Strona główna
"Magiczne drzewo. Czerwone krzesło"
Wystarczy usiąść na którymś z tych krzeseł i postąpić zgodnie z instrukcją, a spełnią się wszystkie życzenia!
Prace uczniów klasy 4 b zainspirowane lekturą " Magiczne drzewo. Czerwone krzesło" Andrzeja Maleszki.
SPARTAKIADA KLAS I - III
Zgodnie z łacińską sentencją "W zdrowym ciele zdrowy duch" Uczniowie klasy 1 a, 1 b, 3 a i 3 c oraz Oddziału Przygotowawczego przystąpili do rywalizacji sportowej w pięciu konkurencjach. Zawodnicy sprawnie pokonywali tor przeszkód, przenosili na łyżce piłeczkę, przechodzili przez hula hopy, wykazali się umiejętnością stosowania elementów unihokeja oraz sprawnie podawali sobie piłkę górą i dołem. W czasie rywalizacji zawodników na boisku, widownia wspaniale kibicowała swoim reprezentacjom. Jak powiedział patron naszej szkoły, Janusz Korczak: "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat", tak było dzisiaj w naszej szkole. Obchodzony dzisiaj Międzynarodowy Dzień Dziecka wypełniony był radosną i sportową rywalizacją. Naszym Uczniom i wszystkim Dzieciom życzymy szczęśliwego i radosnego dzieciństwa!
Dzień Dziecka w klasie 1 a
Po Spartakiadzie świętowaliśmy dalej i wybraliśmy się na smaczne lody. Obejrzeliśmy również film edukacyjny pt. "Dzieci świata", który wzbogacił nasza wiedzę na temat życia dzieci w różnych zakątkach świata. Dziękujemy wszystkim dorosłym za dzisiejsze życzenia.
Uczniowie klasy I a
Mistrzostw województwa w czwórboju lekkoatletycznym w Giżycku
Brązowy medal dziewcząt w czwórboju lekkoatletycznym podczas Mistrzostw województwa w Giżycku !!!!!!!
Giżycko było gospodarzem Mistrzostw województwa Szkolnego Związku Sportowego w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców, zawody odbyły się 29 maja 2022 r. Nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie, ustanawiali swoje rekordy życiowe przy czym bawili się świetnie.
OGÓLNOPOLSKIE PRZEŁAJOWE BIEGI GRUNWALDZKIE
OGÓLNOPOLSKIE PRZEŁAJOWE BIEGI GRUNWALDZKIE odbyły się 31 V 22r.
Naszą szkołę reprezentowały:
Natasza Stachura,
Oliwia Drabyk,
Oliwia Paulukanis,
Małgorzata Jedlińska
Wydarzenie to miało miejsce na polach Grunwaldu.
Nasi uczniowie startowali w biegu na 600 metrów. Na starcie stanęło ponad 120 uczestników w tej konkurencji.
ZBIÓRKA MAKULATURY
W konkursie Zbiórki Makulatury nasza szkoła zebrała aż 1,08 tony!
(W przeliczeniu na ucznia szkoły to 2,392 kg).
Zostaliśmy wyróżnieni!
Nasza szkoła otrzyma więc nagrodę o wartości 200 zł.
Dziękujemy wszystkim rodzicom, pracownikom szkoły i uczniom, którzy przyczynili się do tego wyniku!
SZKOLNA LIGA CZYTELNIKÓW-KONKURS WIELOETAPOWY
W II półroczu roku szkolnego 2021/2022 biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy dla klas III-VIII pt. „Szkolna Liga Czytelników”. Konkurs miał pięć etapów, co miesiąc uczniowie wybierali do przeczytania jedną książkę z trzech przygotowanych przez bibliotekarkę. Po przeczytaniu wybranej książki, w bibliotece pisali test ze znajomości treści książki. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do czytania. W konkursie wzięło udział 26 osób. 12 osób wytrwało do końca(przeszło pięć etapów). Oto wyniki konkursu:
I miejsce – Putkowska Julia kl. VIIIc
II miejsce – Wójtowicz Mikołaj kl. VIII c
III miejsce - Sulowska Laura kl. V b
KLASY SZÓSTE NA SPORTOWYCH ATRAKCJACH W EŁKU
To był wyjazd! Chyba po raz pierwszy tak aktywnie spędziliśmy czas na wycieczce.
