Pierniczki na choinkę
Piękna, pachnąca choinka pojawi się niebawem w naszej szkole. Chcielibyśmy ozdobić ją wyjątkowymi PIERNICZKAMI. Zachęcamy Was Drodzy uczniowie do wykonania pierniczkowych ozdób. Liczymy na Waszą kreatywność. Ozdoby możecie wykonać sami lub z pomocą bliskich. Przygotowane dekoracje przekażcie wychowawcy do 13 grudnia (na pewno otrzymacie punkty). Wspólnie zadbajmy o to, aby atmosfera świąt zagościła w naszej szkole
Świąteczne przygotowania IIIC
Uczniowie z klasy III C rozpoczęli przygotowywanie świątecznych upominków. Na zajęciach w Pracowni Ceramicznej Muzeum Kultury Ludowej, pod czujnym okiem pani Małgorzaty Roch, wykonali przepiękne figurki Mikołaja. Teraz ich prace trafią do pieca garncarskiego, a już wkrótce będą zdobiły świąteczne stoły.
"Odpowiedzialność prawna osób nieletnich w odniesieniu do zdarzeń motywowanych uprzedzeniami"
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu online:"Odpowiedzialność prawna osób nieletnich w odniesieniu do zdarzeń motywowanych uprzedzeniami"organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie i Kuratorium Oświaty w Olsztynie
Dziękujemy
Dwójkowe Andrzejki
Cyganka prawdę Ci powie?
Rogalik z wróżbą -na pewno !
4
Wyniki Gminnego konkursu na plakat „Moja wymarzona rodzina”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie na plakat pt.: „Moja wymarzona rodzina”. Z radością informujemy, że uczennica klasy V a, Martyna Mnich zajęła II miejsce. Wyróżnione zostały prace:
- Wiktorii Ciunowicz klasa II b
- Julii Balsewicz klasa VII c
- Oliwii Szyling klasa VII a
- Sab
Andrzejki w klasie II b
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem poznania tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzięki wróżbom zorganizowanym w piątek, tuż przed Andrzejkami uczniowie dowiedzieli się co ich czeka nie tylko w najbliższej przyszłości, ale też tej odległej. Kto będzie sławny, bogaty, a kto znajdzie szczęście w dalekich podróżach. Nie obyło się też bez tradycyjnej wróżby z butami i przekłuwania papierowego serca szpileczkami, by poznać imię swojej sympatii. Podczas zabawy śmiechu było co niemiara. Drugoklasiści bawili się świetnie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zabawa andrzejkowa będzie równie udana!
Dzień Pluszowego Misia
25 listopada Pluszowy Miś obchodzi swoje święto. Z tej okazji odwiedził uczniów naszej szkoły.
Dyplom za akcję "Szkoła do hymnu"
Nasza szkoła dostała podziękowania z Ministerstwa Edukacji i Nauki za udział w akcji "Szkoła do hymnu". W tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 21 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 260 placówek polonijnych z całego świata.
B.Ł
Tabliczka mnożenia z kartami Grabowskiego
Karty Grabowskiego na stałe zagościły na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej. Młodsi uczniowie dodają i odejmują, starsi mnożą i dzielą. Uczniowie klasy III C podczas zajęć edukacji matematycznej powtarzali tabliczkę mnożenia grając Kartami Grabowskiego w "Memory", ale najbardziej przypadła im do gustu "Loteria", w której można było wygrać tytuł Multimiliardera i mały upominek.
Rok Cypriana Kamila Norwida
Rok 2021r. ogłoszony został rokiem Cypriana Kamila Norwida wybitnego twórcy romantycznego, poety, prozaika, dramatopisarza, rzeźbiarza, malarza i rysownika. Na dolnym korytarzu tuż przy wejściu głównym do szkoły znajduje się gazetka poświęcona twórcy. Zachęcamy uczniów do zapoznania się z ciekawymi informacjami na tematy poety. Ekspozycję oglądać można do końca grudnia.
Rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka
20 listopada to wyjątkowy dzień - rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku ten dzień wypada w sobotę, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby świętować Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wcześniej, np. 19. listopada. Wspólnie z UNICEF uczciliśmy tę wyjątkową datę i pokazaliśmy, że prawa dziecka są ważne dla naszej placówki.
Karty Grabowskiego w 1a
Uczniowie klasy 1a grali w Domino przy uzyciu kart Grabowskiego dodawanie i odejmowanie. Zadaniem dzieci było ułożenie liczb od 0 do 10 według podanych zasad. Podczas gry dzieci musiały zastanowić się nad strategia wykładania kart-tak by zablokować przeciwnika i ulozyc jak najwięcej swoich kart. Gra bardzo spodobała się dzieciom. Kolejnym razem zagramy w grę Święty Mikołaj:)
Etap szkolny gminnego konkursu „Moja wymarzona rodzina”
18 listopada odbył się szkolny etap konkursu, w którym wzięło udział 48 osób.
Do etapu gminnego zakwalifikowały się prace następujących uczniów:
1. Ciunowicz Wiktoria klasa II b
2. Głogowska Anna klasa III a
3. Głogowska Małgorzata klasa I a
4. Piech Michał klasa I a
5. Noga Weronika klasa III c
„Światowy Dzień Życzliwości” w świetlicy
21 listopada w 180 krajach na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Celem tego dnia jest uwrażliwianie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzanie w nich pozytywnych emocji.
Bądźmy życzliwi codziennie, nie tylko od święta. Pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. Bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Piątek 22.11.2024
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"