„Być może to twój zawód”
W klasie I a realizowany jest projekt edukacyjny „Być może to twój zawód”. Ostatnio dzieci zapoznały się z tajnikami zawodów fryzjera i sprzedawcy. Były w zakładzie fryzjerskim p. Kuleszo, gdzie zobaczyły narzędzia i preparaty fryzjerskie. Pani Jolanta zaprezentowała masaż głowy w trakcie mycia włosów oraz sposoby modelowania włosów. Klasę odwiedziły również dwie mamy. Mama Gabrysia- p. Aneta Burak i mama Mateusza- P. Marta Wasielewska. Opowiedziały dzieciom o pracy sprzedawcy, przyniosły również metkownicę i uczniowie praktycznie mogli przekonać się jak metkuje się towar. Wkrótce inni goście i możliwość poznania kolejnych zawodów.
Mikołajkowy zawrót głowy
Szósty grudnia to dzień, na który czekają wszystkie dzieci. W naszej szkole było szczególnie wesoło, ponieważ odbyła się impreza pt „Mikołajkowy zawrót głowy”. Panie Bożena Aleksandrowicz i Agnieszka Proniewska przygotowały szereg konkursów i zabaw mikołajkowych dla klas I- III. Do Szkolnego Koła Wolontariatu dotarł list od świętego Mikołaja, który odczytał uczeń klasy III c Franek Wasiak, uczennice klasy IV a zatańczyły dla młodszych kolegów energetyczny taniec "Czekolada". Na koniec zabawy szkołę odwiedził Mikołaj i obdarował słodkościami wszystkie dzieci!
I B i bombki w Muzeum Kultury Ludowej
Uczniowie z klasy I b rozpoczęli przygotowania do świąt już 5 grudnia. Tego dnia wybrali się do Muzeum Kultury Ludowej, by własnoręcznie przygotować ozdobę na choinkę. Wymyślenie wzoru, malowanie farbkami i obsypywanie brokatem to wcale niełatwa sprawa, ale pierwszoklasiści poradzili sobie bardzo dobrze. Przyjemność była tym większa, że wszystkie wykonane bombki, ozdobiły klasową choinkę.
Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach
Uwaga, uwaga!!! Akcja charytatywna!!!
Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Wolontariatu oraz szkolny Caritas zaangażowały sie w akcję organizowaną co roku przez Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN.
Najważniejszym celem całego projektu jest pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny a poprzez zbieg różnorodnych losów historycznych, poprzez przebywanie do 1956 roku w łagrach stalinowskich, pozostali po wojnie za wschodnią granicą. Do dziś jednak dumnie pielęgnują pamięć o swoich dowódcach, poległych kolegach, uczą młode polskie pokolenia patriotyzmu, wzmacniają tożsamość polską, często sami żyjąc w bardzo skromnych warunkach socjalnych. To dla tych dumnych ludzi, weteranów Armii Krajowej przekazujemy paczki świąteczne wraz z kartkami i listami od Rodaków z Polski.
Spotkanie andrzejkowe 4 b w gimnazjum
30 listopada klasa 4 b wraz z wychowawczynią Jolantą Subocz odwiedzili gimnazjum w Węgorzewie, gdzie mogli poznać swoją przyszłość. Wróżki, wróżbici, wiedźmy i czarodzieje zapewnili wspaniałą, pełną magii i radości atmosferę.
W. Balewicz
Zdjęcia dzięki uprzejmości Gimnazjum im. J.A Helwinga
Gminny konkurs na plakat profilaktyczny
Uczniowie naszej szkoły brali udział w gminnym konkursie na plakat profilaktyczny związany z profilaktyką i przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. 1 grudnia 2017 r. ogłoszone zostały wyniki. Możemy pochwalić się, że nasi uczniowie zdobyli I i II miejsce:
I miejsce - Tymoteusz Wernerowski klasa VI a
Powiatowy test wiedzy o tytoniu
W związku ze Światowym Dniem Rzucania Palenia, który przypada na trzeci czwartek listopada (16 listopada) Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Węgorzewie zaprosił uczniów klas VI – VII do udziału w konkursie pt. „Powiatowy test wiedzy o tytoniu”. Celem konkursu było: wzbogacenie wiedzy na temat zagrożeń związanych z uzależnieniem od tytoniu, kształtowanie postaw asertywnych wobec palenia tytoniu. Konkurs trwał od 12 października do 14 listopada 2017 r. W środę 29 listopada zostały wręczone nagrody zwycięzcom i wyróżnionym.
Teatrzyk "W kieszeni" i Robaki!
29 listopada odzwiedzili naszą szkołę aktorzy z Teatrzyku "W kieszeni" ze swoją opiekunką p. Martą Niedziółka. Uczniowie mogli obejrzeć przedstawienie pt. "Robaki", z którym teatrzyk "W kieszeni" zajął pierwsze miejsce na Przeglądzie Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal w Mrągowie.
Jedną z aktorek teatrzyku jest uczennica naszej szkoły Marcysia Rymszewicz!!!
B.Ł
Mistrzostwa Powiatu w czwórkach siatkarskich
28 listopada w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w czwórkach siatkarskich. W zawodach uczestniczyły 3 drużyny dziewcząt (SP1 Węgorzewo, SP2 Węgorzewo, SP Radzieje) oraz 4 drużyny chłopców (SP1 Węgorzewo, SP2 Węgorzewo, SP Radzieje, SP Węgielsztyn).
Zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt I miejsce zdobyły drużyny Szkoły Podstawowej nr 2. Gratulujemy!!!
I Konkurs Piosenki Retro „I tak się trudno rozstać"
24 listopada w Węgorzewskim Centrum Kultury odbył się I Konkurs Piosenki Retro „I tak się trudno rozstać". Miło nam poinformować, że doskonale wypadli uczniowie naszej szkoły. Podopieczny Studia Wokalnego w Węgorzewskim Centrum Kultury, uczeń klasy V a Igor Gajdasz pięknie wykonał utwór Mieczysława Fogga pt. „Kiedy będziesz zakochany’’ i w kategorii klas IV- VI zajął I miejsce. Maksymilian Duda z klasy I b pokazał swoje wyjątkowe zdolności wykonując utwór pt. „Meluzyna’’ z filmu „Akademia Pana Kleksa" i w kategorii klas I – III zajął II miejsce. Naszą szkołę reprezentowała także Julia Mingielewicz z klasy III d, która zaśpiewała przebój Karin Stanek „Autostop’’.
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Światowy Dzień Pluszowego Misia to świetna okazja, by spotkać się z najmłodszymi czytelnikami. W związku z tym w dniach 23-29 listopada w bibliotece szkolnej był obchodzony Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia, pluszowego przyjaciela dzieci.
Święto to ustanowiono w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Historia pluszaka wiąże się z wydarzeniem, które miało miejsce w 1902 r. Wtedy to prezydent USA Theodore Roosevelt - zapalony myśliwy - nie dopuścił do zestrzelenia małego niedźwiadka. Wykorzystano zdrobniałe imię prezydenta i zaczęto sprzedawać zabawki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
„Charytatywny Shopping”. Pomagam bo Lubię!
5-26 XI już po raz kolejny wzięliśmy udział w wolontariacie. Tym razem pomagaliśmy w organizacji „Charytatywnego Shoppingu” pod hasłem Pomagam bo Lubię. W sobotę zabraliśmy się do sortowania i układania ubrań, zaś w niedzielę pomagaliśmy w ich sprzedaży. W akcję zostali zaangażowani następujący uczniowie:
Czwarte klasy na Dniu Amerykańskim w gimnazjum
Święto Dziękczynienia, zwane też Dniem Indyka, to dla Amerykanów jedno z najważniejszych wydarzeń w roku. W czwarty czwartek listopada spotykają się w rodzinnym gronie, by podziękować za udany rok. Z tej okazji uczniowie węgorzewskiego gimnazjum co roku organizują taki Dzień Amerykański, który pozwala przybliżyć kulturę amerykańską, zwyczaje, tradycje.
W tym roku, na swój program artystyczny zaprosili uczniów klasy IV b i IV c wraz z opiekunami.
Udział w uroczystościach poprzedzony został wizytą w sklepiku ze słodkościami.
Nasi uczniowie opuszczali gimnazjum pełni pozytywnych wrażeń.
JESTEŚMY CYFROWOBEZPIECZNI
Zapraszamy do zapoznania się z programem profilaktycznym pt. "JESTEŚMY CYFROWOBEZPIECZNI", adresowanym do uczniów klas I-VII z naszej szkoły oraz ich rodziców.
Realizacja programu będzie odbywała się w roku szkolnym 2017/2018, podczas lekcji informatyki, zajęć pozalekcyjnych i świetlicowych, na godzinach wychowawczych oraz podczas spotkań z rodzicami.
Spotkanie z Wicekuratorem Oświaty 20 XI 2017, godz. 16.00 w WCK
Zapraszamy na spotkanie z Warmińsko - Mazurskim Wicekuratorem Oświaty w Olsztynie oraz z Dyrektorem Delegatury KO w Ełku, które odbędzie się 20 listopada 2017 r., o godzinie 16.00 w Węgorzewskim Centrum Kultury. Spotkanie dotyczy wdrażania reformy oświaty w gminie Węgorzewo.
Tydzień z książką
Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Uczennice z Koła Miłośników Książki, przygotowały z tej okazji tygodniowe czytanie bajek dla dzieci młodszych pod tytułem „Tydzień z książką". W dniach 9.10-14.10.2017r. codziennie na dwóch długich przerwach szkolnych, dziewczynki czytały baśnie i bajki o różnej tematyce uczniom klas I-III. Zainteresowanie było duże, i uczniowie młodszych klas chcą , aby takie czytania odbywały się częściej. Następne czytanie jest planowane na listopad na Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.
Prace koła plastycznego klas II
W każdy czwartek, na 5 godzinie lekcyjnej, uczniowie klas II A i II B uczęszczają na zajęcia kółka plastycznego. W trakcie tych zajęć poznają nowe, ciekawe formy i techniki plastyczne, bawią się kolorami, fakturą i formą. Najnowszą pracą wykonaną przez dzieci była praca plastyczna, która łączyła różne techniki –malowanie farbami plakatowymi, origami, oraz wycinankę. Temat tej pracy to „Rybka akwariowa”. A oto efekty pracy, do obejrzenia których zapraszamy.
Opiekun koła plastycznego klas II A i II B: Teresa Klukowska
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Środa 30.04.2025
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"