W oczekiwaniu na święta...
Zdjęcie dzięki uprzejmości burmistrza Krzysztofa Kołaszewskiego.
Wojewódzki półfinał „2” siatkarskich chłopców w Olsztynie
26 marca w Olsztynie odbył się wojewódzki półfinał „2” siatkarskich chłopców. Nasza drużyna w składzie:
Olaf Szarmacher,
Michał Cok,
Grzegorz Kraśniewski,
Franciszek Wasiak,
Oliwier Siwek,
Filip Kowalski
wywalczyła drugie miejsce i awans do finału wojewódzkiego.
Uczniów przygotowywali Ewa Taraur, Danuta Karwat i Krystian Paluch.
Półfinał wojewódzki w mini piłkę siatkową „3” chłopców w Dywitach
27 marca w Dywitach odbył się półfinał wojewódzki w mini piłkę siatkową „3” chłopców. Drużyna reprezentująca naszą szkołę wywalczyła awans do finału wojewódzkiego!
Naszą szkołę reprezentowali:
Kacper Sierakowski,
Michał Bagiński,
Bartosz Kopiczko,
Antoni Balewicz,
Łukasz Wróblewski,
Bartosz Oryńczak,
Kacper Butrym.
Uczniów przygotowała Danuta Karwat.
Spotkanie z baśnią - Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas czwartych
27 marca w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas czwartych. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów: Oliwka Chrobak, Oksana Czuczko, Martyna Noga, Błażej Kisiecki oraz Michał Stankiewicz.
Uczestnicy prezentowali fragmenty baśni we własnej interpretacji.
Międzynarodowy Dzień Teatru
27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru.
Święto uchwalone zostało na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 roku. Obchody Światowych Dni Teatru mają na celu m. in.: promocję i wymianę informacji na temat teatru, uświadomienie wagi sztuki i artystycznej kreacji w życiu codziennym. My również pamiętaliśmy o tym dniu, dlatego na parterze pojawiła się wystawka poświęcona historii teatru oraz jego współczesnej odsłonie.
Konkurs recytatorski "Matematyka w poezji" w Sobiechach
23 marca 2019 r. wzięliśmy udział w konkursie recytatorskim "Matematyka w poezji" organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Bohaterów Listopada 1918 w Sobiechach.
Naszą Szkołę reprezentowali: Oliwier Urbanik kl.I c, Laura Sulowska kl. II b, Krzysztof Kraśniewski kl. IV c, Marcjanna Rymszewicz kl. VII c oraz Katarzyna Doktór kl. VIII b.
Nasi uczniowie w Mistrzostwach Województwa WMZLZS w Halowej Piłce Nożnej Szkół Gminnych
Dwie gminne drużyny zgłoszone do Mistrzostw Województwa WMZLZS w Halowej Piłce Nożnej Szkół Gminnych po eliminacjach gminnych, rejonowych oraz półfinałach zakwalifikowały się do ścisłego finału! Finał grupy młodszej odbędzie się 27.03 w Jezioranach a grupy starszej 28.03 w Węgorzewie. Uczniowie naszej szkoły uczestniczący w tych rozgrywkach to: Bartosz Oryńczak, Kacper Sierakowski, Jakub Paszkiewicz, Cezary Jędrzejewski, Piotr Mnich, Maciej Kodeniec, Michał Urbanowicz i Patryk Galiniewski.
Pokazy ratownictwa dla klas I - III
W pierwszym dniu wiosny w naszej szkole, odbyły się pokazy ratownictwa i udzielania pomocy w myśl hasła „Wspólna, bezpieczna zabawa – to fajna sprawa”. W pokazach brali udział uczniowie klas I- III, a w sposób niezwykle ciekawy i profesjonalny przeprowadzili je ratownicy z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
„Wspólna, bezpieczna zabawa – to fajna sprawa”
20 marca witaliśmy w naszej szkole pierwszy dzień astronomicznej wiosny pod hasłem „Wspólna, bezpieczna zabawa – to fajna sprawa”.
Uczniowie klas I –III zaprezentowali wykonane zespołowo wiosenne rekwizyty obrzędowe - gaiki i marzanny, które wezmą udział w konkursie podczas 42. Święta Wiosny w Muzeum Kultury Ludowej.
Konkurs plastyczny kl. I-III pt. „Kto jest dla mnie ważny?”
