Strona główna
Wycieczka klasy IV c do Twierdzy Boyen w Giżycku
15 października 2018 r. my, uczniowie klasy IV c wraz z panem Dariuszem Polonisem i panią Barbarą Łapo, pojechaliśmy do Twierdzy Boyen w Giżycku. Uczestniczyliśmy tam w zajęciach. Najpierw pan z Twierdzy Boyen opowiedział nam, o tym jak ważny był w życiu społeczności krąg w dawnych czasach. Potem poszliśmy do Piekarni, gdzie rozpalaliśmy ogień krzesiwem. Z Piekarni udaliśmy się do Laboratorium Prochowego. Tam pan przewodnik pokazał nam, jak rozpalać ogień za pomocą łuku ogniowego. Sami próbowaliśmy, ale oczywiście tak, aby nic się nie zapaliło. Następnie pożegnaliśmy się z panem przewodnikiem i poszliśmy na zajęcia rękodzielnicze, gdzie robiliśmy serduszka i choinki z papierowej wikliny. Po tych zajęciach udaliśmy się do autokaru, ale najpierw zahaczyliśmy o sklepik z pamiątkami. Po tej wycieczce wiedzieliśmy już, jak rozpalić ogień za pomocą krzesiwa i łuku ogniowego oraz jak wykorzysta
Ślubowanie klas pierwszych 12. X. 2018 r
Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Po programie artystycznym przygotowanym przez panią Elżbietę Hoszkiewicz dzieci złożyły uroczyście przysięgę na sztandar szkoły, ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Bożena Aleksandrowicz dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Po czym już oficjalnie przyjęła ich w poczet uczniów naszej szkoły.
IV e w Wężówce
Pierwszego października uczniowie klasy IV e wraz z wychowawcą wybrali się na wycieczkę do Wężówki ,do gospodarstwa "Ciche wody". Głównym celem spotkania był wypiek bułeczek a także podpłomyków z mąki, którą sami otrzymali. Uczniowie mielili zboże, aby następnie otrzymać mąkę orkiszową, żytnią i pszenną. Następnie piekli podpłomyki, pełnoziarniste bułeczki, na deser natomiast przygotowali słodkie bułki z twarogiem. Po ciężkiej pracy gospodarze zaprosili uczniów na kiełbaski z grilla ( z własnym ketchupem z cukinii). Najedzone i pełne energi służyły pomocą podczas zaganiania owiec do zagrody, gdzie mogli je nakarmić owsem.
Uczniowie byli zachwyceni. Zapewnili, że jeszcze raz odwiedzą to miejsce, tym razem zamierzają kisić kapustę.
"Mirabelka - kiełkująca historia"
Od 8 do 12 października uczniowie klas IV - VII uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną w Węgorzewie. Podczas lekcji bibliotecznej pani Anna Bolik - Kun przedstawiła treść książki Cezarego Harasimowicza pt. "Mirabelka".
Projekt był realizowany w ramach Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości.
Igrzyska Młodzieży Szkolnej o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego SP 2 na drugim miejscu !!!
10 października 2018 r na orliku przy szkole podstawowej nr 1 w Węgorzewie odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego w piłce nożnej chłopców. Drużyna w składzie: NAREWSKI KACPER, MNICH PIOTR, KODENIEC MACIEJ, URBANOWICZ MICHAŁ, KOZŁOWSKI ALEKSANDER, GALINIEWSKI PATRYK, SUBOCZ MACIEJ, MNICH MATEUSZ, SEREDA PATRYK wywalczyła II miejsce i tym samym awansowała do dalszych rozgrywek na szczeblu rejonowym, w rozgrywkach brało udział pięć drużyn, wszystkim serdecznie gratulujemy wspaniałej walki i życzymy dalszych sukcesów.
III Powiatowy Konkurs Historyczno-Multimedialny Dla Szkół Podstawowych Powiatu Węgorzewskiego "Żywa historia"
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka Węgorzewie
zaprasza do udziału w
III POWIATOWYM KONKURSIE HISTORYCZNO-MULTIMEDIALNYM „Żywa historia”
Walka o niepodległość i kształt Polski w latach 1914-1922.
Konkurs adresowany do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych ma na celu:
Akcja Zima 2018 - pomagamy bezdomnym zwierzakom
Szkolne Koło Wolontariatu przyłącza się do akcji Zima 2018 organizowanej przez Węgorzewskie Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami
Do końca października zbieramy suchą karmę, puszki, makarony, koce, kołdry, poduszki, ręczniki, smycze, kagańce, obroże oraz miski.
