Strona główna
„Regionalne mazurskie smaki” w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Węgorzewie
25 października grupa uczennic z klasy VIII b reprezentowała naszą szkołę w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Węgorzewie, podczas zajęć kulinarnych „ Regionalne mazurskie smaki”. Mieliśmy okazję poznać potrawy charakterystyczne dla naszego regionu. Jednocześnie uczniowie Ośrodka, przygotowali pyszną potrawę „ Fraszynki mazurskie”. Była degustacja i oklaski dla przyszłych kucharzy i nauczycieli zawodu, którzy w tak wspaniały sposób, przygotowują młodzież do przyszłej pracy zawodowej. Joanna Czaplicka- Lachowicz
Co to jest recykling? - robimy zabawki ze starych płyt kompaktowych
Uczniowie klasy Ic na zajęciach technicznych dowiedzieli się co to jest recykling i jak wykorzystać niepotrzebne przedmioty do zabawy. Ze starych zniszczonych płyt kompaktowych oraz korków zrobili kolorowe bączki. Już narodzily się nowe pomysły na wykorzystanie niepotrzebnych przedmiotów do zabawy.
Klasa 5e w Węgorzewskim Centrum Okulistyczno-Optometryczno-Optycznym
Uczniowie klasy 5e poznali tajniki kolejnego zawodu.Tym razem odwiedzili Węgorzewskie Centrum Okulistyczno-Optometryczno-Optyczne.Poznali specyfikę zawodu okulisty. Zapoznani zostali również ze sprzętem służącym do badania i ćwiczeń wzroku.Dziękujemy Pani Jolancie Sobolewskiej za bardzo wartościowe spotkanie i miłą atmosferę.
X Halowy Festyn Lekkoatletyczny
Węgorzewo - 25.10.2019
ORGANIZATORZY: OSiR Węgorzewo i UKS Sokół Węgorzewo.
CELE: Popularyzacja lekkoatletyki w Gminie Węgorzewo oraz integracja dzieci, młodzieży i osób dorosłych poprzez uprawianie sportu.
MIEJSCE: Hala miejska (sala główna) przy ul Pionierów 6 w Węgorzewie
TERMIN: 25.10.2019 r. (piątek).
"Dżoncio, Bambo, Krzykalski i inni..."
W październiku uczniowie klas I - III uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych, pt. "Dżoncio, Bambo, Krzykalski i inni..." zorganizowanych przez pracowników Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Węgorzewie. Dzieci poznaly bohaterów wierszyJuliana Tuwima, rozwiązywały zagadki i kalambury oraz brały udział w krótkiej inscenizacji.
Ósmoklasiści na spotkaniu z pracownicami stoczni jachtowej "Northman"
Uczniowie ósmych klas, mieli okazję uczestniczenia w spotkaniu z p. Sylwią Stępniak i p. Anną Polonis, które w bardzo interesujący sposób opowiedziały naszym uczniom o zawodzie szkutnika i stoczni jachtowej ,,Northman''. Spotkanie zorganizowane w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod hasłem ,, Pasja, profesja, powołanie ''.
Ogólnopolski Tydzień Kariery - konkurs plastyczny
W dniach 21- 27 października 2019 r. obchodzimy Ogólnopolski Tydzień Kariery pod hasłem „ Pasja, profesja, powołanie”. W ramach obchodów w naszej szkole zorganizowano konkurs plastyczny pt. „ Moja pasja” dla klas I – VIII . W konkursie udział wzięło 43 uczniów, którzy prezentowali prace plastyczne wykonane różnymi technikami.
Komisja konkursowa w składzie: p. Anna Pietruszewska, p. Magdalena Wysocka oraz p. Bożena Hoffmann oceniła prace konkursowe, biorąc pod uwagę przede wszystkim samodzielność wykonanych prac, pomysłowość oraz kreatywność i przyznała:
65 - lat minęło...
