Hodowla rzeżuchy
W ramach edukacji przyrodniczej, podczas zajęć, uczniowie klasy I a założyli hodowlę rzeżuchy. Dowiedzieli się, czego do życia potrzebują rośliny, po czym wykonali poszczególne etapy zakładania hodowli według obrazkowej instrukcji. Następnie, każdy z uczniów w warunkach domowych założył własną hodowlę, którą zaprezentował podczas zajęć. Po dokonaniu obserwacji wszystkich hodowli, uczniowie wyciągnęli wnioski i podsumowali swoją pracę. Poniżej znajdują się jej efekty.
Konkurs czytelniczy
Już po raz drugi uczniowie klasy I a podjęli się trudu przygotowania tekstów do kolejnego klasowego konkursu czytania. W marcowej edycji udział wzięło 12 uczniów, co bardzo cieszy, gdyż stanowi to ponad 50% społeczności klasy I a. Uczniowie wykazali się umiejętnością czytania z zachowaniem właściwej intonacji i płynności. Trzymam kciuki za kolejną edycję i życzę powodzenia.
Wkrótce święta
Chociaż jeszcze marzec, ale my już przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Poznajemy zwyczaje i tradycje związane z tymi świętami, rozmawiamy o naszych marzeniach i pragnieniach, a także wykonujemy różnorodne prace plastyczne związane z obchodem tych świąt.
Dzisiaj wykonaliśmy zajączki wielkanocne. Przed nami jeszcze wiele innych prac, które wkrótce zaprezentujemy.
Już 1 marca rozpoczęliśmy rekrutację do klas pierwszych!
Zapraszamy na nasz nowy fanpage na Facebooku. Prezentujemy tam film promujący naszą szkołę. Film nagrała i zmontowała Magdalena Wysocka przy pomocy uczniów z klas I-III :). Harmonogram, wzory wymaganych dokumentów oraz sposób ich składnia znajdziecie Państwo w zakładce: Rodzice i uczniowie/ "rekrutacja".
Podsumowanie obchodów Międzynarodowego Dnia Liczby Pi
W świętowanie włączyło się wielu uczniów. Ilość prac przerosła nasze najbardziej optymistyczne oczekiwania. Wpłynęło ich ponad 100 ( wierszy, plakatów, ciastek). Po burzliwych naradach komisja złożona z nauczycieli matematyki wyłoniła najciekawsze dzieła.
Chcielibyśmy wyróżnić następujących uczniów:
Tajemnice są na wyciągnięcie ręki
Uczniowie klasy VIIb w ramach projektu edukacyjnego „Śladami wielkiej wojny w powiecie węgorzewskim” mieli dziś bardzo ciekawe spotkanie online z p. Karolem Dadasem, aministratorem stron: cmentarze1914.pl oraz blogu https://www.facebook.com/przewodniknielicencjonowany/. Pan Karol z wykształcenia jest informatykiem, a zamiłowania historykiem i odkrywcą tajemnic ziemi mazurskiej. Przybliżył uczniom w bardzo ciekawy sposób historię naszego regionu skupiając się na okresie I wojny światowej. Przekazał m. in. idee udostępniania i rozpowszechniania informacji z zakresu historii Mazur w świecie cyfrowym. Siódmoklasiści dowiedzieli się na przykład w jaki sposób korzystać z narzędzi internetowych w odnajdowaniu potrzebnych informacji. Zostali wtajemniczeni w działania stron internetowych, dzięki którym można np. przeszukiwać mapy rzeźby terenu i odnajdywać anomalia, które często okazują się
18 marca - Europejski Dzień Mózgu
Zapraszamy do zapoznania się z 10 ciekawostkami na temat naszego mózgu. Materiały udostępniła pani Michalina Ignaciuk .
Pedagożki szkolne
Poznawaj historię z nami!
Czy wiecie o tym, że podczas wojny polsko-bolszewickiej w sierpniu 1920 r. jeden z polskich dywizjonów lotniczych dokonywał tzw. „szarż lotniczych”, a zaledwie w 6 miesięcy po ogłoszeniu niepodległego państwa polskiego dysponowaliśmy już 10 eskadrami lotnictwa z 70 samolotami? A czy wiecie, że w czerwcu 1919 wojsko polskie posiadało ok. 120 czołgów, co czyniło polską armię (po Wielkiej Brytanii, Francji i USA) czwartą siłą na świecie spod względem ilości wojsk pancernych?
Konkurs Plastyczny „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna”
Zapraszamy uczniów wszystkich klas do udziału w Konkursie Plastycznym „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna”. Celem konkursu jest popularyzacja polskich tradycji związanych z obchodami świąt oraz wykazanie się kreatywnością i pomysłowością. Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pracę – forma i technika dowolna (na kartce formatu A4 lub przestrzenna – pisanka styropianowa lub inna).
Komisja konkursowa oceniać będzie poziom artystyczny wykonanej pracy, inwencję twórczą uczestnika konkursu, oryginalność, pomysłowość oraz samodzielność wykonania w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III; klasy IV – VI; klasy VII – VIII.
"Moja ulubiona baśń lub legenda"
Monika Śmierzyńska
Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia
Podążając drogą sukcesów z ubiegłych lat szkolnych, uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny przystąpili do OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LOGICZNEGO MYŚLENIA, organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej z siedzibą w Warszawie.
Ze względu na sytuację epidemiologiczną oraz wprowadzone nauczanie w formie zdalnej dla klas IV- VIII, uczniowie tychże klas przystąpili do rozwiązywania zadań w formie on line. Uczniowie klas I - III przystąpili do konkursu w formie stacjonarnej, na terenie szkoły z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Gminny konkurs na kartkę z życzeniami z okazji 450 urodzin miasta
Miło nam poinformować, że prace naszych uczennic otrzymały nagrody w konkursie gminnym na kartkę urodzinową z okazji 450 urodzin miasta.
Kategoria I szkół podstawowych – uczniowie klas I-III
3 miejsce Weronika Noga z klasy II C
Kategoria II szkół podstawowych - uczniowie klas IV - VII
2 miejsce Martyna Noga z klasy VI E
Detektywi historii w kolejnej odsłonie
Co to jest „Denkmal”? Czy cmentarze wojenne mogą być atrakcją turystyczną i zarazem źródłem historycznym? Co wiemy o miejscach związanych z I wojną światową w naszym powiecie?
Odpowiedzi na te i inne pytania będą poszukiwać uczniowie klas siódmych, którzy rozpoczęli dziś realizację kolejnego projektu edukacyjnego „Śladami wielkiej wojny w powiecie węgorzewskim”. Pomysłodawcą
i opiekunem działań uczniów jest p. Cezary Tryk. Projekt uzyskał przychylność dyrekcji Muzeum Kultury Ludowej
w Węgorzewie, dzięki czemu otrzyma wsparcie merytoryczne jego pracowników. Ma bardzo ciekawą koncepcję rozwijania u uczniów nie tylko wiedzy historycznej, ale też ich umiejętności cyfrowych. Będzie to możliwe dzięki współpracy z administratorem strony internetowej: cmentarze1914.pl, na której nasi uczniowie będą uzupełniać mapę wirtualną cmentarzy i pomników wojennych w powiecie węgorzewskim. Kto wie, może
Kartki dla medyków
Samorząd Uczniowski naszej szkoły zainaugurował akcję podziękowania dla wszystkich osób, związanych ze zwalczaniem koronawirusa - lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i innych pracowników służby zdrowia.
Nasza świetlica także przyłączyła się do tej akcji. Dzisiaj wykonaliśmy kartki, które przekazane zostaną Samorządowi Uczniowskiemu. Mamy nadzieję, że sprawią one chociaż trochę radości wszystkim obdarowanym, którym życzymy dużo siły i wytrwałości w ich ciężkiej i niebezpiecznej pracy.
19 rekrutacja do Programu Stypendialnego Klasa
Wystartowała 19. rekrutacja do flagowej inicjatywy Fundacji BNP Paribas – programu stypendialnego Klasa. Rekrutacja do „Klasy” trwa do 15 kwietnia 2021 roku. Aplikować można poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie fundacji.
„Klasa” to autorski program stypendialny Fundacji BNP Paribas, który od 19 lat umożliwia zdolnym absolwentom szkół podstawowych, pochodzących z mniejszych miejscowości, naukę w renomowanych liceach w 5 miastach akademickich w Polsce – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie i Gdyni.
Dzień Mężczyzn
Najserdeczniejsze życzenia naszym Kochanym Mężczyznom! Tym małym i tym dużym, szczęścia zdrowia, pomyślności, miłości i radości!
SU
A świetlica pracuje
Nie straszna była nam zima, na pożegnanie której zrobiliśmy śniegowe gwiazdki. Korzystaliśmy z jej uroków, a także ze słoneczka, które zapowiada wiosnę. A dzisiaj zrobiliśmy laurki dla naszych mam.
Pozdrawiamy wszystkie Panie w naszej szkole – te małe i te duże i życzymy samych słonecznych i radosnych dni! Wszystkiego najlepszego!
Dzień Liczby π
Co to jest liczba π ? W ósmej klasie się dowiecie.
Liczba ta posiada nieskończone rozwinięcie dziesiętne
π ≈ 3,141592 653589 793238 462643 383279..
W przybliżeniu, to 3,14. Stąd święto 14 marca. W większości zastosowań praktycznych wystarczy znajomość tylko dwóch cyfr po przecinku. Aby zapamiętać kolejne cyfry rozwinięcia, matematycy układali krótkie powiedzenia lub wierszyki, w których ilość liter kolejnych wyrazów odpowiada kolejnym cyfrom rozwinięcia.
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Piątek 22.11.2024
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"