Sałatka jarzynowa oddziału przedszkolnego
Kaktusiki w ramach tematu "Poznajemy warzywa" przygotowały sałatkę jarzynową Dzięki takim zajęciom dzieci uczą się określać zapach, smak, kolor, strukturę, liczebność, masę i wiele wiele innych rzeczy. Poza tym, nakarmiliśmy pół szkoły - pana i panią Dyrektor, panie woźne, panie pedagożki, a nawet dzieci które przyszły się przywitać do sali. Takie eksperymenty kulinarne były możliwe dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości.
Pielgrzymka do Głotowa
1.10.2022 Odbyła się pielgrzymka do Głotowa i wycieczka do Olsztyna z udziałem dzieci z Ukrainy, które uczą się w naszej szkole, a przebywają w Polsce w związku z wojną w ich kraju. Wyjazd zorganizowała s. Olena Mańkut SNPM nauczycielka religii greckokatolickiej. Po modlitwie w cerkwi w Węgorzewie i błogosławieństwie udzielonym przez proboszcza parafii o. Bazylego Kepeszczuka OSBM wszyscy wyruszyli na pielgrzymkę. Na ścieżkach Warmińskiej Kalwarii dzieci, niosąc krzyż, znak zwycięstwa Chrystusa nad złem w świecie, modliły się w intencji pokoju w Ukrainie.
Długopisy 3D ba kółku geograficznym
Uczennice z klasy VI B na kółku geograficznym wykorzystały długopisy 3 D. Ich zadaniem było wykonać kontury Polski, Francji i woj. warmińsko – mazurskiego. Oto efekty:
Konkurs Plastyczny - Okładka mojej ulubionej książki
Bibliotekarka szkolna, zaprasza uczniów I - III do udziału w konkursie plastycznym pt. Okładka mojej ulubionej książki". Tematem prac konkursowych jest projekt okładni swojej ulubionej książki i przedstawienie jej w dowolnej technice. Więcej informacji w regulaminie.
Zapraszam bibliotekarka szkolna - Monika Śmierzyńska
DEN - na medal!
NA MEDAL są nasi nauczyciele, nauczyciele emeryci, pracownicy obsługi i administracji.
Wiedzą o tym uczniowie, którzy pięknie podziękowali podczas uroczystości z okazji DEN w SP2.
Pani Halina Anchim otrzymała statuetkę za długoletnie kierowanie placówką oraz pracę na rzecz dobra szkoły. Panu Dyrektorowi natomiast w codziennej pracy pomagać będzie magiczna różdżka , którą dostał od wdzięcznych uczniów.
Mini szkolenie nauczycieli - długopisy 3D
Nie tylko uczniowie mają frajdę z używania długopisów 3D. 14 października nauczyciele mieli krótkie szkolenie i dobrze przy tym się bawili!
Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022
Najlepsi nauczyciele to tacy, którzy powiedzą Ci gdzie patrzeć, ale nie powiedzą co widzieć".
Dzień Edukacji Narodowej to dobry moment, aby podziękować za trud, włożony w przygotowanie uczniów do egzaminu ósmoklasisty. To dzięki ciężkiej pracy, zrozumieniu i stworzonej przyjaznej atmosferze możemy cieszyć się sukcesami naszych absolwentów.
Uroczystość Ślubowania i Pasowania na przedszkolaka i ucznia SP nr 2
Dzień 13 października na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków i pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgorzewie. Tego dnia miała miejsce ważna uroczystość – apel z okazji Ślubowania i Pasowania na Przedszkolaka i Ucznia.
Na początku uroczystości wystąpił Pan Dyrektor Cezary Tryk, który przywitał dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniów klas pierwszych, ich rodziców i opiekunów. Następnie przedszkolaki i pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny w którym recytowali wiersze i śpiewali piosenki o szkole.
ZAPRZYSIĘŻENIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
13 X 2022 r.
SU jest bardzo ważnym ogniwem funkcjonowania szkoły.
Stanowią go wszyscy uczniowie Jednak wśród społeczności szkolnej, wybierani są przedstawiciele, którzy reprezentują koleżanki, kolegów.
