17 marca, Dzień Świętego Patryka w naszej szkole!
Zapraszamy na fotorelację :)
17 marca, Dzień Świętego Patryka w naszej szkole!
Zapraszamy na fotorelację :)
W ramach innowacji pedagogicznej pt. „Piątki z książką”, dzisiaj Kaktusiki odwiedziła Martynka Barszcz z III B. Martynka w ubiegłym roku szkolnym wygrała konkurs czytelniczy w swojej klasie. Przeczytała dzieciom opowiadanie Agaty Widzowskiej pt. „Marcowa pogoda”. Dzieci już wiedzą, że czytanie i słuchanie opowiadań rozwija wyobraźnię, pomaga poznawać nowe słowa, ćwiczy pamięć i zapamiętywanie oraz uczy i dostarcza ciekawych informacji. Za tydzień następny gość
B. Łapo
Zapraszamy do udziału w konkursie!
Szczegołowe informacje w regulaminie:
Regulamin-konkursu-plastyczno-technicznego-pt.-Wielkanocne-ozdoby_(1).docx
W ramach innowacji „Gotowanie z 2” uczniowie klasy V b, korzystając ze sprzętu: Laboratoria przyszłości przygotowali zapiekanki.
Monika Bartysiak
W związku z regulaminem organizatorów nie podajemy nazwisk uczestników.
W kategorii KLAS 1-3:
dwóch chłopców z klasy 3b oraz 1 chłopiec z klasy 1b zdobyło tytuł MISTRZA POWIATU Z PUNKTAMI 153 na 170 - PRZESZLI DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO.
W kategorii KLAS 4 -6: jedna dziewczynka z klasy 5c oraz dziewczynka z klasy 6b zdobyły tytuł II WICEMISTRZ POWIATU z punktami 130 na 170.
W kategorii KLAS 7-8: dwie dziewczynki z klasy 8e zdobyły tytuł MISTRZA POWIATU z punktami 166 na 170 możliwych. Dziewczynki PRZESZŁY DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO.
Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękuję oraz gratuluję przejścia do kolejnego etapu.Koordynator powiatowy - Monika Śmierzyńska
DZIEŃ OTWARTY za nami!
Bardzo dziękujemy Dzieciom i Opiekunom za tak liczne przybycie,
Miło nam, że oferta naszej szkoły cieszy się Państwa zainteresowaniem.
Do zobaczenia we wrześniu!
Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy SP2
„Czułem i do dziś czuję szacunek do tych,
którzy pozostali do końca wierni przysiędze,
w lasach, bez nadziei. (…)
Zbigniew Herbert
Żołnierzami wyklętymi lub ostatnimi leśnymi nazywamy żołnierzy podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy nie złożyli broni i prowadzili „Walkę
o wolność i niezawisłość Polski z nową sowiecką okupacją” w latach 1944–1963. Przez kilkadziesiąt lat oficjalnie w Polsce nie mówiono o nich wcale, albo obrzucano obelgami.
Od 2011 roku, dzień 1 marca został ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
Data 1 marca nie została wybrana przypadkowo, tego dnia w 1951 roku w więzieniu na Rakowieckiej w Warszawie wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Komendy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.
Ostatni „żołnierz wyklęty” – Józef Franczak ps. „Lalek” zginął w obławie prawie dwadzieścia lat po wojnie – 21 października 1963 r.
Jak powiedział Zbigniew Herbert: "...Nie dajmy zginąć poległym", dlatego uczniowie naszej szkoły mogą zapoznać się z wystawą poświęconą żołnierzom powstania antykomunistycznego - "Żołnierzom Wyklętym".
W dniu dzisiejszym uczestnicy kółka wojskowego pełnili wartę.
Wspólnie z uczniami klasy IIa uczestniczyli również w "żywej lekcji historii", którą poprowadziła Pani Marzenna Pieczul.
24 lutego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie nastąpiło rozdanie nagród Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom” na szczeblu powiatowym.
Miło nam poinformować, że w uroczystości brały udział nasze uczennice.
Anna Korolova z klasy II b, która zajęła II miejsce oraz Hanna Maliszewska z klasy I a, która otrzymała wyróżnienie.
Wielkie gratulacje!
Drodzy Rodzice i Opiekunowie,
przedstawiamy plakaty w wersji elektronicznej dotyczące kampanii społecznej pt.: „#Rozmawiaj#Reaguj”, przygotowanej przez Państwową Komisję do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15. Celem akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem wykorzystania seksualnego małoletnich.
