Życzenia Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018
Państwo
Dyrektorzy szkół i placówek,
Nauczyciele,
Uczniowie i Rodzice,
Przedstawiciele organów prowadzących
w województwie warmińsko-mazurskimRozpoczynamy nowy rok szkolny – 2017/2018, pierwszy w zreformowanej szkole. Od 1 września zacznie funkcjonować 8-letnia szkoła podstawowa i branżowa szkoła I stopnia oraz obowiązywać nowa podstawa programowa kształcenia ogólnego. W życie wejdą przepisy wykonawcze do ustawy Prawo oświatowe. Życzę wszystkim społecznościom szkolnym, aby zmiany wynikające z reformy edukacji sprzyjały rozwojowi szkół i placówek, a działania podejmowane w ich ramach były ukierunkowane przede wszystkim na rozwój ucznia i jego potrzeby.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017 r. o godz. 9.00. Po apelu spotkania klas z wychowawcami. Przydział sal na spotkania jest podany w Librusie oraz wywieszony na tablicy informacyjnej dla rodziców (obok sekretariatu).
Zapraszamy do składania ofert na dostawę artykułów spożywczych
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka zaprasza do składania ofert na dostawę artykułów spożywczych. Prosimy o złożenie oferty w terminie do dnia 30.08.2017 r. Ofertę można złożyć osobiście w sekretariacie szkoły; na nr fax: (87)427-21-70 bądź mailowo: palczewskaala@interia.pl. Oferta może być złożona w całości na wszystkie produkty lub w części. W załączeniu do oferty prosimy dostawcę o złożenie oświadczenia, iż posiadany środek transportu, którym będzie dostarczana żywność posiada decyzję Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (lub innego organu) o dopuszczeniu do transportu żywności.Poniżej przedstawiamy listę z prduktami: lista_produktow.pdf
Podsumowanie osiągnięć w minionym roku szkolnym
Minął tydzień od zakończenia roku szkolnego – czas na podsumowanie Waszych osiągnięć.
Najwyższą średnią w szkole uzyskała uczennica klasy VIa – Magdalena Biedrzycka (na zdjęciu powyżej). Ponadto Magda uczestniczyła w różnych konkursach wiedzy osiągając wysokie miejsca. I tak w szkolnym konkursie języka angielskiego dla klas szóstych zajęła I miejsce, w powiatowym konkursie „Potyczki z językiem polskim” (drużynowo) II miejsce, a w wojewódzkim konkursie „Pamięć o Katyniu kształtuje dziedzictwo narodowe” VI miejsce (drużynowo). Gratulujemy i życzymy Ci dalszych sukcesów.
Peregrinam per seculae Poloniae
Dzień przed zakończeniem roku szkolnego, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowym przedstawieniu. Spektakl pod nazwą "Peregrinam per seculae Poloniae" czyli "Wędrówka po stuleciach Polski" przygotowany przez uczniów Kółka Historycznego pod kierunkiem Cezarego Tryka przeniósł nas przy pomocy filmu, dźwięku, piosenki, muzyki i teatru w różne okresy dziejów Polski. Nasi bohaterowie (Aniela i Leszek), w których brawurowo wcielili się Agnieszka Romatowska (VIc) oraz Artur Botsch (VIa), przeglądajac rzeczy pradziadka w kufrze na strychu, dokonali swoistej wędrówki w czasie. Przeżywali bohaterską walkę powstańców warszawskich, bitwę warszawską, aby w końcu przy pomocy szczypty magii przenieść się do legendarnych czasów Polski, zagrody Piasta czy na zamek Mieszka, a nawet wziąć udział w jego chrzcie. Cały scenariusz tego multimedialnego przedsięwzięcia powstał z ręki uczniów kółka hist
Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "W mazurskim lesie"
Miło nam poinformować, że 21 czerwca 2017 r. jury powiatowego konkursu fotograficznego "W mazurskim lesie" wyłoniło jego laureatów. Przypomnijmy, że organizatorem konkursu jest nasza szkoła oraz Koło Łowieckie nr 2 w Węgorzewie. Konkurs zaś jest jedną z części projektu edukacyjnego "W mazurskiej kniei" jaki obydwie strony z powodzeniem realizują od stycznia bieżącego roku. Jury w składzie: Leszek Drozd (artysta plastyk-fotograf), Bożena Hoffmann (artsyta plastyk, nauczyciel plastyki) Cezary Tryk (wicedyrektor) po burzliwej naradzie i niełatwym wyborze, wyłoniło 3 laureatów i 4 osoby wyróżniło. Do konkursu wpłynęło 59 fotografii. Większość zdjęć stała na bardzo wysokim poziomie. Fotografie przedstawiają las, dziką zwierzynę i roślinność. Gratulujemy wszystkim uczestnikom znakomitego oka i zachęcamy do kontynuowania przygody z lasem i fotografią. Niniejszym pragniemy wyrazić podziękowani
Dzień sportu dla klas I – III
20 czerwca 2017r. w naszej szkole odbył się Dzień Sportu dla klas I- III. O godzinie 9.00 wszyscy uczniowie klas I- III wraz z wychowawcami zebrali się na hali sportowej. A oto hasło, które towarzyszyło temu spotkaniu:
„Zamiast niesprawiedliwości mnożyć, chcemy dobrą atmosferę tworzyć”. Wtedy każda z klas zaprezentowała przygotowane przez siebie hasła. Dotyczyły one zdrowej rywalizacji oraz dobrych relacji. W zamian za to wychowawcy otrzymali pakiet „Miłych słów”, które rozdali dzieciom podczas przerwy śniadaniowej. Dzieci mogły zachować je sobie, jak też przekazać przyjacielowi.Gdy przewodniczący klas złożyli raporty gotowości, Pani Dyrektor Halina Anchim wygłosiła krótkie przemówienie i otworzyła rozgrywki. Klasy ćwiczyły zgodnie z harmonogramem. Było „sadzenie ziemniaków, toczenie piłki slalomem, wyścigi w workach, „Dwa ognie” i inne konkurencje. Dzieci dobrze się bawiły.
