Strona główna
13 kwietnia - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
Zbrodnia Katyńska - to akt ludobójstwa, dokonany wiosną 1940 r. przez funkcjonariuszy NKWD, na polskich jeńcach wojennych przetrzymywanych w sowieckich obozach zakłady i więzieniach Zachodniej Białorusi i Ukrainy. Funkcjonariusze NKWD zamordowali ok. 22 tys. oficerów i jeńców wojennych.
Dzisiaj uczniowie klas II a, VII b, delegacja uczniów kółka wojskowego wzięli udział w żywej lekcji historii, tj. wysłuchali wykładu p. Marzenny Pieczul i Małgorzaty Ambrosiewicz oraz zapalili znicz pod Dębem Pamięci – posadzonym dla uhonorowania chor. Franciszka Waleriana Jezierskiego (ur. 20.04.1902 r. w Pińczowie - zamordowanego przez NKWD w 1940 r.).
Zaproszenie dla ósmoklasistów :)
Serdecznie zapraszamy uczniów klas 8 do dołączenia do naszej szkolnej społeczności od września 2023 r.
Konkurs SUDOKU 2023
Zachęcamy uczniów klas IV-VI naszej szkoły do udziału w Szkolnym Konkursie Matematycznym „SUDOKU”, organizowanym przez p. Renatę Podolską - Komińczyk.
Konkurs odbędzie się 21 kwietnia 2023; 8.00- 8.45 w świetlicy głównej.
Regulamin konkursu dostępny pod linkiem:
Życzenia wielkanocne
Błogosławionych, radosnych, spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy…
pełnych nadziei oraz miłości. Pogodnego nastroju, oraz najwspanialszych rodzinnych spotkań, wśród rodziny i najbliższych przyjaciół.
– wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym oraz sympatykom szkoły składa Dyrekcja .
Kampania edukacyjna dot. profilaktyki chorób odkleszczowych pod hasłem „Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy”
16 marca 2023 r. - w woj. śląskim i warmińsko-mazurskim ruszyła Kampania edukacyjna dot. profilaktyki chorób odkleszczowych pod hasłem „Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy”.
Idea Kampanii powstała w wyniku przeprowadzonej analizy epidemiologicznej zachorowań na choroby odkleszczowe. Z roku na rok wzrasta liczba zachorowań na boreliozę. W 2022 r. zapadalność na boreliozę zarówno w woj. śląskim jak i warmińsko-mazurskim była powyżej średniej krajowej. W woj. śląskim wynosiła 48,9, w woj. warmińsko-mazurskim 61,4, a w Polsce 45,4.
II Szkolny Turniej Szachowy
„Królewska gra” w naszej szkole cieszy się dużą popularnością… co nas niezwykle cieszy, bo jej wpływ na uczniów, zwłaszcza w kształceniu rozwoju takich umiejętności jak: logicznego myślenia, oceniania, planowania, przewidywania, zapamiętywania, szukania różnych rozwiązań… jest nie do przecenienia… ,dlatego od kilku lat prowadzimy zajęcia szachowe... na których uczniowie rozwijają te umiejętności oraz swoje talenty…
„Aktywne samorządy uczniowskie - innowacyjny projekt dla samorządów uczniowskich gminy Węgorzewo”.
Nasz Samorząd Uczniowski również uczestniczył w tych warsztatach!
To doskonały pomysł na integrację młodzieży z różnych szkół, możliwość wymiany doświadczeń, pomysłów.
Młodym ludziom towarzyszyło mnóstwo pozytywnej energii, a to za sprawą prowadzących spotkanie
Było ciekawie, wesoło, twórczo i smacznie, dziękujemy
Wielkanocna zbiórka żywności
25 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zbiórce zorganizowanej przez Fundację Empatia na rzecz osób potrzebujących z naszych terenów. Dziękujemy wolontariuszom i wszystkim, którzy włączyli się do akcji.
WODA TO SUBSTANCJA NIEZWYKŁA, NIEZASTĄPIONA I BARDZO CENNA
Jej obecność na Ziemi jest gwarantem życia. Żaden organizm żywy nie może funkcjonować bez wody.
