Pożegnanie w III C
Janusz Korczak o nauce i zrozumieniu powiedział tak: „Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”
Uczniowie klasy III c zakończyli dzisiaj pierwszy etap edukacji. Od września będą uczniami klasy IV. Bardzo dziękuję Rodzicom za współpracę, Uczniom za trud włożony w zdobywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do kontynuacji nauki w klasie IV. Mam nadzieję, że nasza wspólna trzyletnia praca zaowocuje tym, że każdy z Was będzie "dobrze wiedział,(...) rozumiał i będzie go coś naprawdę zajmowało.”
Piknik IA
19
Wspieramy pszczoły!
Na początku czerwca kurier przyniósł tajemniczą paczkę dla uczniów z klasy IIC. Był to pakiet edukacyjny przygotowany przez firmę Yope wspólnie z Fundacją Łąka. Zawierał nasiona do wysiania szkolnej łąki kwietnej, zeszyty ćwiczeń pełne zadań i zabaw, ołówki, naklejki dla dzieci oraz materiały dydaktyczne dla nauczyciela. Podczas zajęć dzieci obserwowały nasionka, ich kształt i rodzaje, poznały kwiaty, które z nich wyrosną, dowiedziały się gdzie mieszkają dzikie pszczoły oraz jak im pomóc. Część nasionek dzieci wysiały do doniczki, aby obserwować czy wykiełkują. Wychowawczyni obiecała zaopiekować się nimi przez wakacje. W związku z tym, że już niedługo koniec roku szkolnego, uczniowie zdecydowali wysiać łąkę kwietną w przyszłym roku szkolnym aby samodzielnie ją pielegnować i obserwować jak rośnie.
Opiekunowie samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2021/2022
214 czerwca 2021 roku, wśród uczniów klas IV-VII przeprowadzono wybory na opiekunów Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2021/2022.
Wyniki wyborów przedstawiają się następująco: Opiekunami Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2021/2022 zostali: p. Sławomir Dobrowolski i p. Dariusz Polonis.
„NIECH NAM ŻYJĄ TATUSIOWIE!”
Dzisiaj Dzień Taty ! Mojego Taty !
I wszystkich Ojców na świecie !
Niosę dla Taty z ogródka kwiaty...
Zarzucę Tacie na szyję ciepłe ręce...
Powiem do ucha : Tatku, posłuchaj...
Chcę Cię uściskać... nic więcej...23 czerwca przypada święto wszystkich tatusiów. W Polsce obchodzimy je już od 55 lat. Z okazji tego święta, za wczoraj i za dziś, każdym czułym serca uderzeniem wraz ze słowami największej wdzięczności za wszystkie dla nas trudy i starania składamy dzisiaj Tatusiom nasze podziękowania. Jako nasz dowód wdzięczności, aby uczcić to święto, uczniowie klasy I a i II c ze świetlicy szkolnej, z p. Teresą wykonali laurki, które wręczą jutro swoim kochanym Tatusiom. Wszystkiego najlepszego!
UCZUCIA i EMOCJE w KLASIE I A
W ramach edukacji społecznej uczniowie klasy I a wzięli udział w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2021 pod hasłem "W poszukiwaniu szczęścia". Rozmawiając o uczuciach, uczniowie poprzez ćwiczenia mieli możliwość wyrażenia i nazwania emocji towarzyszących im w codziennym życiu. Po stworzeniu swojego "selfie" uczniowie uzupełnili tło z wykorzystaniem wyłącznie znaków graficznych w postaci kółek i krzyżyków z podkreśleniem, co się pod nimi ukrywa (przyjemnie i te mniej przyjemne emocje i uczucia, które zostały wcześniej omówione). Zamieszczone zdjęcie jest efektem pracy uczniów.
Warsztaty klas IV-VIII „ Równowaga i zdrowie psychiczne”
Równowaga i zdrowie psychiczne to jedne z najważniejszych aspektów o jakie trzeba zadbać na każdym etapie rozwoju dziecka. Uczniowie klas IV- VIII naszej szkoły brali udział w warsztatach „ Równowaga i zdrowie psychiczne”. Celem warsztatów było pokazanie sposobów na poprawę samopoczucia psychicznego dzieci i młodzieży, metod radzenia sobie z problemami emocjonalnymi, lękiem, strachem i stresem w związku z nagłymi, niespodziewanymi sytuacjami życiowymi oraz uświadomienie sobie, że tego typu sytuacje mogą spotkać każdego z nas w codziennym życiu i trzeba umieć się do nich dostosować.
