Strona główna
Walentynki w klasie 1a
W dniu zakochanych dzieci z klasy 1a wylosowały osoby, dla których będą szczególnie miłe - pod koniec tygodnia sprawdzimy, czy uczniowie wskażą właściwe osoby dodatkowo Wojtek z mamą przygotowali pyszności dla każdego - dziękujemy za miłą niespodziankę. Stworzyliśmy również serduszkowe prace plastyczne. Na kółku rozwijającym tematem przewodnim było serce - kodowaliśmy, składaliśmy papier techniką origami i odkodowywaliśmy zadania. To był piękny dzień!
Akcja Zima 2021/2022
Szkolne Koło Wolontariatu przyłącza się do Akcji Zima 2021/2022 organizowanej przez Stowarzyszenie „Kocia Przystań” z Węgorzewa.
Od poniedziałku 14 lutego do 25 lutego zbieramy suchą i mokrą karmę dla kotów i kociąt oraz koce polarowe i ręczniki.
Uczniowie klas I-III produkty i akcesoria dla bezdomnych zwierzaków, po zgłoszeniu udziału w akcji u wychowawcy, zostawiają w przygotowanych pojemnikach przy drzwiach szkoły.
„14 lutego – Walentynki”
Dzisiaj jest takie święto,
że buzię mam uśmiechniętą,
bo wszędzie dokoła nas
nastał miłości czas
i z tej miłosnej przyczyny
pałam miłością do całej rodziny
i walentynkowym zwyczajem
wyznania wszystkim rozdaje.Walentynki to może nie jest polska tradycja, ale motyw serca pojawia się tak często w naszej kulturze i języku, że warto do niego nawiązać. Każda okazja jest dobra, by przekazać dzieciom nieco wiedzy i nauczyć czegoś pożytecznego.
Walentynki w III C
Walentynki to dzień, kiedy możemy wyznać komuś miłość, ale nie tylko. Uczniowie z klasy III C postanowili wykorzystać to święto, żeby podziękować za przyjaźń i koleżeństwo, małym upominkiem przeprosić za niewłaściwe zachowanie albo po prostu umilić komuś dzień serduszkiem, kartką lub życzeniami. Podczas edukacji technicznej trzecioklasiści wykonali kolorowe serca, które w poniedzialek 14 lutego będą miłą niespodzianką dla kogoś ważnego i szczególnie lubianego.
A może zostanę detektywem?
Klasa II b podczas omawiania lektury „Detektyw Pozytywka” przygotowała własną skrzynkę skarbów. Wszystkie przedmioty znajdujące się w pudełku detektywa spełniały jakiś, ściśle określony warunek. Należało znaleźć coś kłującego, coś pachnącego, coś szorstkiego, a także coś, co można pokochać i coś, co może być domkiem. Lista była długa, ale uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniem. Było dużo emocji, śmiechu i zabawy.
Szkolny Konkurs Fotograficzny - ZAPRASZAMY
Zachęcamy naszych uczniów do udziału w Szkolnym Konkursie Fotograficznym "Cztery Pory Roku - Zima". Piękno zimowej aury uwiecznij na fotografii. Mogą to być zimowe pejzaże, tropy zwierząt, zimowe zabawy...Wszystko co wyda Ci się interesujące a związane jest z zimą Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać jedno zdjęcie (minimalny rozmiar zdjęcia 5 Mpx.) na adres: sp2konkursfoto@interia.pl. Prace powinny być dostarczone do 28 lutego. Ogłoszenie wyników nastąpi ostatniego dnia kalendarzowej zimy 21 marca. Dokładny regulamin znajdziesz w załaczonym pliku: regulamin_konkursu_fotogr._ZIMA.pdf
Bezpieczne ferie zimowe
Uczniowie klas I- III wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Węgorzewie w ramach akcji „Bezpieczne ferie”. Dzielnicowy asp. Andrzej Kurowski i asp. Agnieszka Filipska, przypomnieli uczniom zasady bezpiecznych zachowań podczas zimowego wypoczynku.
DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA W ŚWIETLICY
Dzień Babci i Dziadka w Polsce wypadają kolejno 21 i 22 stycznia. Jest to idealna okazja do tego, aby każdy wnuk i wnuczka wyraził swoją wdzięczność za miłość i troskę, jakimi codziennie jest przez nich obdarzany. Zgodnie z tradycją dzieci i dorośli odwiedzają w tym czasie swoich dziadków, wręczając im upominki i składając najlepsze życzenia, przygotowują także własnoręcznie robione laurki. Dzieci wygłaszają wierszyki i śpiewają piosenki. Wszystkie te zwyczaje są naprawdę rozczulające i sprawiają świętującym osobom wiele radości. Jednak dziadkowie obecni są w naszych życiach każdego dnia, dlatego warto doceniać ich nie tylko raz do roku.
Laureaci konkursu plastycznego „Ozdoba bożonarodzeniowa”
W dniu 14.01.2022r. w świetlicy szkolnej odbyło się podsumowanie konkursu „Ozdoba bożonarodzeniowa”. Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy otrzymało 27 uczniów z klas I – VII.
Sponsorami nagród byli:
1.Burmistrz Miasta i Gminy Węgorzewo p. Krzysztof Kołaszewski,
2.państwo Jolanta i Paweł Bagińscy,
3.p. Krzysztof Stępniak, prezes firmy „Northman”.
Mali matematycy z II A
W tym roku szkolnym uczniowie klasy II a przystąpili do projektu MALI MATEMATYCY organizowanym przez Uniwersytet Dzieci w Klasie, w ramach którego zdobywają i rozszerzają swoją wiedzę. Zrealizowaliśmy już 6 jednostek tematycznych i zbliżamy się pomału do zakończenia ww. projektu.
Wych. klasy p. Agnieszka Proniewska
Wyniki konkursu plastycznego „Ozdoba bożonarodzeniowa”
3 stycznia 2022r. podsumowano konkurs plastyczny „Ozdoba bożonarodzeniowa”, w którym wzięło udział 30 uczniów z klas I – VII. Komisja w składzie: p. Agata Wiszniewska – Kubiszyn, p. Grażyna Wójcik, p. Teresa Klukowska przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:
1.klasy I – III – w kategorii stroik – I miejsce Klara Kryłowicz kl. III A, II miejsce Hanna Brzostowska kl. I B, III miejsce Jakub Śmierzyński kl. III B
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Młodzi kreatywni
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie "Młodzi kreatywni"
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Piątek 23.05.2025
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"