Małe Ojczyzny Amelii i Michaliny
15 grudnia w ramach audycji „Małe ojczyzny” w Radio Olsztyn, występowały nasze uczennice: Amelia Grzmil (kl. VIIc) oraz Michalina Tryk (kl. VIIe) wraz z opiekunem projektu i nauczycielem historii, panem Sławomirem Dobrowolskim. Opowiedziały o prowadzonych przez nie badaniach historycznych związanych z poznaniem dziejów swoich rodzin. Przypomnijmy, że nasze dziewczyny zdobyły wyróżnienia w Międzynarodwym Konkursie „Losy nasze….” organizowanym przez Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji:
Dzień życia z 1a
👉uczyliśmy się piosenki w j.angielskim o bałwanie,
👉sprawdzaliśmy poziom graficzny naszego pisma,
👉wykonaliśmy łańcuch, którym udekorowaliśmy naszą salę, porównywaliśmy długości wykonanych części przez danych uczniów, liczyliśmy ogniwa,
👉wypróbowaliśmy nasz nowy monitor- jest świetny!
👉nakarmiliśmy ptaki- dziękujemy serdecznie tacie Piotrka za dostarczenie karmy:)
Świąteczna kula
Uczniowie klas II b, III a, b, c uczęszczający do świetlicy szkolnej wykonali świąteczną kulę, która ozdobiła szkolny korytarz. Wszyscy bardzo się starali, współpracowali ze sobą, pomagali sobie wzajemnie. Efekty naszej pracy można obejrzeć w korytarzu, przy wejściu do szkoły.
Cieszymy się, że my także przyczyniliśmy się do świątecznego udekorowania szkoły, chociaż nasza radość nie jest pełna, ponieważ na końcowych zdjęciach brakuje uczniów klasy II b, którzy przebywają na kwarantannie.
Zrzutka dla Łukasza
Nasz uczeń z klasy VI b ma szansę na spełnienie swojego marzenia. Wymarzony laptop pozwoliłby lepiej zorganizować naukę i rozwijać zainteresowania. Zapraszamy chętnych do wsparcia zrzutki na komputer dla Łukasza.
Wiecej informacji w poniższym linku:
I miejsce w V WOJEWÓDZKIM INTEGRACYJNYM FESTIWALU PIOSENKI - CO NAM W DUSZY GRA
Z radością informujemy, iż Martyna Noga, uczennica klasy VIIe zajęła I miejsce w V WOJEWÓDZKIM INTEGRACYJNYM FESTIWALU PIOSENKI - CO NAM W DUSZY GRA. W tym roku festiwal pod hasłem:
„Barwy jesieni w muzycznej kieszeni” poświęcony był muzyce polskich artystów. Martyna zaśpiewała dwie piosenki:„Radość najpiękniejszych lat”, „Dzikie plaże” zajmując I miejsce w kategorii klas 7-8.
"Świąteczna paczka" z harcerzami
W imieniu węgorzewskiego hufca ZHP zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wsparcia akcji, abyśmy wszyscy mogli cieszyć się z Nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Zbieramy zabawki, artykuły papiernicze, jedzenie długoterminowe, słodycze książki, pluszaki.
Swoje podarunki zanosimy do sali numer 11 do 14 grudnia!
Mikołajki w naszej szkole
6 grudnia na korytarzach naszej szkoły było gwarno i wesoło! Mikołaj odwiedzał uczniów w klasach i częstował słodyczami. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego dnia:
Z wizytą w muzeum
Niedawno klasa IV a skorzystała z oferty Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Po obejrzeniu wzorów przedstawionych przez muzeum, uczniowie malowali swoje bombki. Pomysłów było bardzo dużo: obrazki, wzory, a nawet napisy pięknie prezentowały się na uczniowskich pracach. Przy pracy towarzyszyły dzieciom kolędy, co stworzyło unikatowy, świąteczny nastrój.
Pierniczki w 1a
W kalendarzu adwentowym klasy 1a w domku z numerem 6 znaleźliśmy zapis "Czas na dekoracje pierniczków!". Dzieci zakasały rękawy i tak oto powstały słodkie arcydzieła! Serdecznie dziękujemy "Piekarni u Wojtka" za dostawę słodkości pachnących Świętami! Nawet sam Święty Mikołaj ze Śnieżynkami zawitał do naszej sali by podziwiać pyszności!
Certyfikat za udział w kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”
Nasza szkoła wzięła udział w kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” w ramach Międzynarodowego Dnia Białej Laski. To wyjątkowe święto dla osób z niepełnosprawnością wzroku, które są wśród nas i chcą żyć tak jak wszyscy – bez ograniczeń, aktywnie i twórczo realizować swoje marzenia.
Mikołajki w VII C
3 grudnia 2021 klasa VII c wraz z wychowawczynią p. Grażyną Cukrowską obchodziła Mikołajki.
Na początku przystrojono choinkę lampkami, łańcuchami i bombkami. Zaraz po tym wykonano kilka zdjęć klasowych i rozdano drobne słodycze, a potem klasowy Święty Mikołaj obdarował młodzież prezentami mikołajkowymi. Po tym wspólnie oglądano otrzymane podarki, a niektórzy ulegli pokusie zjedzenia słodkości ukrytych w paczkach.
Bożonarodzeniowa kartka dla żołnierza
Szkolne Koło Caritas zachęca do udziału w akcji Bożonarodzeniowa kartka dla żołnierza. Można wykonać dowolnym sposobem kartkę bożonarodzeniową dla żołnierzy 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej. Kartki przekaże żołnierzom ks. kapelan por. Tomasz Serwin, proboszcz parafii Św. Barbary w Węgorzewie.
Wszystkich chętnych prosimy o dostarczenie kartek do katechetów do 10.12.2021r. Można własnoręcznie wpisać życzenia świąteczne i podpisać się imieniem.
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono 25 listopada 2002 roku, w setną rocznicę powstania maskotki. To świetna okazja, by spotkać się z najmłodszymi czytelnikami. Wszystkim uczniom o tym dniu przypomniała gazetka biblioteczna, z której dowiedzieli się na pamiątkę jakiego wydarzenia zostało ustanowione to święto. 22 i 23 listopada w bibliotece szkolnej odbyły się lekcje biblioteczne dla klas I i II. Po zapoznaniu się z historią święta, uczniowie wysłuchali opowieści o misiach znanych bardziej lub mniej, odpowiadali na misiowe zagadki oraz zapoznali się z opowiadaniem pt. „Miś Remiś musi nosić okulary”.
Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej
Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej to wyjątkowa uroczystość w naszej szkole. Organizowane co roku, weszło na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. Oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej odbyło się 30 listopada 2021 roku. Podczas uroczystości dzieci z klas pierwszych miały okazję obejrzeć przedstawienie „Szanujmy książki” w wykonaniu ich starszych koleżanek i kolegów z klasy VII c (Szkolne Koło Wolontariatu). Dzięki inscenizacji pierwszoklasiści dowiedzieli się, że książki także mają głos i potrafią opowiedzieć co może je spotkać u dzieci, które nie potrafią ich dobrze traktować, a także tych, którzy doskonale wiedzą w jaki sposób należy obchodzić się z książką i jak o nią dbać. Uczniowie dostrzegli, że na wyciągnięcie ręki istnieje wspaniały świat, pełen fantastycznych postaci i bohaterów, z którymi można przeżyć niejedną przygodę -
Mikołajki w SP2
HOHOHO
Mikołajki już w poniedziałek W związku z tym...
Wyciągnij z szafy świąteczne skarpetki, sweterki w śnieżynki i choinki, mikołajowe czapki i wszystko to, co czekało na tą chwilę cały rok!
Mikołaj na pewno zauważy, że przybyło mu pomocników.
Przygotował dla nich niespodziankę - zwolnienie z niezapowiedzianych kartkówek i odpowiedzi ustnych
Pierniczki na choinkę
Piękna, pachnąca choinka pojawi się niebawem w naszej szkole. Chcielibyśmy ozdobić ją wyjątkowymi PIERNICZKAMI. Zachęcamy Was Drodzy uczniowie do wykonania pierniczkowych ozdób. Liczymy na Waszą kreatywność. Ozdoby możecie wykonać sami lub z pomocą bliskich. Przygotowane dekoracje przekażcie wychowawcy do 13 grudnia (na pewno otrzymacie punkty). Wspólnie zadbajmy o to, aby atmosfera świąt zagościła w naszej szkole
Świąteczne przygotowania IIIC
Uczniowie z klasy III C rozpoczęli przygotowywanie świątecznych upominków. Na zajęciach w Pracowni Ceramicznej Muzeum Kultury Ludowej, pod czujnym okiem pani Małgorzaty Roch, wykonali przepiękne figurki Mikołaja. Teraz ich prace trafią do pieca garncarskiego, a już wkrótce będą zdobiły świąteczne stoły.
"Odpowiedzialność prawna osób nieletnich w odniesieniu do zdarzeń motywowanych uprzedzeniami"
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu online:"Odpowiedzialność prawna osób nieletnich w odniesieniu do zdarzeń motywowanych uprzedzeniami"organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie i Kuratorium Oświaty w Olsztynie
Dziękujemy
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Sobota 05.04.2025
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"