W tym roku drugi raz udaliśmy się do Ełku, tym razem jednak po to, by skorzystać z wyjątkowych sportowych atrakcji. Był więc laserowy paintball (wspaniała gra zespołowa z bronią na podczerwień – doskonała alternatywa dla gier komputerowych) i rywalizacja w strefie rozrywki, szaleństwa w Parku Trampolin i Sali Zabaw (tu czekała na nas m. in.: niezliczona ilość trampolin, baseny z gąbkami, linie akrobatyczne, ścianki wspinaczkowe, zjeżdżalnie, tyrolki, wieże wspinaczkowe i wiele, wiele innych atrakcji). Po czterech godzinach gier i zabaw posililiśmy się w McDonald i udaliśmy się do Węgorzewa.
Oddział Przygotowawczy dla swoich Mam
Wiersz dla Mam - wojowniczek, które miały tyle odwagi, by wsiąść w autobus lub pociąg i ruszyć w nieznane, żeby chronić swoje dzieci przed bombami.
В пісні "Мам" Скрябін співає " Я з радості плачу,що маю живих батьків..." Многая літа вам!
„LAURKA NA DZIEŃ MAMY”
Bez względu na szerokość geograficzną, kulturę, religię, czy ustrój polityczny, Dzień Matki obchodzony jest w ponad 40 krajach na świecie.
Chyba nikogo to nie dziwi. Przecież to właśnie „mama” jest przeważnie pierwszym słowem wypowiadanym przez dzieci. To mama tuli do snu, czyta pierwsze bajki, walczy z katarami i gorączkami, prowadzi za rękę do przedszkola, trzyma kciuki podczas matury i cały czas martwi się, czy to śniadanie przed pracą to na pewno zostało zjedzone. Bezwarunkowa miłość mamy i jej poświęcenie pozwalają dzieciom dzielnie stawiać kolejne życiowe kroki. I choć wiemy o tym każdego dnia, to w Dzień Matki możemy oficjalnie za wszystko podziękować.
ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ w klasie I a
Światowy Dzień Pszczół jest obchodzony od 2018 r. Został ustanowiony przez ONZ
z inicjatywy Słowenii. Celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla nich. Ponad 87 proc. gatunków roślin na świecie jest zapylanych m.in. przez pszczoły. Powodem ich ginięcia jest nieprawidłowe i zbyt częste stosowanie środków ochrony roślin, wywołujące ich zatrucie.
Wycieczka do Olsztyna klas V
W czwartek 19 maja 2022 roku klasy piąte udały się na wycieczkę do Olsztyna. Pierwszym punktem wycieczki były odwiedziny Muzeum Przyrody, gdzie można było podziwiać florę i faunę naszego regionu. W przerwie między muzeum i Olsztyńskim Teatrem Lalek skorzystaliśmy z siłowni na świeżym powietrzu. Następnie obejrzeliśmy spektakl Dzienniki gwiazdowe, czyli serię fantastycznych opowieści, których bohaterem jest astronauta Ijon Tichy. Przemierza on niczym Guliwer kosmiczną przestrzeń, odwiedzając nieznane cywilizacje, będące karykaturą ziemskiej kultury. Po spektaklu przyszedł czas na powrót do domu.
Jak przygotować poidełko dla pszczół?
W dniach 10, 18 i 19 maja uczniowie klas pierwszych: a, b, trzecich: a,b, c oraz czwartych: a,b,c uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez panie Annę Wasilewska- kierownika oddziału, Sylwię Kamieniecką-starszego inspektora z Wojewódzkiego Inspektoratu Roślin i Nasiennictwa. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się o ciężkiej pracy pszczół miodnych, poznali rośliny miododajne, wykonali poidełka dla owadów. Panie uchyliły trochę tajemnicy zawodowej, zaprosiły uczniów na Dzień Pustej Klasy.
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Młodzi kreatywni
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie "Młodzi kreatywni"
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Piątek 23.05.2025
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"