Szkolny quiz informatyczny - Cyberbezpieczeństwo w sieci!!!
W dniu 19.05.2021r. odbył się szkolny quiz on-line Cyberbezpieczeństwo w sieci!!! - sprawdzający wiedzę uczniów klas IV-V na temat bezpiecznego korzystania z Internetu i komputera
.Z przyjemnością informujemy, że konkurs został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w nim udział. Nagrody będą do odebrania u wychowawców klas na zakończenie roku szkolnego.
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Na terenie całej Polski trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Rozpoczął się 1 kwietnia 2021 r., według stanu na dzień 31 marca 2021 r., godz. 24:00. Zakończy się 30 września 2021 r. Udział w spisie jest obowiązkowy.
Celem NSP 2021 jest:
- zebranie informacji o liczbie ludności
26 maja Dzień Matki!
Przyjmij Mamusiu proszę życzenia
Niech Ci się spełnią Twoje marzenia
Bądź zawsze pełna do mnie miłości
Niech nie zabraknie Ci cierpliwości
Niech Cię nie złoszczą moje wybryki
Niech Cię nie drażnią moje okrzyki
Niech buzia Ci się uśmiecha
Gdy postęp robi Twoja Pociecha.
Dla naszych Mam!
Recytacja - Martyna Noga z klasy 6e.
Powodzenia na EGZAMINIE!!!
Drodzy Ósmoklasiści,przed Wami niezwykle ważne dni. Jutro przystąpicie do pierwszego w życiu egzaminu. Życzę Wam, aby mimo trudności związanych z pandemią, każdy z Was osiągnął satysfakcjonujący wynik, który pozwoli kontynuować naukę w wybranej szkole ponadpodstawowej.Życzę Wam wiele szczęścia i poczucia pewności. Powodzenia!Przy tej okazji pragnę podziękować nauczycielom za zaangażowanie w wieloletnią pracę z uczniami. Dziękuję rodzicom za pomoc i wsparcie, zwłaszcza w czasie pandemii.
26 maja – święto wszystkich Mam!
Kto z nas nie kocha swojej Mamy? Bez względu na to ile mamy lat, Mama to jedna z najważniejszych osób w naszym życiu – ta która kocha najmocniej i zna nas najlepiej. 26 maja to taki dzień w roku, kiedy szczególnie uświadamiamy sobie miłość do naszych Mam. Mali i duzi śpieszą z życzeniami, kolorowymi laurkami i upominkami. Wszystko po to, aby Mama poczuła się kochana i doceniana. To dzień pełen wzruszeń i ciepłych słów wypowiadanych pod jej adresem. Warto postarać się, aby życzenia, które składamy naszym Mamom, jak najlepiej przekazywały nasze uczucia i wdzięczność.
Hej, kraino węgorzewska...
Poszukuję autorki słów tego pięknego tekstu. Powstał pod koniec lat dziewięćdziesiątych XX wieku w Węgielsztynie lub w Gimnazjum Jerzego Andrzeja Helwinga w Węgorzewie.
(Na melodię „Hej, Mazury”)
Hej, kraino węgorzewska,
Mą ojczyzną dzisiaj ty
Twoje piękno w sercu mieszka
Najpiękniejsze są tu dni
Wyniki V Powiatowego Konkursu Historyczno-Multimedialnego "Żywa historia"
Informujemy, że w konkursie wzięło udział 25 uczestników z 5 szkół powiatu: tj. SP Sobiechy, SP Perły, SP Węgielsztyn, SP 1 i SP 2 w Węgorzewie. Poziom prac konkursowych był bardzo wysoki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom :) za udział w konkursie. Przypominamy, że zadaniem konkursowym było przygotowanie prezentacji multimedialnej na jeden z tematów związanych z wojną polsko-bolszewicką. Jury dokonało oceny nadesłanych prac stosownie do następujących kryteriów:
Dzień Matki na świetlicy szkolnej
Dzień 26 maja - Święto Matki - to jedno z najpiękniejszych, a z pewnością, najbardziej osobiste święto w roku. Matka - to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne. W tym dniu wszystkie mamy obdarzane są szczególnymi dowodami miłości. Również uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli o swoich mamach. Józef Ignacy Kraszewski napisał "Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska". Aby całym sercem podziękować swoim mamom za ten ogromny dar, uczniowie z klasy Ib oraz IIc, podczas zajęć świetlicowych przygotowali laurki z okazji Dnia Matki.
Kuchnia "WęgorzEwa" zaprasza na odcinek 2: Na bankiecie u pierwszego burmistrza
Czy pierwszy burmistrz Węgorzewa, Adam Krupa, wydał ucztę z okazji przyznania praw miejskich? Jeśli tak, gdzie się odbyła i co na niej spożywano?
