Uczniowie SP2 i SP1 trenujący w UKS Koszałek Opałek zdobyli wicemistrzostwo województwa w siatkówce i awansowali do mistrzostw Polski, które odbędą się w Zabrzu w dniach 24-26 czerwca.
Gratulujemy!
Uczniowie SP2 i SP1 trenujący w UKS Koszałek Opałek zdobyli wicemistrzostwo województwa w siatkówce i awansowali do mistrzostw Polski, które odbędą się w Zabrzu w dniach 24-26 czerwca.
Gratulujemy!
Lubawa była gospodarzem mistrzostw województwa LZS w lekkiej atletyce. Zawody odbyły się 15 maja. Podczas zimnej i deszczowej pogody naszą gminę reprezentowali również uczniowie naszej szkoły, którzy spisali się znakomicie, Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, a młodym lekkoatletom nie przeszkadzała zła pogoda, pokazali silną wolę walki. Piąte miejsce w województwie to ogromny sukces naszej drużyny
Serdecznie gratulujemy!
Krystian Paluch
W piątek 10 maja w Sobiechach odbyły się mistrzostwa Powiatu w indywidualnych biegach przełajowych wśród naszych zawodników najlepiej spisał się Kacper Sierakowski, który był pierwszy i zdobył tytuł mistrza Powiatu w swojej kategorii, w kategorii klas IV drugie miejsce wywalczył Filip Kowalski, III miejsce wśród klas VIII zajął Patryk Matysiak. Cała ekipa SP 2 Węgorzewo spisała się rewelacyjnie walczyła znakomicie i obiecała że za rok zdecydowanie się poprawią. Gratulujemy!!!!!!
Krystian Paluch
TRÓJBÓJ CHŁOPCÓW
I – MIEJSCE SP1 SP WĘGORZEWO
II – MIEJSCE SP2 WĘGORZEWO
III – MIEJSCE POZEZDRZE
TRÓJBÓJ DZIEWCZYN
I – MIEJSCE SP2 WĘGORZEWO
II – MIEJSCE SP 1 WĘGORZEWO
MEDALIŚCI POSZCZEGÓLNYCH KONKURENCJI:
DZIEWCZYNY 60 METRÓW
I – ZUZANNA FURTAK SP2
II – ŚMIGIELSKA ALEKSANDRA SP2
III – DOBRZYCKA MAGDALENA SP2
DZIEWCZYNY RZUT PIŁECZKĄ PALANTOWĄ
I – ZUZANNA FURTAK SP2
II – WIŚNIEWSKA ZUZANNA SP2
III – KOWALEWSKA NADIA SP2
DZIEWCZYNY SKOK W DAL
I – JURCZAK JULIA SP2
II – FURTAK ZUZANNA SP2
III – ROSTECKA NATALIA SP2
CHŁOPCY 60 METRÓW
I – NAZAROWICZ HUBERT SP1
II – SIWEK OLIWIER SP2
III – HISZPAŃSKI DOMINIK SP2
CHŁOPCY SKOK W DAL
I – NAZAROWICZ HUBERT
II – SIWEK OLIWIER SP2
III – JANKOJĆ WOJCIECH SP1
CHŁOPCY RZUT PIŁECZKĄ PALANTOWĄ
I – WALASZCZYK TOMASZ SP1
II – WASZAK FRANCISZEK SP2
III – SIWEK OLIWIER SP2
CZWÓRBÓJ CHŁOPCÓW
I – MIEJSCE SP PERŁY
II – MIEJSCE SP2 WĘGRZEWO
III – MIEJSCE SP POZEZDRZE
IV – MIEJSCE SP1 WĘGORZEWO
V – MIEJSCE SP BUDRY
CZWÓRBÓJ DZIEWCZYN
I – MIEJSCE SP POZEZDRZE
II – MIEJSCE SP2 WĘGORZEWO
III – MIEJSCE SP PERŁY
