Strona główna
Strażacy w SP2
21 marca uczniowie klas I – IV i podopieczni oddziału przedszkolnego brali udział w pokazach i zajęciach praktycznych zorganizowanych przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie
Uczniowie poznali podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Przekazano także informacje o tym, jak należy zachowywać się w sytuacjach stwarzających niebezpieczeństwo.
Projekt edukacyjny „Bezpieczeństwo w sieci”
Internet to nieograniczone źródło danych, z którego można korzystać bez ograniczeń w miejscu i czasie. Dostęp do sieci jest tak powszechny, że możemy z niej korzystać gdzie i kiedy tylko mamy ochotę. Daje nam możliwość dostępu do aktualnych wydarzeń w kraju, ale również na całym świecie. Pozwala nam zdobywać i pogłębiać wiedzę na każdy interesujący nas temat. Internet jednak pomimo wielu możliwości jakie nam daje, niesie ze sobą również wiele zagrożeń. Poza wiedzą, dostarcza nam rozrywki, pozwala zawierać nowe znajomości, co sprzyja natknięciu się na internetowych oszustów lub naraża na dotarcie do nielegalnych czy nieodpowiednich treści. Internet ma więc ogromną siłę oddziaływania, która nie pozostaje bez wpływu na kształtowanie osobowości młodych ludzi. Nieumiejętne i nieodpowiedzialne korzystanie z zasobów Internetu może mieć dla młodzieży przykre, czasem nieodwracalne konsekwencje. W
Pizza, zapiekanki, babeczki, sałatki - czemu nie?
Mamy przecież świetnie wyposażoną kuchnię w #LaboratoriumPrzyszłości, z której po raz kolejny skorzystała kl. VII a.
Było pysznie!
Elżbieta Gładczyńska
8
AMELIA GRZMIL I OLAF SZARMACHER - wielkie gratulacje!
Miło nam poinformować, że laureatką Kuratoryjnego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego została nasza uczennica - Amelia Grzmil.
Uczennica prowadzona przez nauczyciela języka polskiego p. Mateusza Koniuszańca.
Finalistą Kuratoryjnego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z biologii został Olaf Szarmacher, uczeń p. Wioletty Balewicz.
DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA☘️ 🍀
17 marca, Dzień Świętego Patryka w naszej szkole!
Zapraszamy na fotorelację :)
29
„Piątki z książką” w oddziale przedszkolnym
W ramach innowacji pedagogicznej pt. „Piątki z książką”, dzisiaj Kaktusiki odwiedziła Martynka Barszcz z III B. Martynka w ubiegłym roku szkolnym wygrała konkurs czytelniczy w swojej klasie. Przeczytała dzieciom opowiadanie Agaty Widzowskiej pt. „Marcowa pogoda”. Dzieci już wiedzą, że czytanie i słuchanie opowiadań rozwija wyobraźnię, pomaga poznawać nowe słowa, ćwiczy pamięć i zapamiętywanie oraz uczy i dostarcza ciekawych informacji. Za tydzień następny gość
Wielkanocne ozdoby
Zapraszamy do udziału w konkursie!
Szczegołowe informacje w regulaminie:
Regulamin-konkursu-plastyczno-technicznego-pt.-Wielkanocne-ozdoby_(1).docx
"Gotowanie z Dwójką"
W ramach innowacji „Gotowanie z 2” uczniowie klasy V b, korzystając ze sprzętu: Laboratoria przyszłości przygotowali zapiekanki.
Monika Bartysiak
Wyniki Finału Ogólnopolskich Mistrzostw Powiatowych Wielka Liga Czytelników
W związku z regulaminem organizatorów nie podajemy nazwisk uczestników.
W kategorii KLAS 1-3:
dwóch chłopców z klasy 3b oraz 1 chłopiec z klasy 1b zdobyło tytuł MISTRZA POWIATU Z PUNKTAMI 153 na 170 - PRZESZLI DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO.
W kategorii KLAS 4 -6: jedna dziewczynka z klasy 5c oraz dziewczynka z klasy 6b zdobyły tytuł II WICEMISTRZ POWIATU z punktami 130 na 170.
Herbatka u Korczaka czyli Dzień Otwarty w SP2
DZIEŃ OTWARTY za nami!
Bardzo dziękujemy Dzieciom i Opiekunom za tak liczne przybycie,
Miło nam, że oferta naszej szkoły cieszy się Państwa zainteresowaniem.
Do zobaczenia we wrześniu!
Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy SP2
61
1 marca - Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
„Czułem i do dziś czuję szacunek do tych,
którzy pozostali do końca wierni przysiędze,
w lasach, bez nadziei. (…)
Zbigniew Herbert
Żołnierzami wyklętymi lub ostatnimi leśnymi nazywamy żołnierzy podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy nie złożyli broni i prowadzili „Walkę
o wolność i niezawisłość Polski z nową sowiecką okupacją” w latach 1944–1963. Przez kilkadziesiąt lat oficjalnie w Polsce nie mówiono o nich wcale, albo obrzucano obelgami.
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy pożarom” na szczeblu powiatowym
24 lutego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie nastąpiło rozdanie nagród Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom” na szczeblu powiatowym.
Miło nam poinformować, że w uroczystości brały udział nasze uczennice.
Anna Korolova z klasy II b, która zajęła II miejsce oraz Hanna Maliszewska z klasy I a, która otrzymała wyróżnienie.
„#Rozmawiaj#Reaguj”
Drodzy Rodzice i Opiekunowie,
przedstawiamy plakaty w wersji elektronicznej dotyczące kampanii społecznej pt.: „#Rozmawiaj#Reaguj”, przygotowanej przez Państwową Komisję do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15. Celem akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem wykorzystania seksualnego małoletnich.
Zapraszamy do klas pierwszych!!!
Zapraszamy dzieci do naszych pierwszych klas!!!
Zapraszamy!!!
Zapraszamy 5 i 6 latki do naszego oddziału przedszkolnego!!!
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Piątek 11.07.2025
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"