Produkty i akcesoria dla bezdomnych zwierzaków prosimy przynosić do biblioteki szkolnej po uprzednim zgłoszeniu swojego udziału do wychowawcy klasy.
Nagroda Burmistrza dla Krystiana Palucha
Miło nam poinformować, że 26.09.2018 u Urzędzie Miasta w Węgorzewie odbyła się Rada Miejska, podczas której nagrodę Burmistrza otrzymał nauczyciel wychowania fizycznego z naszej szkoły pan Krystian Paluch. Wyróżnienie dotyczy promowania i wspierania sportu w naszym mieście oraz zaangażowania w prowadzeniu treningów węgorzewskich lekkoatletów oraz ich sukcesów na arenie ogólnopolskiej i Europy.
Mistrzostwa Rejonu w Piłce Nożnej Klas IV - VI
4.10.2018 w Korszach odbyły się Igrzyska dzieci w piłce nożnej klas IV - VI. Naszą szkołę reprezentowali : Siwek Oliwier, Siwek Konrad, Sierakowski Kacper, Hrudeń Igor, Paszkiewicz Jakub, Bąkowski Robert, Drozd Wojciech, wszystkie mecze stały na wyrównanym poziomie po pierwszym remisie 1:1 z Bartosz
Igrzyska Dzieci o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego SP 2 na drugim miejscu !!!
2 października 2018 r na stadionie w Węgorzewie odbyły się Igrzyska Dzieci o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego w piłce nożnej chłopców. Drużyna w składzie: SIERAKOWSKI KACPER, HRUDEŃ IGOR, BARTOSZ ORYŃCZAK, DROZD WOJCIECH, PASZKIEWICZ JAKUB, KORCZAK BARTOSZ, COK MICHAŁ, SIWEK KONRAD, BĄKOWSKI ROBERT wywalczyła po wyrównanej walce II miejsce i tym samym awansowała do dalszych rozgrywek na szczeblu rejonowym, wszystkim serdecznie gratulujemy wspaniałej walki i życzymy dalszych sukcesów.
SP2 Węgorzewo z medalami !!!!!
30.09.2018 W Giżycku miało miejsce otwarcie nowego stadionu lekkoatletycznego, po ceremonii otwarcia zostały rozegrane zawody dla uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych. Znakomicie spisali się młodzi węgorzewscy lekkoatleci uczniowie naszej szkoły, padło wiele wartościowych rekordów życiowych. Przywieźliśmy złoty medal w biegu na 600 metrów który wywalczył Kacper Sierakowski, srebrne medale zdobyli Bartosz Oryńczak w biegu na 600 metrów, Michał Cok w rzucie piłeczką palantową oraz Oliwia Drozd w biegu na 600 metrów. Brązowy medal wywalczyła Katarzyna Źrebiec w biegu na 600 metrów oraz Kacper Sierakowski w rzucie piłeczką palantową. Ogromne gratulacje. Tak trzymać !!!!
SP 2 w Węgorzewie 2x srebro !!!!
25.09.2018 w Pozezdrzu odbyły się mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Podczas deszczowej i wietrznej pogodzie obie drużyny zdobyły drugie miejsca i tym samym zakwalifikowały się do mistrzostw województwa które odbędą się 26.10.2018 w miejscowości Grunwald. Nasze dziewczyny biegły w składzie: Oliwia Drozd, Julia Sobolewska, Natalia Rostecka, Źrebiec Katarzyna, Kucharska Julia, Doktór Katarzyna, Biedrzycka Magdalena, Kupibida Julia, Hanna Gruca, Kraśniewska Magdalena. Chłopcy biegli w składzie: Sierakowski Kacper, Siwek Konrad, Serkis Rafał, Paszkiewicz Jakub, Moskal Dawid, Matysiak Patryk, Galiniewski Patryk, Oryńczak Bartosz, Bąkowski Robert, Milinkiewicz Bartłomiej.
Wycieczka do Ełku uczniów klasy II c
W dniu 25 września 2018 roku uczniowie klasy II c udali się do Ełku na zajęcia edukacyjne w ramach programu Warsztaty Majsterkowo organizowane przez firmę Castorama. Warsztaty były okazją do poszerzenia wiedzy na temat procesu przetwarzania drewna. Uczniowie samodzielnie wykonywali obrazek z wykorzystaniem drewnianej deseczki, gwoździ, młotka, farb i kordonka. W ramach zajęć został przeprowadzony konkurs na najładniej wykonaną pracę. Były również nagrody za aktywność podczas spaceru po sklepie. Po zakończonych warsztatach uczniowie udali się do Centrum Edukacji Ekologicznej, na zajęcia, podczas których ugruntowali wiedzę na temat odpadów i gospodarowania odpadami, a także o energii elektrycznej. Przeprowadzili doświadczenie z balonami oraz obserwowali reakcje chemiczne w ramach eco-eksperymentów.