Wideokonferencja dla rodziców w sprawie szczepień dzieci przeciwko COVID-19
Informujemy, że 21 czerwca br. o godz. 16.00 odbędzie się wideokonferencja Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty oraz przedstawiciela Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie z rodzicami uczniów szkół podstawowych na temat wykonywania szczepień przeciwko COVID-19 dla uczniów lub szkolnych grup zorganizowanych. Podczas konferencji rodzice będą mogli zadawać pytania lekarzowi wirusologowi odnośnie ww tematyki. Liczba uczestników spotkania jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Aby wziąć udział w wideokonferencji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który udostępniamy poniżej:
Konkurs Kangur Matematyczny 2021
22 kwietnia 2021 odbył się konkurs Kangur Matematyczny. 22 najlepszych matematyków naszej szkoły zmierzyło się z zadaniami w formie stacjonarnej. Najlepsze wyniki otrzymali:
Maciej Flis z klasy II a
Oliwier Ślifirski z klasy II a
Amelia Grzmil z klasy VI c
Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok !
„W ŚWIECIE WIERSZY JULIANA TUWIMA” KONKURS CZYTELNICZY DLA KLAS II I KLAS III
10 czerwca w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla klas II i III pt. „W świecie wierszy Juliana Tuwima”. W konkursie wzięło udział 28 osób (po 14 z klas II i III). Maksymalnie można było uzyskać 26 punktów.
W klasach II:
I miejsce- Ślifirski O. kl. II a -25.5 p.
II miejsce-Flis-Dzierzbicki M. kl. IIa -24,5 p.
Międzynarodowy znak „POMÓŻ MI”
Międzynarodowy znak „POMÓŻ MI” jest dyskretnym sygnałem, który możemy wysłać do kogoś kogo znamy lub całkowicie obcej nam osoby. Informuje on o tym, że jesteśmy ofiarą przemocy. Znak ,,pomóż mi’’ to wezwanie o pomoc, zrozumiałe na całym świecie. Przełamuje on barierę językową, czy kulturową. Nie wymaga bliskiego kontaktu, może być pokazany nawet przez okno czy w Internecie. Gdy zobaczysz ten znak niezwłocznie zadzwoń pod nr 112 i poinformuj, że osoba w ten sposób poprosiła Cię o pomoc.
Jak będzie wyglądać Węgorzewo za sto lat?
W nawiązaniu do 450-lecia Węgorzewa uczniowie klas szóstych na lekcjach zdalnych zastanawiali się, jak sobie wyobrażają nasze miasto w przyszłości. Wykonali ciekawe prace, różnymi technikami plastycznymi. Prezentujemy niektóre z nich.
Bożena Hoffmann
17
OSiR i WCK zapraszają na Festyn U-Rodzinny
W imieniu organizatorów Festynu - Rodzinnego Węgorzewa zapraszamy mieszkańców do wspólnego świętowania jubileuszu miasta, który odbedzie sie w sobotę 12 czerwca 2021 r. w Ośrodku Piekny Brzeg.
Od godz. 9.00 - OSIR na sportowo (biegi dziecięce, open kobiet i mężczyzn, tenis ziemny, siatkówka plażowa)
Od godz. 13.00 - program artystyczny ( Chór Moderato, Jakub Kokocha, Michał Lampard, studio wokalne WCK, Shantaż).
Konkurs plastyczny dla klas I i II pod hasłem „Budynek w Węgorzewie, który robi na Tobie największe wrażenie”
Z okazji 450-lecia Węgorzewa odbył się konkurs plastyczny dla klas I i II pod hasłem
„Budynek w Węgorzewie, który robi na Tobie największe wrażenie”.
Wpłynęło 19 prac z klas I i 23 prace z klas II. Komisja brała pod uwagę wkład pracy uczestników, pomysłowość oraz technikę wykonania.
Oto laureaci:
ZAJĘCIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY w WCK
Zapraszamy na zajęcia wakacyjne prowadzone w salach WCK
- PROGRAMISTA ROBLOX
- PROGRAMISTA MINECRAFT
- ROBOTYKA
Więcej informacji na stronie: www.tytaniprogramowania.pl
Jeżeli jesteś zainteresowany ciekawymi zajęciami z robotyki to prosimy o wypełnienie formularza pod wskazanym adresem i zadeklarowanie uczestnictwa w zajęciach:
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Piątek 22.11.2024
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"