Na przełomie lutego i marca odbył się konkurs plastyczny kl. I-III pt. „Kto jest dla mnie ważny?” Celem konkursu było poszukiwanie autorytetów w rodzinie, w szkole, w społeczeństwie. Do konkursu wpłynęło 41 prac. Wszystkie bardzo ciekawe i wykonane pomysłową techniką plastyczną.
I miejsce zajął Maksymilian Duda z kl. IIB,
II miejsce Maja Pucyk z kl. IC
III miejsce Wiktoria Jachimowicz z kl. IIIB.
Wyróżnienia otrzymały: Antonina Janicka kl. IB, Laura Sulowska kl. IIB, Marcelina Wiertel kl. IIC, Oliwia Drabyk kl. IA, Oliwia Górniak kl. IIB, Lena Bułajewska kl. IIB i Nikola Łoch kl. IIB.
Bezpłatne badania mammograficzne w Węgorzewie
W związku z ogólnopolskim Programem Profilaktyki Raka Piersi realizowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia, zapraszamy mieszkanki Węgorzewa i okolic do wzięcia udziału w BEZPŁATNEJ mammografii.
Badania adresowane są do kobiet w wieku 50-69 lat i organizowane będą 2 kwietnia 2019 r. w godz. 09:00 - 17:00 na Placu Wolności w Węgorzewie..
Rekrutacja do klas I na rok szkolny 2019/2020
Informujemy, że zgodnie z obowiązujacym harmonogramem, rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2019/2020 rozpocznie się 5 marca 2019 r. Informacje na temat rekrutacji znajdują się w zakładce rekrutacja. Przypominamy, że kandydaci z obwodów szkoły przyjmowani są do pierwszej klasy szkoły podstawowej z urzędu na podstawie zgłoszenia, zgłoszenie wg ustalonego wzoru składają rodzice (opiekunowie) kandydata w sekretariacie szkoły. W wersji elektronicznej do pobrania w zakładce rekrutacja (od 5 marca). Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły skłądaja wniosek wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. Postępowanie rekrutacyjne prowadzi się dla kandydatów spoza obwodów szkoły w przypadku wolnych miejsc w oddziałach klas pierwszych. W postępowaniu rekrutacyjnym są brane pod uwagę kryteria ok
Gabriela Kocięda powołana do kadry młodzików województwa warmińsko - mazurskiego!
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Gabriela Kocięda została powołana do kadry młodzików województwa warmińsko - mazurskiego w rzucie dyskiem. Gabrysia będzie uczestniczyła w zgrupowaniach kadry województwa i obozach szkoleniowych. Jest to duży sukces i wyróżnienie w kategorii wiekowej U16 (młodzików). Trenerem Gabrysi jest nauczyciel Krystian Paluch.
Imieniny Świętego Patryka
15 marca w naszej szkole niezmiernie się zazieleniło. A wszystko to za sprawą imienin Świętego Patryka, który jest patronem Irlandii. Samorząd Uczniowski wraz z klasą V c postanowił uczcić to święto organizując sklepik z zielonymi słodkościami i koniczynkową loterię. Niesforny irlandzki skrzat z zieloną świtą obdarował także wszystkich Patryków i Patrycje malutkimi niespodziankami. I mimo, że na zewnątrz mało oznak wiosny, zrobiło się nam wszystkim jakoś radośniej. Bo tak naprawdę zielono nam, nie tylko z powodu irlandzkiego święta.
Dzień Otwartych Drzwi
14 marca 2019 r. naszą szkołę odwiedziły dzieci z węgorzewskich przedszkoli w związku z Dniami Otwartych Drzwi. Wśród odwiedzających były dzieci z przedszkola Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Tygrysek, Jesteś i Iskierka. Goście obejrzeli program artystyczny w którym wystąpili uczniowie z klasy I a w tańcu z elementami baletu do piosenki Laleczka z praskiej porcelany- przygotowani przez p. Renatę Podolską- Komińczyk, spektakl pt.Spotkanie z Dzinem w wykonaniu uczniów z klas II,III i IV uczęszczających do świetlicy - przygotowani przez p. Joannę Czaplicką-Lachowicz i p. Teresę Klukowską oraz wysłuchali piosenki Majki Jeżowskiej pt.A ja wolę swoją mamę którą wykonał uczeń klasy II b Maksymilian Duda - wychowawcą którego jest p. Bożena Skrypoczka. Przedszkolaki zwiedziły również sale lekcyjne w których uczą się klasy drugie i miały możliwość uczestniczenia w zajęciach z użyciem tablic multimedia
Wycieczka do Olsztyna klas VB, VIIA i VIIB
Dnia 14 marca uczniowie klas VB, VIIA i VIIB wybrali się na wycieczkę do Olsztyna.