W „Strasznym Dworze” nie straszy
Czy tylko modrzew zrzuca igły? Uczniowie kl. V B już wiedzą, że nie, pozostałe drzewa iglaste też to robią, ale rzadziej i nie tak radykalnie, bo raz na trzy lata i nie wszystkie od razu. Te i wiele innych informacji na temat fauny i flory naszych lasów zdobyli uczestnicy zajęć z edukacji przyrodniczo-leśnej oraz ekologiczno- łowieckiej zorganizowanych przez myśliwych z Wojskowego Koła Łowieckiego „Żbik”. Spotkanie rozpoczęło się w lesie bardzo interesującym wykładem na temat ekosystemu leśnego, po którym wszyscy udali się do „Strasznego Dworu” (stanicy łowieckiej koła) na pieczenie kiełbasek i ogrzanie się przy ognisku. Tam Pan leśniczy kontynuował swoją opowieść, podczas której wyjaśnił, że łowiectwo obejmuje wiele zagadnień, w tym ochronę zwierzyny i zasobów naturalnych dzikiej przyrody, a także propagowanie stylu życia w zgodzie z naturą. Uczniowie mieli również okazję oglądać
„Rodzina i dom fundamentem Ojczyzny” - prace wybrane do kolejnego etapu konkursu
Pod koniec czerwca uczniowie obecnych klas 5-7 w ramach lekcji plastyki wzięli udział w wojewódzkim konkursie plastycznym pt.: „Rodzina i dom fundamentem Ojczyzny”.
Wśród 72 prac zgłoszonych do konkursu komisja w składzie: Anna Pietruszewska, Bożena Hoffmann, Alicja Barul wybrała prace 10 uczniów (zgodnie z regulaminem) do kolejnego etapu.
Pierwsza akcja Samorządu Uczniowskiego
W okresie 24 – 27 września Samorząd Uczniowski na prośbę Młodzieżowej Rady Miejskiej w Węgorzewie zorganizował na terenie szkoły zbiórkę karmy, koców, poduszek na rzecz Schroniska dla psów w Podwągach. Uzbierała się całkiem niezła ilość. Dziękujemy wszystkim uczniom za bezinteresowne zaangażowanie w akcję.
Gabriela Kocięda mistrzynią w rzucie dyskiem
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Gabriela Kocięda zdobyła mistrzostwo województwa w rzucie dyskiem w kategorii U14 (rocznik 2005 - 2006) podczas Mistrzostw Województwa Warmińsko - Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki w Pasłęku.
Gabrysia ustanowiła swój nowy rekord życiowy 28,53 (dysk 0,75 kg), co jest najlepszym wynikiem w Polsce w tej kategorii.
Na tych samych mistrzostwach Gabriela zdobyła brązowy medal w pchnięciu kulą. Trenerem zawodniczki jest Krystian Paluch.
Wolontariusze na XVIII Cyklocrossie Jesiennym MTB o Puchar Burmistrza Węgorzewa
23 IX grupa wolontariuszy z klasy VIII b: Magdalena Wasylinko, Marlena Wyrębek , Maria Wiatrak, Katarzyna Doktór oraz z klasy VIII c: Bartłomiej Milinkiewicz wzięła udział w obsłudze imprezy XVIII Cyklocrossu Jesiennego MTB o Puchar Burmistrza Węgorzewa zorganizowanej przez OSiR. Impreza odbyła się na terenie ośrodka wypoczynkowego na „Pięknym Brzegu”. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych uczniowie, jak zwykle zresztą, spisali się na medal. Osobą organizującą grupę była p. Małgorzata Ambrosiewicz.
"Międzynarodowy Dzień bez Samochodu"
21 września nasza szkoła wzięła udzial w akcji "Międzynarodowy Dzień bez Samochodu". Wolontariusze z IV c Amelia, Julia, Ingrid, Ola i Franciszek rozdawali przed pierwszą lekcją lizaki wszystkim uczniom, którzy przyjechali do szkoły na rowerze lub hulajnodze.
Komisja Europejska, organizacje ekologiczne, samorządy, przedsiębiorstwa komunikacji publicznej oraz miłośnicy rowerów zachęcają, by w tym dniu zostawić samochód przed domem i skorzystać z alternatywnych metod transportu, które są bardziej przyjazne dla środowiska.
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Sobota 05.07.2025
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"