Aktualności
Kosmos - prace uczniów z kółka plastycznego
Turniej Gier i Zabaw klas IV
JESTEŚMY CYFROWOBEZPIECZNI
Zapraszamy do zapoznania się z programem profilaktycznym pt. "JESTEŚMY CYFROWOBEZPIECZNI", adresowanym do uczniów klas I-VII z naszej szkoły oraz ich rodziców.
Realizacja programu będzie odbywała się w roku szkolnym 2017/2018, podczas lekcji informatyki, zajęć pozalekcyjnych i świetlicowych, na godzinach wychowawczych oraz podczas spotkań z rodzicami.
Koordynatorem programu jest Joanna Metlerska.
Spotkanie z Wicekuratorem Oświaty 20 XI 2017, godz. 16.00 w WCK
Zapraszamy na spotkanie z Warmińsko - Mazurskim Wicekuratorem Oświaty w Olsztynie oraz z Dyrektorem Delegatury KO w Ełku, które odbędzie się 20 listopada 2017 r., o godzinie 16.00 w Węgorzewskim Centrum Kultury. Spotkanie dotyczy wdrażania reformy oświaty w gminie Węgorzewo.
Tydzień z książką
Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Uczennice z Koła Miłośników Książki, przygotowały z tej okazji tygodniowe czytanie bajek dla dzieci młodszych pod tytułem „Tydzień z książką". W dniach 9.10-14.10.2017r. codziennie na dwóch długich przerwach szkolnych, dziewczynki czytały baśnie i bajki o różnej tematyce uczniom klas I-III. Zainteresowanie było duże, i uczniowie młodszych klas chcą , aby takie czytania odbywały się częściej. Następne czytanie jest planowane na listopad na Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.
G. Wójcik
Prace koła plastycznego klas II
W każdy czwartek, na 5 godzinie lekcyjnej, uczniowie klas II A i II B uczęszczają na zajęcia kółka plastycznego. W trakcie tych zajęć poznają nowe, ciekawe formy i techniki plastyczne, bawią się kolorami, fakturą i formą. Najnowszą pracą wykonaną przez dzieci była praca plastyczna, która łączyła różne techniki –malowanie farbami plakatowymi, origami, oraz wycinankę. Temat tej pracy to „Rybka akwariowa”. A oto efekty pracy, do obejrzenia których zapraszamy.
Opiekun koła plastycznego klas II A i II B: Teresa Klukowska
Zebraliśmy 60 kg karmy dla zwierząt!
15 listopada zakończyliśmy zbiórkę pokarmu dla psów i kotów zorganizowaną przez Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu. Akcję Zima 2017 zainicjowało węgorzewskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Miło nam poinformować, że zebraliśmy ok.60 kg karmy oraz cały worek koców, ręczników i poduszek. Dzięki waszemu zaangażowaniu zwierzaki, którymi opiekują się inspektorzy TOZu bedą miały co jeść i nie zmarzną podczas tegorocznej zimy. Bardzo dziękujemy za bezinteresowne zaangażowanie w akcję wszystkim uczniom, którzy wzięli w niej udział a także ich rodzicom za pomoc i wsparcie.
B.Ł
Szkoła Wierna Dziedzictwu
10 listopada w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie p. dyrektor Halina Anchim odebrała z rąk Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Marka Krzysztofa Nowackiego Certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu”. Wyróżnienie przyznawane jest po raz pierwszy, na okres 3 lat. O otrzymanie certyfikatu wnioskowały 252 szkoły i placówki z naszego województwa a przyznano go 84 szkołom.
Celem przedsięwzięcia jest wyróżnienie szkół i placówek oświatowych, które:
1. Pomagają członkom społeczności szkolnej zrozumieć i zaakceptować koncepcję szkoły promującej postawy patriotyczne.
2. Zarządzają projektami w sposób sprzyjający uczestnictwu, partnerstwu i współdziałaniu społeczności szkolnej, w tym rodziców i społeczności lokalnej oraz długofalowości działań.
3. Doskonalą procesy dydaktyczne i wychowawcze w obszarze edukacji patriotycznej i regionalnej, dążąc do zwiększenia jej skuteczności.
4. Tworzą klimat społeczny sprzyjający rozwojowi, osiąganiu przez wszystkich sukcesów i wspierający ich poczucie własnej wartości.