Nasza społeczność jest świadoma, że woda to BOGACTWO, świadczą o tym zdobyte kropelki wody :)
SU
14
Innowacja pedagogiczna "Piątki z książką"
Dzisiaj, w ramach innowacji pedagogicznej "Piątki z książką, "Kaktusiki odwiedziła wiceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Michalina Tryk z klasy VIII e. Michasia przeczytała dzieciom opowiadanie Stanisława Karaszewskiego pt. "Oznaki wiosny". Dzieci uważnie słuchały a potem poprawnie odpowiedziały na pytania dotyczące treści opowiadania. Powstały także rysunki, przedstawiające zwiastuny wiosny
Co można robić na WDŻ-tach :)
Na lekcji Wychowania do życia w rodzinie mówiliśmy o tym, że w okresie intensywnego wzrostu, dzieci potrzebują urozmaiconego jedzenia, które powinno dostarczać niezbędnych witamin i składników mineralnych. Prawidłowe odżywianie jest potrzebne, aby rosnąć, budować kości i mięśnie, chronić się przed infekcjami, zachować zdrowie i dobrą formę. Podsumowaniem zajęć było przygotowanie dietetycznych gofrów, bez cukru i białej mąki.
Strażacy w SP2
21 marca uczniowie klas I – IV i podopieczni oddziału przedszkolnego brali udział w pokazach i zajęciach praktycznych zorganizowanych przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie
Uczniowie poznali podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Przekazano także informacje o tym, jak należy zachowywać się w sytuacjach stwarzających niebezpieczeństwo.
Projekt edukacyjny „Bezpieczeństwo w sieci”
Internet to nieograniczone źródło danych, z którego można korzystać bez ograniczeń w miejscu i czasie. Dostęp do sieci jest tak powszechny, że możemy z niej korzystać gdzie i kiedy tylko mamy ochotę. Daje nam możliwość dostępu do aktualnych wydarzeń w kraju, ale również na całym świecie. Pozwala nam zdobywać i pogłębiać wiedzę na każdy interesujący nas temat. Internet jednak pomimo wielu możliwości jakie nam daje, niesie ze sobą również wiele zagrożeń. Poza wiedzą, dostarcza nam rozrywki, pozwala zawierać nowe znajomości, co sprzyja natknięciu się na internetowych oszustów lub naraża na dotarcie do nielegalnych czy nieodpowiednich treści. Internet ma więc ogromną siłę oddziaływania, która nie pozostaje bez wpływu na kształtowanie osobowości młodych ludzi. Nieumiejętne i nieodpowiedzialne korzystanie z zasobów Internetu może mieć dla młodzieży przykre, czasem nieodwracalne konsekwencje. W
Pizza, zapiekanki, babeczki, sałatki - czemu nie?
Mamy przecież świetnie wyposażoną kuchnię w #LaboratoriumPrzyszłości, z której po raz kolejny skorzystała kl. VII a.
Było pysznie!
Elżbieta Gładczyńska
8
AMELIA GRZMIL I OLAF SZARMACHER - wielkie gratulacje!
Miło nam poinformować, że laureatką Kuratoryjnego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego została nasza uczennica - Amelia Grzmil.
Uczennica prowadzona przez nauczyciela języka polskiego p. Mateusza Koniuszańca.
Finalistą Kuratoryjnego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z biologii został Olaf Szarmacher, uczeń p. Wioletty Balewicz.
Rada Rodziców
Wpłat na Radę Rodziców - 40 zł od rodziny, można dokonywać bezpośrednio na nr konta:
62 9348 0000 0009 0098 2000 0010
Młodzi kreatywni
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie "Młodzi kreatywni"
Laboratoria Przyszłości w praktyce
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Plan działań na rzecz poprawy dostępności na lata 2023-2028
Głównym celem planu jest zainicjowanie działań, które umożliwią poszerzenie dostępności budynku szkoły do potrzeb osób z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych obecnych lub przyszłych uczniów, pracowników i użytkowników budynku szkoły.
Obecnie Szkoła w bardzo niewielkim stopniu jest dostosowana do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wieku czy choroby. Stawia sobie jednak za cel podjęcie takich działań, by stała się placówką przyjazną i dostępną.
W wyniku analizy zostały wytypowane działania do przeprowadzenia w latach 2023-2028 w obszarach: architektonicznym oraz informacyjno – komunikacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od dofinansowania przez organ prowadzący i udział w programach finansowych dedykowanych przez różne instytucje do ograniczenia utrudnień w dostępie do przestrzeni publicznej.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- Sobota 24.05.2025
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
Informujemy, że w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej gmina Węgorzewo otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego. W ramach przyznanych środków nasza szkoła otrzymała 8 laptopów, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym uczniom.
Nasze certyfikaty
Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły promującej bezpieczeństwo”
Certyfikat "Wielka Liga Czytelników"
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
Certyfikat " Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Certyfikat " Szkoła przyjazna osobom niewidomym"