Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia
W dniu 9 marca 2018 roku odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia, którego organizatorem jest Centrum Edukacji Szkolnej z siedzibą w Warszawie.
W tym roku szkolnym część uczniów po raz drugi reprezentowało naszą szkołę w ww. konkursie (4 uczniów z klasy IV). Niektórzy uczniowie wzięli w nim udział po raz pierwszy. Jednakże cieszy fakt, że liczba uczestników wzrosła prawie dwukrotnie (15 uczniów). Oto oni:
Dzień Kobiet na kółku plastycznym
8 marca to święto wszystkich kobiet, dziewczynek, koleżanek. Nasze koło plastyczne przyłączyło się do obchodów i w dniu dzisiejszym wykonaliśmy kartki okolicznościowe dla naszych najbliższych. Kwiatki wykonaliśmy metodą wycinanek i origami. Świetnie się przy tym bawiliśmy. Mamy nadzieję, że wykonane przez nas kartki sprawią obdarowanym wiele radości.
Międzynarodowy Dzień Kobiet
Dzisiaj na kobiety pracujące w naszej szkole, czekała słodka niespodzianka przygotowana przez męską część pracowników. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet wielu uczniów przygotowało niespodzianki swoim nauczycielkom i koleżankom. To bardzo miły i sympatyczny zwyczaj. Nie zapominajmy jednak, aby szacunek kobietom i dziewczynkom okazywać nie tylko 8 marca ,ale przez cały rok!
Zbieramy "Nasiona dla Afryki"
Szkolne Koło Wolontariatu oraz Szkolne Koło Caritas przy współpracy z wolontariuszami z węgorzewskiego Liceum Ogólnokształcące im. gen. Mariusza Zaruskiego zapraszają na szóstą już edycję akcji "Nasiona dla Afryki". W małym zambijskim miasteczku Mpanshya siostry ze zgromadzenia Sióstr Boromeuszek
POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY DLA KLAS III „Polskie góry”
15 maja odbędzie się Powiatowy Konkurs Czytelniczy dla klas III pt. "Polskie góry" organizowany przez naszą szkołę oraz Starostwo Powiatowe w Węgorzewie. Do udziału w konkursie zaprosiliśmy reprezentacje uczniów z wszystkich powiatowych szkół podstawowych. Eliminacje szkolne, podczas których wybierzemy przedstawicieli naszej szkoły odbędą się w kwietniu. Więcej informacji udzielą wychowawcy klas III oraz koordynatorzy konkursu: p. Barbra Łapo, p. Agnieszka Proniewska, p. Grażyna Wójcik.
Dzień Otwartych Drzwi w naszej szkole
Dyrekcja, wychowawcy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Korczaka serdecznie zapraszają
dzieci 5 i 6 – letnie z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawcami, oraz zainteresowanych rodziców na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się 12.03.2018 r. o godz. 9.30 w sali gimnastycznej na II piętrze.
Rekrutacja do klas I na rok szkolny 2018/2019
Już 5 marca rozpoczynamy rekrutację do klas pierwszych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do składania dokumentów. Kandydaci zamieszkali w obwodach szkoły składają zgłoszenie ucznia, zaś spoza obwodu wniosek. Dokumenty należy złożyć do 30 marca. Wzory dokumentów i informacje związane z rekrutacją w bieżącym roku znajdują się w zakładce rekrutacja. Dokumenty można również pobierać w sekretariacie szkoły (od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00).
Smok Wawelski w III C
Dzisiaj podsumowaliśmy temat dotyczący Krakowa, jego historii i zabytków. Poznaliśmy także legendy związane z tym królewskim miastem. Najbardziej zapadła nam w pamięci "Legenda o Smoku Wawelskim", dlatego postanowiliśmy sami go sobie zrobić. Kilka kartonowych pudeł, kolorowy papier, burza mózgów, pomysły i mamy nowego przyjaciela w klasie.
Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Z tej okazji na korytarzu szkolnym przygotowano gazetkę tematyczną, z treścią której mogą zapoznać się Uczniowie naszej szkoły. Nie było chyba ludzi ostrzej atakowanych przez komunistyczną propagandę niż ci, których nazywamy Żołnierzami Wyklętymi lub ostatnimi leśnymi. Mamy tu na myśli członków podziemia niepodległościowego, żołnierzy polskich podziemnych organizacji bojowych, którzy po zakończeniu wojny w roku 1945 zdecydowali nie składać broni i walczyć z drugim okupantem – Armią Czerwoną. Partyzanckie oddziały przetrwały w lasach Podlasia, Podhala i na Ziemiach Utraconych na Wileńszczyźnie i Polesiu aż do połowy lat 50, a ostatni z partyzantów zginął z bronią w ręku w październiku roku 1963.
Nasi uczniowie na światowym mityngu lekkoatletycznym Copernicus Cup
Dnia 15 lutego odbyła się wycieczka, która zabrała uczniów naszego gimnazjum oraz SP2 do Torunia na światowy mityng lekkoatletyczny Copernicus Cup, na którym mogliśmy obserwować rywalizację najlepszych zawodników z różnych krajów. Opiekę nad nami sprawował nasz nauczyciel i trener - pan Krystian Paluch.
Mistrzostwa Powiatu „2” Siatkarskich dziewcząt i chłopców
20 lutego odbyły się Mistrzostwa Powiatu „2” Siatkarskich dziewcząt i chłopców.
W zawodach uczestniczyło 6 drużyn.
Oto wyniki turnieju:
W kategorii dziewcząt
I miejsce SP2 Węgorzewo
II miejsce SP1 Węgorzewo
III miejsce SP Radzieje
W kategorii chłopców
I miejsce SP1 Węgorzewo
Fizyka dla smyka
Wdniach 14 - 16.02.2018 roku naszą szkołę odwiedził ponownie profesor Pytalski z Akademii Nauki w Olsztynie. Tym razem zapoznał naszych uczniów z zagadnieniami elektrostatyki i prądu elektrycznego. W bardzo ciekawy sposób zaprezentował doświadczenia wykorzystując maszynę elektrostatyczną, generator Van de Graaffa, kulę plazmową. W pokazach uczestniczyło 306 uczniów klas I - VII. Zajęcia zorganizował Szkolny Zespół Wspierania Ucznia Zdolnego.
Apel podsumowujący pierwsze półrocze roku szkolnego 2017/2018
13 lutego 2018 roku odbył się apel podsumowujący osiągnięcia uczniów klas II – VII. W trakcie uroczystości wyróżniono uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce i zachowaniu. Pani dyrektor wraz z panem dyrektorem wręczyli wyróżnionym uczniom i ich rodzicom listy gratulacyjne. Wśród klas II – III wyróżnionych zostało 51 uczniów. Wśród klas IV – VII aż 69. Puchar za najwyższą średnią w szkole – 4.64 – otrzymała klasa IVb.
Walentynki z książką
Już dzisiaj ruszyła akcja zorganizowana przez Szkolne Koło Sympatyków Książek pt. "Walentynki z książką".
Od 12 do 16 lutego w bibliotece szkolnej czekają na odważnych czytelników książki niespodzianki!
Pierwsi odważni już byli i wypożyczyli swoje Walentynki,
Zapraszamy wszystkich chętnych!!!
Certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”
Miło nam poinformować, ze nasza szkoła otrzymała certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” , przyznawany przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.
Certyfikat przyznawany jest na okres 3 lat przez Kapitułę Konkursu, w skład której wchodzą przedstawiciele następujących instytucji:
· Kuratorium Oświaty w Olsztynie,
· Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie,
· Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie,
· Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie,
· Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 3 w Olsztynie.
