Zajęcia czytelnicze dla dzieci ze świetlicy szkolnej - "Przygody z pluszowym misiem w literaturze"
W związku z obchodami – Światowego Dnia Pluszowego Misia 24 listopada odbyły się zajęcia czytelnicze.pod tytułem: „Przygody z pluszowym misiem w literaturze”. Dzieci ze świetlicy szkolnej zapoznały się z najbardziej znanymi misiami tj.: Kubusiem Puchatkiem, Coralgolem, Paddingtonem, Misiem Uszatkiem, Gumisiami, Misiem Yogi, Niedźwiedziem Baloo i Troskliwymi Misiami. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia książek poświęconych misiom. Podczas zajęć, wysłuchali historii pluszowego misia, odgadywały zagadki a w encyklopediach wyszukiwały hasła o wszelakich niedźwiedziach. Jedno z dzieci przeczytało wiesz Czesława Janczarskiego pt. „Naprawiamy misia”, nastepnie nastąpiła krótka rozmowa na temat szanowania własnych zabawek. Podsumowaniem zajęć było wybranie i pokolorowanie najbardziej ulubionego misia.
Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej
25 listopada obchodzimy najmilsze święto wszystkich dzieci – Światowy Dzień Pluszowego Misia. To właśnie w tym dniu przypada rocznica powstania tej maskotki. Obchodzimy je od 2002 r., kiedy to pluszowy mis ukończył sto lat.
Kilka dni przed świętem Misia, bibliotekę szkolną mieszczącą się w Szkole Podstawowej nr 2 w Węgorzewie odwiedził honorowy gość – Miś Colargol. W związku z tym Miś Colargol i nauczyciel – bibliotekarz pani Monika Śmierzyńska zorganizowali w czytelni biblioteki szkolnej wystawę literatury dziecięcej, w której można znaleźć przygody misiowych bohaterów. Została także przygotowana gazetka na temat historii powstania misia oraz zaprezentowanie najbardziej znanych misiów.
Świetlica marzeń - głosujemy!
Drodzy Rodzice, uczniowie i nauczyciele! Nasza świetlica została zgłoszona do ogólnopolskiego konkursu plastycznego, w którym można wygrać świetlicę marzeń.Prosimy bardzo pomóżcie swoim dzieciom i uczniom zdobyć nagrodę główną, jaką jest aranżacja świetlicy XXI wieku. Głosujcie na nas! To nic nie kosztuje - jedno kliknięcie.
21 listopada - Dzień Życzliwości
Wszystkiego co najlepsze z okazji Dnia Życzliwości!
VII edycja konkursu filmowego ”Postaw na Słońce”
W imieniu organizatora - Fundacji Banku Ochrony Środowiska i partnera głównego konkursu - Banku Ochrony Środowiska, zapraszamy do udziału w VII edycji konkursu filmowego " Postaw na słońce".
Kto może wziąć udział ?
Zespół składający się z uczniów (maks. 5 uczniów + opiekun/nauczyciel) klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych wszystkich typów (licea ogólnokształcące, technika, szkoły branżowe I stopnia) z całej Polski.
Jedną szkołę może reprezentować jeden zespół mogący składać się z członków jednej lub wielu klas.
Zadaniem konkursowym jest realizacja filmu edukacyjnego na temat odnawialnych źródeł energii.
Konkurs ma charakter ogólnopolskiej, międzyszkolnej rywalizacji zespołowej, jest jednoetapowy.
Konkurs jest skierowany do szkół oraz pośrednio do społeczności lokalnych, poszerza społeczną świadomość na temat problematyki pozyskiwania energii, jej wpływ
Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „Bezpieczna Rodzina”
Mamy zaszczyt poinformować, że jedenaścioro uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych w Gminnym Konkursie Plastycznym pt. „Bezpieczna Rodzina”.
W kategorii klas I-IV
I miejsce - Ławruszczyk Rafał klasa III a
II miejsce – Kryłowicz Klara klasa II a
III miejsce – Wolska Magdalena klasa IV c
Teliczan Monika klasa III c
20 listopada - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
Konwencja o Prawach Dziecka, zwana Światową Konstytucją Praw Dziecka, została uchwalona przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych 20 listopada 1989 r. Co warto podkreślić – inicjatorką tego dokumentu była Polska. Inspiracją dla twórców projektu (prawników z Państwowej Akademii Nauk) była myśl Janusza Korczaka, który jako pierwszy nawoływał do podmiotowego traktowanie dziecka.
Konkurs plastyczny na kartkę świąteczną promującą 11 Mazurski Pułk Artylerii i Gminę Węgorzewo
Kierownik Klubu 11 MPA w Węgorzewie Aleksander Iwaniuk w imieniu Dowódcy 11 MPA, pana płk Mariusza Majerskiego, zaprasza uczniów do udziału w świątecznym konkursie plastycznym.
Tematem prac konkursowych jest projekt bożonarodzeniowej kartki świątecznej promującej 11 Mazurski Pułk Artylerii i Węgorzewo i Gminę Węgorzewo.
"Szkoła do hymnu"
Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom, którzy wzięli udział w tegorocznej akcji pt. "Szkoła do hymnu" czcząc w ten sposób Narodowe Święto Niepodległości. Podziękowania wraz z pamiątkowym dyplomem dla społeczności naszej szkoły otrzymaliśmy także z Ministerstwa Edukacji i Nauki.
