Apel „Bądź kumplem, nie dokuczaj”
30 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w apelu pod hasłem „Bądź kumplem, nie dokuczaj”. Poruszony został problem dokuczania, z którym każdy może się spotkać w szkole, na podwórku, w domu, w internecie. Uczniowie wysłuchali opinii sportowców na temat dokuczania, obejrzeli filmiki „Nowy kolega”, „Komuś dokuczają”, „Ktoś dokucza”, „Przyjaciel”. Dowiedzieli się co mogą zrobić i jak reagować, gdy zetkną się z tym problemem. Obejrzeli dwa przedstawienia: „Bajka o łaciatym słoniu” dla klas I-III przygotowana przez p. Barbarę Łapo i p. Grażynę Wójcik oraz „Ciuciubabka” dla klas IV-VI przygotowana przez p. Krystynę Gasińską. Więcej materiałów związanych z tematym dokuczania znajdziecie na stronie http://badzkumplem.cartoonnetwork.pl/.
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Mazurski las"
Konkurs plastyczny „Mazurski las” dla klas I-III realizowany był w naszej szkole od 28 lutego do 22 maja 2017 r., w ramach projektu pt. „W mazurskiej kniei”. Celem konkursu było rozwijanie zdolności plastycznych i ekspresji twórczej dzieci oraz propagowanie piękna flory i fauny naszych lasów. W regulaminie zawarto warunek, aby prace miały format A4, jednak wielu uczestników wykonało rysunki na większym formacie. Komisja zdecydowała aby dopuścić te prace do konkursu.
Spośród 89 prac komisja w składzie: Agata Wiszniewska-Kubiszyn – przewodnicząca, Bożena Hoffmann- członek, Grażyna Wójcik – członek zdecydowała się nagrodzić:
Dzień Mamy i Taty
24 maja w naszej szkole odbyło się święto najukochańszych osób – mamy i taty. To święto ma na celu okazanie rodzicom szacunku, miłości oraz podziękowania za trud włożony w wychowanie. Z tej okazji dzieci oraz wychowawczynie zaprosiły wszystkich rodziców, aby obejrzeli przygotowane krótkie, występy każdej z klas. Wszyscy uczniowie bardzo się starali podczas recytacji wierszy, śpiewu piosenek oraz tańców. Nie obyło się bez wzruszeń, a niejednej mamie popłynęła łza radości po policzku. Dzieci były dumne, że w tak piękny sposób mogły Im podziękować za wszystko co dla Nich zrobiły i robią. Dzień ten był ciekawy, miły i wzruszający dla wszystkich.
IX powiatowe Asy Matematyczne w Sobiechach
Odbyły się IX Powiatowe Asy Matematyczne w Sobiechach. W konkusie brało udział 5 szkół, każdą reprezentował zespół składający się z dwuosobowej drużyny (klasa II i III).
Naszą szkołę reprezentowali Kacper Sierakowski z klasy III b oraz Grzegorz Kraśniewski z klasy II c. Miło nam poinformować, że nasza drużyna zajęła I miejsce!!!
Wycieczka do Olecka i Ełku
16 maja uczestniczyliśmy w wycieczce do Olecka i Ełku. Zaczęliśmy od wizyty w Warmińsko - Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli filia w Olecku, gdzie pan Jacek Rutkowski przygotował nam lekcję historii na temat "Z flagą narodową". Następnie udaliśmy się do Ełku na przejażdżkę Ełcką Kolejką Wąskotorową. Zanim wyruszyliśmy w drogę do miejscowości Sypitki, zwiedziliśmy Skansen Pszczelarski i Pracownię Rzeźby. Po powrocie do Ełku wzięliśmy udział w Pokazie Edukacyjnym "Karmel" przygotowanym przez cukiernię "Deser i Kafka". To był ciekawy i pouczający wyjazd. Polecamy!
