XXI Biegi Uliczne Mazury Cud Natury
2 maja na węgorzewskim placu Wolności na starcie XII Biegów Ulicznych Mazury Cud Natury stanęli reprezentanci i reprezentantki z naszej szkoły w różnych kategoriach wiekowych. Każdy z uczestników starał się jak najlepiej. Gratulujemy tym, którzy stanęli na podium oraz tym, którzy odważyli się i dobiegli do mety.
Apel z okazji Święta Flagi oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Dzień 28 kwietnia obchodzony był w naszej szkole bardzo uroczyście. Klasy III a i V a przygotowały apel z okazji Święta Flagi oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie zaprezentowali scenkę o tym, jak myszka komputerowa pomogła Kubie napisać referat o Konstytucji 3 Maja i w ten sposób przybliżyli i wytłumaczyli widzom historię podpisania pierwszej w Europie konstytucji. Dzieci zaśpiewały i zagrały Mazurka 3 Maja oraz recytowały wiersze o Polsce. Przypomniano również znaczenie symboli narodowych, informacje o Święcie Flagi i znaczeniu flagi dla narodu polskiego. Apel przygotowały p. Bożena Aleksandrowicz i p. Małgorzata Dobrowolska.
Powiatowy Konkurs Ortograficzny
26 kwietnia 2017 r. odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny w Pozezdrzu. W wyniku eliminacji szkolnych do konkursu powiatowego zakwalifikowali się uczniowie kl III A – Oliwia Kudzia i Michał Bagiński oraz uczennica kl III D Małgorzata Biedrzycka.
W konkursie powiatowym wzięło udział 5 szkół - SP nr 1 i 2 w Węgorzewie, SP w Pozezdrzu, SP w Sobiechach, SP w Radziejach. Łącznie do konkursu przystąpiło 15 uczniów klas III. Dzieci pisały dyktando oraz uzupełniali teksty z lukami. Łącznie uczeń mógł zdobyć 40 punktów. Zadania były bardzo trudne i wymagały od ucznia szerokiej wiedzy z zakresu ortografii. Uczniowie naszej szkoły zdobyli wysokie lokaty.
Potyczki z językiem polskim
26 kwietnia 2017 r. odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Języku Polskim pt.: „Potyczki z językiem polskim”.
Celem konkursu było: rozbudzanie zainteresowań polonistycznych uczniów, uwrażliwianie na poprawność i piękno mowy ojczystej, budzenie poczucia piękna i estetyki języka oraz budowanie nawyku postępowania według zasad zdrowej rywalizacji.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas VI wszystkich szkół podstawowych powiatu węgorzewskiego i obejmował wiedzę z zakresu: nauki o języku, ortografii, kształcenia literackiego, frazeologii i przysłów.
Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny. Po zaciętych zmaganiach ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:
Konkurs matematyczny "Myślę logicznie"
24 kwietnia 2017 r. odbyła się 14 edycja konkursu matematycznego "Myślę logicznie". W konkursie wzięło udział 27 uczniów. Zadania były niestandardowe, wymagające logicznego myślenia, jednakowe dla wszystkich uczniów. O zwycięstwie zadecydowała ilość punktów zdobyta na poziomie klas II I III.
Zwycięzcy w kategorii kl. III
1. Sierakowski Kacper kl. III b
2. Oryńczak Bartosz kl. III a
3. Gruca Hanna kl. III b
w kategorii kl. II
1. Kraśniewski Grzegorz kl. II c
2. Grzmil Amelia kl. II c
3. Kuprewicz Karina kl. II a
Kraśniewski Grzegorz i Sierakowski Kacper dodatkowo będą reprezentować naszą szkołę w powiatowym konkursie Asy matematyczne w Sobiechach, który odbędzie się 24 maja 2017 r.
Organizator Elżbieta Hoszkiewicz
Uczniowie Klas III c i IIII b w CASTORAMIE w Ełku
W dniu 21 kwietnia 2017 roku trzynastu uczniów z klasy III c i czterech uczniów z klasy III b wzięło udział w wycieczce szkolnej do miejscowości Ełk. Wyjazd obejmował udział w warsztatach w ramach zajęć Castorama Majsterkowo oraz obejrzenie seansu w Planet Cinema. Uczniowie mieli możliwość poznania specyfiki pracy pracowników marketu budowlanego Castorama oraz oferowanego asortymentu. Ponadto, wzięli udział w zajęciach na temat: Budowa doniczki z drewna oraz sadzenie roślinek. Samodzielnie wykonali doniczki, zaczynając od planowania działań, poprzez zbijanie drewnianych elementów, dekorowanie doniczki, a kończąc na sadzeniu roślin. Na zakończenie wizyty uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Po twórczej pracy uczniowie mieli okazję do odpoczynku podczas oglądania seansu filmowego, pt. "Dzieciak rządzi" promującego wartość rodziny i więzów rodzinnych.
