Bo nauczyciel jest kapitanem,
co na okręcie dookoła świata
Płynie wraz z nami przez szkolne lata.
14 października obchodzimy DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. To święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty, psychologów i pedagogów szkolnych. Nazywane tradycyjnie Dniem Nauczyciela jest obchodzone w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej 14 października 1773 roku. Komisja Edukacji Narodowej została powołana przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu. Inicjatorem jej powstania był ksiądz Hugo Kołłątaj. Pełna, pierwotna nazwa komisji brzmiała: "Komisja nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mająca". KEN była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie.
13 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy VII c i III c pod kierunkiem pani Barbary Hnat - Faj i pani Marzenny Pieczul. Uczniowie wierszem i piosenką podziękowali nauczycielom za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie ich serc i umysłów. Kolejny raz goście i przyjaciele naszej szkoły mieli okazję obejrzeć wspaniałe wykonanie poloneza, którego zatańczyli uczniowie klas VI i VII pod czujnym okiem pani Alicji Barul. W czasie uroczystości został zaprzysiężony Samorząd Uczniowski, który w roku szkolnym 2017/2018 będzie pracował pod opieką pani Agaty Zwierzchowskiej.
Marzenna Pieczul