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „Bezpieczne wakacje”
20 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego pt.„Bezpieczne wakacje”, w którym udział wzięli uczniowie klas II i III. Wpłynęło 45 prac, które zaprezentowano na wystawie zorganizowanej na korytarzu szkolnym i oceniono w dwóch kategoriach: klas trzecich i klas drugich. Komisja konkursowa biorąc pod uwagę przekazywaną treść, hasło propagujące bezpieczne zachowanie i technikę wykonania, nagrodziła i wyróżniła prace plastyczne następujących uczniów:
"Jak nie czytam, jak czytam"
1 czerwca 2017 r. nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji "Jak czytam, jak nie czytam". Tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 432 608 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.
Nowe książki w bibliotece!
W tym roku szkolnym po raz drugi staraliśmy się o dotację na zakup książek do biblioteki szkolnej i udało się! W marcu tego roku z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa otrzymaliśmy 12000 zł. Zamówiliśmy około tysiąca woluminów! W związku z reformą oświaty, zmienił się kanon lektur szkolnych dlatego zakupiliśmy prawie wszystkie nowe lektury, beletrystykę, a także książki popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy. Książki powoli napływają do biblioteki szkolnej. Pracy przy opracowaniu takiej ilości będzie co niemiara, ale każdy uczeń w nowym roku szkolnym na pewno znajdzie coś interesującego dla siebie.
Wycieczka klas IV B i V B do Stacji Hydrobiologicznej w Mikołajkach
13 czerwca 2017r. uczniowie z klas IV b i V b odwiedzili Stację HydrobiologicznąIBD PAN w Mikołajkach. Uczniom towarzyszyły Panie: Agnieszka Joka i Monika Bartysiak. Kierownik stacji Pan Tomasz Janecki przeprowadził zajęcia pt.: „Zabłąkani w toni jeziora … zooplankton”. Podczas prezentacji w sali konferencyjnej prowadzący:
Zielona Szkoła klas III Kąty Rybackie 2017
W dniach 5-8 czerwca 2017 r. klasy trzecie ( 64 uczniów) uczestniczyły w Zielonej Szkole w Kątach Rybackich. W programie wyjazdu znalazły się takie atrakcje jak :
Dino Park w Malborku - poznanie gatunków dinozaurów, ich wyglądu, sposobu funkcjonowania i warunków życia w czasach prehistorycznyc
Jak nie czytam jak czytam!
1 czerwca tego roku o godzinie10.00 podjęto w kraju kolejną próbę pobicia rekordu czytania w jednym momencie w ramach Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w akcji masowego czytania, promującej czytelnictwo i biblioteki szkolne. W narodowym czytaniu wzięły udział klasy III-VI. Każdy uczeń przyniósł z domu swoją ulubioną książkę i na hali gimnastycznej wspólnie czytaliśmy przez 5 minut. Mamy nadzieję, że w tym roku zostanie pobity ubiegłoroczny rekord czytania.
Konkurs matematyczny kl. II i III Myślę logicznie
24 kwietnia 2017 r. odbyła się 14 edycja konkursu matematycznego Myślę logicznie. W konkursie wzięło udział 27 uczniów. Zadania były niestandardowe, wymagające logicznego myślenia, jednakowe dla wszystkich uczniów. O zwycięstwie zadecydowała ilość punktów zdobyta na poziomie klas II I III.
