Strona główna
Koniec akcji "Rodacy bohaterom"
Zakończyliśmy akcję charytatywną "Rodacy bohaterom" organizowaną co roku przez Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN.
Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Wolontariatu oraz szkolny Caritas zbierały produkty spożywcze oraz kartki świąteczne wykonane przez wolontariuszy, dla weteranów, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny a poprzez zbieg różnorodnych losów historycznych, pozostali po wojnie za wschodnią granicą.
Wymarzone zawody III a
Projekt „Być może to twój zawód?” trwa. W grudniu klasa III a wypowiadała się pisemnie na temat przyszłego zawodu. Nie było łatwo, gdyż dzieciom trudno było wybrać ten jeden. Po długim zastanawianiu się nadal wielu uczniów wahało się między dwoma lub trzema równie ciekawymi dla nich zajęciami.
Niech snuje się baśń
Klasy II i III realizowały projekt edukacyjny pt. „Niech snuje się baśń” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wychowawczynie przez dwa miesiące czytały uczniom wybrane baśnie polskie. Na zakończenie projektu uczniowie klas II wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Ilustracja do ulubionej bajki’, a w klasach III odbył sie konkurs czytelniczy pt.”Niech snuję baśń” ze znajomości przeczytanych baśni.
Przygotowania świąteczne w I c
I ruszyły przygotowana do świąt Bożego Narodzenia!
Uczniowie klasy I c podczas zajęć plastycznych z ochotą przystąpili do malowania ozdób świątecznych wykonanych z masy solnej przez mamę jednego z uczniów, Wiktora Bończaka. Gdy mikołaje, bałwanki i choinki wysychały, uczniowie, pracując w grupach, sprawnie i z zapałem wykonali łańcuch na choinkę. Radość była tym większa, gdyż ozdoby te zawisły na klasowej choince.
Zareklamuj książkę
Nasza szkoła przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w ramach którego klasy VI i VII realizowały projekt czytelniczy pt. „Zareklamuj książkę”. Uczniowie wykonali projekt okładki ulubionej książki dowolną teczniką plastyczną. Projekt zakończono konkursem plastycznym. Prace uczniów są wyeksponowane na korytarzu (I piętro).
Pasowanie Na Czytelnika Biblioteki Szkolnej
13 grudnia w naszej szkole odbyło się Pasowanie Na Czytelnika Biblioteki Szkolnej. Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Koła Czytelniczego przygotowali swoim młodszym kolegom z klas I niespodziankę. Pierwszaki obejrzały przedstawienie pt. "Nasi bajkowi przyjaciele", które opowiadało o tym, co się dzieje z bohaterami bajek, kiedy dzieci nie szanują wypożyczanych książek. Uroczysta przysięga i pasowanie specjalnie przygotowanym piórem przez dyrektora Cezarego Tryka, włączyło dzieci w poczet czytelników szkolnej biblioteki.
„Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta…”
A jak coraz bliżej święta, to i choinka. A jak choinka, to i Mikołaj. Uczniowie klasy II A i II B na zajęciach kółka plastycznego wykonali portrety Mikołaja. Prace wyszły piękne, a uczestnicy kółka mają nadzieję na wizytę Mikołajów w czasie świąt i na wymarzone prezenty.
Opiekun koła - Teresa Klukowska
36. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce
Kolejny raz Dyrekcja naszej szkoły pozytywnie odpowiedziała na Apel Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w Olsztynie ws. upamiętnienia rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. 13 grudnia 2017 r. o godz. 12.00 rozległ się dźwięk dzwonka szkolnego, który zasygnalizował społeczności uczniowskiej, że upływa kolejna, 36. rocznica tego tragicznego w historii Polski wydarzenia. Zaprezentowana na korytarzu szkolnym wystawa przybliżyła uczniom istotę tego dnia.
Przygotowania świąteczne III c w Muzeum Kultury Ludowej
14 grudnia uczniowie z klasy III c uczestniczyli w warsztatach malowania bombek w węgorzewskim Muzeum Kultury Ludowej. Samodzielnie wykonane prace ozdobią świąteczne choinki w domach dzieci.
O tym jak przedstawiana jest Święta Rodzina w krajach pozaeuropejskich uczniowie dowiedzieli się podczas lekcji muzealnej i oglądania wystawy wytworów sztuki ludowej pt. "Boże Narodzenie na świecie". Wystawa została wypożyczona z Muzeum Misyjno – Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie.
Jasełka
"Oto już cud się spełnia,
Już biją w niebo dzwony.
O witajże nam, Jezu,
W Betlejem narodzony"SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW, NAUCZYCIELI,
PRACOWNIKÓW SZKOŁY ORAZ UCZNIÓW
NA PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ
W CZWARTEK 21 GRUDNIA BR.NA 2 GODZ. LEKCYJNEJ –
Życzenia świąteczne dla kombatantów
Wolontariusze z klasy IIIc podczas zajęć plastycznych i technicznych wykonali kartki świąteczne w ramach akcji Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach.
Przypominamy, że zbieramy produkty spożywcze, z których powstaną paczki dla kombatantów mieszkających za wschodnią granicą.
Oto lista produktów, które można przynosić do sali nr 1 ( p.Barbara Łapo) oraz sali nr 21 ( p. Agata Zwierzchowska).
