Strona główna
Wspomnienia...Włodzimierz Sajewicz - emeryt, przyjaciel społeczności szkolnej
1 września 2011 r. Włodzimierz Sajewicz odszedł na emeryturę. Mówił, że teraz będzie miał czas na swoje pasje. Pragnął zająć się tym, co sprawiało mu szczególną radość, czyli pielęgnacją ogrodu. Jednak nadal utrzymywał kontakt ze szkołą, uczestnicząc w różnych uroczystościach oraz wspólnych wycieczkach.
Wspomnienia…. Włodzimierz Sajewicz - nauczyciel, dyrektor
Włodzimierz Sajewicz urodził się 10 kwietnia 1957 r. w Jachowie, w gminie Lelkowo.
Ukończył LO w Braniewie, a następnie studia na Uniwersytecie Warszawskim Filia w Białymstoku na wydziale matematyczno- przyrodniczym – kierunek chemia, specjalność nauczycielska. W 2001 roku ukończył studia podyplomowe z informatyki.
Bądź z innej bajki
Zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi materiałami związanymi z bezpieczeństwem dzieci w sieci. Dzięki nim zapoznacie się Państwo z niebezpieczeństwami czyhającymi w Internecie na Wasze dzieci, poznacie świetny sposób na rozpoczęcie rozmowy z dzieckiem.
Celem kampanii jest uświadomienie rodzicom i opiekunom, że zagrożenia, z którymi dzieci mogą się zetknąć
w wirtualnym świecie, są równie prawdziwe jak te pojawiające się w świecie realnym. Internet jest kopalnią wiedzy
i rozrywki, jednocześnie nie można zapominać, że jest też źródłem niebezpieczeństw, przed którymi rodzic powinien chronić swoje dziecko. W ramach kampanii powstały materiały, które są świetnym wstępem do rozmowy z dzieckiem o cyberzagrożeniach. Poznacie m.in. czym jest: hejt, grooming, patostreamy i FOMO i dowiecie się o sposobach radzenia sobie z nimi. Animacje uzupełnione są o dodatkowe materiały: podcast, w którym eks
Wyniki szkolnych konkursów bibliotecznych
W październiku 2020 roku odbył sie szkolny konkurs frazeologiczny dla klas V-VIII pt. „Wziąć byka za rogi”. Trzy osoby zdobyły maksymalną ilość punktów i otrzymują nagrody. Są to:
- Karina Kuprewicz kl.VI a
- Oliwia Chrobak kl.VI c
- Amelia Grzmil kl.VI c
W grudniu 2020 roku biblioteka szkolna zorganizowała konkurs planszowy pt. „Choinkowi goście” dla klas I-III. 8 osób odpowiedziało bezbłędnie i otrzyma nagrody. Są to :
Wyniki konkursu „Najpiękniejsza bombka bożonarodzeniowa”
Tegoroczny konkurs cieszył się ogromną popularnością. Wzięło w nim udział aż 42 uczniów. Prace wykonane były różnymi technikami, z dużym zaangażowaniem, kreatywnością i pomysłowością. Najwięcej prac wykonali uczniowie z klas I – III – 28, a 12 prac – uczniowie klas IV – VI. Wpłynęły także 2 prace uczennic klas VII.
Świąteczne kalendarze
Uczniowie kl.II a i II b na lekcji języka angielskiego wykonali świąteczne kalendarze.
I. Marczycha
Co słychać w naszej świetlicy szkolnej?
Uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną nie tylko biorą udział w zajęciach dydaktycznych - w obecnej sytuacji w nauczaniu online, zdalnym. Dzieci odrabiają lekcje, ale również miło spędzają czas. Wspólnie z wychowawcami poznają nowe gry i zabawy, wykonują ciekawe prace, a także wychodzą na salę gimnastyczną, by trochę poćwiczyć.