Społeczność szkoły nie zamierza spoczywać na laurach. Tytuł „Szkoła Wierna Dziedzictwu” jest dużym zobowiązaniem. Nadal będą prowadzone w szkole i w środowisku lokalnym działania mające na celu wychowanie młodzieży w duchu patriotycznym, poznawaniu kultury i historii naszej dużej i małej ojczyzny.
B.Ł
http://www.ko.olsztyn.pl/2017/11/14/wreczenie-certyfikatu-szkola-wierna-dziedzictwu/
Zbieramy zużyte baterie i pomagamy dzieciom!
REBA O.O. S.A. ogłasza trzecią edycję Ogólnopolskiego Konkursu „Edukujemy – Pomagamy” na zbiórkę zużytych baterii i akumulatorów przenośnych, która obowiązuje do dnia 31 marca 2018 roku.
Nasza szkoła bierze udział w grupie POMAGAMY.
Jako wolontariusze będziemy mogli wesprzeć Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani". Zachęcamy do udziału w akcji. Zbierajcie zużyte baterie i przynoście je do sali nr 24.
Pamiętaj!Nie wyrzucaj zużytych baterii do kosza na śmieci.
Dbaj o czyste środowisko!Agnieszka Joka
Mistrzostwa Powiatu 3 siatkarskich
7 listopada w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu 3 siatkarskich chłopców i dziewcząt. W zawodach uczestniczyły drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 z Węgorzewa oraz Szkoły Podstawowej z Radziej.
Oto wyniki mistrzostw:
Dziewczęta: I. Szkoła Podstawowa nr 1 z Węgorzewa
II. Szkoła Podstawowa z Radziej
III. Szkoła Podstawowa nr 2 z Węgorzewa
Chłopcy: I. Szkoła Podstawowa nr 2 z Węgorzewa
II. Szkoła Podstawowa z Radziej
III. Szkoła Podstawowa nr 1 z Węgorzewa
Nad przebiegiem rozgrywek jako przedstawicielki naszej szkoły czuwały p. Ewa Taraur i p. Danuta Karwat.
B.Ł.
Nasi wolontariusze podczas III Jesiennego Święta Biegów z okazji Narodowego Święta Niepodleglości
12 XI grupa wolontariuszy z Gimnazjum im. J. A. Helwinga oraz z naszej szkoły, tj.: z klasy VII a: Magdalena Biedrzycka i klasy VII b: Magdalena Wasylinko, Marlena Wyrębek, Maria Wiatrak, Katarzyna Doktór wzięła udział w obsłudze imprezy dla uczczenia Święta Niepodległości III Jesiennego Święta Biegów zorganizowanej przez OSiR , która odbyła się w Ogonkach.
Osobą organizującą grupę była p. Małgorzata Ambrosiewicz.
Narodowe Święto Niepodległości
10 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość przygotowali uczniowie z klas VIA, IV B i VB oraz trzy uczestniczki kółka recytatorskiego prowadzonego orzez p. Dariusza Polonisa. Piękne dekoracje wykonała p. Teresa Klukowska. Nad scenariuszem i przebiegiem apelu czuwały p. Jolanta Subocz oraz p. Małgorzata Dobrowolska.
M. Dobrowolska
Być może to twój zawód...
W ramach projektu ,,Być może to twój zawód…”, klasa III a była na wycieczce w zagrodzie edukacyjnej „Ciche Wody”. Tam dzieci poznały pracę rolnika oraz elementy pracy tkaczki i piekarza i to z dawnych czasów. Uczniowie samodzielnie mielili mąkę na żarnach oraz na ręcznym młynku, a następnie z tej mąki robiły chlebowe ciasto na prawdziwym zaczynie. Późnij samodzielnie przygotowywały ciasto drożdżowe i konstruowały bułki – „ciabaty”.
Gdy wszystko się piekło, dzieci udały się na wycieczkę po gospodarstwie. Widziały żeremia bobrów, pola i łąki. Dzielnie i z sukcesem zaganiały duże stado owiec do zagrody. Zabawa była wyśmienita. Kolejnym etapem było kosztowanie upieczonych smakołyków oraz pieczonej kiełbaski.