Szkolny Konkurs Poezji Dziecięcej kl.I-III
12.12.2017r. w Szkole Podstawowej nr. 2 im. Janusza Korczaka w Węgorzewie odbył się po raz czternasty Szkolny Konkurs Poezji Dziecięcej klas I-III. Organizatorkami były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Danuta Czuczko i Bożena Skrypoczka. Celem konkursu była popularyzacja literatury pięknej wśród dzieci, dbałość o kulturę żywego słowa oraz rozwijanie wrażliwości na poezję.W konkursie wzięło udział 30 uczniów. Wykonawcy prezentowali wiersze dowolnych autorów tematycznie związane z świątecznym nastrojem. Komisja w składzie: p. Paulina Kołowszyc – przedstawiciel Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Węgorzewie, p. Grażyna Wójcik – przedstawiciel szkolnej biblioteki oraz p. Justyna Anna Murawska i p.Marzena Kokocha – przedstawiciele rodziców, oceniała następujące elementy w recytacji: opanowanie tekstu, dykcję, modelowanie głosem, tempo recytacji, właściwy dobór utworu do c
„Być może to twój zawód”
W klasie I a realizowany jest projekt edukacyjny „Być może to twój zawód”. Ostatnio dzieci zapoznały się z tajnikami zawodów fryzjera i sprzedawcy. Były w zakładzie fryzjerskim p. Kuleszo, gdzie zobaczyły narzędzia i preparaty fryzjerskie. Pani Jolanta zaprezentowała masaż głowy w trakcie mycia włosów oraz sposoby modelowania włosów. Klasę odwiedziły również dwie mamy. Mama Gabrysia- p. Aneta Burak i mama Mateusza- P. Marta Wasielewska. Opowiedziały dzieciom o pracy sprzedawcy, przyniosły również metkownicę i uczniowie praktycznie mogli przekonać się jak metkuje się towar. Wkrótce inni goście i możliwość poznania kolejnych zawodów.
Mikołajkowy zawrót głowy
Szósty grudnia to dzień, na który czekają wszystkie dzieci. W naszej szkole było szczególnie wesoło, ponieważ odbyła się impreza pt „Mikołajkowy zawrót głowy”. Panie Bożena Aleksandrowicz i Agnieszka Proniewska przygotowały szereg konkursów i zabaw mikołajkowych dla klas I- III. Do Szkolnego Koła Wolontariatu dotarł list od świętego Mikołaja, który odczytał uczeń klasy III c Franek Wasiak, uczennice klasy IV a zatańczyły dla młodszych kolegów energetyczny taniec "Czekolada". Na koniec zabawy szkołę odwiedził Mikołaj i obdarował słodkościami wszystkie dzieci!
I B i bombki w Muzeum Kultury Ludowej
Uczniowie z klasy I b rozpoczęli przygotowania do świąt już 5 grudnia. Tego dnia wybrali się do Muzeum Kultury Ludowej, by własnoręcznie przygotować ozdobę na choinkę. Wymyślenie wzoru, malowanie farbkami i obsypywanie brokatem to wcale niełatwa sprawa, ale pierwszoklasiści poradzili sobie bardzo dobrze. Przyjemność była tym większa, że wszystkie wykonane bombki, ozdobiły klasową choinkę.
Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach
Uwaga, uwaga!!! Akcja charytatywna!!!
Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Wolontariatu oraz szkolny Caritas zaangażowały sie w akcję organizowaną co roku przez Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN.
Najważniejszym celem całego projektu jest pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny a poprzez zbieg różnorodnych losów historycznych, poprzez przebywanie do 1956 roku w łagrach stalinowskich, pozostali po wojnie za wschodnią granicą. Do dziś jednak dumnie pielęgnują pamięć o swoich dowódcach, poległych kolegach, uczą młode polskie pokolenia patriotyzmu, wzmacniają tożsamość polską, często sami żyjąc w bardzo skromnych warunkach socjalnych. To dla tych dumnych ludzi, weteranów Armii Krajowej przekazujemy paczki świąteczne wraz z kartkami i listami od Rodaków z Polski.
Spotkanie andrzejkowe 4 b w gimnazjum
30 listopada klasa 4 b wraz z wychowawczynią Jolantą Subocz odwiedzili gimnazjum w Węgorzewie, gdzie mogli poznać swoją przyszłość. Wróżki, wróżbici, wiedźmy i czarodzieje zapewnili wspaniałą, pełną magii i radości atmosferę.
W. Balewicz
Zdjęcia dzięki uprzejmości Gimnazjum im. J.A Helwinga
Gminny konkurs na plakat profilaktyczny
Uczniowie naszej szkoły brali udział w gminnym konkursie na plakat profilaktyczny związany z profilaktyką i przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. 1 grudnia 2017 r. ogłoszone zostały wyniki. Możemy pochwalić się, że nasi uczniowie zdobyli I i II miejsce:
I miejsce - Tymoteusz Wernerowski klasa VI a
Powiatowy test wiedzy o tytoniu
W związku ze Światowym Dniem Rzucania Palenia, który przypada na trzeci czwartek listopada (16 listopada) Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Węgorzewie zaprosił uczniów klas VI – VII do udziału w konkursie pt. „Powiatowy test wiedzy o tytoniu”. Celem konkursu było: wzbogacenie wiedzy na temat zagrożeń związanych z uzależnieniem od tytoniu, kształtowanie postaw asertywnych wobec palenia tytoniu. Konkurs trwał od 12 października do 14 listopada 2017 r. W środę 29 listopada zostały wręczone nagrody zwycięzcom i wyróżnionym.
Teatrzyk "W kieszeni" i Robaki!
29 listopada odzwiedzili naszą szkołę aktorzy z Teatrzyku "W kieszeni" ze swoją opiekunką p. Martą Niedziółka. Uczniowie mogli obejrzeć przedstawienie pt. "Robaki", z którym teatrzyk "W kieszeni" zajął pierwsze miejsce na Przeglądzie Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal w Mrągowie.
Jedną z aktorek teatrzyku jest uczennica naszej szkoły Marcysia Rymszewicz!!!
B.Ł
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Niedziela 06.07.2025
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"