Zaproszenie na wakacje w Węgielsztynie :)
Hobbit - konkurs czytelniczo - krzyżówkowy
II Szkolny Turniej Szachowy
„Królewska gra” w naszej szkole cieszy się dużą popularnością… co nas niezwykle cieszy, bo jej wpływ na uczniów, zwłaszcza w kształceniu rozwoju takich umiejętności jak: logicznego myślenia, oceniania, planowania, przewidywania, zapamiętywania, szukania różnych rozwiązań… jest nie do przecenienia… ,dlatego od kilku lat prowadzimy zajęcia szachowe... na których uczniowie rozwijają te umiejętności oraz swoje talenty…
Potwierdzeniem powszechności szachów w naszej szkole była wysoka frekwencja uczestników II Szkolnego Turnieju Szachowego, jaki odbył się 29 marca 2023 r., w którym wzięło udział, aż 46 uczniów. Wśród nich znalazło się też 6 pierwszoklasistów, którym należą się wielkie brawa za odwagę
Sędzią głównym zawodów oraz współorganizatorem, a także jednym ze sponsorów, był p. Arkadiusz Kaczmarek z Akademii Szachowej Mat.
Organizatorami głównymi były panie: Joanna Chachulska i Ewa Taraur.
Otwarcia zwodów dokonał dyrektor szkoły p. Cezary Tryk. Nagrody wręczyła uczniom starsza wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie p. Anna Cieśluk.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, i życzymy dalszych sukcesów. (zapraszamy też na fotorelację).
A oto wyniki:
Kategoria kl. 1-4:
I m-sce - Aleksander Proć
II m-sce - Tymoteusz Duda
III m-sce - Jakub Lelental
Kategoria kl. 5-8:
I m-sce - Grzegorz Kraśniewski
II m-sce - Natan Korbus
III m-sce - Krzysztof Danowski
30
„Aktywne samorządy uczniowskie - innowacyjny projekt dla samorządów uczniowskich gminy Węgorzewo”.
Nasz Samorząd Uczniowski również uczestniczył w tych warsztatach!
To doskonały pomysł na integrację młodzieży z różnych szkół, możliwość wymiany doświadczeń, pomysłów.
Młodym ludziom towarzyszyło mnóstwo pozytywnej energii, a to za sprawą prowadzących spotkanie
Było ciekawie, wesoło, twórczo i smacznie, dziękujemy
Do zobaczenia za miesiąc :)
16
Wielkanocna zbiórka żywności
25 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zbiórce zorganizowanej przez Fundację Empatia na rzecz osób potrzebujących z naszych terenów. Dziękujemy wolontariuszom i wszystkim, którzy włączyli się do akcji.
WODA TO SUBSTANCJA NIEZWYKŁA, NIEZASTĄPIONA I BARDZO CENNA
Jej obecność na Ziemi jest gwarantem życia. Żaden organizm żywy nie może funkcjonować bez wody.
Nasza społeczność jest świadoma, że woda to BOGACTWO, świadczą o tym zdobyte kropelki wody :)
SU
14
Innowacja pedagogiczna "Piątki z książką"
Dzisiaj, w ramach innowacji pedagogicznej "Piątki z książką, "Kaktusiki odwiedziła wiceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Michalina Tryk z klasy VIII e. Michasia przeczytała dzieciom opowiadanie Stanisława Karaszewskiego pt. "Oznaki wiosny". Dzieci uważnie słuchały a potem poprawnie odpowiedziały na pytania dotyczące treści opowiadania. Powstały także rysunki, przedstawiające zwiastuny wiosny
B. Ł
Aktywna tablica SPE
Co można robić na WDŻ-tach :)
Na lekcji Wychowania do życia w rodzinie mówiliśmy o tym, że w okresie intensywnego wzrostu, dzieci potrzebują urozmaiconego jedzenia, które powinno dostarczać niezbędnych witamin i składników mineralnych. Prawidłowe odżywianie jest potrzebne, aby rosnąć, budować kości i mięśnie, chronić się przed infekcjami, zachować zdrowie i dobrą formę. Podsumowaniem zajęć było przygotowanie dietetycznych gofrów, bez cukru i białej mąki.
Joanna Czaplicka - Lachowicz
#LaboratoriumPrzyszłości #trzymajformę
"Julian Tuwim - czarodziej słów"
Strażacy w SP2
21 marca uczniowie klas I – IV i podopieczni oddziału przedszkolnego brali udział w pokazach i zajęciach praktycznych zorganizowanych przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie
Uczniowie poznali podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Przekazano także informacje o tym, jak należy zachowywać się w sytuacjach stwarzających niebezpieczeństwo.