Klasa III b z wizytą u burmistrza
Jakim budżetem dysponuje gmina? Ile z tego przeznaczamy na oświatę? Jaką pulę pieniędzy przeznaczamy na pomoc społeczną? Na te i wiele innych pytań odpowiedź otrzymała klasa III b, która 24 maja 2017r. odwiedziła Urząd Miasta w Węgorzewie. Przewodnikiem był pan Krzysztof Piwowarczyk – burmistrz Węgorzewa, który bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał na wszystkie pytania trzecioklasistów. Uczniowie odwiedzili gabinet gospodarza, zapoznali się z kilkoma wydziałami urzędu miejskiego oraz mieli okazję zasiąść w ławach radnych. Niemałą atrakcją byłogłosowanie nad projektem naprawy wszystkich dróg w gminie, oczywiście jednogłośnie podjęto stosowną uchwałę.
List Minister Edukacji Narodowej, p. Anny Zalewskiej, dotyczący wdrażania reformy
Szanowni Państwo,
Drodzy Rodzice i Opiekunowie,zakończyliśmy pierwszy i najważniejszy etap wprowadzania zmian w polskiej oświacie.
Serdecznie dziękuję za to, że byli Państwo z Kuratorami Oświaty, samorządami, dyrektorami szkół w procesie przygotowywania sieci szkół. Bardzo ważnym celem projektowania nowego prawa oświatowego była dla nas szkoła, która jest blisko ucznia.
Wycieczka klas V do Torunia
17 i 18 maja 2017 roku klasy piąte wybrały się na szkolną wycieczkę do Torunia. Wcześnie odwiedziliśmy Solec Kujawski, gdzie znajduje się park dinozaurów. Dzięki przewodniczce poznaliśmy wiele ciekawostek o życiu i gatunkach dinozaurów. Obejrzeliśmy film przyrodniczy 5D oraz zwiedziliśmy muzeum geologiczne. Po obiedzie udaliśmy się do Torunia. Planetarium i orbitarium to miejsca, gdzie wzbogaciliśmy wiedzę z astronomii. Po kolacji podziwialiśmy grające fontanny. Następny dzień zaczęliśmy bardzo wcześnie. W Domu Legend dowiedzieliśmy się o historii miasta. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy to interaktywne centrum promujące nowoczesną komunikację naukową. Tutaj zwiedzający samodzielnie przeprowadzają doświadczenia, badają zjawiska z różnych dziedzin nauki, poznają prawa przyrody. Spędziliśmy tu pożytecznie czas. W Domu Piernika poznaliśmy tajemnice receptury i własnoręcznie przygotowaliśm
Realizujemy projekt "Umiem pływać"
Po raz kolejny nasza szkoła realizuje projekt "Umiem pływać" realizowany przez Warmińsko-Mazurską Federację Sportu.
Projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” jest adresowany do uczniów klas III szkół podstawowych w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu „nauki pływania”.
Konkurs fotograficzny "W mazurskim lesie..."
W ramach projektu edukacyjnego pt. „W mazurskiej kniei” serdecznie zapraszamy uczniów szkół powiatu węgorzewskiego do udziału w konkursie fotograficznym pt. „Mazurski las...”
Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Węgorzewie oraz Koło Łowieckie „Mazury” w Węgorzewie
Powiatowy Konkurs Matematyczny „Superdwójka”
19 maja 2017 r. odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Matematyczny „Superdwójka”
Celem konkursu było:
popularyzacja matematyki, rozwijanie zamiłowania do matematyki, rozwijanie spostrzegawczości, wyobraźni, pomysłowości, kształcenie twórczej postawy, efektywne współdziałanie w
Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2017
Przedstawiamy wyniki terorocznych zmagań matematyków w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2017
Wyniki dla kategorii:
Żaczek - klasa 2 szkoły podstawowej
KAMIZELICH JANUSZ wyróżniony
Wyniki dla kategorii:
Maluch - klasa 3 szkoły podstawowej
KUDZIA OLIWIA wyróżniony
SIERAKOWSKI KACPER wyróżniony
Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych
25 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych. Naszą szkołę reprezentowało 15 uczniów. W swoich kategoriach zajęli następujące miejsca:
2006 i młodsi - 800m. chłopcy
1. Daniel Kalinowski IV b
4. Cezary Jędrzejewski IV a
5. Jakub Stabiński IV b
Szkolny Konkurs Czytelniczy "Świat podań i legend polskich"
W dniu 8 maja na terenie naszej szkoły odbył się pierwszy Szkolny Konkurs Czytelniczy pod nazwą "Świat podań i legend polskich" przygotowany przez p. Barbarę Łapo, p. Agnieszkę Proniewską i p. Grażynę Wójcik. Wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich: Michał Bagiński i Bartłomiej Oryńczak (kl. III a), Paweł Artymowicz i Bartosz Kopiczko (kl. III b), Bartosz Korczak i Mikołaj Wójtowicz (kl. III c) oraz Natalia Rostecka i Kacper Wrzalik (kl. III d). Konkurs miał charakter drużynowy i składał się z dwóch części: konkursu pięknego czytania oraz konkursu znajomości podań i legend polskich. Tytuł Mistrza Pięknego Czytania otrzymał Bartosz Korczak, uczeń klasy III c. Zwycięską drużyną w konkursie znajomości podań i legend polskich, po przeprowadzonej dogrywce, została drużyna z klasy III a w składzie: Michał Bagiński i Bartłomiej Oryńczak.