Na koniec uczniowie bawili się w prawdziwe tkaczki, a panie filcowały za pomocą igły i gąbki. Prace wyszły bardzo ładnie. To była udana wycieczka.
R. Podolska-Komińczyk
Wycieczka klas Va, Vb i VIc
9 listopada 2017r. uczniowie klas Va, Vb i VI b uczestniczyli w lekcjach „Tropiciele” i „Ciekawostki”oraz zwiedzali Muzeum Przyrody w Olsztynie. Poznali teorie, czy w kosmosie jest ktoś oprócz nas? - na spektaklu „Kosmiczny ekspres” w Planetarium. Niespożyte pokłady energii mogli wyładować w Parku Trampolin. Grupą opiekowały się panie Alicja Barul, Agnieszka Joka i Monika Bartysiak.
Wśród rycerstwa i szlachty - czyli o "żywej historii"
Po raz kolejny w miniony piątek (3 listopada) gościliśmy zaprzyjaźnionych z nami rycerzy z zamku w Gniewie. Członkowie bractwa "Apis" pod wodzą niezastąpionego piewcy dawnych obyczajów - Jacentego Ordowskiego - przybliżyli naszym uczniom tematykę dotyczącą rycerstwa i szlachty polskiej w XVII wieku. Młodsze klasy dowiedziały się o przymiotach rycerzy, ich obyczajach, uzbrojeniu, itp. Uczniowie wzięli udział w pasowaniu na rycerza. Poznali średniowieczną broń. Starsi uczniowie dowiedzieli się o stroju dawnej szlachty, ich obyczajach, ale również poznali oręż, jakim posługiwano się w XVII wieku. Jak zwykle lekcjom towarzyszyła luźna atmosfera i zabawa. Dzieci mogły też przymierzyć i dotknąć dawnych strojów czy broni.
Wycieczka do parku Ic
Podczas październikowej wycieczki do parki w celu poszukiwania oznak jesieni, uczniowie klasy I c opisywali to, co widzą, słyszą i czują. Uczyli się, m.in. rozpoznawać drzewa po ich liściach i owocach. Wyjście do parku było również okazją do znakomitej zabawy na łonie natury: marszobiegu po dywanie z szeleszczących liści czy podrzucania ich i wirowania jak liście. Niektórzy sumiennie gromadzili dary jesieni, jak kasztany, żołędzie czy liście, które po powrocie do szkoły znalazły miejsce w kąciku przyrodniczym.
Agnieszka Proniewska
Realizacja projektu „ Być może to twój zawód…” w I a
W piątek 29 X w ramach realizacji projektu „ Być może to twój zawód…” zajęcia w klasie I a poprowadził tato Filipa – pan Bartosz Butrym. Pan Bartosz prowadzi szkołę nauki jazdy. Opowiedział dzieciom na czym polega jego zawód, dlaczego jest ważny i potrzebny. Przypomniał również zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Zajęcia były ciekawe, uczniowie chętnie brali udział w rozmowie, zadawali pytania, byli zainteresowani ciekawą prezentacją. Być może w przyszłości znajdzie się w tej grupie osoba, która również będzie uczyła przyszłych kierowców. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz kolorowankę - jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Mamy nadzieję, że również inni rodzice przyjmą nasze zaproszenie i zaprezentują dzieciom swoje zawody.
Bożena Aleksandrowicz
„Wzorowa łazienka” w naszej szkole!
Nasza szkoła bierze udział w programie „Wzorowa łazienka” ogłoszonym przez markę Domestos. Nadrzędnym celem programu jest poprawa stanu higieny i czystości w polskich szkołach, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa i dbałość o zdrowie najmłodszych. Domestos funduje zwycięskim szkołom generalny remont szkolnej łazienki o wartości 30 000 zł, a 100 wyróżnionym szkołom roczny zapas produktów Domestos.
Jak możesz pomóc?
Wystarczy, że zagłosujesz na Nas poprzez link:
https://www.wzorowalazienka.pl/galeria/11836
lub zachowasz paragon czyli dowód zakupu produktu marki Domestos. Każdy paragon zgłoszony do głosowania to +20pkt dla Nas. Zbiórka paragonów: sala nr 4.
Do dzieła! :)
Wychowawca klasy IIIe Joanna Metlerska
Archiwum Aktualności