Celem przedsięwzięcia jest wyróżnienie szkół, które zapobiegają zjawisku agresji i przemocy w szkołach, podejmują działania w celu poprawy stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, wyróżniają się skutecznym, sprawnym i inspirującym działaniem w zakresie zapobiegania agresji i zapewniania bezpieczeństwa, promują działania na rzecz bezpieczeństwa i przeciwdziałania agresji or
Program "Ratujemy i Uczymy Ratować" w Ic
W dniu 17.01.2018 r., w ramach comiesięcznej realizacji programu "Ratujemy i Uczymy Ratować" uczniowie klasy I c pod czujnym okiem wychowawcy klasy, p. Agnieszki Proniewskiej, rozpoczęli kolejny etap nauki udzielania pierwszej pomocy. Podczas wcześniejszych zajęć uczniowie zapoznawali się z treściami zawartymi w książeczce dołączonej do programu oraz z postacią Doktora Kręciołka, jak też uczyli się pozycji bocznej ustalonej. Podczas styczniowych zajęć uczniowie najpierw obejrzeli fragment filmu instruktażowego dotyczący resuscytacji krążeniowo - oddechowej, a następnie z zainteresowaniem i zapałem przystąpili do ćwiczenia czynności ratunkowych (2 wdechów i 30 uciśnięć klatki piersiowej), wykorzystując modele części sylwetki człowieka - mini Ann. W kolejnych miesiącach uczniowie będą utrwalali zdobytą wiedzę i doskonalili nabyte umiejętności.
Lekarz pediatra w IA
W ramach realizacji projektu " Być może to to twój zawód" , jeszcze przed feriami gościliśmy lekarza pediatrę - babcię Michałka Panią Irenę Biedrzycką. Pani doktor zaprezentowała dzieciom klasy I a prezentację pokazującą w jaki sposób funkcjonuje organizm człowieka. Przyniosła i pokazała dzieciom narzędzia lekarskie np. stetoskop, ciśnieniomierz, termometr. Dzieci odpowiadały na pytania, za co dostały wspaniałe naklejki i słodkie upominki. Jedno z dzieci na moment "zamieniło " się w lekarza i z pomocą pani doktor badało pacjenta- lalkę. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone ze spotkania z miłą Panią doktor, być może w przyszłości wybiorą potrzebny i bardzo ciekawy zawód lekarza.
Bezpieczne ferie zimowe
Dzisiaj rozpoczynają się ferie! W ostatnim tygodniu nauki przed zimowym odpoczynkiem wiele mówiliśmy o bezpieczeństwie.
Pora przypomnieć najważniejsze działania. Tradycyjnie już, tuż przed zimowym odpoczynkiem zorganizowaliśmy apel "Bezpieczne ferie zimowe", który przygotowały Panie Marzenna Pieczul i Elżbieta Hoszkiewicz. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie oraz pielęgniarka szkolna. Dzieci z uwagą wysłuchały informacji dotyczących bezpiecznego spędzenia wolnego czasu i obejrzały przygotowaną z tej okazji prezentację multimedialną (zdjęcia z apelu można obejrzeć w naszej galerii). Tak, jak co roku, przy okazji apelu zostały wręczone nagrody uczniom, którzy uczestniczyli w konkursie plastycznym poświęconym właśnie tematyce bezpieczeństwa. Z najlepszymi pracami można było się zapoznać dzięki wystawie na korytarzu naszej placówki.
W tym
XVIII Poranek Kolęd i Pastorałek
18 stycznia 2018 r. uczniowie klas I - III spotkali się na kolejnym Poranku Kolęd i Pastorałek. Klasa III c przygotowała inscenizację, która przybliżyła uczniom zwyczaj kolędowania w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Okres świąteczny, a więc czas śpiewania kolęd czyli pieśni na cześć narodzonego Chrystusa.
Kolędowanie to obrzęd ludowy praktykowany w okresie Bożego Narodzenia. Polega on na tym, że grupy osób – kolędników – odwiedzają poszczególne gospodarstwa z życzeniami pomyślności w Nowym Roku za co otrzymują od gospodarzy dary w postaci jedzenia lub drobnych datków pieniężnych.
Nasi wolontariusze z WOŚP
14 I już po raz kolejny wzięliśmy udział w wolontariacie. Tym razem zaangażowaliśmy się w zbiórkę pieniędzy na rzecz wyrównywania szans noworodków podczas 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W akcję zostali zaangażowani uczniowie Gimnazjum im. J. A. Helwinga w Węgorzewie i uczniowie naszej szkoły, tj.:
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Sobota 23.11.2024
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"