki upominek: bułeczki drożdżowe i soki pomarańczowe.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
4 września w naszej szkole odbył się apel rozpoczynający Nowy Rok Szkolny 2017/2018.
Gdy zadzwonił pierwszy dzwonek, wszystkie klasy wraz z wychowawcami przybyły do sali gimnastycznej. Szczególnie serdecznie witaliśmy naszych najmłodszych kolegów z klas pierwszych. Krótki pragram artystyczny przygotowali uczniowie klasy IV B.
Nabór do Węgorzewskiej Akademii Muzyki i Studia Wokalnego
Węgorzewskie Centrum Kultury zaprasza na przesłuchania do Węgorzewskiej Akademii Muzyki i Studia Wokalnego na rok szkolny 2017/2018. Przesłuchania odbędą się w piątek 8 września br. o godz. 16.00 w WCK ul. Bema 14. Oferujemy naukę śpiewu oraz naukę gry na fortepianie, gitarze, akordeonie, instrumentach dętych drewnianych i blaszanych oraz instrumentach perkusyjnych. Szczegółowe informacje pod nr tel. 87 4272641 Z poważaniem Mirosław Błudzień - dyrektor Węgorzewskiego Centrum Kultury
Dowóz i rozwóz uczniów - harmonogram na rok szkolny 2017/2018
Poniżej zamieszczamy harmonogram dowozu uczniów i rozwozu. Przedstawiony wykaz jest dostępny także w wersji pdf
Trygort_Przystan_Stawki_-_szkolny.pdf
Dowoz_Arriva_-_Czerwony_Dwor-Wysiecza-Pawlowo-Jakunowo-Stulichy-Wilkowo___Prynowo-Macki(1).pdf
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Sobota 23.11.2024
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"