Postać z legend mazurskich
KONKURS PLASTYCZNY "POSTAĆ Z LEGEND MAZURSKICH" w ramach projektu BUDZIMY DIABŁY NA MAZURACH – NASYCENIE BARWAMI I EKSPRESJA POSTACI Z LEGEND MAZURSKICH dofinansowany ze środków Powiatu Węgorzewskiego REGULAMIN: Organizator: Stowarzyszenie Naturalnie Kultura Cel konkursu: rozwijanie
Wielka Liga Czytelnika
21 kwietnia 2017 r. w Kętrzynie odbył się półfinał ogólnopolskiego konkursu czytelniczego pt.”Wielka Liga Czytelnika”. Uczniowie klas I-III musieli przeczytać książkę pt. „Bohaterski miś” B. Ostrowskiej, a ich starsi koledzy z klas IV-VI zmagali się z przygodami „Tomka na Czarnym Lądzie” A. Szklarskiego. Nasza szkołę reprezentowali następujący uczniowie :
Życzenia wielkanocne
Chrystus zmartwychwstał,aby człowiek znalazł autentyczne znaczenie istnienia,aby człowiek żył pełnią własnego życia:aby Człowiek żył z Boga i w Bogu.
– Św. Jan Paweł IIObfitych Łask i Błogosławieństw
od Zmartwychwstałego Chrystusa
oraz Świąt Wielkanocnych
pełnych pokoju i radosnego Alleluja
Apel świąteczny
12 kwietnia, w ostatni dzień przed przerwą świąteczną, uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły uczestniczyli w apelu wielkanocnym. Apel przygotowały p. Barbara Hnat - Faj ze swoimi wychowankami i p. Lidia Hrabyk wraz z członkami szkolnego Koła Caritas. Podczas apelu wystapiły także dzieci z klasy IIa i IIc.
III c charytatywnie podczas Święta Wiosny
W dniu 8 kwietnia 2017r. uczniowie klasy III c przeprowadzili już trzecią akcję charytatywną na rzecz Wiktorii Jurczak. Tym razem, dzięki uprzejmości Muzeum Kultury Ludowej, akcja odbyła się podczas Święta Wiosny na terenie muzeum. Podczas akcji można było nabyć niepowtarzalne, własnoręcznie wykonane palmy, jak też ozdoby świąteczne oraz smaczne wypieki, jak puszysty sernik, mufinki czy babeczki z rodzynkami. Podczas akcji zgromadziliśmy środki w wysokości 803, 79 zł, które zostały przekazane na konto fundacji „Wmarzona odporność”.
Apel z okazji 77 rocznicy zbrodni w Katyniu
10.04 2017 r. uczniowie z klasy IV b pod kierunkiem p. Moniki Bartysiak przygotowali apel z okazji 77. rocznicy zbrodni katyńskiej. Dzieci czytały teksty dotyczące rysu historycznego wydarzeń sprzed 77. lat przeplatane wierszami. Na koniec uroczystości złożono kwiaty i znicz pod "dębem im. chorążego Waleriana Franciszka Jezierskiego ( ur. 20.04.1902 r. w Pińczowie) zamordowanego przez NKWD w 1940 r. ( lista ukraińska)". Dąb przy naszej szkole zasadzono w 69. rocznicę zbrodni katyńskiej.
Podsumowanie projektu edukacyjnego „Co mogę zrobić dla siebie i innych w trakcie realnego zagrożenia, czekając na przybycie ratowników" dla klas II.
Od listopada 2016 r. do końca marca 2017 r. klasy II a, II b, II c, II d i II e uczestniczyły w projekcie edukacyjnym pilotowanym przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie pod hasłem: „Co mogę zrobić dla siebie i innych w trakcie realnego zagrożenia, czekając na przybycie ratowników". Projekt w dużym stopniu dotyczył zagrożeń pożarowych.
II Konkurs Powiatowy "Żywa historia"
Zapraszamy szkoły podstawowe powiatu węgorzewskiego do II Powiatowego Konkursu Historyczno-Multimedialnego "Żywa historia".
Konkurs ma charakter drużynowy. Szkoła zgłasza drużynę złożoną z 3 uczniów. Podczas konkursu uczniowie wykonują zadania historyczne z wykorzystaniem żródeł, materiałów ikonograficznych i filmowych. Konkurs składa się z trzech serii zadań. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, a na opiekunów dyplomy. Celem konkursu jest głównie rozwijanie zainteresowań historią, propagowanie zainteresowania historią, pogłębianie i umacnianie wśród młodych ludzi postaw patriotycznych i obywatelskich.
446 Urodziny Węgorzewa
Dzisiaj, 4 kwietnia obchodzimy 446 rocznicę nadania praw miejskich Węgorzewu. W ramach projektu "Szkoła wierna dziedzictwu" uczniowie z naszej szkoły także świętują urodziny miasta. W tym tygodniu wiele klas uczestniczy w lekcjach muzealnych pt. „Węgorzewo. Z pocztą przez stulecia”, prowadzonych przez dra Jerzego Łapo z Muzeum Kultury Ludowej. Podczas zajęć uczniowie poznają dzieje węgorzewskiej poczty oraz zabytki związane z pracą pocztowców. Każdy z uczestników na pamiątkę zabiera własnoręcznie zaadresowaną mazurską pocztówkę.
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Sobota 23.11.2024
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"