11 października nasza szkoła apelem uczciła 65 lat swojego istnienia oraz Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście. Pani dyrektor Halina Anchim przypomniała historię szkoły oraz podziękowała wszystkim pracownikom za rzetelne wykonywanie obowiązków, wręczając wielu z nich nagrody. Zaprzysiężono też nowy Samorząd Uczniowski, którego opiekunkami ponownie zostały panie Małgorzata Ambrosiewicz i Wioletta Balewicz. Życzenia wszelkiej pomyślności oraz kolejnych sukcesów na ręce pani dyrektor złożyła przewodnicząca Rady Miejskiej p.Aleksandra Kiełczewska, burmistrz p.Krzysztof Kołaszewski, oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Nagrodę Burmistrza otrzymała pani Bożena Hoffman.
Miś Niegrzeczniś
W poniedziałek 21 października w Węgorzewskim Centrum Kultury uczniowie klas I - IV obejrzeli przedstawienie teatralne przygotowane przez teatr "Kurtyna" z Krakowa. Były to przygody misia, który nie słuchał mamy i dlatego wpadał w kłopoty. Z czasem zapragnął czytać książki, które maiały mu pomóc w przemianie w grzecznego i mądrego misia. Bezpłatne przedstawienie zostało zorganizowane w ramach działań profilaktyczno - wychowawczych szkoły.
Sukces ucznia klasy VII b Igora Gajdasza
Miło nam poinformować, że uczeń klasy VII b Igor Gajdasz wziął udział w I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Jopka, który odbył się w Olsztynie, gdzie zajął III miejsce.
Gratulujemy!
Strzelcy wyborowi w SP2
Uczniowie naszej szkoły udowodnili, że mają talent do wielu dyscyplin sportowych - jedną z nich jest strzelectwo sportowe z broni pneumatycznej. Dyscyplina wymagająca od zawodników pewnego oka, ręki i nerwów. To połączenie, plus trening dopiero owocuje wysokimi lokatami. Jak się okazuje w naszej szkole nie brakuje uczniów, którzy w języku wojskowym otrzymali by miano strzelców wyborowych. W przeprowadzonych już po raz drugi Igrzyskach dzieci oraz młodzieży szkolnej o mistrzostwo powiatu węgorzewskiego w drużynowych zawodach strzeleckich, które odbyły się 15 października 2019 r. zdobyliśmy I miejsce w kategorii dzieci (rocznik 2007 i młodsi) oraz III miejsce w kategorii młodzieży szkolnej (rocznik 2005/2006). Zawody odbywały się na strzelnicy "Spartakus" przy ZSO w Węgorzewie pod czujnym okiem p. Pawła Kraśniewskiego, głównego inicjatora i organizatora zawodów. W atmosferze fair play dzi
Rozpoczynamy Akcję Zima 2019
Szkolne Koło Wolontariatu przyłącza się do Akcji Zima 2019 organizowanej przez Węgorzewskie Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami !!!Do 15 listopada zbieramy suchą karmę, puszki, makarony, koce, kołdry, poduszki, ręczniki, smycze, kagańce, obroże oraz miski. Produkty i akcesoria dla bezdomnych zwierzaków prosimy przynosić do p. Barbary Łapo - sala nr 13 lub p. Magdaleny Wysockiej sala nr 5 - po uprzednim zgłoszeniu swojego udziału u wychowawcy klasy.
Ve w piekarni
Uczniowie klasy Ve odwiedzili Piekarnię Osiedlową w Węgorzewie. Poznali tajniki pieczenia chleba. Dowiedzieli się również ,jak ciężka jest praca piekarza. Na zakończenie uczniowie zostali poczęstowani pyszną, słodziutką chałką. To była ciekawa lekcja:)
Wioletta Balewicz
Ślubowanie Klas Pierwszych
14 października pierwszoklasiści zostali przyjęci w szeregi uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka. W obecności dyrekcji szkoły, rodziców oraz wychowawców i uczniów z klas II, recytowali wiersze, śpiewali piosenki a także składali ślubowanie na sztandar szkoły. Pani dyrektor Halina Anchim specjalnym ołówkiem pasowała dzieci na uczniów. Na zakończenie pierwszaki dostały dyplomy oraz skromne upominki.
