Szkolny Konkurs Literacki Dla Niepodległej
W listopadzie został ogłoszony konkurs literacki polegający na napisaniu wiersza związanego z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy musieli napisać wiersz, którego pierwsze litery wersów utworzą wyraz NIEPODLEGŁA.
W konkursie wzięło udział dwadzieścioro uczniów z wszystkich klas. Po weryfikacji tekstów komisja konkursowa przyznała następujące nagrody:
1.miejsce - Marcin Huszczo kl.VI b
2.miejsce - Sylwia Fal kl. VII c
3.miejsce - Julia Kucharska kl.V c
wyróżnienie - Amelia Grzmil kl. IV c
Pozostałe osoby otrzymały dyplom uczestnictwa w konkursie.
Powiatowy Konkurs Czytelniczy dla klas VII "Opowieść wigilijna po polsku"
Dnia 17.12.2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. M. Kopernika w Węgorzewie odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy dla klas VII pt. „Opowieść wigilijna po polsku”. Uczniowie oprócz znajomości książki musieli się wykazać wiedzą na temat bożonarodzeniowych zwyczajów i polskich kolęd. Naszą szkołę reprezentowały następujące drużyny:
Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” dla klasy II a i III b
Konkurs miał na celu popularyzację czytelnictwa. Zgłosiło się aż 4819 klas z całej Polski, których uczniowie wymyślili własne wersje nowych przygód Gangu Słodziaków.
W zależności od poziomu:
• klasy I rysowały swoje historie
• klasy II tworzyły komiksy
• klasy III pisały krótkie opowiadania z ilustracjami
Gminny konkurs na plakat profilaktyczny związany z profilaktyką i przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie
Uczennice naszej szkoły brały udział w gminnym konkursie na plakat profilaktyczny związany z profilaktyką i przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. 13 grudnia 2018 r. zostaliśmy poinformowani o wynikach konkursu. Możemy pochwalić się, że nasza uczennica Oliwia Drabyk z klasy I a otrzymała wyróżnienie. Pozostałe uczennice biorące udział w konkursie to: Monika Teliczan z klasy I c, Laura Sulowska i Lena Bułajewska z klasy II b. Dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Świątecznie w naszej kuchni
W naszej kuchni panie kucharki wprowadzają świąteczny nastrój
Szkolne Koło Wolonariatu w "Tygrysku"
18 grudnia uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z bibliotekarką Grażyną Wójcik reprezentującą Koło Miłośników Książek i opiekunką wolontariatu Barbarą Łapo odwiedzili Przedszkole Niepubliczne "Tygrysek" w Węgorzewie. Starsi koledzy zaprezentowali przedszkolakom przedstawienie promujące czytelnictwo. Dzieci odgadywały postacie z bajek, dowiedziały się jak dbać o książki i nauczyły się wierszyka. Publiczność była bardzo zdyscyplinowana i aktywna. Na zakończenie każda grupa otrzymała książkowego jeżyka z makulatury, który ma przypominać dziciom o to tym, jak ważne są książki w życiu. Było też słodkie co nieco. Nasi aktorzy także zostali obdarowani słodkościami oraz dyplomami z podziękowaniem.
Świąteczna kartka uczniów z naszej szkoły
Okres przedświąteczny w szkole to choinki w klasach, dekoracje na kotytarzach, przygotowanie klasowych spotkań wigilijnych. Samorząd Uczniowski przygotował papierową choinkę, na której każdy mógł przykleić bombkę ze swoimi życzeniami. Tak powstała Świąteczna Kartka, na której uczniowie umieścili życzenia płynące prosto z serca.
Każda bombka, to inne życzenie. Okazało się, że wszyscy życzą sobie i innym wesołych, spokojnych, pełnych miłości świąt,dużo prezentów oraz szczęśliwego Nowego Roku 2019.
Wycieczka klasy V b, c, i d do Olsztyna
W dniu 13.12.2018 uczniowie klasy V b, c i d pod opieką wychowawczyń: p. G. Cieślik, p. J. Subocz oraz. D. Paszkiewicz wybrały się na wycieczkę do Olsztyna. Wyjeżdżaliśmy wcześnie, bo o godz. 6:30, dzięki czemu już o godz. 9:00 mogliśmy zasiąść w Olsztyńskim Teatrze Lalek na spektaklu pt. "Pentezylea", który opowiadał jeden z epizodów wojny trojańskiej. Tytułowa bohaterka to bezwzględna królowa Amazonek, dla której walka to jej żywioł. Spektakl został zrealizowany w sposób ciekawy i oryginalny, bo na scenie wystąpili zarówno aktorzy, jak i lalki.
Tuż po spektaklu pojechaliśmy do Parku Trampolin, gdzie rozpoczęliśmy od wspólnej rozgrzewki pod okiem instruktora, a później poszaleliśmy sami. Zgodnie stwierdziliśmy, że następnym razem pobyt na trampolinach trochę przedłużymy.