B.Ł
Międzynarodowy Dzień Tolerancji
16 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO. Po tym wydarzeniu kraje członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji. Promocja tolerancji i poszanowania ma istotne znaczenie w tworzeniu atmosfery sprzyjającej akceptowaniu odmienności kulturowej.
Artykuł I „Deklaracji Zasad Tolerancji” brzmi:
IIC świętowała Narodowe Święto Niepodległości
Uczniowie z klasy II C w trakcie nauki zdalnej świętowali Narodowe Święto Niepodległości. 10 listopada o godzinie 11.11 wzięli udzial w akcji "Szkoła do Hymnu" i razem - online, odśpiewali Mazurka Dąbowskiego. Wykonali także piękne prace plastyczne przedstawiające godło Polski.
B.Ł
7
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Święto obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 , przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989.
Ojczyzna na 102 - pomysły na obchodzenie Narodowego Święta Niepodległości
Co roku Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada w Polsce obchodzone jest bardzo uroczyście. W większych miastach w tym czasie odbywają się uroczyste defilady, organizowane są inscenizacje historyczne, wykłady, koncerty, na których można usłyszeć patriotyczne piosenki. Niestety w tym roku nie będzie tak uroczyście, będzie inaczej… Jest nam przykro, że tak ważnego święta nie możemy uczcić razem, jako społeczność szkolna. Zachęcamy Was gorąco do tego, abyście podzielili się z nami swoimi pomysłami.. Przypominamy, że wystarczy napisać i wysłać krótki tekst, w którym zaproponujecie jak w tym roku będziecie obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. A oto kilka propozycji, które już nadesłali uczniowie:
Jak się pracuje w branży filmowej?
Czy zastanawialiście się, jak się pracuje w branży filmowej? Już 9 listopada, o godz. 19:00 opowiedzą o tym Krystyna Kantor z Shipsboy i Tomasz Morawski z HAKA Films, którzy podzielą się doświadczeniem z obszaru produkcji filmowej.
Dowiemy się m.in.:
Jak działa branża filmowa w Polsce?
Kto poza reżyserem i aktorami pracuje przy realizacji filmu?
Zajęcia czytelnicze „Jesienią, jesienią sady się rumienią – jesień w wierszach Marii Konopnickiej ?”
06.11.2020 r. odbyły się zajęcia czytelnicze „Jesienią, jesienią sady się rumienią – jesień w wierszach Marii Konopnickiej?” Dzieci z klasy I b poznały sylwetkę Marii Konopnickiej oraz jej literaturę. W czasie zajęć odbyło się głośne czytanie wierszy: „Jesienią”, „Sokół”, „Parasol”. Uczniowie wymieniali spostrzeżenia o aktualnej porze roku – jesieni. Dzieci omawiały z nauczycielem typowe prace i czynności jesienne w ogrodzie i polu oraz poznały ptaki odlatujące z Polski na zimę. W trakcie zajęć dzieci odgadywały zagadki zadawane przez nauczyciela. Podsumowaniem było pokolorowanie na karcie pracy - „ptaków odlatujących na zimę”.
Ojczyzna na 102
W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości obchodzonym 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę w 1918 roku niepodległości po 123 latach niewoli ogłaszamy akcję pod hasłem Ojczyzna na 102.
102, ponieważ będzie to sto druga rocznica. W akcji może wziąć udział każdy członek naszej społeczności szkolnej. Co trzeba zrobić? Napisać i wysłać krótki tekst, w którym autor zaproponuje, jak w tym roku będzie obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Gdzie wysłać wiadomość?
ojczyzna-na102@sp2.wegorzewo.pl
Festiwal Języka Polskiego pod hasłem "Moja Ojczyzna Polszczyzna" w klasach VI i VIII
29 października uczniowie klas: VIa, VIc, VIe, VIIc wzięli udział w Festiwalu Języka Polskiego pod hasłem Moja Ojczyzna Polszczyzna. Rozwiązywali test na temat polskich przysłów. Test był przeprowadzony z wykorzystaniem platformy Eduelo.
Mistrzynią została Amelia Grzmil z VIc, uzyskując 100% poprawnych odpowiedzi. Gratuluję!
Nauka zdalna od 9 listopada br. - komunikat
KOMUNIKAT
Zgodnie z komunikatem Prezesa Rady Ministrów, od 9 do 29 listopada 2020r. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III.
Do 29 listopada br. przedłuża się zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV- VIII.
- Zajęcia klas I – III będą odbywały się zgodnie z plan
Festiwal Językowy "Moja Ojczyzna - polszczyzna"
Uczniowie klas III naszej szkoły wzięli udział w Festiwalu Językowym "Moja Ojczyzna - polszczyzna" w ramach realizowanego przez Węgorzewskie Centrum Kultury projektu "Niepodległa w Węgorzewie".
30 października 2020 r. sześćdziesięciu jeden uczniów z klasy III a, III b i III c podjęło się wykonania zadań, które były sprawdzianem ich umiejętności językowych oraz wzięli udział w quizie sprawdzającym ich wiedzę o Polsce.
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Piątek 22.11.2024
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"