Strona główna
Z WIZYTĄ U POLICJANTÓW
13 maja gościliśmy w Bazie Szkoleniowej Centrum Szkolenia Policji, która mieści się w Kalu. Na początku poznaliśmy pracę policjantów, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo i o porządek w ruchu drogowym. Potem uczestniczyliśmy w ciekawych zajęciach na temat bezpiecznego zachowania w czasie letniego wypoczynku nad wodą. To, co nas najbardziej zaciekawiło, to pokaz sprzętu jaki policja wykorzystuje dbając o bezpieczeństwo i porządek na mazurskich jeziorach.
Zajęcia ceramiczne VB
11 maja 2022 roku klasa V B wybrała się na zajęcia z ceramiki do Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. W ramach projektu edukacyjnego „Skały i minerały Pojezierza Mazurskiego” uczniowie zapoznali się z właściwościami gliny, która powszechnie występuje na naszych terenach. Glina od zarania dziejów stanowi podstawowy surowiec do wyrobu ceramiki, a co można z niej zrobić – uczniowie przekonali się formując różne ciekawe kształty. Pod nadzorem sympatycznych instruktorów prowadzących warsztaty piątoklasiści stworzyli swoje filiżanki, kubki, miseczki itp.
Kangur Matematyczny
17 marca 2022 r. odbył się konkurs Kangur Matematyczny. Naszą szkołę reprezentowało 19 najlepszych matematyków:
- Lelental Jakub z klasy 2b
- Proć Aleksander z klasy 2b
- Sieczkowski Nikodem z klasy 2b
- Wojtczuk Natan z klasy 2b
- Flis-Dzierzbicki Maciej z klasy 3a
- Klimaszewski Szymon z klas
KWIATEK OD KORCZAKA
Wspominamy naszego patrona Janusza Korczaka :)
Zajęcia z Googlami VR
Czy można zobaczyć rekina z bliska, dać się polizać niedźwiedziowi polarnemu, polecieć w kosmos wspiąć się na gigantyczną fasolę albo spędzić wieczór ze świetlikami ? Można!
Uczniowie z klasy 3 C przeżyli takie atrakcje, na zajęciach dodatkowych, dzięki wykorzystaniu Googli VR, przez które można oglądać trójwymiarową rzeczywistość.
„Za drzwiami starej szafy”
W czwartek 28 kwietnia w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla klas IV-VIII pt. „Za drzwiami starej szafy”. Konkurs sprawdzał znajomość treści książki C. S. Lewisa pt. ”Lew, czarownica i stara szafa”. Wzięło w nim udział 22 uczniów z różnych klas.
Oto wyniki:
I miejsce-Załuska Nina kl. VIII c
„Świetlica na sportowo”
Pogoda dopisuje, więc świetliczaki z klas II b i III a wyruszyli do parku miejskiego na plac zabaw. Chcieliśmy spędzić ten dzień na sportowo, ale inaczej niż zwykle. Wspólnym zabawom i radościom nie było końca. Czas mijał szybko i przyjemnie, aż żal było wracać. Zachęcamy wszystkich do aktywnego spędzania czasu.
GRATULACJE GRATULACJE!!!
Agnieszka Zwierzchowska z klasy VIII b uzyskała tytuł laureata w Konkursie z Fizyki organizowanym przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2021/2022.
Jesteśmy bardzo dumni!!! Dziękujemy Tobie Agnieszko za ciężką pracę, która przyniosła efekty! Dziękujemy Pani Małgorzacie Ambrosiewicz, nauczycielce Agnieszki za zaangażowanie w przygotowanie do konkursu oraz wszystkim, którzy przyczynili się do Jej sukcesu.
Dzień Barw Narodowych
Przed nami czas trzech świąt majowych: 1, 2, 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski.
Będziemy je obchodzić razem, a jednak osobno.
Aby atmosferę majowych świąt przenieść do szkoły ogłaszamy 4 maja (środa) Dniem Barw Narodowych
Tego dnia na korytarzach naszej szkoły powinien dominować kolor biało- czerwony.
Szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Czytelniczego pt. ”Morze, rzeki i jeziora w baśniach polskich”
21 kwietnia w bibliotece odbył się szkolny konkurs czytelniczy ze znajomości baśni i legend polskich - dla uczniów klas trzecich. W konkursie wzięło udział 14 uczestników.
I miejsce: - Maciej Flis – Dzierzbicki kl. III a
II miejsce: -Klara Kryłowicz kl .III a
III miejsce: -Jan Schab-Ziniewicz kl. III b
Pozostałe osoby biorące udział (według miejsc) :
-Maciej Koczara kl. III b
-Weronika Noga kl. III c
- Martyna Oryńczak kl. III c
-Anna Głogowska kl. III a
-Jakub Śmierzyński kl. III b
-Nikola Zapolska kl. III a
-Klaudia Sawko kl. III a
-Oskar Skłodowski kl. III b
-Wojciech Mróz kl. III b
-Aleksander Madejsza kl. III a
-Martyna Kuprewicz kl. III a
Gratulacja dla Grzegorza!
Miło nam poinformować, że uczeń klasy VII C Grzegorz Kraśniewski zajął 3 miejsce w III Edycji Ogólnopolskiej Szkolnej Ligi Szachowej w Uzdowie 2021/2022 - w kategorii Szkoły Podstawowe !!!
Gratulujemy!
Żródło fotografii: FB UKS Uzdowo
DO MATKI ZIEMI
Żyć bez powietrza nie sposób.
Bez wody to jakiś żart.
Bądź dla nas darem losu.
Ten Dar - górę złota jest wart!
Dziękujemy za zaangażowanie uczniów, rodziców, pracowników szkoły.
SU
Życzenia wielkanocne
Niech te święta wielkanocne będą pełne nadziei i wiary, niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesie wiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju i szczęścia. Ciepłych, pełnych radosnej nadziei świąt Zmartwychwstania Pańskiego,rodzinnego ciepła, radosnych spotkań przy wielkanocnym stole życzymy naszym Uczniom, Rodzicom Pracownikom Szkoły i wszystkim Sympatykom.
Wielkanocna "Bajka z jajka"
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych trzecioklasiści z "Koła artystycznego" oraz "Świetliczaki" z klasy IIa i IIb zapraszają na krótkie przedstawienie ( link pod tekstem).
Bardzo dziękujemy za pomoc Rodzicom uczniów, szczególnie pani Annie Kuleszce za uszycie strojów dla kurczaczków.
Wystąpili:
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Młodzi kreatywni
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie "Młodzi kreatywni"
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Piątek 23.05.2025
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"