XIV Międzynarodowy Turniej Ekologiczny NADZIEJA ZIEMI pod hasłem: Ratując pszczoły, ratujemy świat
17 grudnia odbył się XIV Międzynarodowy Turniej Ekologiczny NADZIEJA ZIEMI pod hasłem: Ratując pszczoły, ratujemy świat. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych powiatu węgorzewskiego, kętrzyńskiego, giżyckiego, gołdapskiego, młodzież z LO w Węgorzewie oraz młodzież polonijna z Litwy i młodzież z Obwodu Kaliningradzkiego-Rosja. W sumie w turnieju uczestniczyło 13 trzyosobowych drużyn. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 6c: Amelia Grzmil i Olaf Szarmacher oraz 6e Michalina Tryk pod opieką Pani Wioletty Balewicz. Zadaniem uczniów było przygotowanie eko-ulotki propagującej konieczność ochrony pszczół, lub wykonanie gry planszowej na temat znaczenia pszczół i ich ochrony. Pszczółki z SP2, podczas wspólnych spotkań (online) przygotowały bardzo ciekawą grę planszową. Oprócz tego uczestnicy indywidualnie rozwiązywali test na temat życia pszczół (online). Wyniki uzyska
Wyniki konkursu plastycznego pt. "Moja ulubiona bajka"
Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt." Moja ulubiona bajka" został rozstrzygnięty. Dziękuję wszystkim, którzy dostarczyli prace drogą mailową. Jury w składzie: p. Monika Śmierzyńska, p. Grażyna Wójcik, p. Agata Wiszniewska - Kubiszyn, nagrodziło i wyróżniło najciekawsze prace. Dyplomy i nagrody można odbierać przy głównym wejściu do szkoły. Gratulujemy zwycięzcom!! Oto lista osób nagrodzonych w konkursie:
Wyruszamy w podróż po Polsce
We wtorek 15.12.2020 r. odbyły się zajęcia biblioteczne przeprowadzone przez nauczyciela bibliotekarza - G. Wójcik. Tematem lekcji: Wyruszamy w podróż po Polsce. Nauczyciel utrwalił z dziećmi wiadomości dotyczące symboli narodowych (flaga, godło, hymn, stolica). Dzieci poznały największe miasta Polski. Pedagog zapoznał dzieci z podstawowymi informacjami nt. najważniejszych, najbardziej znanych Polaków (Jan Paweł II, Mikołaj Kopernik). Uczniowie poznali legendę o Warsie i Sawie, o smoku wawelskim, o lajkoniku. Na koniec zajęć- dzieci pokolorowały herb Warszawy - syrenkę.
Książka to godny szacunku przyjaciel
14.12.2020 r. odbyła się lekcja biblioteczna na świetlicy szkolnej. Celem zajęć było kształtowanie szacunku do książki, dbania o jej wygląd oraz zachęcanie do czytelnictwa. Dzieci zapoznały się z wierszem pt. " Nie zaginaj". Na podstawie wysłuchanego wiersza poznały zasady poszanowania książek. Uczniowie poznali etapy powstawania książki. Uczestnicy zajęć odgadywali tytuły znanych książek dla dzieci na podstawie ilustracji. Jednym z zadań było ułożenie Regulaminu Poszanowania Książek przez dzieci. Podsumowaniem lekcji było wykonanie zakładki do książki.
Nasza szkoła w świątecznej odsłonie
Zdjęcie - Monika Śmierzyńska
Konkurs planszowy dla klas I-III „Choinkowi goście”
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie planszowym pt. „Choinkowi goście”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-III. Zadaniem uczestników jest rozpoznanie 14 bohaterów książek i bajek, których rysunki zostały umieszczone na ozdobach choinkowych. Kartki z odpowiedziami (swoje imię i nazwisko oraz klasę) proszę odesłać poprzez wiadomości w Librusie do pani G.Wójcik, M. Śmierzyńskiej lub na pocztę:bibliotekarz.sp2@gmail.com
„Od Mikołajek do Mikołaja”
Mikołajki już za nami, ale święta i Mikołaj tuż, tuż. W środę 09.12 uczniowie, którzy uczęszczają do świetlicy szkolnej wykonali piękne portrety Mikołaja. Mamy nadzieję, że Mikołajowi spodobają się jego podobizny i nie zapomni o nas w czasie najbliższych świąt. Uczniowie pozdrawiają całą szkolną społeczność i życzą Wszystkim wesołych, spokojnych, radosnych i pełnych prezentów Świąt Bożego Narodzenia.
„Świetliczaki” i p. Teresa Klukowska
Tymoteusz Duda odebrał nagrodę w konkursie "Losy nasze"
Rodzice ucznia z naszej szkoły,Tymoteusza Dudy przesłali zdjęcia z odebrania nagrody w konkursie "Losy nasze ", zorganizowanym przez Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.
Iwona Marczycha
Konkurs Plastyczny „Najpiękniejsza bombka Bożonarodzeniowa”
Zapraszamy uczniów do udziału w Konkursie Plastycznym „Najpiękniejsza bombka Bożonarodzeniowa”. Celem konkursu jest popularyzacja polskich tradycji oraz wykazanie się kreatywnością i pomysłowością. Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pracę – forma i technika dowolna (na kartce formatu A4 lub przestrzenna – bombka styropianowa lub inna).
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych - na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku.
Mikołaj w szkole
Tegoroczna bezśnieżna aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, ten długo oczekiwany gość pojawił się 4 grudnia w naszej szkole. Uczniowie uczęszczający na zajęcia w szkole, otrzymali prezenty. Dzieci się bardzo ucieszyły z tej niezwykłej wizyty.
Monika Śmierzyńska
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Młodzi kreatywni
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie "Młodzi kreatywni"
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Sobota 24.05.2025
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"