W drodze powrotnej zajechaliśmy w Mrągowie do McDonalda i zaczęło się wielkie biesiadowanie.
Do domu wróciliśmy tr
Podsumowanie akcji charytatywnej Szkolnego Koła Caritas
Wszystkim mieszkańcom Węgorzewa, a szczególnie społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgorzewie z serca dziękujemy za wszelką pomoc w zbieraniu funduszy na rehabilitację naszego kolegi Łukasza, szczególnie poprzez gromadzenie plastikowych nakrętek. Trwająca ponad rok akcja zbierania „korków” przez wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas zakończyła się z końcem listopada 2018r. wpłynięciem na konto 3060 zł. Łukasz razem z młodszym bratem będzie mógł wyjechać na letni turnus rehabilitacyjny i częściej korzystać z terapii w Giżycku. Radując się efektami wspólnych działań chcemy życzyć Wam, aby okazana dobroć wielokrotnie do Was wracała i już teraz napełniała szczęściem, pokojem i miłością płynącą przez ludzkie serca od Bożej Dzieciny z Betlejem.
I miejsce w Mistrzostwach Regionu "3" Siatkarskich Chłopców
12 grudnia w Bartoszycach odbyły się Mistrzostwa Regionu "3" Siatkarskich Chłopców. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:Kacper Sierakowski, Michał Bagiński, Bartek Kopiczko, Antoni Balewicz, Kacper Butrym, Bartosz Oryńczak, Michał Cok, Oliwier Lickiewicz.
Uczniowie zajęli I miejsce i awansowali do Mistrzostwa Regionu.
Wycieczka klasy IIc do Konsulatu Świętego Mikołaja w Kętrzynie
W dniu 13 grudnia 2018 r. uczniowie klasy II c wraz z wychowawcą i rodzicem udali się do Konsulatu Świętego Mikołaja w Kętrzynie. Uczniowie poznali proces produkcyjny powstawania ozdób choinkowych, obserwując wydmuchiwanie ze szkła bombek o różnym kształcie i wyglądzie. Poznali różne sposoby zdobienia bombek, łącząc tradycję z najnowszymi trendami zdobienia. Samodzielnie wykonali dwie bombki, które ozdobią domowe drzewka podczas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Zwiedzili również komnatę św. Mikołaja, jak też z zapałem pisali do niego listy, wrzucając je do specjalnej skrzynki.
Mikołajkowa nocka IV e w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Węgorzewie
Kto wypożyczał książki późną nocą?
Taką możliwość mieli uczniowie klasy IVe, podczas mikołajkowej nocy w bibliotece.
Uczniowie, wyposażeni w śpiwory, karimaty i dobry humor spotkali się w piątkowy wieczór. Przebieg tej nocy był dokładnie zaplanowany. Przy dźwiękach kolęd, uczniowie dekorowali bombki, które następnie zawieszali na pięknej choince. W chwilach odpoczynku słuchali świątecznych fragmentów książki Dzieci z Bullerbyn.
Każdy uczeń otrzymał też własnoręcznie udekorowaną wyjątkową, książkową choinkę.
Późną nocą, po zjedzeniu pysznej kolacji ( przygotowanej przez przesympatyczne Panie) uczniowie wypożyczali zestawy ciekawych książek przygotowanych wcześniej przez Panią Annę Bolik-Kun.
Początkowe minuty soboty spędzili oglądając historię zaczarowanego lasu. Kolędy natomiast utuliły dzieci do krótkiego, ale mocnego snu.
W sobotni poranek uczestnicy spotkania podziękowali Ani
MIKOŁAJKI 2018 klasy I - III
Wzorem roku ubiegłego, w dniu 6 grudnia, po raz drugi odbyło się wspólne świętowanie z okazji mikołajek. W tym dniu uczniowie klas I - III wzięli udział m.in. w konkurencjach sportowych. Ich zadaniem było także wykonanie zadań związanych z mikołajkami. Imprezę rozpoczął zaproszony gość, p. Joanna Metlerska, która dwoma tańcami Zumba rozkręciła zabawę. Następnie uczniowie klas przystąpili do poszczególnych konkurencji. Każda z klas bardzo dobrze poradziła sobie z wykonaniem zadań. Po ich ukończeniu, uczniowie wspólnym śpiewem piosenki "A mikołaj pędzi" zaprosili świętego Mikołaja, który przekazał uczniom słodkie paczki.
"O co prosi książka" - pasowanie na czytelnika biblioteki
12 grudnia wolontariusze z IV c zrobili niespodziankę swoim młodszym kolegom. Podczas uroczystości Pasowania na czytelnika biblioteki zaprezentowali przedstawienie pt. "O co prosi książka?". Pierwszaki rozpoznawały postaci z bajek, uczyły się wierszyka, a także poznały zasady obchodzenia się z książkami. Pani dyrektor Bożena Aleksandrowicz pasowała małych czytelników wielkim, magicznym piórem. Dzieci otrzymały dyplomy oraz książkowe jeżyki wykonane z makulatury. Uroczystość przygotowały panie Grażyna Wójcik, Małgorzata Wróblewska oraz Barbara Łapo. Bardzo dziękujemy panu Darkowi Polonisowi za cenne wskazówki dotyczące interpretacji tekstu oraz recytacji.