IV – MIEJSCE SP1 WĘGORZEWO
MEDALIŚCI POSZCZEGÓLNYCH KONKURENCJI
CHŁOPCY 60 METRÓW
I – KUKUŁKA ŁUKASZ SP PERŁY
II – BAGIŃSKI MICHAŁ SP2 WĘGORZEWO
III – DOBOSZ MACIEJ SP POZEZDRZE
CHŁOPCY RZUT PIŁECZKĄ PALANTOWĄ
I – KOPAŃSKI DAWID SP POZEZDRZE
II – POLONIS GABRIEL SP PERŁY
III – KOPCYCH KACPER SP BUDRY
CHŁOPCY SKOK W DAL
I – DOBOSZ MACIEJ SP POZEZDRZE
II – BAGIŃSKI MICHAŁ SP2 WĘGORZEWO
III – SIERAKOWSKI KACPER SP2 WĘGORZEWO
CHŁOPCY BIEG NA 1000 METRÓW
I – MATWIEJCZYK MICHAŁ SP1 WĘGORZEWO
II – SIERAKOWSKI KACPER SP2 WĘGORZEWO
III – KUKUŁKA ŁUKASZ SP PERŁY
DZIEWCZYNY RZUT PIŁECZKĄ PALANTOWĄ
I – MIKULSKA WIKTORIA SP POZEZDRZE
II – FARELNIK WIKTORIA SP POZEZDRZE
III – MARKIEWICZ MAGDALENA SP1 WĘGORZEWO
DZIEWCZYNY 60 METRÓW
I – DROZD OLIWIA SP2 WĘGORZEWO
II- BUJKO WIKTORIA SP POZEZDRZE
III – URBANOWICZ DOMINIKA SP PERŁY
DZIEWCZYNY 600 METRÓW
I – DROZD OLIWIA SP2 WĘGORZEWO
II – ZAJNOWSKA MARTYNA SP POZEZDRZE
III – MILINKIEWICZ JULIA SP2 WĘGORZEWO
DZIEWCZYNY SKOK W DAL
I – DROZD OLIWIA SP2 WĘGORZEWO
II – BUJKO WIKTORIA SP POZEZDREZE
III – ZAJNOWSKA MARTYNA SP POZEZDREZE
2 maja grupa wolontariuszy z naszej szkoły, tj.: z klasy VI a: Franciszka Laskowska, Karolina Lisowska, z klasy VIII a: Ewa Supińska, Julia Kupibida, Nikola Pokorska oraz z klasy VIII c: Patrycja Pilwińska wzięła udział w obsłudze imprezy XV Półmaratonu Węgorza i II Biegu Flagi Biało - Czerwonej zorganizowanej przez OSiR. Osobą organizującą grupę była p. Małgorzata Ambrosiewicz. Serdecznie dziękujemy zaangażowanym uczniom za pomoc w organizacji imprezy i godne reprezentowanie naszej szkoły.
Małgorzata Ambrosiewicz
2 maja odbyły się w Węgorzewie XXIII Biegi Dziecięce Mazury Cud Natury organizowane przez OSiR Węgorzewo. Jak co roku naszą szkołę reprezentowali uczniowie z młodszych i starszych klas. Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu szczególnie motywacji, zaangażowania i samozaparcia, tym bardziej, że warunki atmosferyczne nie sprzyjały sportowej rywalizacji.
B.Ł
WYNIKI XXIII BIEGÓW DZIECIĘCYCH MAZURY CUD NATURY
Zakończyliśmy coroczną akcję charytatywną "Nasiona dla Afryki". Razem z nami nasionka w tym roku zbierali wolontariat z węgorzewskiego liceum oraz Samorządowe Przedszkole im. Kubusia Puchatka. Miło nam poinformować, że wspólnymi siłami zebraliśmy ponad 700 paczek nasionek. Przesyłka już została wysłana do Misji Sióstr Boromeuszek w Mpanshyi.
Dziękujemy osobom, które opłaciły wysłanie paczki.