Pierwszym punktem programu był Teatr Lalek i spektakl „Dzienniki gwiazdowe” według prozy Stanisława Lema. Kosmiczne przygody Ijona Tichego, takie jak zapętlenie w czasie czy polowanie na kurdle, rozbawiły widzów, a jednocześnie skłoniły do refleksji nad naturą człowieka.
Następnie wszyscy udali się do Muzeum Przyrody. Uczniowie klasy V uczestniczyli w lekcji na temat fauny naszego regionu i już z pewnością nie będą mieli problemu z odróżnieniem pohukiwania puchacza od krzyku sowy. Siódmoklasiści zaś bawili się w detektywów, rozwiązując zoologiczne zagadki. Ostatnią atrakcją wyjazdu była wizyta w restauracji McDonald’s.
Mistrzostwa Województwa LZS w biegach przełajowych w Pasłęku
Dwa puchary i trzy medale – taki dorobek przywiozła ze sobą węgorzewska młodzież z Mistrzostw Województwa LZS w biegach przełajowych zorganizowanych w Pasłęku. Na podium stanęła Kamila Sojka odbierając srebrny medal za bieg na 2000m w kategorii 2001 i starsi, Dawid Sikora, który zdobył brązowy medal za bieg na 3000m w kategorii 2001 i starsi oraz Bartosz Walnicki medal srebrny za bieg na 2000m w kategorii junior młodszy. Każdy z uczestników wykazał się duchem sportowej walki i zdobywał cenne punkty dla gminy Węgorzewo co dało nam drugie miejsce w punktacji generalnej wszystkich gmin. Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” Węgorzewo także wywalczył drugie miejsce w punktacji generalnej, za co zarówno jako gmina i jako klub zostaliśmy udekorowani pucharami. Wielkie słowa uznania i podziękowania od trenerów i nauczycieli, którzy byli razem w Pasłęku. Podziękowania też należą się szkołom SP1, SP2,
Powiatowy Konkurs dla klas II i III „Wiem wszystko”
12 marca 2019 r. już po raz czternasty odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs dla klas II i III pod hasłem „Wiem wszystko”. Myślą przewodnią tegorocznego konkursu były słowa: Matematyka jest delikatnym kwiatem, a przyroda z nią się liczy.
W tym roku do konkursu przystąpili uczniowie z sześciu szkół naszego powiatu. Reprezentowali Szkoły Podstawowe z Węgielsztyna, Sobiech, Radziej, Pereł oraz SP nr 1 i 2 z Węgorzewa. Pytania konkursowe miały różny stopień trudności, więc w rywalizacji liczyło się szczęście, refleks, opanowanie, szeroka wiedza ogólna oraz znajomość treści matematycznych i przyrodniczych. Finałowa szóstka to:
"Nasiona dla Afryki" - dołączają do nas wolontariusze z innych placówek
Miło nam poinformować, że Wolontariat z Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Mariusza Zaruskiego oraz Samorządowe Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka zgłosiły chęć włączenia się w naszą akcję "Nasiona dla Afryki". W grupie raźniej!
Przypominamy, że zbieramy nasiona TYLKO konkretnych warzyw: marchwi, cebuli, pomidora, słonecznika (duże ziarna), kapusty, kalarepy, ogórków, papryki, fasoli, buraków i kalafiora. Akcja w naszej szkole trwa do 5 kwietnia.
Siatkarze z awansem do półfinału wojewódzkiego
7 i 8 marca w Bartoszycach odbyły się Mistrzostwa Rejonu „2 siatkarskich” Szkolnego Związku Sportowego. W kategorii dziewcząt naszą szkołę reprezentowały: Ingrid Hintz, Daria Dudzińska, Zuzanna Wiśniewska, Zuzanna Furtak i Karina Kuprewicz. Dziewczęta zajęły 4 miejsce.
Miło nam poinformować, że drużyna chłopców w składzie : Szymon Łukaszewicz, Franciszek Wasiak, Olaf Szarmacher, Oliwier Siwek, Filip Kowalski i Grzegorz Kraśniewski zajęła I miejsce pokonując drużyny z Kętrzyna, Bartoszyc i Górowa Iławieckiego. Siatkarze awansowali do półfinału wojewódzkiego.
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Środa 30.04.2025
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"