Sukcesy Maksa Dudy z III b
Miło mi poinformować Państwa, że w ubiegły piątek, tj. 11 września w czasie, kiedy w Szkole Podstawowej nr 2 uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej połączony z obchodami 65-lecia Szkoły, uczeń klasy III b Maksymilian Duda wziął udział w I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Jopka, który odbył się w Olsztynie, gdzie zajął I miejsce w kategorii wiekowej 9-14 lat (w województwie warmińsko - mazurskim). Miejsce to kwalifikuje Maksa do kolejnego etapu konkursu, który odbędzie się 24.10.2019 r. w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca MAZOWSZE k. Warszawy. Maks będzie reprezentował nasze województwo i walczył o nagrodę ogólnopolską. Trzymajcie kciuki za pomyślność w kolejnym etapie :-)
"Poznajemy wiersze Juliana Tuwima"
11 października uczestniczyliśmy w zajęciach pt. "Poznajemy wiersze Juliana Tuwima", które zorganizowała Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Węgorzewie. Rozwiązywaliśmy zagadki, które wymagały znajomości wierszy, które napisał poeta. Mając do dyspozycji rekwizyty, przygotowaliśmy inscenizację do wiersza "Lokomotywa". A bohater wiersza pt. "Rycerz Krzykalski" uwolnił uwięzioną księżniczkę.
Spotkanie z poetką Krystyną Janik
10 października uczniowie klas: Va,Vc,Ve,VIc mieli okazję poznać tajniki poezji, ale nie na zwyczajnej lekcji języka polskiego. Do naszej Szkoły przyjechała poetka – pani Krystyna Janik z Giżycka oraz pan Leszek Zatorski – muzyk, którzy w interesujący sposób przybliżyli uczniom, czym jest poezja.
Pani Krystyna na wstępie krótko przedstawiła swoje i pana Leszka dokonania oraz zaprezentowała tomiki wierszy swojego autorstwa. Potem odbyła się prezentacja utworów w formie koncertu, w którym uczestniczyli też uczniowie, śpiewając przygotowane wcześniej refreny. Każde spotkanie (a było ich pięć) kończyło się pytaniami do gości, wręczeniem róż i oczywiście kolejką po autografy w zeszycie przedmiotowym (zamiast tematu lekcji). "To była niezwykła lekcja" – powiedział jeden z uczestników spotkania. Pani Krystyna i pan Leszek byli zachwyceni postawą i zaangażowaniem naszych uczniów.
„Idziemy do cyrku” - audycja muzyczna dla klas I - III
8 października odbyła się pierwsza w tym roku audycja muzyczna dla klas I-III pt. „Idziemy do cyrku”.
Bożena Skrypoczka
„Znam zabytki mojej gminy” - klasy 3 na warsztatach architektury sakralnej
24 września uczniowie kl. III uczestniczyli w warsztatach architektury sakralnej pt. „Znam zabytki mojej gminy”. Dzieci konstruowały z klocków Lego Kościół pw. Dobrego Pasterza w Węgorzewie. Warsztaty prowadził p. Mariusz Brzęcki z Fundacji Nowoczesny Konin. Projekt współfinansowany przez Gminę Węgorzewo.
Vd i Ogólnopolski Program Noc Bibliotek
Klasa 5 d uczestniczyła w nocy bibliotecznej w ramach Ogólnopolskiego Programu Noc Bibliotek Znajdźmy wspólny język. Podczas nocy uczniowie odsłuchali fragmenty Gorzkiej czekolady... mówiących o szacunku do drugiego człowieka. Dodatkowo rozwiązywali łamigłówki logiczne, poznali historię Drogi Mlecznej, nauczyli się odszukiwania ciekawych gwiazdozbiorów na niebie. Były to ciekawe żywe lekcje z czytelnictwa i astronomii. Zajęcie z czytelnictwa poprowadziła p. Ania Bolik - Kun, zaś z astronomii - p. Małgorzata Ambrosiewicz.
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Sobota 05.07.2025
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"