B.Ł
W dniu 4.04. 2019 r. na terenie Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Węgorzewie odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, pt. „Młodzież zapobiega pożarom” organizowanym przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Węgorzewie. Naszą szkołę pod przewodnictwem p. Agnieszki Proniewskiej reprezentowali trzej uczniowie: dwie uczennice z klasy VII b: Hanna Opałka i Małgorzata Śmigielska oraz uczeń klasy VII c - Mikołaj Drabyk.
Do ww. turnieju przystąpili uczniowie z 4 szkół podstawowych powiatu węgorzewskiego. Pomimo włożonego wysiłku w przygotowanie do wspomnianego turnieju w tym roku uczniowie naszej szkoły zajęli miejsca poza podium.
Jednakże za wkład pracy i zaangażowanie oraz reprezentowanie naszej szkoły na poziomie powiatu dziękuję i zachęcam do udziału w przyszłym roku.
Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz słodki poczęstunek.
Sprawozdanie sporządziła: Agnieszka Proniewska
W dniu 1 marca 2019 roku, już po raz trzeci, w znacznie szerszym gronie, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LOGICZNEGO MYŚLENIA organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej z siedzibą w Warszawie. W roku szkolnym 2018/2019 w ww. konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas I - III oraz 19 uczniów z klas IV - VI.
Reprezentacji poszczególnych klas to:
kl. I a: Jakub Woytal; kl. II a: Lena Tumowska, Maja Kołodziej, Maja Bagińska, Wiktoria Kuleszo; kl. II b: Miłosz Eksterowicz, Daria Hrudeń, Artur Kokocha, Laura Sulowska, Kornelia Zborowska, Kacper Adamejtis, kl. II c: Magdalena Wolska, Katarzyna Szczęch; kl. III a: Michał Murawski, Szymon Łuka, Vanessa Bielska; kl. III b: Hanna Kukuła, Aleksandra Hołdasiewicz, Adam Giegżno, Zuzanna Wierzbicka, kl. IV a: Karina Kuprewicz, Janusz Kamizelich; kl. IV c: Franciszek Wasiak, Krzysztof Kraśniewski, Grzegorz Kraśniewski, Amelia Grzmil; kl. IV e: Wojciech Klincewicz; kl. V b: Kacper Sierakowski, Bartosz Kopiczko; kl. V c: Julia Kucharska, Katarzyna Źrebiec, Marcelina Kołowszyc; kl. VI b: Karolina Dłuska, Katarzyna Latosińska, Piotr Sperski, Riccardo Cavarretta, Daniel Jachimiak, Miłosz Daszczyński, Jagoda Piskorz.
Uczniowie klasy II b, II c oraz III a uczęszczający na zajęcia rozwijające przygotowywani byli do konkursu przez p. Agnieszkę Proniewską.
W całym kraju w obrębie szkół podstawowych w konkursie wzięło udział na poziomie klas I - III - 3141 uczestników, zaś na poziomie klas IV - VIII - 4237 uczestników.
Z województwa warmińsko - mazurskiego w ww. konkursie wzięło udział 466 uczestników.
Na poziomie klas I - III można było maksymalnie uzyskać 206 punktów, zaś na poziomie klas IV - VIII - 208 punktów.
Najwyższe wyniki uczniów w naszej szkole biorących udział w konkursie prezentują się następująco:
- I miejsce zajął MICHAŁ MURAWSKI, uczeń klasy III a, uzyskując 184 punkty, co zagwarantowało mu 12. miejsce w kraju;
- II miejsce zajęła MAGDALENA WOLSKA, uczennica klasy II c, która uzyskała 178 punktów, plasując się na 15. miejscu w kraju.
Tym samym Michał Murawski oraz Magdalena Wolska otrzymali Dyplom wyróżnienia - Dyplom Eksperta Logicznego Myślenia.
- I miejsce zajął PIOTR SPERSKI, uczeń klasy VI b, uzyskując 196 punktów, co zagwarantowało mu 7. miejsce w kraju;
- II miejsce zajęła AMELIA GRZMIL, uczennica klasy IV c, która uzyskała 186 punktów, plasując się na 12. miejscu w kraju.