Uczniowie klas trzecich podkreślają ważność logicznego myślenia!
W dniu 10 marca 2017 roku, po raz pierwszy, dziewięciu uczniów z klas III naszej szkoły wzięło udział
w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LOGICZNEGO MYŚLENIA organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Klasę III b reprezentowali: Antoni Balewicz, Bartosz Kopiczko i Kacper Sierakowski. Klasę III c reprezentowali: Julia Kucharska, Katarzyna Źrebiec, Bartosz Korczak i Mikołaj Wójtowicz, zaś klasę III d: Natalia Rostecka i Oliwier Myka. Uczniowie przygotowywani byli do konkursu przez p. Agnieszkę Proniewską.
Szranki historyków
12 maja 2017 r. Szkoła Podstawowa nr 2 w Węgorzewie zorganizowała II Powiatowy Konkurs Historyczno-Multimedialny „Żywa historia”. Celem konkursu było m.in. propagowanie zainteresowania historią, pogłębianie i umacnianie wśród młodych ludzi postaw patriotycznych i obywatelskich, popularyzowanie tematyki historycznej, rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów, wyłanianie i promowanie uczniów o ponadprzeciętnej wiedzy i umiejętnościach. Udział w konkursie wzięły 3 szkoły:
" O bezpieczeństwie w pigułce" w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej
W ramach ubiegania się o certyfikat "Szkoła promująca bezpieczeństwo" w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Węgorzewie odbył się cykl zajęć pt. " O bezpieczeństwie w pigułce". W spotkaniach uczestniczyły klasy I - III. Uczniowie ugruntowali wiadomości na temat bezpieczeństwa i swoich praw w oparciu o współczesną literaturę dla dzieci, z którą zapoznała ich bibliotekarka, p. Anna Bolik - Kun.
Gimnastyka korekcyjna na basenie
W ramach zajęć gimnastyki korekcyjnej uczniowie klas I-IV udali się 10 maja 2017 r. na wycieczkę do Parku Wodnego w Wilkasach. Pobyt na basenie bardzo się wszystkim podobał. Starsze dzieci pokazały swoje umiejętności pływając na dużym basenie pod okiem ratownika. Natomiast młodsze bawiły się w małym basenie, w brodziku oraz jacuzzi. Największą atrakcją dla wszystkich była jednak zjeżdżalnia ślimakowa. Tu ciągle stała kolejka chętnych. W następnym roku wrócimy tu z pewnością.
Nasiona dla Afryki już wysłane!
Podsumowaliśmy V edycję akcji charytatywnej "Nasiona dla Afryki" organizowanej w naszej szkole przez Koło Caritas. W tym roku zebraliśmy 377 paczek nasionek. Zasadzone w ogrodzie przedszkolnym misji sióstr Boromeuszek w Mpanshyi wzbogacą jadłospis dzieci, a także pomogą nauczyć najmłodszych wychowanków jak siać i opiekować się roślinami. Przesyłka jest już w drodze do Zambii.
Zabawy z mąką i balonami
W dniu 25.04.2017 r. uczniowie klasy III c dzięki pomysłowości jednej z uczennic, Urszuli Lisowskiej, mieli możliwość zabawy z mąką i balonami, której efektem było wykonanie takich to oto "gniotków". Zaangażowanie było duże, a radość z wykonanego "gniotka" jeszcze większa.
Agnieszka Proniewska
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Sobota 23.11.2024
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"