Joanna Czaplicka - Lachowicz
13
Projekt edukacyjny „Bezpieczeństwo w sieci”
Internet to nieograniczone źródło danych, z którego można korzystać bez ograniczeń w miejscu i czasie. Dostęp do sieci jest tak powszechny, że możemy z niej korzystać gdzie i kiedy tylko mamy ochotę. Daje nam możliwość dostępu do aktualnych wydarzeń w kraju, ale również na całym świecie. Pozwala nam zdobywać i pogłębiać wiedzę na każdy interesujący nas temat. Internet jednak pomimo wielu możliwości jakie nam daje, niesie ze sobą również wiele zagrożeń. Poza wiedzą, dostarcza nam rozrywki, pozwala zawierać nowe znajomości, co sprzyja natknięciu się na internetowych oszustów lub naraża na dotarcie do nielegalnych czy nieodpowiednich treści. Internet ma więc ogromną siłę oddziaływania, która nie pozostaje bez wpływu na kształtowanie osobowości młodych ludzi. Nieumiejętne i nieodpowiedzialne korzystanie z zasobów Internetu może mieć dla młodzieży przykre, czasem nieodwracalne konsekwencje. W ramach projektu edukacyjnego „Bezpieczeństwo w sieci” przedstawiłyśmy propozycje działań na rzecz promocji bezpiecznego i roztropnego korzystania ze źródeł sieci WWW. Uczyłyśmy uczniów selekcji informacji dostępnych w sieci oraz budowałyśmy krytyczną postawę wobec jej zasobów. Realizując edukację z zakresu bezpiecznego korzystania z Internetu w naszej szkole podjęłyśmy szereg działań zmierzających do uświadomienia młodzieży zagrożeń związanych z niewłaściwym użytkowaniem Internetu. Projekt realizowany był w lutym 2023, a jego działania obejmowały wszystkich uczniów naszej szkoły od oddziału przedszkolnego po klasy VIII (łącznie 471 uczniów). Podjęte przez nas działania:
1. Pierwszym krokiem było zdiagnozowanie wśród rodziców i młodzieży stopnia znajomości zagrożeń w sieci i sposobów obrony przed nimi. Przeprowadziłyśmy ankietę wśród rodziców a następnie wśród uczniów. Ankieta została skonstruowana w taki sposób, aby ukazać wiedzę i spojrzenie na dany problem zarówno ucznia jak i jego rodziców.
2. Za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus przekazałyśmy rodzicom materiały dotyczące współczesnych zagrożeń w sieci, sposobów wspierania dziecka, które spotyka się z cyberprzemocą oraz informację jak wspierać dziecko w cyfrowym świecie.
3. Opracowałyśmy bazę materiałów dla nauczycieli, dzięki czemu każdy z nich miał możliwość wykorzystania naszych pomysłów do przeprowadzenia obowiązkowej lekcji wychowawczej związanej z tematyką projektu.
Z informacji od nauczycieli, przeprowadzono następujące lekcje:
• Oddział Przedszkolny:
o „Necik” oglądanie i omawianie bajki dla dzieci w ramach Miesiąca świadomości zagrożeń w sieci. Wykonanie małego robota z papieru, kolorowanka.o Robot klasowy - zajęcia plastyczne. Wykonanie robota z pudełek, zużytych płyt kompaktowych, korków itp. na konkurs w ramach Miesiąca świadomości zagrożeń w sieci.
• IIb:
o Wykonanie robota z recyclingu w ramach udziału w projekcie DBI.
o Projekt DBI - bezpieczeństwo w sieci. Projekcja bajki Mój przyjaciel Necio.
o Mobilna pracownia komputerowa. Przypomnienie zasad bezpieczeństwa.
o Bezpieczny Internet. Prezentacja stron przeznaczonych dla dzieci, Przypomnienie zasad korzystania z internetu.
• IIIa:
o Projekt DBI - bezpieczeństwo w sieci. Projekcja bajki Mój przyjaciel Necio.
o Wykonanie robota z recyclingu w ramach udziału w projekcie DBI - praca w grupach.
o Nauka piosenki Pan komputer. Wprowadzenie pojęcia: muzyka elektroniczna.
o Do czego potrzebny jest komputer - racjonalne wykorzystywanie komputera.
