Strona główna
Rok Cypriana Kamila Norwida
Rok 2021r. ogłoszony został rokiem Cypriana Kamila Norwida wybitnego twórcy romantycznego, poety, prozaika, dramatopisarza, rzeźbiarza, malarza i rysownika. Na dolnym korytarzu tuż przy wejściu głównym do szkoły znajduje się gazetka poświęcona twórcy. Zachęcamy uczniów do zapoznania się z ciekawymi informacjami na tematy poety. Ekspozycję oglądać można do końca grudnia.
Rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka
20 listopada to wyjątkowy dzień - rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku ten dzień wypada w sobotę, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby świętować Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wcześniej, np. 19. listopada. Wspólnie z UNICEF uczciliśmy tę wyjątkową datę i pokazaliśmy, że prawa dziecka są ważne dla naszej placówki.
Karty Grabowskiego w 1a
Uczniowie klasy 1a grali w Domino przy uzyciu kart Grabowskiego dodawanie i odejmowanie. Zadaniem dzieci było ułożenie liczb od 0 do 10 według podanych zasad. Podczas gry dzieci musiały zastanowić się nad strategia wykładania kart-tak by zablokować przeciwnika i ulozyc jak najwięcej swoich kart. Gra bardzo spodobała się dzieciom. Kolejnym razem zagramy w grę Święty Mikołaj:)
Etap szkolny gminnego konkursu „Moja wymarzona rodzina”
18 listopada odbył się szkolny etap konkursu, w którym wzięło udział 48 osób.
Do etapu gminnego zakwalifikowały się prace następujących uczniów:
1. Ciunowicz Wiktoria klasa II b
2. Głogowska Anna klasa III a
3. Głogowska Małgorzata klasa I a
4. Piech Michał klasa I a
5. Noga Weronika klasa III c
„Światowy Dzień Życzliwości” w świetlicy
21 listopada w 180 krajach na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Celem tego dnia jest uwrażliwianie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzanie w nich pozytywnych emocji.
Bądźmy życzliwi codziennie, nie tylko od święta. Pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. Bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.
„MOJE ULUBIONE ZWIERZĄTKO Z BAJKI” – konkurs plastyczny dla klas I-III
W październiku 2021 r. biblioteka szkolna ogłosiła konkurs plastyczny pt. „Moje ulubione zwierzątko z bajki” dla klas I-III. Uczniowie na lekcjach samodzielnie rysowali swoje ulubione zwierzątko, dowolną techniką. Wpłynęło 105 prac. Komisja konkursowa miała trudny wybór.
Na poziomie klas I :
I miejsce :
16 listopada - Międzynarodowy Dzień Tolerancji
16 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO. Po tym wydarzeniu kraje członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji. Promocja tolerancji i poszanowania ma istotne znaczenie w tworzeniu atmosfery sprzyjającej akceptowaniu odmienności kulturowej. Artykuł I „Deklaracji Zasad Tolerancji” brzmi: „Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”.
„Świąteczna pomoc Polakom na Kresach”
Szkolne Koło Wolontariatu włącza się w akcję „Świąteczna pomoc Polakom na Kresach” organizowaną przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 3 w Olsztynie. Podczas akcji zbierane są słodycze na świąteczne podarki dla dzieci i rodzin z Litwy. Celem akcji jest oprócz pomocy Kresowiakom, również pomięć o naszych Rodakach mieszkających na Kresach.Chcemy zebrać jak najwięcej słodyczy, aby nasi mali Przyjaciele mieli niezapomniane Święta. Chcielibyśmy, aby w paczkach nie zabrakło takich rzeczy jak: słone przekąski (precelki, krakersy, orzeszki), batony, ciastka, żelki. W związku z tym, że zebrane słodycze będą przesłane lub przewiezione do Olsztyna prosimy o produkty w lekkich opakowaniach.Uczniowie, którzy chcieliby wziąć udział w akcji mogą przynosić produkty do swoich wychowawców.Akcja w naszej szkole trwa do 30 listopada.
Konkurs frazeologiczny pt. „Niespokojny duch”
Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała szkolny konkurs frazeologiczny pt. „Niespokojny duch” dla uczniów klas V-VIII.
I miejsce :
-Krukowska Julia kl.VI b
II miejsce:
-Sulowska Laura kl. V b
III miejsce:
-Szczęch Katarzyna kl. V c
Karty Matematyczne Grabowskiego w II b
W środę na lekcji matematyki uczniowie kl. II b grali w karty. Mówiąc dokładnie w Karty Matematyczne Grabowskiego. Radość płynąca z grania, wspólnie spędzony czas, satysfakcja z odnoszenia sukcesów i stopniowe wchodzenie na kolejne etapy wiedzy matematycznej to niewątpliwe atuty tej lekcji. W najbliższym czasie z pewnością powtórzymy lekcję matematyki z Kartami Matematycznymi Grabowskiego.
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole
Jak przebiegało świętowanie Narodowego Święta Niepodleglości w naszej szkole można oberzeć tutaj:
„Święto Niepodległości w świetlicy”
W tym tygodniu obchodzimy Święto Niepodległości. Uczniowie klasy II b, III a i III b uczęszczający do świetlicy szkolnej postanowili uczcić to święto i wykonali piękne kokardy narodowe, które obok godła, hymnu i flagi narodowej są symbolem polskości.
W trakcie zajęć przypomnieliśmy sobie wiadomości z historii Polski dotyczące tego wydarzenia, kolorowaliśmy godło i rozwiązywaliśmy krzyżówki o tematyce niepodległościowej.
Projekt „Rodzina- tu się wszystko zaczyna”
Od listopada 2021 roku do czerwca 2022 roku realizujemy projekt „Rodzina- tu się wszystko zaczyna” , skierowany do uczniów klas czwartych. Uczniowie brali już udział w lekcji pt. „Tradycje w naszej rodzinie”. Kolejne zadanie to wykonanie lapbooka o swojej rodzinie. Czwartoklasiści, mają czas na przygotowanie rodzinnej książki do maja 2022 roku. Po tym okresie odbędzie się konkurs na najpiękniejsze, najbardziej pomysłowe i wartościowe pod względem treści lapbooki. Pracę uczniów koordynują wychowawcy klas. O kolejnych pomysłach związanych z projektem będziemy informować.
Zabawy kubeczkami - czyli nauka kodowania w II b
Klasa II b zamieniła salę lekcyjną w plac budowy. Budulcem były jednorazowe, kolorowe kubeczki, a było ich ponad tysiąc. Dzieci układały wieże, ćwicząc przy tym motorykę małą, koncentrację, cierpliwość oraz precyzję ruchów. Nie zabrakło zabaw doskonalących spostrzegawczość. Nie bez znaczenia była umiejętność współpracy. Wszystkie te działania to wstęp do kodowania i programowania, ale na razie to źródło radości i kreatywności.
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Młodzi kreatywni
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie "Młodzi kreatywni"
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Piątek 23.05.2025
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"