Uczeń, Piotr Sperski, otrzymał Dyplom laureata - Dyplom Mistrza Logicznego Myślenia. Uczennica, Amelia Grzmil, otrzymała Dyplom wyróżnienia - Dyplom Eksperta Logicznego Myślenia.
Również pozostali uczniowie biorący udział w ww. konkursie uzyskali wysokie wyniki, zdecydowanie powyżej minimalnej liczby punktów możliwych do zdobycia na poziomie ogólnopolskim i otrzymali Dyplom uznania.
WSZYSTKIM UCZNIOM gratuluję osiągniętych wyników. Dziękuję za chęć uczestnictwa
w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia oraz za reprezentowanie naszej szkoły na poziomie kraju i życzę dalszych sukcesów :).
Szkolny organizator konkursu: Agnieszka Proniewska
Dystanse, w zależności od kategorii wiekowej, wynoszą od 100 do 1300 metrów. Początek biegów o godzinie 8:15, ostatni bieg o godzinie 11:20. Pierwsze startują najstarsze kategorie następnie coraz młodsze.
Warunkiem uczestnictwa w biegach dla dzieci jest dokonanie zgłoszenia oraz wypełnienie Oświadczenia rodzica lub opiekuna prawnego o zdolności dziecka do udziału w biegu z podpisem opiekuna, wyrażającego zgodę na udział w biegu. Zgłoszenia będą przyjmowane na drukach przygotowanych przez organizatora w Biurze Zawodów. Termin zgłoszeń upływa w dniu zawodów, najpóźniej na 15 minut przed startem odpowiedniej grupy wiekowej.
Po dokonaniu procedury zgłoszeniowej, każdy młody biegacz otrzyma pamiątkową koszulkę promującą XXIII Biegi Dziecięce „Mazury Cud Natury” (liczba koszulek ograniczona – 800 szt.).
Tradycyjnie przygotowaliśmy dla młodych biegaczy moc atrakcji i dużo nagród. Wszyscy uczestnicy biegów dziecięcych po zakończeniu biegu otrzymają: pamiątkowy medal, wodę i rogalika. Za miejsca I – VI (w rocznikach od 1999 do 2012) najlepsi otrzymają nagrodę.
W biegach dziecięcych w kategoriach 2013; 2014 i młodsi – dzieci nie będą klasyfikowane, najmłodsi biegacze w tych kategoriach otrzymają upominek rzeczowy (na mecie).
Każde dziecko, które ukończy bieg jest zwycięzcą!!!
Dodatkową atrakcją dla dzieci i młodzieży w godzinach 11:00 – 14:00 będzie Festyn Rekreacyjno – Edukacyjny „Z EKOLOGIĄ NA WESOŁO, KOLOROWO I SPORTOWO” Uczestnikami festynu mogą być wszyscy chętni.
Zapraszamy do wspólnej zabawy!
HARMONOGRAM BIEGÓW
Kategorie wiekowe, czas startów i długość tras:
Biegi nieklasyfikowane – biegi dzielone na grupy, max. 20 osób w grupie, start co 1 min:
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja"
wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Rodzicom i Sympatykom
życzy Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Węgorzewie
W imieniu Rady Rodziców iformujemy, że firmy ubezpieczeniowe, mogą składać oferty ubezpieczenia uczniów do 10 czerwca 2019 r. Sposób składania ofert:
Od 1 do 5 kwietnia uczniowie z naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami świętowali 448 Urodziny Miasta w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Wykład pt. „Węgoborscy fachowcy. O rzemieślnikach i kupcach w dawnym Węgorzewie” wygłosił dr Jerzy Łapo. Uczniowie mogli obejrzeć prezentację multimedialną oraz przedmioty związane z rzemieślnikami i kupcami prowadzącymi swoje zakłady i sklepy w dawnym Węgoborku.
Młodsi uczestnicy spotkania otrzymali kolorowanki przedstawiajace węgoborską kamienicę, która stała kiedyś przy Starym Rynku nr 2.
