Strona główna
Powiatowy Turniej Szachowy Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych
W Powiatowym Turnieju Szachowym Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych zorganizowanym z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczestniczyło 93 zawodników.
Naszą szkołę reprezentowało 18 uczniów.
Oto wyniki w następujących kategoriach:
1. Klasy 1-3
I miejsce - Nikodem Sieczkowski
Okładka mojej ulubionej książki - wyniki konkursu
Wyniki Bibliotecznego konkursu plastycznego - Okładka mojej ulubionej książki. Tematem prac konkursowych był projekt okładki swojej ulubionej książki i przedstawienie jej w dowolnej technice.
I miejsce - Oskar Sulowski III b - Akademia Pana Kleksa
II miejsce - Hanna Maliszewska I a - Nela i tajemnice świata - Podróże Neli
III miejsce - Małgorzata Głogowska II a - Czerwony Kapturek
III miejsce - Pola Szypulska II a- Harry Potter
Wyróżnienie II a - Weronika Górska IIa - Czerwony Kapturek
Wyróżnienie II a - Dominik Moczadło III b - Król Maciuś Pierwszy
Kaktusiki w Przystani Świętego Mikołaja
Nasze Kaktusiki rozpoczęły przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. W tym celu pojechały do Przystani Świętego Mikołaja. Już przed wejściem powitał je Elf Lekarz, który towarzyszył dzieciom podczas całego pobytu w Przystani. Pierwsze miejsce, które odwiedziły Kaktusiki to była Poczta Bożonarodzeniowa. Tam własnoręcznie narysowane i podpisane listy Kaktusiki wrzuciły do specjalnej skrzynki pocztowej. Następna przygoda to ozdabianie toreb na prezenty. Kolejnym punktem programu było spotkanie z Mikołajem, który wyszedł z kominka! Mikołaj miał specjalną maszynę, która kolorem wskazywała czy dziecko było grzeczne, czy jednak czasem jest niesforne. Dla takich „łobuziaczków” były specjalne atrakcje naprawcze. Mikołaj niektórym dolał oleju do głowy, innym podkręcił śrubki a jeszcze komuś wybił z głowy niegrzeczne zachowanie. Po wspólnym zdjęciu z Mikołajem dzieci poszły do Sali z Kalendarzem Ad
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2022
20 listopada obchodzimy rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.
W tym roku Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka świętowaliśmy w poniedziałek 21 listopada.
Wspólnie z UNICEF uczciliśmy tę wyjątkową datę i pokazaliśmy, że prawa dziecka są ważne dla naszej placówki.
Konkurs frazeologiczny „Góra książek”
Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów klas V-VIII konkurs frazeologiczny pt. „Góra książek”. W konkursie wzięło udział 14 uczniów naszej szkoły. Można było zdobyć 21 punktów.
Komplet punktów oraz nagrody zdobyli następujący uczniowie:
„Szkoła do hymnu”
Ministerstwo Edukacji i Nauki serdecznie dziękuje społeczności naszej szkoły za udział w akcji „Szkoła do hymnu”
U PANA BURMISTRZA NA HERBATCE
Pan burmistrz - Krzysztof Kołaszewski wraz z zastępcą burmistrza - Lidią Czerniewicz gościł Samorząd Uczniowski naszej szkoły.
Podczas spotkania omawiane były m.in. wyzwania z jakimi na co dzień zmagają się SU, potrzeby i nadzieje.
Dziękujemy za spotkanie i pozytywną energię
SU wraz z opiekunami
Kaszolina u Kaktusików!