W tym roku szkolnym, w drodze głosowania, liderami SU zostali:
Martyna Noga - klasa 8e -przewodnicząca SU,
Rada Rodziców
Szanowni Rodzice,
w imieniu Rady Rodziców informujemy, że w bieżącym roku szkolnym została utrzymana wysokość wpłat na Radę Rodziców - 32 zł od rodziny. Wpłat można dokonywać bezpośrednio na nr konta: 62 9348 0000 0009 0098 2000 0010 (w tytule płatności podać imię i nazwisko ucznia oraz klasę).
Przypominamy, że ze środków Rady Rodziców finansowane są m.in. paczki świąteczne, nagrody książkowe i inne upominki.
Wizualizer - Laboratoria Przyszłości
Proste i ciekawe urozmaicenie lekcji… wizualizer… może służyć na bardzo wielu przedmiotach… pozwala na czytelną prezentację efektów pracy uczniów, omawianie wyników testów, analizę eksponatów z pracowni biologicznej czy chemicznej, a także praktyczną współpracę z mikroskopem… to jedne z wielu możliwości tego urządzenia, które otrzymaliśmy w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”. Dziś, m. in. uczniowie kl. I-III wraz z p. Bożeną Skrypoczka, testowali możliwości wizualizera na zajęciach koła plastycznego (wcześniej wizualizer pomagał na historii i geografii w prezentowaniu i odczytywaniu map).
Długopisy 3D na zajęciach z zakresu pomocy psychologiczno - pedagogicznej
Podczas zajęć z zakresu pomocy psychologiczno - pedagogicznej uczniowie z klas IV – VIII pracowali za pomocą długopisów 3D. Ćwiczyli precyzję, koncentrację, cierpliwość, umiejętności manualne oraz kreatywność w opracowaniu samodzielnych projektów. Praca z długopisami 3D wyzwala pozytywne emocje, które wspomagają proces uczenia się. Polecamy wszystkim!
Laboratoria Przyszłości - długopisy 3D na zajęciach pozalekcyjnych
Uczniowie z klasy V b podczas zajęć kółka biologiczno - matematycznego korzystali z długopisów 3D zakupionych z projektu #LaboratoriaPrzyszłości
„Moja Wymarzona Rodzina“
Zapraszamy do uczestnictwa w gminnym konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży na plakat profilaktyczny pt „Moja wymarzona Rodzina“.
OSWIADCZENIE(1).docx - zgoda rodziców, opiekunów
"Złap za stery swojej kariery"
Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie fotograficznym
Złap za stery swojej kariery.
Celem konkursu jest
- Popularyzacja fotografii jako aktywnej i kreatywnej formy spędzania wolnego czasu,
- Prezentacja fotografii jako formy wyrazu artystycznego i wrażliwości estetycznej
- Próba u
Józef Wybicki - Patron Roku 2022
Panie bibliotekarki Grażyna Wójcik oraz Monika Śmierzyńska przygotowały ekspozycję na temat życia i twórczości Józefa Wybickiego. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2022 Rokiem Józefa Wybickiego - polskiego pisarza i polityka, który zmarł 200 lat temu, 10 marca 1822 w Manieczkach, w Wielkopolsce. Najbardziej znanym dziełem Józefa Wybickiego jest Pieśń Legionów Polskich we Włoszech, która później została ogłoszona polskim hymnem narodowym.Kiedy Mazurek Dąbrowskiego stał się hymnem narodowym Rzeczpospolitej? To doskonałe pytanie, które warto sobie zadać, gdy świętujemy Rok Wybickiego! Szlachcic z kaszubskiego Będomina we Włoszech napisał pieśń, która jest symbolem Polek i Polaków. W 95. rocznicę ustanowienia Mazurka Dąbrowskiego polskim hymnem narodowym zapraszamy do poznawania historii, która sprawiła, że dziś w szkołach uczymy się, że Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjem
Wizyta w Czarnym Dunajcu
26 września uczniowie z naszej gminy, w ramach wymiany młodzieżowej dotarli do Czarnego Dunajca.
Naszą szkołę reprezentują:
Oliwka Chrobak,
Karina Kuprewicz,
Martyna Noga,
Michalina Tryk,
Olaf Szarmacher,
Franciszek Wasiak,
Grzegorz Kraśniewski,
Julia Krukowska,
Jan Roman,
Anna Wałdowska
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Czwartek 21.11.2024
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"