• Va:
o Zagrożenia w sieci
o Cyberprzemoc. Pogadanka na temat hejtowania.
• VIa:o Bezpieczeństwo w sieci.
o Projekt DBI bezpieczeństwo w sieci.
• VIb:o Bezpieczeństwo w sieci.
o Bezpieczny Internet.
4. Opracowałyśmy gazetki tematyczne, które zamieszczone były w gablotach na korytarzu. Na łamach szkolnych mediów społecznościowych prowadziłyśmy kampanie informacyjne dotyczące bezpieczeństwa w sieci.
5. Wśród klas IV i V przeprowadziłyśmy quiz wiedzy. Uczniowie z najwyższymi wynikami zostaną nagrodzeni.
Klasy IV: 1. Tymoteusz Duda 4a – 71% 2. Maciej Flis-Wierzbicki 4a – 68% 3. Klaudia Sawko 4a – 64%
Klasy V: 1. Mateusz Bijata 5b -64% 2. Małgorzata Jedlińska 5a – 61% 3. Oliwia Kamińska 5b – 57% 6.
6. Klasy VII uczestniczyły w warsztatach „Gdzie jest Mimi?”, prowadzonych przez panią Ingę Sztabińską (dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Węgorzewie). Warsztaty dotyczyły skutków jakie cyberprzemoc wywiera na ofiarach, ale również i na sprawcach. Zajęcia bazowały na filmie, o tym samym tytule. Ponadto uczniowie zapoznali się z konsekwencjami formalnymi stosowania cyberprzemocy.
7. Do klas V i VI zaprosiłyśmy przedstawicieli Komendy Powiatowej w Węgorzewie, którzy zapoznali uczniów z pojęciem hejtu w sieci, wskazali jakie zachowania noszą znamiona cyberprzemocy oraz jakie są skutki i konsekwencje prawne za jej stosowanie.
8. Klasy otrzymały zadanie do realizacji, na którego wykonanie miały cały miesiąc. Założeniem zadania była współpraca między uczniami oraz opracowanie informacji na wskazany temat. Zadaniem klas I- III i oddziału przedszkolnego było wykonanie robotów z recyklingu, a klas IV- VI plakatów o bezpieczeństwie w Internecie
Organizatorzy: Joanna Czaplicka- Lachowicz, Magdalena Chodubska, Barbara Łapo
2
Pizza, zapiekanki, babeczki, sałatki - czemu nie?
Mamy przecież świetnie wyposażoną kuchnię w #LaboratoriumPrzyszłości, z której po raz kolejny skorzystała kl. VII a.
Było pysznie!
Elżbieta Gładczyńska
8
Konkurs czytelniczy w klasie III a - marzec
AMELIA GRZMIL I OLAF SZARMACHER - wielkie gratulacje!
Miło nam poinformować, że laureatką Kuratoryjnego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego została nasza uczennica - Amelia Grzmil.
Uczennica prowadzona przez nauczyciela języka polskiego p. Mateusza Koniuszańca.
Finalistą Kuratoryjnego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z biologii został Olaf Szarmacher, uczeń p. Wioletty Balewicz.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dumni nauczyciele!
DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA☘️ 🍀
17 marca, Dzień Świętego Patryka w naszej szkole!
Zapraszamy na fotorelację :)
29
„Piątki z książką” w oddziale przedszkolnym
W ramach innowacji pedagogicznej pt. „Piątki z książką”, dzisiaj Kaktusiki odwiedziła Martynka Barszcz z III B. Martynka w ubiegłym roku szkolnym wygrała konkurs czytelniczy w swojej klasie. Przeczytała dzieciom opowiadanie Agaty Widzowskiej pt. „Marcowa pogoda”. Dzieci już wiedzą, że czytanie i słuchanie opowiadań rozwija wyobraźnię, pomaga poznawać nowe słowa, ćwiczy pamięć i zapamiętywanie oraz uczy i dostarcza ciekawych informacji. Za tydzień następny gość
B. Łapo
Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia
Wielkanocne ozdoby
Zapraszamy do udziału w konkursie!
Szczegołowe informacje w regulaminie:
Regulamin-konkursu-plastyczno-technicznego-pt.-Wielkanocne-ozdoby_(1).docx
"Gotowanie z Dwójką"
W ramach innowacji „Gotowanie z 2” uczniowie klasy V b, korzystając ze sprzętu: Laboratoria przyszłości przygotowali zapiekanki.
Monika Bartysiak
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie