Wspieramy pszczoły!
Na początku czerwca kurier przyniósł tajemniczą paczkę dla uczniów z klasy IIC. Był to pakiet edukacyjny przygotowany przez firmę Yope wspólnie z Fundacją Łąka. Zawierał nasiona do wysiania szkolnej łąki kwietnej, zeszyty ćwiczeń pełne zadań i zabaw, ołówki, naklejki dla dzieci oraz materiały dydaktyczne dla nauczyciela. Podczas zajęć dzieci obserwowały nasionka, ich kształt i rodzaje, poznały kwiaty, które z nich wyrosną, dowiedziały się gdzie mieszkają dzikie pszczoły oraz jak im pomóc. Część nasionek dzieci wysiały do doniczki, aby obserwować czy wykiełkują. Wychowawczyni obiecała zaopiekować się nimi przez wakacje. W związku z tym, że już niedługo koniec roku szkolnego, uczniowie zdecydowali wysiać łąkę kwietną w przyszłym roku szkolnym aby samodzielnie ją pielegnować i obserwować jak rośnie.
Opiekunowie samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2021/2022
214 czerwca 2021 roku, wśród uczniów klas IV-VII przeprowadzono wybory na opiekunów Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2021/2022.
Wyniki wyborów przedstawiają się następująco: Opiekunami Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2021/2022 zostali: p. Sławomir Dobrowolski i p. Dariusz Polonis.
„NIECH NAM ŻYJĄ TATUSIOWIE!”
Dzisiaj Dzień Taty ! Mojego Taty !
I wszystkich Ojców na świecie !
Niosę dla Taty z ogródka kwiaty...
Zarzucę Tacie na szyję ciepłe ręce...
Powiem do ucha : Tatku, posłuchaj...
Chcę Cię uściskać... nic więcej...23 czerwca przypada święto wszystkich tatusiów. W Polsce obchodzimy je już od 55 lat. Z okazji tego święta, za wczoraj i za dziś, każdym czułym serca uderzeniem wraz ze słowami największej wdzięczności za wszystkie dla nas trudy i starania składamy dzisiaj Tatusiom nasze podziękowania. Jako nasz dowód wdzięczności, aby uczcić to święto, uczniowie klasy I a i II c ze świetlicy szkolnej, z p. Teresą wykonali laurki, które wręczą jutro swoim kochanym Tatusiom. Wszystkiego najlepszego!
UCZUCIA i EMOCJE w KLASIE I A
W ramach edukacji społecznej uczniowie klasy I a wzięli udział w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2021 pod hasłem "W poszukiwaniu szczęścia". Rozmawiając o uczuciach, uczniowie poprzez ćwiczenia mieli możliwość wyrażenia i nazwania emocji towarzyszących im w codziennym życiu. Po stworzeniu swojego "selfie" uczniowie uzupełnili tło z wykorzystaniem wyłącznie znaków graficznych w postaci kółek i krzyżyków z podkreśleniem, co się pod nimi ukrywa (przyjemnie i te mniej przyjemne emocje i uczucia, które zostały wcześniej omówione). Zamieszczone zdjęcie jest efektem pracy uczniów.
Warsztaty klas IV-VIII „ Równowaga i zdrowie psychiczne”
Równowaga i zdrowie psychiczne to jedne z najważniejszych aspektów o jakie trzeba zadbać na każdym etapie rozwoju dziecka. Uczniowie klas IV- VIII naszej szkoły brali udział w warsztatach „ Równowaga i zdrowie psychiczne”. Celem warsztatów było pokazanie sposobów na poprawę samopoczucia psychicznego dzieci i młodzieży, metod radzenia sobie z problemami emocjonalnymi, lękiem, strachem i stresem w związku z nagłymi, niespodziewanymi sytuacjami życiowymi oraz uświadomienie sobie, że tego typu sytuacje mogą spotkać każdego z nas w codziennym życiu i trzeba umieć się do nich dostosować.
Wideokonferencja dla rodziców w sprawie szczepień dzieci przeciwko COVID-19
Informujemy, że 21 czerwca br. o godz. 16.00 odbędzie się wideokonferencja Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty oraz przedstawiciela Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie z rodzicami uczniów szkół podstawowych na temat wykonywania szczepień przeciwko COVID-19 dla uczniów lub szkolnych grup zorganizowanych. Podczas konferencji rodzice będą mogli zadawać pytania lekarzowi wirusologowi odnośnie ww tematyki. Liczba uczestników spotkania jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Aby wziąć udział w wideokonferencji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który udostępniamy poniżej:
Konkurs Kangur Matematyczny 2021
22 kwietnia 2021 odbył się konkurs Kangur Matematyczny. 22 najlepszych matematyków naszej szkoły zmierzyło się z zadaniami w formie stacjonarnej. Najlepsze wyniki otrzymali:
Maciej Flis z klasy II a
Oliwier Ślifirski z klasy II a
Amelia Grzmil z klasy VI c
Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok !
„W ŚWIECIE WIERSZY JULIANA TUWIMA” KONKURS CZYTELNICZY DLA KLAS II I KLAS III
10 czerwca w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla klas II i III pt. „W świecie wierszy Juliana Tuwima”. W konkursie wzięło udział 28 osób (po 14 z klas II i III). Maksymalnie można było uzyskać 26 punktów.
W klasach II:
I miejsce- Ślifirski O. kl. II a -25.5 p.
II miejsce-Flis-Dzierzbicki M. kl. IIa -24,5 p.
Międzynarodowy znak „POMÓŻ MI”
Międzynarodowy znak „POMÓŻ MI” jest dyskretnym sygnałem, który możemy wysłać do kogoś kogo znamy lub całkowicie obcej nam osoby. Informuje on o tym, że jesteśmy ofiarą przemocy. Znak ,,pomóż mi’’ to wezwanie o pomoc, zrozumiałe na całym świecie. Przełamuje on barierę językową, czy kulturową. Nie wymaga bliskiego kontaktu, może być pokazany nawet przez okno czy w Internecie. Gdy zobaczysz ten znak niezwłocznie zadzwoń pod nr 112 i poinformuj, że osoba w ten sposób poprosiła Cię o pomoc.
Jak będzie wyglądać Węgorzewo za sto lat?
W nawiązaniu do 450-lecia Węgorzewa uczniowie klas szóstych na lekcjach zdalnych zastanawiali się, jak sobie wyobrażają nasze miasto w przyszłości. Wykonali ciekawe prace, różnymi technikami plastycznymi. Prezentujemy niektóre z nich.
Bożena Hoffmann
17
OSiR i WCK zapraszają na Festyn U-Rodzinny
W imieniu organizatorów Festynu - Rodzinnego Węgorzewa zapraszamy mieszkańców do wspólnego świętowania jubileuszu miasta, który odbedzie sie w sobotę 12 czerwca 2021 r. w Ośrodku Piekny Brzeg.
Od godz. 9.00 - OSIR na sportowo (biegi dziecięce, open kobiet i mężczyzn, tenis ziemny, siatkówka plażowa)
Od godz. 13.00 - program artystyczny ( Chór Moderato, Jakub Kokocha, Michał Lampard, studio wokalne WCK, Shantaż).
Konkurs plastyczny dla klas I i II pod hasłem „Budynek w Węgorzewie, który robi na Tobie największe wrażenie”
Z okazji 450-lecia Węgorzewa odbył się konkurs plastyczny dla klas I i II pod hasłem
„Budynek w Węgorzewie, który robi na Tobie największe wrażenie”.
Wpłynęło 19 prac z klas I i 23 prace z klas II. Komisja brała pod uwagę wkład pracy uczestników, pomysłowość oraz technikę wykonania.
Oto laureaci:
ZAJĘCIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY w WCK
Zapraszamy na zajęcia wakacyjne prowadzone w salach WCK
- PROGRAMISTA ROBLOX
- PROGRAMISTA MINECRAFT
- ROBOTYKA
Więcej informacji na stronie: www.tytaniprogramowania.pl
Jeżeli jesteś zainteresowany ciekawymi zajęciami z robotyki to prosimy o wypełnienie formularza pod wskazanym adresem i zadeklarowanie uczestnictwa w zajęciach:
Szkolny quiz informatyczny - Cyberbezpieczeństwo w sieci!!!
W dniu 19.05.2021r. odbył się szkolny quiz on-line Cyberbezpieczeństwo w sieci!!! - sprawdzający wiedzę uczniów klas IV-V na temat bezpiecznego korzystania z Internetu i komputera
.Z przyjemnością informujemy, że konkurs został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w nim udział. Nagrody będą do odebrania u wychowawców klas na zakończenie roku szkolnego.
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Na terenie całej Polski trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Rozpoczął się 1 kwietnia 2021 r., według stanu na dzień 31 marca 2021 r., godz. 24:00. Zakończy się 30 września 2021 r. Udział w spisie jest obowiązkowy.
Celem NSP 2021 jest:
- zebranie informacji o liczbie ludności
26 maja Dzień Matki!
Przyjmij Mamusiu proszę życzenia
Niech Ci się spełnią Twoje marzenia
Bądź zawsze pełna do mnie miłości
Niech nie zabraknie Ci cierpliwości
Niech Cię nie złoszczą moje wybryki
Niech Cię nie drażnią moje okrzyki
Niech buzia Ci się uśmiecha
Gdy postęp robi Twoja Pociecha.
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Sobota 05.04.2025
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"