Państwowej Komisji zależy na tym, aby ten przekaz zapisał się w społecznej świadomości. Zdaniem jej członków, należy w większym stopniu zwrócić uwagę na dziecko, płynące od niego sygnały i nie lekceważenie tego co jest przez nie zgłaszane. Celem jest jak najszybsza pomoc tym, które zostały skrzywdzone.
Pamiętajmy - to nigdy nie jest wina dziecka!
Zapraszamy dzieci do naszych pierwszych klas!!!
Zapraszamy 5 i 6 latki do naszego oddziału przedszkolnego!!!
DROGI RODZICU
Zapisy do klas pierwszych i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2023/2024 rozpoczynają się już 1 marca 2023 r.
Zanim zdecydujesz - zapraszamy na spotkanie z Korczakiem!
Przyjdź - Zobacz - Oceń - Zdecyduj
DZIEŃ OTWARTY w SP2 już w najbliższą sobotę (4 marca).
ZAPRASZAMY
W obecnej edycji poświęconej 160 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego wzięło udział, aż 6 drużyn z powiatu węgorzewskiego, tj. SP nr 1 im. M. Kopernika w Węgorzewie, SP nr 2 im. J. Korczaka w Węgorzewie (organizator), SP im. Bohaterów Listopada 1918 r. w Sobiechach, SP w Perłach, SP im. K. Obitza w Węgielsztynie i SP im. Bohaterów Września w Radziejach…
Jak zwykle konkurs miał charakter integracji powiatowych historyków… „sukcesem jest to, że spotykamy się razem i dyskutujemy o historii” – powiedział m. in. rozpoczynając zmagania młodych miłośników Clio (muzy historii) dyrektor
SP nr 2 w Węgorzewie dr Cezary Tryk. Tym razem zmagania rozpoczęła prezentacja prac z pogranicza plastyki, techniki i informatyki… szkoły zaprezentowały bardzo ciekawie wykonane artefakty związane z Powstaniem Styczniowym… dominowały elementy biżuterii przy pomocy drukarek 3D (#laboratoriaprzyszłości), nie zabrakło też bardzo ciekawych prac, jak wspaniałe kosy na sztorc, czy prace plastyczne związane z herbem powstania styczniowego… Młodzi historycy zmierzyli się również z testem online oraz z zadaniami ilustrowanymi tematyczną prezentacją, których autorem był współorganizator konkursu, nauczyciel historii w SP nr 2 mgr Sławomir Dobrowolski. Ostatecznie po zsumowaniu punktów z wszystkich zadań, najlepszą drużyną historyków w powiecie węgorzewskim okazała się drużyna SP w Sobiechach, na drugiej pozycji uplasowali się organizatorzy, tj. SP nr 2 w Węgorzewie, a trzecie miejsce zajęli uczniowie SP w Radziejach… serdecznie gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom. Organizatorzy dziękują za wieloletnie wsparcie Starostwu Powiatowemu w Węgorzewie, które podczas obecnej edycji prezentowała p. Teresa Bryżys, pełniąc jednocześnie funkcję Przewodniczącej Jury.
Również dziękujemy szczeremu i trwającemu od początku istnienia konkursu wsparciu p. Bagińskim, właścicielom Hurtowni „Boss”.
Dzieci, które przybyły do naszej szkoły z Ukrainy zebrały się dziś w celu upamiętnienia pierwszej rocznicy wybuchu wojny w ich kraju. Uczniowie uroczyście zaśpiewali hymn Ukrainy i uczcili minutą ciszy poległych żołnierzy. Pani Ольга Карпенко opowiedziała Legendę o pochodzeniu symboli państwowych Ukrainy, Trójzębu, Flagi i Hymnu. W ramach okazania solidarności uczniowie i pracownicy szkoły nosili niebiesko- żółte emblematy.
Czas kiedy Ukraina nie poddała się agresji został nazwany Rokiem Niezłomności.
M. Kuszczak.
22 lutego odbył się w naszej szkole Apel podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2022/2023. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom oraz ich rodzicom.
Wszystkim życzymy jeszcze lepszych wyników w II półroczu!
W tym tygodniu uczniowie z klas VIc, Va, IVc, Vc i VIIIa podczas zajęć z terapii pedagogicznej, wykonali długopisami 3D kokardy narodowe. Prace będą wykorzystane podczas Powiatowego Multimedialnego Konkursu "Żywa historia" organizowanego w naszej szkole.
B.Ł J.L
Powered by aSc EduPage