Celem konkursu było:
Rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych
Rozwijanie logicznego myślenia
Stosowanie zdobytej wiedzy w praktyce
Promocja i wspieranie uczniów zdolnych
Zwycięzcy:
Bezpieczne wakacje 2017
Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej skierowała dziś list dotyczący bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku.Minister prosi o zwrócenie szczególnej uwagi na Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12.
W liście podkreślone zostało, że rodzice mogą sprawdzić organizatora wyjazdu w specjalnej internetowej bazie prowadzonej przez MEN www.wypoczynek.men.gov.pl. Znajdują się w niej wszystkie informacje o obozach, koloniach i innych rodzajach wypoczynku. Rodzice muszą być pewni, że miejsce pobytu ich dziecka jest bezpieczne, a także nadzorowane przez służby publiczne. Jednocześnie wszelkich informacji może udzielić także kurator oświaty, który sprawuje nadzór nad organizacją wypoczynku dzieci i młodzieży.
Wycieczka klas IV A i V B do Srokowa
5 czerwca 2017 roku klasy IV A i V B z wychowawcami i opiekunami odwiedziły pobliską miejscowość Srokowo. Najpierw udaliśmy się do Nadleśnictwa Srokowo, gdzie przespacerowaliśmy się po ogrodzie dendrologicznym. Z ciekawostkami o lesie, jego mieszkańcach a także gatunkach drzew i innych roślin zapoznała nas w interesujący sposób pracownica nadleśnictwa. Tę część wyprawy zakończyliśmy ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Po posiłku przeszliśmy do biblioteki, gdzie od razu zostaliśmy zaproszeni do gry „Na tropie złodzieja książek”. Gra polegała na szukaniu wskazówek na terenie całego Srokowa. Trzeba przyznać, że wszyscy , łącznie z opiekunami, daliśmy się wciągnąć do gry i z pełnym zaangażowaniem rozwiązywaliśmy zagadki zbliżające nas do poznania prawdy. Wszyscy dobrze bawiliśmy się, choć nie wszystkim udało się prawidłowo wytypować złodzieja. Po tak wyczerpujących łamigłówkach zasłużyliśmy n
Święto Szkoły w Mazurskiej Kniei
2 czerwca 2017 r. obchodziliśmy uroczyście Święto Szkoły. Z tej okazji odbył się apel, w którym uczestniczyli przedstawiciele różnych instytucji i szkół, z którymi współpracujemy. Apel miał szczególny charakter, ponieważ poza przypomnieniem postaci patrona i zaprezentowaniem osiągnięć w mijającym roku szkolnym, część artystyczna była powiązana tematycznie z realizowanym przez szkołę projektem edukacyjnym „W mazurskiej kniei”. Na scenie pojawili się uczniowie kl. IIIc, IIId i VIc prezentujący wokalno-taneczną interpretację znanej pieśni „Szła dziewczka do laseczka” natomiast starsi uczniowie przedstawili instrumentalno-wokalne wykonanie pieśni „Pojedziemy na łów”. Występy uczniów okrasił „Pan Tadeusz”, którego fragmenty recytował Artur Botsch z klasy VIa. Akompaniował mu zaś na puzonie Paweł Bielaszka z kl. VIc, prezentując niektóre sygnały myśliwskie. Duże wrażenie wśród uczestnikó
Wybór ubezpieczyciela
Informujemy, że Rada Rodziców podczas zebrania, które miało miejsce 7 czerwca 2017 r. dokonała wyboru firmy ubezpieczającej uczniów szkoły na rok szkolny 2017/2018. W załączeniu przedstawiamy ogólne warunki ubezpieczenia, a poniżej ofertę specjalną dla szkoły. Wszystkie uwagi dotyczące powyższego tematu należy kierować do członków Komitetu Rodzicielskiego (przedstawicieli oddziałów klasowych), bądź bezpośrednio do przewodniczącej Komitetu Rodzicielskiego, p. Moniki Atkielskiej.
SYSTEM ODDZIAŁYWAŃ PROFILAKTYCZNYCH W POLSCE
Pod taką nazwa kryje się ogólnopolski program realizowany przez Fundację "Masz szansę", do którego włączyła się również nasza placówka. Projekt prowadzony jest na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.
W ramach programu społeczność szkoły zostanie poddana diagnozie (wybrane klasy) zapotrzebowania na profilaktykę, opracowanej przez czołowych polskich ekspertów ds. profilaktyki. Badania zostaną przeprowadzone przez Zespół projektowy, całość procedury będzie miała charakter anonimowy. Wyniki badań zostaną udostępnione i będą mogły posłużyć do opracowania szkolnego programu profilaktyki.
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Sobota 23.11.2024
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"