B.Ł
Mikołajkowy wyjazd do kina klasy IVb i IVe
12 grudnia uczniowie klasy IV b i IV e wraz z wychowawcami oraz Panią Anią Pijarską obejrzeli film: Dziadek do orzechów i cztery królestwa w kinie Nowa Fala w Giżycku.
Akcja tego pięknego filmu rozgrywa się w Wieczór Wigilijny. Mała Klara i jej brat otrzymują niezwykłe bożonarodzeniowe prezenty. Jest wśród nich tajemnicza mechaniczna lalka Dziadka do orzechów... Wigilijna noc była pełna magii...,jakich? warto wybrać się do kina, zwłaszcza przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia.
„Znam zabytki mojego miasta!" - warsztaty architektury sakralnej Węgorzewa
11 grudnia 2018 r. uczniowie klasy III a uczestniczyli w warsztatach architektury sakralnej miasta Węgorzewo pt.„Znam zabytki mojego miasta!”. Dzieci konstruowały z edukacyjnych zestawów klocków LEGO zabytek miasta - kościół p.w.św.Piotra i Pawła. Warsztaty prowadził pan Mariusz Brzęcki z Fundacji „Nowoczesny Konin”. Projekt współfinansowany przez Gminę Węgorzewo.
Kartki świąteczne dla Mazurskiej Fundacji Edukacyjnej „BONUS PASTOR"
W ubiegłym roku Szkolne Koło Wolontariatu nawiązało kontakt z Mazurską Fundacją Edukacyjną „BONUS PASTOR" organizującą Wigilię dla samotnych węgorzewian. W tym roku także w ramach współpracy przygotowaliśmy kartki na to świąteczne spotkanie. Uczniowie z klas IV, V, VI, i VII pod czujnym okiem nauczycielki plastyki, pani Bożeny Hoffmann wykonali piękne prace. Wolontariusze przygotują specjalne życzenia, które zostaną wklejone do świątecznych kart. Mamy nadzieję, że przyniosą radość i uśmiech na twarzach podopiecznych fundacji.
Korczakowska nocka w super dwójce
Z piątku na sobotę (7-8 XII) grupa 25 uczniów wraz z nauczycielami spędziła noc w szkole. Głównym celem spotkania było przygotowanie dekoracji świątecznej.
Dzięki cennym wskazówkom Pani Bożeny Hoffmann uczniowie wykonali piękne świąteczne gwiazdy (nie tylko betlejemskie), które ozdobiły okna i korytarze naszej szkoły.
Św. Mikołaj, który wszystko widzi, zauważył pracę naszej młodzieży, około północy zjawił się z prezentami, sprawiając wszystkim miłą niespodziankę.
Czas wolny uczniowie spędzali m.in. na grach planszowych, słuchaniu muzyki czy długich, często bardzo szczerych rozmowach.
Niektórzy realizowali się w kuchni, przygotowując stosy tostów i gofrów, które następnie znikały szybciutko przy wspólnym stole.
Pierwsza nocka w naszej szkole (i mamy nadzieję nie ostatnia), upłynęła bardzo szybko i w przyjaznej atmosferze.
Młodzież wykonała super pracę za co dziękujemy.
Dziękujemy r
Projekt edukacyjny "ROK dla NIEPODLEGŁEJ" klas II
W związku z ogłoszeniem roku 2018 "Rokiem dla Niepodległej" uczniowie klas II wraz z wychowawcami w ramach projektu edukacyjnego "ROK dla NIEPODLEGŁEJ" podjęli się szeregu działań upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Główne cele podjętych działań to:
Uczczen
Mikołajki w naszej szkole
Mikołajki,dzień dawania radości innym. Tego wyjątkowego dnia, jak co roku, zawitał do naszej szkoły Św. Mikołaj, aby rozdać grzecznym dzieciom prezenty. Dzięki naszym wspaniałym rodzicom Św. Mikołaj obdarował każde dziecko w naszej szkole. W tym czasie Elfy uwijały się, aby wręczyć słodkości wszystkim pracownikom.
Na korytarzach dominował kolor czerwony, każdy chciał się utożsamić z Mikołajem, Śnieżynką, Reniferem, czy Elfem. Właśnie dzisiaj sweterki z motywem świątecznym, skarpetki w gwiazdki były najbardziej widoczne na korytarzach naszej pięknej szkoły.To był słodki, bardzo miły szkolny dzień.
6 XII obchodzimy imieniny Mikołaja, wszystkim Mikołajom z naszej szkoły składamy serdeczne życzenia.
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Sobota 23.11.2024
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"