B.Ł
5 kwietnia w naszej szkole odbył się występ w ramach ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych "Do hymnu" organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Uczniowie z klas I - VIII zaśpiewali a cappella trzy utwory hymniczne: Mazurka Dąbrowskiego, Rotę oraz Marsz Polonia. Występu wysłuchała profesjonalna komisja reprezentująca organizatorów oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Aleksandra Kiełczewska i rodzice uczniów. Nad wokalną stroną przedsięwzięcia czuwała p. Alicja Barul.
Po występie uczniowie z klasy VIIIB Katarzyna Doktór i Patryk Galiniewski przybliżyli historię powstania wykonanych utworów. Na ręce dyrektora szkoły przedstawicielka organizatorów złożyła pamiątkowy dyplom uczestnictwa w konkursie dla szkoły i uczniów. Wyniki poznamy do11 czerwca.
Dziękujemy nauczycielom, uczniom i rodzicom za zaangażowanie w organizację wydarzenia.
B.Ł
2 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 im. M. Kopernika w Węgorzewie odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy pt. „Julian Tuwim – czarodziej słów”. W konkursie wzięły udział cztery dwuosobowe drużyny klas III, w tym dwie z naszej szkoły. Klasę III a reprezentowali: Szymon Łuka i Michał Murawski, a klasę III b : Aleksandra Hołdasiewicz. Uczniowie zmagali się z 8 zadaniami: uzupełnianką, testem ze znajomości wierszy J. Tuwima, skojarzeniami, zagadkami, wykreślanką, puzzlami, ptasie radio nadało, cytatami. Miło nam poinformować, iż reprezentacja klasy III a z naszej szkoły zdobyła I miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, dyplomy i dobrze bawili się w gronie miłośników twórczości Juliana Tuwima.
Grażyna Wójcik
28.03.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. M. Kopernika w Węgorzewie odbył się etap wojewódzki ogólnopolskiego konkursu czytelniczego „Wielka Liga Czytelników”. W województwie warmińsko – mazurskim udział wzięło 8 reprezentacji - pięć z klas I-IV i trzy z klas V-VII.
Miło nam poinformować, iż reprezentacja klas I-IV z naszej szkoły zajęła I miejsce i będzie reprezentowała nasze województwo w ogólnopolskim finale, który odbędzie się w dniach 10-11.05.2019 r. w Katowicach. Nasi finaliści to:
- Łukasz Filipek kl. IIIb
- Amelia Grzmil kl. IVc
- Martyna Noga kl. IVe
Nasza drużyna uzyskała 141 punktów na 150 możliwych do zdobycia.
Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów. Będziemy trzymać za was kciuki
Konkurs w SP1 uatrakcyjnił występ uczniów z naszej szkoły działających w Szkolnym Kole Wolontariatu oraz Kole Miłośnikiów Ksiażki, którzy zaprezentowali uczestnikom przedstawienie pt. "Tolerancja - elegancja".
G. Wójcik
Zajęcia kulinarne wiosną to sama przyjemność!
Uczniowie klasy IV e postanowili zrobić pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki. Wykorzystali mnóstwo zielonej sałaty, pomidorów, ogórków, szczypiorku, rzodkiewki, rzeżuchy, twarożku i stworzyli smaczne, a zarazem zdrowe śniadanko.
Wszystkie dzieci, nawet największe niejadki zajadały wiosenne kanapki z ogromnym apetytem. Były to wspaniałe zajęcia uczące samodzielności, właściwego zachowania się przy stole i zdrowego odżywiania. Pamiętajmy, śniadanie to podstawa naszego dnia, a szczególnie kiedy znajdują się w nim bogate w witaminy warzywa.
W tym sezonie wiosennym stawiamy na zdrowie!!!
Dziękujemy za pomoc rodzicom- Pani Ani Pijarskiej i Pani Ewie Niedźwieckiej.
Wioletta Balewicz
Powered by aSc EduPage