Dziś u Kaktusikow królowała kaszolina! Na początku dzieci zrobiły przyjęcie używając przedmiotów przyniesionych z domu. Następnie do pojemników wsypaliśmy kaszę i sprawdzaliśmy jaka jest w dotyku. Kolejnym etapem było dodatnie olejków zapachowych - och w sali zapachniało świętami! Następnie zaczęliśmy dodawać zafarbowaną wodę przy użyciu eko pipetek czyli opakowań po soli fizjologicznej. Gdy uzyskaliśmy odpowiednią konsystencję zaczęła się prawdziwa senso zabawa! Powstały pizze, lody, pulpety, ciasteczka i inne smakołyki. Niektórzy negocjowali ceny produktów! Cała zabawa tak pochłonęła dzieci, że większość zapomniała, że może usiąść! Taka niepozorna zabawa wpływa na zmysł dotyku, zapachu, wzroku i słuchu - wszystko robiliśmy przy akompaniamencie muzyki relaksacyjnej. Tak przygotowaną kaszę można też jeść, ale nikt nie próbował Kaszolina przydała się także do utrwalania kształtu liter za
Wielka Liga Czytelników
Bibliotekarki Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgorzewie informują, iż nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w IV Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym pt. "Wielka Liga Czytelników".
Ponadto, informujemy, iż Koordynatorem powiatowym Konkursu Wielka Liga Czytelników - powiatu Węgorzewskiego - została pani Monika Śmierzyńska ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Węgorzewie.
W LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI
W ramach projektu:
#Laboratoriaprzyszłości, szkoła zakupiła m. in.
Google VR,
m- boty,
interaktywne klocki,
lutownicę,
aparat cyfrowy
czy sprzęt AGD.14 listopada uczniowie klas Vb i Vc zaprosili uczniów naszej szkoły do uczestnictwa w zajęciach z wykorzystaniem wymienionego sprzętu.
Sara Satkiewicz, Oliwia Rant, Zuzia Wasilewska - poczęstowały uczestników goframi,
VII MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI
Naszą szkołę reprezentowali:
nauczyciele,
uczniowie,
kółko wojskowe
oraz wolontariusze.
Wszystkim zaangażowanym dziękujemy i do zobaczenia za rok :)
APEL Z OKAZJI 104 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI
APEL Z OKAZJI 104 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI przygotowany przez uczniów klas V b i V c.
Mateusz Bijata,
Aniela Misiak,
Nela Pawełka,
Michał Radzewicz,
Sara Satkiewicz przypomnieli rys historyczny tych wydarzeń.
Pieśniami o tematyce patriotycznej uświetnili apel:
Zuzanna Wasilewska,
Kontynenty 3D
Na ostatnich zajęciach kółka geograficznego uczennice VI B wykorzystując długopisy 3D przygotowały kontury kontynentów Afryki, Ameryki Południowej, Antarktydy i Australii. Dorzuciły również własne serduszka.
XXII Diecezjalny Przegląd Twórczości Religijnej Kościoła Greckokatolickiego w Górowie Iławeckim
5 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami wzięli udział w XXII Diecezjalnym Przeglądzie Twórczości Religijnej Kościoła Greckokatolickiego w Górowie Iławeckim.
Programy które dzieci zaprezentowały to inscenizowana piosenka pt. „Nauczycielka”, patriotyczna pieśń i modlitwa za pokój w Ukrainie oraz przedstawienie za pomocą teatru cieni biblijnej historii powołania pierwszych Apostołów. W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili zamek w Lidzbarku Warmińskim.
Wspólne pieczenie ma znaczenie!
Wykorzystując sprzęt AGD zakupiony w ramach Laboratorium Przyszłości w poniedziałek, 7 listopada na godzinie wychowawczej klasa VII a piekła gofry. Okazało się, że wspólne pieczenie to świetna okazja do umocnienia więzi i budowania pozytywnych relacji w klasie, rozwijania umiejętności współpracy i dzielenia się, to także nauka planowania, organizowania i uczestnictwa w pewnym procesie.
TO BYŁ BAJKOWY DZIEŃ
4 listopada próg naszej szkoły przekroczyli bohaterowie najróżniejszych bajek, a witały je uśmiechnięte pszczółki
Tytuł „Najbardziej bajkowej klasy”na poziomie klas I - IV otrzymały klasy:
I a i I b - dyplomy i słodkie upominki czekają
Wśród klas IV - VIII „Najbardziej bajkową klasą” została klasa
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Młodzi kreatywni
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie "Młodzi kreatywni"
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Sobota 24.05.2025
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"