„Portret Pani Jesieni”
Chociaż jesień kojarzy się nam najczęściej z niepogodą, szarugą i mżawką, uczniowie z klas II a, III a, III b i III c na zajęciach świetlicowych postanowili zrobić radosne portrety Pani Jesieni. Nasza Jesień jest kolorowa, pogodna i uśmiechnięta. Życzymy wszystkim takiego jesiennego samopoczucia i uśmiechu, jaki u naszej Pani Jesieni.
Życie i rola pszczół
Jak wygląda życie pszczół?
Jaka jest rola pszczół w przyrodzie?
Jak pszczelarz dba o pszczoły?
Ile miodu produkują pszczoły?
Jakie właściwości ma miód?
Jak wytapia się świeczki z wosku ?
Czym różni się apiterapia od uloterapii?
Uczniowie klasy 7e uzyskali odpowiedzi na te i wiele innych pytań goszcząc w gospodarstwie Państwa Dźwinel ( Więcki), którzy od lat zajmują się pszczelarstwem.
Wycieczka klasy III B
Uczniowie klasy 3b 22 września odwiedzili Łowisko Muławki, gdzie z bliska mogli przyjrzeć się rzadkiemu gatunkowi jeleni -danielom, muflonom i różnym gatunkom ptactwa hodowlanego. Pan Mirosław Stępniak, który zaprosił klasę opowiadał ciekawie o życiu tych zwierząt, a potem zaprowadził do pobliskiego Muzeum Znaczków Pocztowych i pracowni wyrobu biżuterii z belemitów. Wielką niespodzianką były upominki dla wszystkich dzieci od Koła Łowieckiego "Cyranka".
Było super!!!
Dzik jest dziki, a … żubr?
Postanowili to sprawdzić uczniowie klas VI a i VI b, którzy w piątek, 24 września wybrali się na wycieczkę do Puszczy Boreckiej. Wyjątkowymi mieszkańcami tych terenów są żubry, których stado liczy około 80 osobników. Żeby je zobaczyć, wystarczy udać się do puszczy w okolice leśniczówki Wolisko
i zajść do zagrody z tarasem widokowym!
IA uczy się w parku!
"Chodźmy do parku, każdy tam drogę zna!" W-f, edukacja przyrodnicza, edukacja muzyczna, edukacja matematyczna i język angielski w parku? Oczywiście! Zabawy w terenie są świetną okazją do nauki!
Klasa IA
Warsztaty klas III A i III C w "Chlebowym Domku na Mazurach" w Spytkowie
Uczniowie z klas III A i III B uczestniczyli w warsztatach pieczenia chleba w "Chlebowym Domku na Mazurach" w Spytkowie. Trzecioklasiści samodzielnie mieszali i ugniatali ciasto oraz przygotowali bułeczki "ślimaczki". W czasie kiedy ciasto wyrastało dzieci dowiedziały się jak dawniej pozyskiwano mąkę z ziaren zbóż oraz jak pieczono chleb w piecu chlebowym. W przerwie na wyrastanie bułeczek uczniowie przygotowali śrutę wykorzystując różne rodzaje żaren. Kolejnym zadaniem było nakarmienie kurek i króliczka, podziwianie szalonych wiewiórek i zabawa z kotkiem. Był też czas na zabawę na powietrzu i kupowanie upominków. Na zakończenie zajęć trzecioklasiści degustowali swoje wypieki z pysznym miodem, dżemem różanym i twarożkiem przygotowanymi przez gospodynię panią Karolinę Zdanowicz.
Dzień chłopaka w III C
30 września dziewczynki z III C pamiętały o swoich kolegach i przygotowały dla nich upominki z okazji Dnia Chłopaka. Chłopcy także stanęli na wysokości zadania i w związku z tym, że tegoroczny Dzień Kobiet upłynał na nauce zdalnej przygotowali spóźnione niespodzianki dla koleżanek. Żeby otrzymać prezent trzeba było wykonać zadanie, albo rozwiązać kalambury. Upominki się bardzo spodobały i od razu były wykorzystane.
Dzień chłopaka
Wszystkim chłopakom życzymy dużo zdrowia, uśmiechu i masy hot wheelsów!
Dziewczynki z Ia
Dwójka na podium!
29.09.2021 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskiego w Piłce Nożnej Chłopców. Zawody rozegrane zostały w jednej kategorii wiekowej (roczniki 2007-2008). Nasza szkoła zajęła 1 miejsce. Dzięki wygranej nasza młodzież będzie reprezentowała powiat węgorzewski na zawodach wyższej rangi, np. zawodach rejonowych, półfinałach i finałach wojewódzkich.
Szumi dokoła las…
Jak się przedstawia struktura lasu?
Jakie znaczenie dla środowiska mają lasy?
Na czym polega praca leśniczego?
Jak się prowadzi gospodarkę leśną, dbając o ochronę naturalnych zasobów?
Odpowiedzi na te pytania i wiele innych uzyskali uczniowie kl. 8b, którzy uczestniczyli w zajęciach z edukacji przyrodniczo-leśnej oraz ekologiczno- łowieckiej zorganizowanych przez myśliwych z Wojskowego Koła Łowieckiego „Żbik”.
Wyprawa „na konie” IV a
16 września 2021r. byliśmy na wycieczce w zaprzyjaźnionym gospodarstwie mamy Danieli. Celem było poznanie hodowli koni. Najpierw cała klasa została zaangażowana do pomocy przy czyszczeniu zwierząt. Dzieci zajmowały się tym z dużą przyjemnością i tak, jakby robiły to od zawsze.
Kolejnym punktem spotkania była przejażdżka na koniu. Po takim sprawdzeniu swojej odwagi uczniowie udali się na poczęstunek przy ognisku. Były kiełbaski oraz słodkości przygotowane przez mamy.
Rzeźby znanych węgorzewian
Gdzie można spotkać postacie żyjące na przestrzeni kilku minionych stuleci? Pastorów Helwinga i Brauna, króla Leszczyńskiego, słynnego astromoma Radaua, Kurta Obitza, braci Ejsmontów, nauczyciela doktora Ohlerta i generala von Kate? Uczniowie z klasy III C poznali znanych węgorzewian oglądając rzeźby, które powstały podczas II Ogólnopolskiego Pleneru Rzeźbiarskiego z okazji 450-lecia Węgorzewa.
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Sobota 05.04.2025
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"