- … dla powszechnego rozwoju, podniesienia i poprawy naszego księstwa… założono i zbudowano nowe miasto… - mruczał trochę po polsku, a trochę po niemiecku Adam Krupa, nowo usmażony burmistrz, nowego miasta
w Prusiech Książęcych. Szedł ostrożnie główną ulicą Węgoborga, jak zaczęli wnet nazywać Angerburg, coraz liczniej przybywający w te okolice osadnicy z Polski. Burmistrz z namysłem omijał co większe kałuże i końskie kupy, starając się ciżem, które dopiero co nabył na pierwszym
z 3 corocznych jarmarków, jakie łaskawie książę Pan im nadał, zbytnio nie ubrudzić. Adam Krupa bywał nieco w świecie, zdarzyło mu się odwiedzić w młodości i Królewiec i Elbląg. Wiedział, jak jadali bogaci mieszczanie wielkich miast. Teraz godnie zmierzał do dawnego za
Konkurs fotograficzny pt. "Las – moja miłość"
W marcu tego roku nasza szkoła przystąpiła do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym pt.: Las – moja miłość. Mogli w nim wziąć udział zarówno uczniowie, jak i rodzice i nauczyciele.
Każdy z uczestników mógł przysłać 5 zdjęć w dwóch kategoriach:
- Leśne szczegóły
- Zdjęcie krajobrazowe
Na adres konkursu wpłynęło 100 zdjęć. Komisja (w składzie: p. Cezary Tryk, p. Anna Pietruszewska, p. Bożena Hoffmann) wybrała wśród nich te, które zakwalifikowały się do etapu ogólnopolskiego.
Zespół Szkół im. Marii Curie - Skłodowskiej w Kętrzynie
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji promocyjnej Zespołu Szkół im. Marii Curie - Skłodowskiej w Kętrzynie
ŻYCIE W ULU oczami uczniów klas I a
W ramach zajęć plastyczno - technicznych uczniowie klasy I a przedstawili fragment życia w ulu, prezentując rolę pszczół robotnic, wykonując woskowe plastry. Efekty ich pracy widoczne są na zamieszczonych zdjęciach.
Wych. klasy Agnieszka Proniewska
Kuchnia WęgorzEwa: Odcinek 1: Na krzyżackim stole
Co jedli Krzyżacy w węgorzewskim zamku? Czy znali ciasta, desery? Jak często jedli mięso i jakie? Krzyżackie uczty na zamku w Angerburgu, może nie były tak wykwintne jak u wielkiego mistrza w Malborku, ale niczego tu nie zbywało.
Późnym popołudniem szóstego kwietnia roku pańskiego 1407, prokurator zamku
w Angerburgu, błądził wzrokiem za ostatnimi promieniami słońca, jaskrawo odbijającymi się od wód otaczającej zamek Węgorapy. Dopiero teraz poczuł zapachy rozchodzące się
z zamkowej kuchni. To przez nie, nie mógł zebrać myśli… gdyż starał się zrozumieć przesłanie zmarłego kilka dni wstecz Konrada von Junginge, który swego brata Ulricha nazwał głupcem i przestrzegł przed wyborem na wielkiego mistrza. Porzuciwszy ponure myśli, ruszył do refektarza, gdzie miejsce przy stole zajęli już pozostali bracia i półbracia. Dał znak do czytania Ewangelii, poczym zasiedli do wieczerzy. W mig na st
Wiosenne spacery IIC
W końcu zrobiło się ciepło i spędzamy więcej czasu na świeżym powietrzu. Postanowiliśmy znaleźć wszystkie węgorzewskie pomniki przyrody. Byliśmy w Parku Helwinga, na Wzrórzu Milthalerów, przy zamku, na ulicy Pionierów. Najbardziej spodobał nam się ok. 270 - letni dąb ukryty za budynkiem zwanym " starym sądem".
HARMONOGRAM WYPOŻYCZEŃ KSIĄŻEK DLA KLAS IV-VIII W DNIACH 17.V-28.V.2021
W związku, z powrotem klas IV-VIII, od 17 maja 2021 do szkół i wprowadzeniem nauki w systemie hybrydowym, biblioteka szkolna ustala następujący harmonogram (w dn.17-28 V.) wypożyczeń książek dla poszczególnych klas:
„W ŚWIECIE WIERSZY Juliana Tuwima” – konkurs czytelniczy dla klas II i III
Zapraszamy do udziału w konkursie czytelniczym klas II i III
Cele:
· Rozbudzenie zamiłowań i zainteresowań czytelniczych twórczością Juliana Tuwima.
· Popularyzacja twórczości Juliana Tuwima.
Kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz pobudzanie aktywności czytelniczych uczniów.
·Wyrabianie nawyków właściwej rywalizacji oraz wspólnej wesołej zabawy.
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Piątek 22.11.2024
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"