Efekty naszej pracy
"Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku - jest wykształcenie". Dzień Edukacji Narodowej to dobry moment, aby przypomnieć wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jest to istotny wskaźnik efektywności pracy nauczycieli. Oczywiście na wyniki uczniów mają wpływ także inne czynniki: motywacja, środowisko....., jednak praca nauczyciela jest jednym z najistotniejszych elementów.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy przyczynili się do sukcesów naszych ósmoklasistów. Dobre wyniki, to również zasługa dobrze realizowanej przez naszą kadrę nauki zdalnej.
Świetliczaki pamiętają o nauczycielach
13 października uczniowie klas Ia, Ib oraz IIa podczas zajęć świetlicowych wykonali przepiękne laurki z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Milena Greczko
„Portret Pani Jesieni”
Chociaż jesień kojarzy się nam najczęściej z niepogodą, szarugą i mżawką, uczniowie z klas II a, III a, III b i III c na zajęciach świetlicowych postanowili zrobić radosne portrety Pani Jesieni. Nasza Jesień jest kolorowa, pogodna i uśmiechnięta. Życzymy wszystkim takiego jesiennego samopoczucia i uśmiechu, jaki u naszej Pani Jesieni.
Życie i rola pszczół
Jak wygląda życie pszczół?
Jaka jest rola pszczół w przyrodzie?
Jak pszczelarz dba o pszczoły?
Ile miodu produkują pszczoły?
Jakie właściwości ma miód?
Jak wytapia się świeczki z wosku ?
Czym różni się apiterapia od uloterapii?
Uczniowie klasy 7e uzyskali odpowiedzi na te i wiele innych pytań goszcząc w gospodarstwie Państwa Dźwinel ( Więcki), którzy od lat zajmują się pszczelarstwem.
Wycieczka klasy III B
Uczniowie klasy 3b 22 września odwiedzili Łowisko Muławki, gdzie z bliska mogli przyjrzeć się rzadkiemu gatunkowi jeleni -danielom, muflonom i różnym gatunkom ptactwa hodowlanego. Pan Mirosław Stępniak, który zaprosił klasę opowiadał ciekawie o życiu tych zwierząt, a potem zaprowadził do pobliskiego Muzeum Znaczków Pocztowych i pracowni wyrobu biżuterii z belemitów. Wielką niespodzianką były upominki dla wszystkich dzieci od Koła Łowieckiego "Cyranka".
Było super!!!
Dzik jest dziki, a … żubr?
Postanowili to sprawdzić uczniowie klas VI a i VI b, którzy w piątek, 24 września wybrali się na wycieczkę do Puszczy Boreckiej. Wyjątkowymi mieszkańcami tych terenów są żubry, których stado liczy około 80 osobników. Żeby je zobaczyć, wystarczy udać się do puszczy w okolice leśniczówki Wolisko
i zajść do zagrody z tarasem widokowym!
IA uczy się w parku!
"Chodźmy do parku, każdy tam drogę zna!" W-f, edukacja przyrodnicza, edukacja muzyczna, edukacja matematyczna i język angielski w parku? Oczywiście! Zabawy w terenie są świetną okazją do nauki!
Klasa IA
Warsztaty klas III A i III C w "Chlebowym Domku na Mazurach" w Spytkowie
Uczniowie z klas III A i III B uczestniczyli w warsztatach pieczenia chleba w "Chlebowym Domku na Mazurach" w Spytkowie. Trzecioklasiści samodzielnie mieszali i ugniatali ciasto oraz przygotowali bułeczki "ślimaczki". W czasie kiedy ciasto wyrastało dzieci dowiedziały się jak dawniej pozyskiwano mąkę z ziaren zbóż oraz jak pieczono chleb w piecu chlebowym. W przerwie na wyrastanie bułeczek uczniowie przygotowali śrutę wykorzystując różne rodzaje żaren. Kolejnym zadaniem było nakarmienie kurek i króliczka, podziwianie szalonych wiewiórek i zabawa z kotkiem. Był też czas na zabawę na powietrzu i kupowanie upominków. Na zakończenie zajęć trzecioklasiści degustowali swoje wypieki z pysznym miodem, dżemem różanym i twarożkiem przygotowanymi przez gospodynię panią Karolinę Zdanowicz.
Dzień chłopaka w III C
30 września dziewczynki z III C pamiętały o swoich kolegach i przygotowały dla nich upominki z okazji Dnia Chłopaka. Chłopcy także stanęli na wysokości zadania i w związku z tym, że tegoroczny Dzień Kobiet upłynał na nauce zdalnej przygotowali spóźnione niespodzianki dla koleżanek. Żeby otrzymać prezent trzeba było wykonać zadanie, albo rozwiązać kalambury. Upominki się bardzo spodobały i od razu były wykorzystane.
Dzień chłopaka
Wszystkim chłopakom życzymy dużo zdrowia, uśmiechu i masy hot wheelsów!
Dziewczynki z Ia
Dwójka na podium!
29.09.2021 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskiego w Piłce Nożnej Chłopców. Zawody rozegrane zostały w jednej kategorii wiekowej (roczniki 2007-2008). Nasza szkoła zajęła 1 miejsce. Dzięki wygranej nasza młodzież będzie reprezentowała powiat węgorzewski na zawodach wyższej rangi, np. zawodach rejonowych, półfinałach i finałach wojewódzkich.
Szumi dokoła las…
Jak się przedstawia struktura lasu?
Jakie znaczenie dla środowiska mają lasy?
Na czym polega praca leśniczego?
Jak się prowadzi gospodarkę leśną, dbając o ochronę naturalnych zasobów?
Odpowiedzi na te pytania i wiele innych uzyskali uczniowie kl. 8b, którzy uczestniczyli w zajęciach z edukacji przyrodniczo-leśnej oraz ekologiczno- łowieckiej zorganizowanych przez myśliwych z Wojskowego Koła Łowieckiego „Żbik”.
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Piątek 22.11.2024
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"