15 maja po raz pierwszy odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Czytelniczy dla klas III pod hasłem „ Polskie góry”. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z czterech szkół naszego powiatu: Szkoły Podstawowej z Radziej,Szkoły Podstawowej z Pereł oraz Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej 2 z Węgorzewa. Konkurs zawierał treści związane ze znajomością legend polskich i podzielony był na dwa etapy. Pierwsza część – to umiejetność pięknego czytania. Każdy uczeń czytał losowo wybrany przez siebie fragment legendy. Druga część - to pytania dotyczące znajomości wybranych legend. Pytania konkursowe miały różny stopień trudności, więc w rywalizacji liczyło się szczęście, refleks, opanowanie oraz szeroka wiedza. Uczniowie pracowali w dwuosobowych drużynach reprezentujących daną szkołę. Nad poprawnością przebiegu konkursu czuwała komisja w składzie:
p. Anna Czapska, specjalista ds. oświaty Powiatu Węgorzewo,
p. Anna Bolik – Kun, pracownik Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej,
p. Agata Wiszniewska-Kubiszyn, pracownik Ogniska Wychowawczego „Przyjazny Kącik”
p. Marta Artymowicz, członek Rady Rodziców.
Finaliści to:
I miejsce SP nr 2 Węgorzewo - Amelia Grzmil i Noga Martyna
II miejsce: SP Perły - Maciej Krawczyk , Milewska Milena
III miejsce SP Radzieje - Wiktoria Gajda, Mendalka Kinga
Mistrzem pięknego czytania został Maciej Krawczyk ze Szkoły Podstawowej w Perłach.
Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Węgorzewie oraz Dyrekcję SP nr 2.
Konkurs zorganizowaly Agnieszka Proniewska, Grażyna Wójcik i Barbara Łapo
Grażyna Wójcik